duże straty po ciąży. Problematyczna cera, prośba o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-06, 13:42   #1
Karolia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1

duże straty po ciąży. Problematyczna cera, prośba o pomoc.


Witam!
Mam 28 lat i w styczniu tego roku urodziłam dziecko. Przed zajściem w ciąże miałam skórę normalna z skłonnościa do przesuszeń oraz naczynkowa na policzkach. Moja pielegnacja była ograniczona i prosta. Płyn micelarny plus jakis krem nawilżający rano i wieczorem i to wszystko I wszystko było ok. Gdy urodziłam dziecko moja cera zwariowała, suche placki w strefie T, podrażnienia, skóra wyglądała na wręcz spaloną Chwilowo pomogło serum z wit C Liqpharm cc. Ale to nie był koniec moich problemów
Obecnie mam cerę mieszana, alergiczną, naczynkową. Zapchane pory codziennie straszą mnie w lustrze. Wszystkie problemy tego świata
Moja pielęgnacja obecnie:
Płun miecralny pharmaceris N -2 ray dziennie
Delikatna pianka oczyszczająca Pharmaceris N- 2 razy dziennie( stosuje razem z szczoteczka silikonową bebeauty)
Aktywny krem przeciwzmarszczkowy Pharmaceris N na dzień
Intensywny krem odżywczy Pharmaceris Nna noc
Liqopharm bogate serum z wit c pod krem na noc
Peeling enzymatyczny Dermedic3 hialuro- 2 razy w tygodniu
Glinka czerwona - 2 razy w tygodniu
Maska algowa- raz w tygodniu
plasterki na wągry na nos- raz w tygodniu
podkład bourjois healthy mix
podkład Estee lauder DW- okazjonalnie
Czy popełniam jakiś błąd? Zastanawiam się nad olejowaniem twarzy oraz nad włączeniem do pielęgnacji jakiegoś hydrolantu. Staram sie czytać o pielęgnacji ale mam coraz to większy mętlik w głowie :| Proszę o pomoc drogie wizażanki bo już nie wiem który problem skórny leczyć najpierw.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Korci mnie żeby spróbować maski z żelatyny i węgla , wczesniej robiąc parówkę z olejkiem z drzewa herbacianego ale martwię się o te naczynka
Karolia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 20:11   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: duże straty po ciąży. Problematyczna cera, prośba o pomoc.

Przy cerze wrażliwej odpuść sobie:
-kwasy, kwasem jest też witamina C- może podrażniać, szczególnie w wysokim stężeniu
-wszelkie zabiegi polegające na mechanicznym tarciu, w tym tą szczoteczkę silikonową i plastry
-zimą- myjące pianki. Lepsze są emulsje, mleczka. substancje spieniające często mocno podrażniają. Jeśli chcesz sięgać po piankę to raz dziennie, wieczorem i za raz po niej krem łagodzący z lipidami.
- Bourjois Healthy Mix? Mnie podrażnił i zniszczył cerę. A też wrażliwa, naczynkowa.
Krem Evree Magic Rose mogę Ci polecić. Serię Iwostin Capillin i Dermedic Angio Preventi.
-peeling enzymatyczny za często. Jeden raz na tydzień albo jeden raz na dwa tygodnie wystarczy.
-do takiej cery nie jest glinka czerwona, a biała. AA ma fajną maseczkę z glinką białą. Albo glinka różowa. Można mieszać z hydrolatem z róży bądź oczarowym.
- czarnego mydła ani olejku herbacianego do takiej cery nie polecam. Pewne podrażnienia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2016-12-06 o 20:15
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-06 20:11:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.