Farby Khadi - opinie - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-31, 21:41   #1171
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dużo trzeba farby na włosy do łopatek? Długo się henna utrzymuje?
O ile prawidłowo wykonasz farbowanie, henna utrzyma się na zawsze. No, może troszkę spłowieje do następnego farbowania. Henna łączy się z keratyną.
Na opakowaniach henny Khadi napisano, ze do zafarbowania włosów do ramion potrzeba 100 gramów, więc przy włosach do łopatek celowałabym nawet w 150, przynajmniej przy pierwszym farbowaniu.

Ja mam boba, prawie do ramion, używam zazwyczaj 75 gramów.

*****************
a wracając do moich perypetii z nowym "opakowaniem" farby khadi, to to cholerstwo wciąż puszcza kolor. Henna z poprzedniego, kartonowego 100g pudełka nie puszczała.
Nie kupujcie puszkowanych.

Edytowane przez kuroneko
Czas edycji: 2013-12-31 o 21:43
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 12:21   #1172
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej. Dawno mnie nie bylo. Moja przygoda z henna skonczyla sie niestety z koncem ciazy wiec przestalam pisac. Podsumowanie henny mam takie, ze jest to cudny i wspanialy sposob na wlosy i naprawde wlosy po niej sa zdrowsze i grubsze...ale nalezy unikac kilku koich bpedow. No i co wazne, jest to raczej srodek dla osob stabilnych w swoim kolorze. Ja czesto skacze i po ciazy zachxialo mi sie ciemnego blondu i byl zonk w postaci zielonych wlosow. Najciekawsze ze 3fryzjerow probowalo to wywabic i sie nie dalo. Wiec koniec koncow wlosy sxielam, ale jasne sa ale nie mam zalu bo wiem ze to moja wina, bo mimo ze uzywalam oryginalnych khadi to nie pomyslalam, ze ktorys eksperyment moze miec indygo.
Generalnie uzywalam jasnego brazu, ktory go nie ma ale od czasu do czasu dokupilam jakies inne i mieszalam.
A moj glowny blad i powod zs chxialam rozjasnic to taki, ze rzucilam sie na hennowanie jak dzika i w sumie chyba henne robilam raz w miesiacu gdy stara sie jeszcze porzadnje nie wymyla wiec w ciagu 7-8mies.mimo stosowania jasnego brazu mialam baaaaardzo ciemne wlosy.

Ale mam tez pytanie. Troche mnie kusi cassia bo naprawde uwazam ze to super produkt...czy on moze wywolac zielenie? Pytam bo ocbecnie mam na glowie ciemny blond a bedzie jeszcze ton jasniejszy i skoro juz wlosy obcielam to nie chcialqbym miec za chwilke znow zielonych

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:10   #1173
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35441882]Wszystkie Khadi rude (z amlą, z a. i j., czysta) wyjdą tak samo. Nie ma żadnej możliwości żeby wyszedł czarny kolor jak pisałaś w poprzednim poście.
Ponieważ henna ma kolor pomiędzy czerwonym a rudym, chcąc uzyskać sam rudy należy ten barwnik "rozcieńczyć". W tym celu najlepiej pomieszać dowolną rudą Khadi z cassią (może być 2:1).
Inna opcja to użycie zupełnie inneh farby. Na przykład najjaśniesze odcienie Logony lub Sante. Nawet jeśli wyjdzie zbyt jasno czy za mało rudo, to łatwiej naprawić taką sytuację niż usuwać czerwień.
No i ostatnia możliwość: pokrycie henny chemiczym blondem. To tez może być dobre jeśli nie jesteś przeciwniczką farb chemicznych.[/QUOTE]

Może to trochę stary post ale Lisbeth kilkukrotnie o tym pisała. Skoro wyjdą tak samo - jaka jest między nimi różnica?
Zdawało mi się, że henna z a. i j. daje ciemniejszy odcień?
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:21   #1174
Joa_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Farby Khadi - opinie

Czy kolor (Khadi jasny brąz) chwyci lepiej nałożony na mokre włosy? Bo pierwszy raz kładłam na suche i zmyło się po kilku myciach. Czy konsystencja mieszanki ma wpływ na efekt? (np jest za rzadka albo za gęsta- czy to ma znaczenie?)
Joa_Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:43   #1175
Curious_Devil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam, kochane!
Potrzebuję pomocy, a właściwie moje włosy jej potrzebują...
Jestem na śmierć zakochana w swoich czerwonych włosach, niestety zawsze używałam farb chemicznych i chyba same wiecie jak to się kończy mam siano na głowie, w dodatku farby chemiczne o tak intensywnym kolorze schodzą w ciągu tygodnia! Pragnę zdrowych, włosów! Pragnę henny! czy któraś z was farbowała włosy henną na czerwono? jaki kolor mam kupic? co zrobic by odcień był bardzo intensywny? włosy mam troszke za ramiona, czy jedno opakowanie wystarczy? liczę na szybką pomoc bo niedługo nie będę mogła patrzec na siebie w lustrze
Na zdjęciach przykładowy kolor moich marzeń ;D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_2225-kopia.jpg (169,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131005_101402.jpg (77,8 KB, 38 załadowań)
Curious_Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:57   #1176
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farby Khadi - opinie

Moja khadi powinna byc juz w drodze do mnie wybralam henne z amlavi jathropa, postaram sie jeszcze wstrzymac, bo odrost ma ledwie pol cm, ale juz nie moge sie doczekac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 22:47   #1177
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Farby Khadi - opinie

Czy próbowała któraś połączyc Khadi zwykłą hennę z cassią? Co z tego wychodzi? Widzę, ze cassia jest bezbarwną odżywką, a słyszałam opinię, że niweluje ona czerwony błysk i prowadzi do pomarańczowej rudości. Czy któraś moze to potwierdzi?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 23:26   #1178
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ja dopiero bede zaczynac przygode z henna khadi, ale przeczytalam caly watek i jest w nim odpowiedz na Twoje pytanie :P
Z tego, co czytalam moze byc tak, jak piszesz. Ale w sumie nigdy do konca nie wiadomo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 23:38   #1179
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Farby Khadi - opinie

No właśnie odpowiedź jest, ale nie ma jednoznacznej że cassia wyeliminuje czerwone tony henny skoro jak mówisz, nic nie wiadomo - to podnoszę choragiewke i się poddaje. U mnie każda czerwień to tragedia a henne ciężko mi było niegdyś rozjasnic
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 23:52   #1180
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farby Khadi - opinie

Chyba nie mozna zagwarantowac zadnego efektu w przypadku henny? Wszystko chyba zalezy od wlosow..

Jestem bardzo ciekawa efektow po swoim pierwszym farbowaniu henna z amla i jathropa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 17:00   #1181
Maruszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez mmia7 Pokaż wiadomość
Dobrze ze to napisalas bo o mały włos a kupiłabym nieoryginalną w puszce. Za jakiś czas planuję zafarbować włosy henną jasny brąz, na pewno podzielę się efektem, pozdrowienia dla wszystkich
Cześć, jeśli chodzi o temat oryginalności henny khadi to istotnym pozostaje, że Khadi to nie tylko marka wywodząca sie z Indii, ale również rodzaj filozofii wywodzący się z czasów działalności Mahatmy Gandhiego - w Indiach khadi to nie jest pojedyncza firma, zajmująca się produkcją kosmetyków, lecz zrzeszenie skupiające rzemieślników małych i średnich przedsiębiorstw. Tutaj jest więcej informacji w tym temacie:http://www.kvic.org.in/

Henna khadi w Indiach jest sprzedawana głównie w puszkach 150g (czyli taniej, jedyne na co należy zwracać uwagę to skład danego produktu. ) i nie jest prawdą, że jedynie niemiecki dystrybutor sprzedaje oryginalne produkty khadi. Oczywiście biorąc pod uwagę, to czym jest khadi. Firma ta po prostu zarejestrowała w Europie "khadi" jako swój znak towarowy.
Maruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 11:54   #1182
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej dziewczyny
Przestałam farbować włosy farbami chemicznymi pół roku temu - chciałam wrócić do naturalnych, ale moje odrosty strasznie mnie dobijają ;/ Mój kolor naturalny to mysi ciemny blond, farbowany na kiedyś brązowo, rudo, a ostatnio na jasny blond. Chciałabym zastosować khadi jasny brąz (ewentualnie orzechowy brąz) tylko zastanawiam się czy wyjdzie to równomiernie? Bo odrosty ciemne mam już tak na 6-7cm, może powinnam jakoś dłużej potrzymać na farbowanych włosach? Proszę o radę
__________________
Mam piórko na dłoni
mmia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 11:28   #1183
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez mmia7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przestałam farbować włosy farbami chemicznymi pół roku temu - chciałam wrócić do naturalnych, ale moje odrosty strasznie mnie dobijają ;/ Mój kolor naturalny to mysi ciemny blond, farbowany na kiedyś brązowo, rudo, a ostatnio na jasny blond. Chciałabym zastosować khadi jasny brąz (ewentualnie orzechowy brąz) tylko zastanawiam się czy wyjdzie to równomiernie? Bo odrosty ciemne mam już tak na 6-7cm, może powinnam jakoś dłużej potrzymać na farbowanych włosach? Proszę o radę
Każda blondynka co użyje brązu khadi prędzej czy później tego żałuje (zielone włosy etc). Tylko tak mówię. a na rozjaśnionych zielony masz na bank.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 17:43   #1184
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Każda blondynka co użyje brązu khadi prędzej czy później tego żałuje (zielone włosy etc). Tylko tak mówię. a na rozjaśnionych zielony masz na bank.
Hm dziwne bo widziałam na wielu blogach spoko efekt na blondzie. Zrobię sobie najpierw próbę na pasemku na wszelki wypadek.
__________________
Mam piórko na dłoni
mmia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:10   #1185
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mmia7 - Z blondu zejdziesz na brąz przy odpowiednim farbowaniu
(stopniowym), ale pamiętaj, że w odwrotną stronę nie będzie tak łatwo. Po nałożeniu henny nie da się rozjaśnić włosów do jasnego blondu, przy chemicznym rozjaśnianiu wyjdą właśnie zielone.

Curious_devil - dodaj mielonej papryki i cynamonu, podobno nadają czerwonym włosom ładnego błysku.

Joa_aga - hennowałam czernią i indygo, zawsze lepiej chwytały na sucho. Potrzymaj dłużej farbę. Niedawno kładłam na 6 h. Włosy lekko suche, ale po żelu lnianym wracają do firmy.
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:58   #1186
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez mmia7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przestałam farbować włosy farbami chemicznymi pół roku temu - chciałam wrócić do naturalnych, ale moje odrosty strasznie mnie dobijają ;/ Mój kolor naturalny to mysi ciemny blond, farbowany na kiedyś brązowo, rudo, a ostatnio na jasny blond. Chciałabym zastosować khadi jasny brąz (ewentualnie orzechowy brąz) tylko zastanawiam się czy wyjdzie to równomiernie? Bo odrosty ciemne mam już tak na 6-7cm, może powinnam jakoś dłużej potrzymać na farbowanych włosach? Proszę o radę
Moim zdaniem ladnie powinno ci chwyxic bo ja tak zaczynalam i efekt z jasniejszefo na braz byl swietny( przy czym orzechowy braz wychodzi raczej ciemny). Tylko jest tak jak dziewczyny pisza. Jesli braz ci sie znudzi i bedziesz chciala zejsc do blondu to skonczysz jak ja. Z krotkimi wlosami, bo reszta byla zielona i zaden fryzjer nie umial dac sobie rady.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 15:42   #1187
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farby Khadi - opinie

Waham się wciąż, ale raczej się skusze na ten jasny brąz. Mam dość tego blondu, jeszcze w kontraście z ciemnymi odrostami ;( Pewnie zrobie te początkiem lutego bo dopiero wtedy będę miała przynajmniej dwa dnia na siedzenie w domu.

Na dzień dzisiejszy nie wiem czy kiedykolwiek będę rozjaśniać włosy do tak jasnych jak mam teraz. Troche myslalam o tym żeby zafarbować tą henną i zapuszczać swoje od nowa - ten kontrast z jasnym brązem będzie znośniejszy niż teraz z blondem. Tak mi się przynajmniej wydaje
__________________
Mam piórko na dłoni

Edytowane przez mmia7
Czas edycji: 2014-01-17 o 18:32
mmia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:26   #1188
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez mmia7 Pokaż wiadomość
Waham się wciąż, ale raczej się skusze na ten jasny brąz. Mam dość tego blondu, jeszcze w kontraście z ciemnymi odrostami ;( Pewnie zrobie te początkiem lutego bo dopiero wtedy będę miała przynajmniej dwa dnia na siedzenie w domu.

Na dzień dzisiejszy nie wiem czy kiedykolwiek będę rozjaśniać włosy do tak jasnych jak mam teraz. Troche myslalam o tym żeby zafarbować tą henną i zapuszczać swoje od nowa - ten kontrast z jasnym brązem będzie znośniejszy niż teraz z blondem. Tak mi się przynajmniej wydaje
Daj znać jak efekt, choć wierzę, że będzie ładny bo po hennie zazwyczaj jest ładny.
Osobiście polecam nie trzymać zbyt długo po raz pierwszy.Bo lepiej by chwyciło jaśniej i poprawić za jakiś czas niż by chwyciło mocno i będziesz niezadowolona ze zbyt ciemnego efektu.
A z chwytaniem to też indywidualna sprawa.Znam dziewczyny, które hennę muszą trzymać minimum 2h by był efekt, a u mnie już np. powyżej 45min-1h robiło się mocno ciemny kolor.

Jeśli tylko nie planujesz już włosów rozjaśniać to naprawdę fajna alternatywa
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:56   #1189
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farby Khadi - opinie

Planuję trzymać tak 1h, max 1h20min żeby faktycznie nie przesadzić. Że chwyci to wierzę, ale boję się ze będzie bardzo widoczna roznica miedzy odrostami a reszta włosów.

Na pewno dam znać i może wrzucę jakieś zdjęcia
__________________
Mam piórko na dłoni
mmia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 07:54   #1190
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez mmia7 Pokaż wiadomość
Planuję trzymać tak 1h, max 1h20min żeby faktycznie nie przesadzić. Że chwyci to wierzę, ale boję się ze będzie bardzo widoczna roznica miedzy odrostami a reszta włosów.

Na pewno dam znać i może wrzucę jakieś zdjęcia
Nie powinna byc. Moge tylko powiedziec ze u mnie nie byla, ale nie zagwarantuje ze tak jest u kazdego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 23:36   #1191
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Farby Khadi - opinie

a wiecie może co powinnam zrobić, żeby ciemny brąz zafarbować henną na jeszcze ciemniejszy , coś tego typu jak w zalaczniku. Mam już dosyć ciemne włosy,dlatego nie byłaby to jakas wielka zmiana. Jak położe jasny brąz to nie wyjdą czarne? Dodam ,że włosów nigdy nie farbowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (30,0 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez inmemoriaa
Czas edycji: 2014-01-23 o 23:37
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 02:18   #1192
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
a wiecie może co powinnam zrobić, żeby ciemny brąz zafarbować henną na jeszcze ciemniejszy , coś tego typu jak w zalaczniku. Mam już dosyć ciemne włosy,dlatego nie byłaby to jakas wielka zmiana. Jak położe jasny brąz to nie wyjdą czarne? Dodam ,że włosów nigdy nie farbowałam.
Rozumiemy, ze nie chce typowej czerni uzyskac?
A nie probowalas indygo z brazem nakladac?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Każda blondynka co użyje brązu khadi prędzej czy później tego żałuje (zielone włosy etc). Tylko tak mówię. a na rozjaśnionych zielony masz na bank.
A ja tam tego nie rozumiem, chociaz z brazem nie wiem jak sprawa sie ma na blondzie ale.. np cassia tez wielu blondinkom nie pasuje a mi osobiscie strrrrsznie sie podoba ten efekt zlotych/zoltawych refleksow. Z kolei platyny nie znosze - czy to naturalnej (o ile sie w ogole zdarza taka?) czy farbowanej.

Moja mama tez zalamala sie po zastosowaniu kasji, ktora jej sprezentowalam, ale zeszlo po jakims czasie. Struktura wlosow jej odpowiadala ale odcien nie bardzo. Szkoda - mi sie podobalo!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Chyba nie mozna zagwarantowac zadnego efektu w przypadku henny? Wszystko chyba zalezy od wlosow..
100% sie zgadzam. Nie mozna, trzeba przetestowac samemu.

Cytat:
Napisane przez Joa_Aga Pokaż wiadomość
Czy kolor (Khadi jasny brąz) chwyci lepiej nałożony na mokre włosy? Bo pierwszy raz kładłam na suche i zmyło się po kilku myciach. Czy konsystencja mieszanki ma wpływ na efekt? (np jest za rzadka albo za gęsta- czy to ma znaczenie?)
W ulotce wiekszosc najwazniejszych rzeczy wyczytasz. Trzeba sie zastanowic czemu jest np. za rzadka/za gesta. Na pewno zwroc uwage czy nie dodajesz do henny odzywki z silikonami. Na internetach znajdziesz niejedno podsumowanie informacji czego robic nie mozna itd.


A co do mnie to.. czekam na rozjasniacz i utleniacz (chantal) i po lekkiej kapieli rozjasniajacej bede walczyla o jasniejsza rudosc Bedzie ktos zainteresowany efektem to na watek GALERII HENNOWEJ zapraszam.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:21   #1193
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Farby Khadi - opinie

dokładnie, czerń nie wchodzi w gre, chodzi mi o ciemny brąz. NIe probowalam poki co nic zrobic, wlasnie chce sie zorientowac czego powinnam sprobowac
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:37   #1194
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

A co do mnie to.. czekam na rozjasniacz i utleniacz (chantal) i po lekkiej kapieli rozjasniajacej bede walczyla o jasniejsza rudosc Bedzie ktos zainteresowany efektem to na watek GALERII HENNOWEJ zapraszam.
Uuu, czekam! Po rozjaśnieniu włosów nie wyjdą Ci zielone? Kurcze, mam zhennowane włosy na bardzo ciemny brąz (czerń + indygo), włosy naturalnie są w kolorze czekolady. Chcę je trochę rozjaśnić, ale naturalnie i nałożyć jakąś rudość, by wyszedł ciemny kasztan. Jakieś porady? Może coś silniejszego niż miód, cytryna i rumianek, ale naturalnego?
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:50   #1195
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dziewczyny, przypomnijcie mi czy szampony Alterra są bez silikonów i nadają się do mycia przed hennowaniem?
A jeśli nie, to jaki się nadaje, najlepiej tani jak barszcz.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:32   #1196
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Farby Khadi - opinie

Radicala skrzypowego polecam. Z sls'em zatem oczyści dobrze, w dodatku nie trzeba wodą rozcieńczać bo ma już odpowiednią konsystencję i nie jest mocno stężony
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:35   #1197
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Nemesis_Nave Pokaż wiadomość
Radicala skrzypowego polecam. Z sls'em zatem oczyści dobrze, w dodatku nie trzeba wodą rozcieńczać bo ma już odpowiednią konsystencję i nie jest mocno stężony
W Rossamnnie go znajdę?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 17:16   #1198
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
W Rossamnnie go znajdę?
Myślę, że tak, przynajmniej w moim jest zielona butelka z czerwonym korkiem.
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 17:50   #1199
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Nemesis_Nave Pokaż wiadomość
Myślę, że tak, przynajmniej w moim jest zielona butelka z czerwonym korkiem.


A tak jeszcze spytam czy Alterra się też nadaje, bo jeśli tak to bym chyba kupiła miniaturkę, bo szkoda mi kasy na szampon, którego użyję raz.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:33   #1200
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farby Khadi - opinie

Moje wrażenia po pierwszym hennowaniu Khadi z amlą i jathorpą: wymieszanie mieszanki na gładką masę stanowiło dla mnie trudność i nie udało mi się w 100%, na moje krótkie włosy nakładałam grubą warstwę mieszanki i przygotowane 50g okazało się zbyt mało, zużyłam 3/4 opakowania. Sama aplikacja nie stanowiła trudności, jestem przyzwyczajona do farb drogeryjnych, więc mieszankę przygotowałam do odpowiadającej mi konsystencji.
Zapach henny przypomina mi zapach suchego siana, był bardzo intensywny, nawet po spłukaniu henny i przesiąkła nim poszewka od poduszki, na której spałam, potem zapach nieco się ulotnił. Zapach na włosach utrzymuje się nawet po myciu szamponem.
Kolor: hennę kładłam na włosy farbowane wielokrotnie farbami drogeryjnymi w odcieniach ciemnej, intensywnej czerwieni. Zupełnym zaskoczeniem jest dla mnie, że henna "przegryzła się" przez te farby i warstwy czerwieni i przerobiła wszystko na kolor... marchewkowy :P
Włosy umyłam po ok. 40h do tego czasu kolor nieco ściemniał i pogłębił się, niemniej jednak jest to typowo pomarańczowy odcień, akurat niekoniecznie pasujący do mojej urody.

Z aplikacji i działania jestem zadowolona, myślę, że następne hennowanie również odbędzie się za pomącą henny Khadi, nie wiem jedynie, jaki tym razem wybiorę odcień.
Zastanawiam się nad miedziano-kasztanowym, ale wciąż nie wiem, dlaczego ten jeden odcień jest w puszce a nie kartoniku?

Zdjęcie nie oddaje niestety dobrze koloru po hennie, w świetle dziennym jest zdecydowanie bardziej marchewkowy niż na zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0003 kopia.jpg (42,1 KB, 54 załadowań)
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.