Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-22, 01:53   #1261
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Confused, ja i moja skóra dziękujemy Ci jeszcze piękniej Normalnie aż czuję, że jestem mądrzejsza że aż nawet nie mam więcej pytań
Cieszę się, jeśli mogłam pomóc
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 05:41   #1262
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Kiedyś pytałam się o to pani Lidii z Mazideł i do kremu z zawartością 5% mocznika poradziła dodać 2% kwasu mlekowego

ja sobie zrobiłam coś w stylu żelu na stopy z 50% mocznika, 5% kwasu mlekowego, 2% salicylu
Confused, a w tym żelu mlekowiec też tylko do stabilizacji? ja majstruję krem do stóp mocznik 20-25% i salicylowy 4%, ale mlekowego do tego nie daję
Jak to jest z tym pH - ile mocznik zniesie?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:45   #1263
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Confused, a w tym żelu mlekowiec też tylko do stabilizacji? ja majstruję krem do stóp mocznik 20-25% i salicylowy
4%, ale mlekowego do tego nie daję
Jak to jest z tym pH - ile mocznik zniesie?
Nie nie, w moim żelu mlekowiec jest po to, żeby lepiej złuszczać stwardniały naskórek
A co do pH to nie powiem Ci, bo nigdy się tym specjalnie nie interesowałam Musiałabym poczytać trochę o tym, a teraz nie mam czasu (sesja ). Najlepiej napisz albo do pani Kasi z ZSK albo pani LIdii z Mazideł., ponieważ obie w opisie mocznika zaznaczają, że powinno sie go stabilizowac kwasem mlekowym Podejrzewam, że może chodzić o ustawienie pH na lekko kwaśne, ale to dylko moje przyposzczenia
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:08   #1264
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzięki
a nie wystarczy kwaśność z salicyla

powodzenia
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:13   #1265
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
dzięki
a nie wystarczy kwaśność z salicyla
Nie mam pojęcia Możliwe, że tak, ale lepiej zapytać się kogoś lepiej obeznanego w temacie Może jest coś takiego w kwasie mlekowym, że dobrze współpracuje z mocznikiem
Cytat:
powodzenia
Dzięki Plus jest taki, że teraz siłą rzeczy spędzam prawie cały czas na komputerze ucząc się, więc (o ironio) mam więcej czasu na wizaż
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 10:10   #1266
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dodatkowo do nawilżających toników często jest dodawany niacynamid, który w niskim pH przekształca się w niacynę. Również pozostałe potencjalne składniki mogą nie tolerować niskiego odczynu.
A niacyna jakoś negatywnie na skórę oddziałuje? Czy po prostu w tej formie niacynamid jest nieskuteczny?
I ja bym miała też pytanie . Od jakiegoś czasu robię mix kwas hialuronowy mało- i wielkocząsteczkowy plus pantenol i niacynamid. W działaniu mi się bardzo podoba, ale czy sobie w takim razie jakoś tym nie szkodzę? Można taką mieszankę robić?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 10:20   #1267
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
A niacyna jakoś negatywnie na skórę oddziałuje? Czy po prostu w tej formie niacynamid jest nieskuteczny?
I ja bym miała też pytanie . Od jakiegoś czasu robię mix kwas hialuronowy mało- i wielkocząsteczkowy plus pantenol i niacynamid. W działaniu mi się bardzo podoba, ale czy sobie w takim razie jakoś tym nie szkodzę? Można taką mieszankę robić?
Niacyna (kwas nikotynowy) powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Niacynamid z ZSK (i z Naturalisa też) charakteryzują się właśnie niską zawartością kwasu nikotynowego, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla osób z problemami naczynkowymi i wrażliwą skórą.
Natomiast Twoja mieszanka jak dla mnie wygląda bardzo ok Pantenol z niacynamidem dobrze razem działają. Ja stosuję je razem w żelu algowym i jestem zadowolona.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 10:34   #1268
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niacyna (kwas nikotynowy) powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Niacynamid z ZSK (i z Naturalisa też) charakteryzują się właśnie niską zawartością kwasu nikotynowego, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla osób z problemami naczynkowymi i wrażliwą skórą.
Natomiast Twoja mieszanka jak dla mnie wygląda bardzo ok Pantenol z niacynamidem dobrze razem działają. Ja stosuję je razem w żelu algowym i jestem zadowolona.
Dziękuję Ci bardzo
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 19:45   #1269
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niacyna (kwas nikotynowy) powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Niacynamid z ZSK (i z Naturalisa też) charakteryzują się właśnie niską zawartością kwasu nikotynowego, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla osób z problemami naczynkowymi i wrażliwą skórą.
Ja wprawdzie typowo naczynkowej cery nie mam, ale niestety zauważam ostatnio u siebie rumień typowo po-naicynowy po zastosowaniu toniku z 1,5% niacynamidu, choć pH toniku wynosi 4 (przynajmniej tak wskazuje papierek). A producent niacynamidu ZySK-owego deklaruje jego stabilność w dość szerokim zakresie pH: 3 - 7,5. Chyba jednak najbezpieczniej będzie się trzymać przepisowego odczynu 5-7. Takie mam wrażenie, że ten zakres pH podany przez producenta, jest lekko naciągany.

EDIT: Winowajcą okazał się hydrolat różany (4% alkoholu) . A tak lubię jego zapach...
Co do niacynamidu to jak najbardziej można łączyć go z kwasami, trzeba tylko dobrać odpowiednie stężenia. Kiedyś napiszę coś więcej na ten temat, jak znajdę chwilkę .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-08-01 o 23:47
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:19   #1270
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
ja sobie zrobiłam coś w stylu żelu na stopy z 50% mocznika, 5% kwasu mlekowego, 2% salicylu
Można poprosić o przepis?
__________________


agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:44   #1271
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agaku Pokaż wiadomość
Można poprosić o przepis?
Pewnie Tylko teraz nie mam czasu go przepisać Przypomnij mi o tym najlepiej jutro wieczorem na privie i obiecuję, że wtedy CI go przepiszę
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 14:52   #1272
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ok, dzięki
__________________


agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:55   #1273
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze przy okazji chciałam wystosować oficjalną prośbę do wszystkich użytkowniczek i użytkowników toniku depigmentacyjnego z ZSK, żeby skrobnęli krótkie recenzję w tym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post12921440
Zastanawiam się nad jego zakupem i chciałabym wiedzieć czy warto
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 18:21   #1274
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Up up up
Podbijam, bo bardzooooo zależy mi na opiniach o toniku
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 20:28   #1275
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Confused ja mam ten tonik, używałam zbyt krótko by móc wypowiedzieć się na temat działania.
Zrobiłam także porcje dla koleżanki która po posmarowaniu była 20min na wiosennym słoncu i dostała plam, które na szczęscie znikły, ale mimo to ja z używaniem go ponownie poczekam do jesieni.
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 05:20   #1276
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Confused,
tu skrobnę, bo nie kupowałam zestawu, tylko robiłam z własnych zapasów, przy czym zyskowy aloes 10x zastapiłam aloesem z Mazideł

poszło zdaje się 5-6 butelek po 50 g; używałam sumiennie dwa razy na dzień
sam tonik dość przyjemny (jeśli lubi się zapach damasceny), choć u mnie pozostawiał na skórze taką lepiącą się warstewkę
dobrze nawilża, bywały dni, że musiałam Szanownemu podkradać lżejszy krem, bo mój wydawał się w połączeniu z tonikiem zbyt treściwy
co do właściwości depigmentacyjnych, to nie liczyłabym na zbyt wiele; co prawda lekko poprawił mi się koloryt skóry (ale nie mam pewności, czy to była zasługa samego toniku, równolegle stosowałam krem z PHA wzbogacony arbutyną i kojowym), ale przebarwienia na czole i "wąsik" pozostały w niezmienionym stanie

aha, dodam jeszcze, że jestem naczynkowa i w większości wypadków źle reaguję na niskie pH, ale tu było OK;
w trakcie kuracji tonikiem nie stosowałam filtrów, dodatkowych atrakcji w postaci nowych przebarwień w związku z tym się nie nabawiłam

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-06-30 o 05:23
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 07:18   #1277
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie typowo naczynkowej cery nie mam, ale niestety zauważam ostatnio u siebie rumień typowo po-naicynowy po zastosowaniu toniku z 1,5% niacynamidu, choć pH toniku wynosi 4 (przynajmniej tak wskazuje papierek). A producent niacynamidu ZySK-owego deklaruje jego stabilność w dość szerokim zakresie pH: 3 - 7,5. Chyba jednak najbezpieczniej będzie się trzymać przepisowego odczynu 5-7. Takie mam wrażenie, że ten zakres pH podany przez producenta, jest lekko naciągany.
Ooo, akurat w wątku o sposobach na pozbycie się zaskórników jest mowa o witaminie B3, też mam wątpliwości, chociaż jego antytrądzikowe własności kuszą... A teraz pytanie od dna chemicznego : w serum olejowym zadziała łagodniej?

Tak poza tym to melduję się posłusznie w wątku, jako fanka ZSK (swoje peany wygłosiłam w Biochemicznym KWC) i posiadaczka:
-maceratu z zielonej herbaty
-serum oczyszczającego 0,75% LHA
-hydrolatu miętowego
-peelingu aroniowego
-maceratu z pachnotki
-HA oczywiście !
-mydła palmowego

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-06-30 o 07:45
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 08:46   #1278
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Ooo, akurat w wątku o sposobach na pozbycie się zaskórników jest mowa o witaminie B3, też mam wątpliwości, chociaż jego antytrądzikowe własności kuszą...
ZySK-owy niacynamid, jak już napisano, ma minimalną zawartość kwasu nikotynowego, więc nie ma się czego obawiać. Forma kosmetyku nie ma znaczenia, ważne jest pH, najlepsze będzie 5-7.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 08:55   #1279
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Confused ja mam ten tonik, używałam zbyt krótko by móc wypowiedzieć się na temat działania.
Zrobiłam także porcje dla koleżanki która po posmarowaniu była 20min na wiosennym słoncu i dostała plam, które na szczęscie znikły, ale mimo to ja z używaniem go ponownie poczekam do jesieni.
Właśnie planowałam używać go tylko na noc. Szkoda, że Twoja koleżanka miała z nim taka niemiłą przygodę

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Confused,
tu skrobnę, bo nie kupowałam zestawu, tylko robiłam z własnych zapasów, przy czym zyskowy aloes 10x zastapiłam aloesem z Mazideł

poszło zdaje się 5-6 butelek po 50 g; używałam sumiennie dwa razy na dzień
sam tonik dość przyjemny (jeśli lubi się zapach damasceny), choć u mnie pozostawiał na skórze taką lepiącą się warstewkę
dobrze nawilża, bywały dni, że musiałam Szanownemu podkradać lżejszy krem, bo mój wydawał się w połączeniu z tonikiem zbyt treściwy
co do właściwości depigmentacyjnych, to nie liczyłabym na zbyt wiele; co prawda lekko poprawił mi się koloryt skóry (ale nie mam pewności, czy to była zasługa samego toniku, równolegle stosowałam krem z PHA wzbogacony arbutyną i kojowym), ale przebarwienia na czole i "wąsik" pozostały w niezmienionym stanie

aha, dodam jeszcze, że jestem naczynkowa i w większości wypadków źle reaguję na niskie pH, ale tu było OK;
w trakcie kuracji tonikiem nie stosowałam filtrów, dodatkowych atrakcji w postaci nowych przebarwień w związku z tym się nie nabawiłam
Dzięki śliczne za recenzję Właśnie liczyłam głównie na pozbycie się drobnych przebarwień bo zmaltretowanych niespodziankach ale widzę, że niestety nie mam co na to liczyć
A zauważyłaś jeszcze jakiś wpływ toniku na skórę? Np lepiej oczyszczona skóra, odblokowane, zmniejszone pory, mniej niespodzianek (jeśli oczywiście miewasz takie problemy )?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 09:42   #1280
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Up up up
Podbijam, bo bardzooooo zależy mi na opiniach o toniku
Używam tego toniku ok. 6 m-cy, codziennie na noc.Robie go sama z półproduktów. Mam przebarwienia na czole i nad górną wargą, cerę wrażliwą , naczynkową. Tonik mnie nie podrażnia , no może przez parę razy na początku leciuko szczypał.Dobrze nawilża i jakoś tak rozpromienia cerę.Innych kwasów jak PHA nigdy nie stosowałam , więc nie mam porównania.Zmniejsza pory, nie drażni moich naczynek wręcz im służy. Jeśli chodzi o przebarwienia to sprawa jest bardziej skomplikowana. Zimą było super, bo jaśniały , ale gdy tylko moja skóra zobaczy słonko znowu ciemnieją.Tak mam od kilku lat , niezależnie od tego czy używam toniku czy nie,więc tak w sumie to trudno powiedzieć.Aha filtruję się namiętnie.
Nienawidzę moich przebarwień więc dodatkowo zakupiłam w mazidłach alfa arbutynę i dipalmityniam kojowy i zrobiłam sobie serum, ale stosuję dopiero parę dni .Jak będą jakieś efekty to dam znać.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:04   #1281
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Właśnie planowałam używać go tylko na noc. Szkoda, że Twoja koleżanka miała z nim taka niemiłą przygodę

Dzięki śliczne za recenzję Właśnie liczyłam głównie na pozbycie się drobnych przebarwień bo zmaltretowanych niespodziankach ale widzę, że niestety nie mam co na to liczyć
A zauważyłaś jeszcze jakiś wpływ toniku na skórę? Np lepiej oczyszczona skóra, odblokowane, zmniejszone pory, mniej niespodzianek (jeśli oczywiście miewasz takie problemy )?
a bardzo proszę

problem większych niespodzianek w zasadzie mnie nie dotyczy, więc tu Ci nie odpowiem, ale choć mam suchą cerę moją zmorą są rozszerzone pory, zwłaszcza na policzkach; potrafią się przytkać, choć do gul na szczęście nie dochodzi

i tutaj tak, rzeczywiście stan skóry poprawił się, ale jeszcze raz - stosowałam też krem, więc prawdopodobnie nie była to zasługa tylko i wyłącznie toniku

jeśli Twoje przebarwienia są jak piszesz drobne myślę, że warto spróbować - moich nie ruszyło, ale one raczej na cosmelan się kwalifikują
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 12:30   #1282
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki dziewczyny za opinie W takim razie chyba się skuszę na ten tonik
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:44   #1283
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
ja majstruję krem do stóp mocznik 20-25% i salicylowy 4%, ale mlekowego do tego nie daję
Jak to jest z tym pH - ile mocznik zniesie?
Mocznik można stabilizować nie tylko za pomocą kwasu mlekowego, może to być dowolny AHA, BHA lub PHA (lub kilka różnych). Szczegóły tutaj: Ruey J. Yu, Eugene J. Van Scott, Urea composition. Patent dotyczy formulacji efektywnych w przypadku skóry chorobowo zmienionej, dlatego stężenia mocznika są dość wysokie, ale i przy niższych można się trzymać opisanej procedury. Najpierw rozpuszczamy mocznik w wodzie, a potem powoli dodajemy kwas; jak pH się już ustabilizuje, możemy dodać pozostałe składniki, zmienić odczyn na pożądany, zrobić emulsję. Preferowane stężenia: 2-15% kwasów na 15-40% mocznika, a najlepiej 2-6% kwasów na 18-25% mocznika (dla działania keratolitycznego). Jeśli dobrze rozumiem, połączenia z kwasami mają być stabilne i zapobiegać degradacji mocznika niezależnie od pH (Example 3 - pH 8.2; Example 17 - pH 1.8).

W innym patencie, dotyczącym formulacji z mocznikiem i alantoiną (mocznik zwiększa rozpuszczalność alantoiny), autorzy uznają pH za czynnik decydujący o stabilności składników. Preferowane zakresy pH to: 3.5-7.0, jeszcze lepszy 4.0-6.5, a najlepszy 4.5-6.0. Do stabilizacji można użyć kwasu, gdy pH formulacji jest wyższe niż 7.0, lub zasady (np. mleczanu sodu), gdy pH jest niższe niż 3.5.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
mocznik w stężeniu 10% może CIę bardziej podrażnić niż kwas mlekowy w 2% Do 5% ma działanie nawilżające, ale powyżej również keratoliczne
Za keratolityczne uznaje się stężenia mocznika powyżej 10%, ale faktycznie może on podrażniać. Do wrażliwej skóry twarzy najlepiej stosować nie więcej niż 4%.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 19:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:38   #1284
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie
przyszło mi zamówienie z ZSK, a że nie chcę męczyć sklepu pytaniami, to poradze się Was
Miałam już z ZSK olej konopny w duzej ilości a poszedł bardzo szybko i był fenomenalny, ale z uwagi na to, że profil cery znów się zdziebka 'zmienił', bo nie toleruje już rzeczy ktore przez miesiace słuzyły, to chciałam zobaczyć czy mi ten olej czegoś na skórze nie stworzy więc poprosiłam o niego jako próbeczkę do paczki. Problem mam taki, że ten olej jak sie potrząśnie buteleczke jest jak woda, rzadki jak woda, a z tego co pamiętam kiedyś miał konsystencję oleju. Myślę, że to przez pocztę (paczka mogła lezec cały weekend na składzie), mógł sie tak rozwodnić, ale mimo, że stoi 3dzien w lodówce to nie zmienia konsystencji. Czy to oznacza, że sie popsuł i nie nadaje do stosowania na skóre?

date waznosci ma do 2010

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-08 o 18:39
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:22   #1285
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Myślę, że to przez pocztę (paczka mogła lezec cały weekend na składzie), mógł sie tak rozwodnić, ale mimo, że stoi 3dzien w lodówce to nie zmienia konsystencji. Czy to oznacza, że sie popsuł i nie nadaje do stosowania na skóre?
Też od razu pomyślałam o poczcie, nie wiadomo w jakiej temperaturze trzymali paczkę. Ja się z czymś takim nie spotkałam w przypadku oleju (pewnie jeszcze wszystko przede mną ). Tylko krem samoróbka mi ostatnio "popłynął" w podwyższonej temperaturze pokojowej.

A zapach oleju się nie zmienił?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:50   #1286
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri- chciałabym recepture Twojego toniku z liposomami wzbogacić o kompozycje witaminową ALL-in-one , ale nie wiem czy moge
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:26   #1287
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Lorri- chciałabym recepture Twojego toniku z liposomami wzbogacić o kompozycje witaminową ALL-in-one , ale nie wiem czy moge
Recepturę? Ja tylko proporcje podałam

Możesz dodać 1% All-in-one.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:35   #1288
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Recepturę? Ja tylko proporcje podałam

Możesz dodać 1% All-in-one.
Bo to było takie dokładne jak z apteki

Dziękuje
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 15:32   #1289
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Też od razu pomyślałam o poczcie, nie wiadomo w jakiej temperaturze trzymali paczkę. Ja się z czymś takim nie spotkałam w przypadku oleju (pewnie jeszcze wszystko przede mną ). Tylko krem samoróbka mi ostatnio "popłynął" w podwyższonej temperaturze pokojowej.

A zapach oleju się nie zmienił?
dziekuje za odzew
Zapach jest taki sam, czysty konopny jaki znałam dotąd, ale po rozmazaniu na reku 2 kropel widać, że ta warstewka jest jakaś 'niespójna' nie wiem jak to nazwac, już nie taka olejowa (?), cos w ten deseń,

nie wiem czy go uzywac na buźkę


mam tez pytanie odnośnie aloesu, ten zatężony 10krotnie mozna przechowywac w temp pokojowej, więc tak samo rozcieńczony, prawda? (10ml na 90ml wody)
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 18:42   #1290
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
dziekuje za odzew
Zapach jest taki sam, czysty konopny jaki znałam dotąd, ale po rozmazaniu na reku 2 kropel widać, że ta warstewka jest jakaś 'niespójna' nie wiem jak to nazwac, już nie taka olejowa (?), cos w ten deseń,
Napisz do ZSK, może pani Kasia będzie wiedziała, co jest przyczyną zmainy konsystencji oleju.

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
mam tez pytanie odnośnie aloesu, ten zatężony 10krotnie mozna przechowywac w temp pokojowej, więc tak samo rozcieńczony, prawda? (10ml na 90ml wody)
O, zdziwiłam się. Byłam pewna, że wyciąg z aloesu trzeba trzymać w lodówce, takie zalecenie było kiedyś na stronie ZSK.
Roztwór trzymaj w lodówce, najlepiej nie za długo (sam wyciąg jest konserwowany, ale po rozcieńczeniu stężenie koserwantów będzie za niskie).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-09 o 18:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.