Mieszkanie w stolicy czy pod? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-23, 18:44   #1
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24
Red face

Mieszkanie w stolicy czy pod?


Cześć, mam do Was pytanie, może któraś się orientuje mniej więcej. Rozpoczynam studia w tym roku, dlatego szukam pokoju. Wiem, trochę za późno się za to zabrałam, ale nie o to teraz chodzi. Waszym zdaniem bardziej się opłaca wynająć w stolicy czy w miasteczku obok? W Warszawie wszystko jest drogie, czy w miastach typu Pruszków również są wysokie ceny, czy normalne? Zaczynam studia niestacjonarne, pracować będę pewnie w Warszawie.
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 19:03   #2
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

mysle,ze spod warszawy bedziesz dojezdzac ponad godzine do rpacy wiec pytanie czy Ci to odpowiada...ja zdecydowalam sie na warszawe chociaz obrzeza
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 19:46   #3
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
mysle,ze spod warszawy bedziesz dojezdzac ponad godzine do rpacy wiec pytanie czy Ci to odpowiada...ja zdecydowalam sie na warszawe chociaz obrzeza
Da się dojechać w pół godziny, nie przeszkadza mi to, bo jestem przyzwyczajona, ale zastanawia mnie, gdzie się bardziej opłaca kosztami.
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 19:53   #4
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Linia kolejowa jest przez ten rok w remoncie. Dojazd komunikacja zastępcza z Pruszkowa (autobus) trwa wieczność. No chyba ze na 6.30 do wawy jedziesz.
W miasteczkach podwarszawskich, takich zaraz za granicą miasta, ceny niewiele mniejsze niż w Wawie jeśli chodzi o usługi.mieszkania tańsze, ceny w sklepach takich same.
Bilet na 2 strefę jest znaczaco droższy od tego na 1 strefę.

Dziewczyno, masz komfort wynajmu. Mozesz sobie znaleźć pokoj blisko uczelni i pracy. W odróżnieniu od osób które już mieszkanie kupiły, a potem jezdążą na drugi koniec miasta do pracy.
Szukaj pokoju, a znajdziesz. I nie marnuj życia na dojazdy, póki masz taką mozliwosc.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 19:57   #5
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Cytat:
Napisane przez MorelowyMotylek Pokaż wiadomość
Da się dojechać w pół godziny, nie przeszkadza mi to, bo jestem przyzwyczajona, ale zastanawia mnie, gdzie się bardziej opłaca kosztami.
ale wiesz juz gdzie bedziesz pracowac? Bo moze niekoniecznie w scislym centrum tylko np na mordorze a tam juz nie dojedziesz w pol godziny. Ogolnie to ceny pod warszawa jak kiedys patrzylam sa troche nizsze ale to kwota rzedy 1-2 stowki (porownujac do dzielnic na obrzezach) czyli w sumie jest to niwelowane przez bilet na 1 i 2 linie jak napisal ktos wyzej.
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 20:19   #6
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

A no właśnie chodziło mi o ceny w sklepach za jedzenie. Będę płacić za studia, więc mam naprawdę ograniczone środki, myślałam, że w miastach pod Warszawą są już normalne.
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 20:24   #7
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Cytat:
Napisane przez MorelowyMotylek Pokaż wiadomość
A no właśnie chodziło mi o ceny w sklepach za jedzenie. Będę płacić za studia, więc mam naprawdę ograniczone środki, myślałam, że w miastach pod Warszawą są już normalne.
yyyyyy ale co to znaczy normalne ceny za jedzenie? myslisz, ze w stolicy zaplacisz 2000 zl drozej czy jak?

ceny zywnosci w wawie sa na takim samym poziomie jak u mnie w miescie 30 tys. na slasku
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 20:29   #8
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
yyyyyy ale co to znaczy normalne ceny za jedzenie? myslisz, ze w stolicy zaplacisz 2000 zl drozej czy jak?

ceny zywnosci w wawie sa na takim samym poziomie jak u mnie w miescie 30 tys. na slasku
Po prostu się słyszy, że w Warszawie takie życie drogie, że na samą wodę trzeba wydać majątek.
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 20:32   #9
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Cytat:
Napisane przez MorelowyMotylek Pokaż wiadomość
Po prostu się słyszy, że w Warszawie takie życie drogie, że na samą wodę trzeba wydać majątek.
nie widze roznicy miedzy cenami w warszawie i w krakowie , ale to zawsze zalezy gdzie robisz zakupy-jak w biedronce to bedzie jak w pozostalej czesci polski, a jak w jakis malych sklepikach to wtedy moze byc drozej,

zycie w warszawie ejst drogie ale roznica cenowa nei jest na zywnosci tylko na mieszkaniach wlasnie
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 22:14   #10
lina_09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 401
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Po prostu ogarnij tak, żeby mieszkać w pobliżu jakiejś Biedronki czy Tesco. W nich ceny są takie same wszędzie, nie ma różnicy czy to stolica czy jakaś mała mieścina, której nikt nie kojarzy. Sama mieszkam poza W-wą, dojeżdżam, da się żyć i jest okej, ale to tylko dlatego, że tu mam dom rodzinny, gdybym miała jechać tu studiować to nie pchałabym się poza W-wę. Ceny nie różnią się bardzo, a dojazdy bywają bardzo męczące i są często niepotrzebną stratą czasu.
lina_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 22:37   #11
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

''Życie jest drogie'', bo wynajem jest drogi. Ale nie wiem jak jedzenie miałoby być droższe, jeśli i tak człowiek łazi do Biedronek, Lidlów, Kerfurów i Tesco
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 22:42   #12
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Nawiążę do cen żywności.

Mieszkam w Poznaniu, ale często bywam w Warszawie. Tak jak tu wymieniono: Biedronki, Tesco i inne - wszędzie to samo. Jednak ze zdziwieniem przyjęłam, że ceny warzyw i owoców na typowych targowiskach w Warszawie są o wiele niższe niż w Pozn
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 06:38   #13
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

To co zaoszczędzisz na wynajmie pod Warszawą, wydasz na dojazd do niej. Taka prawda. Nie wiem, czy Ci się to opłaca.

A to, że "jak dojadę" pokazuje, że dojazd zajmie Ci 30minut, to wiesz. Jak będziesz dojeżdżała autobusami, to może być bardzo różnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 08:18   #14
Kasia1313
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 158
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Zdecydowanie w Warszawie, jak najbliżej pracy.
Kasia1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 08:41   #15
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Ja polecam wynająć pokój w Warszawie.Tylko nie gdziekolwiek, a tak, byś miała jak najlepszy dojazd studia-praca-dom. Jak trafisz na nienajlepszą lokalizację, to będziesz wracała 1,5 h. To już około 3 godziny z życia wzięte, dolicz jeszcze kwoty wydane na bilety. Nie licząc oczywiście dojazdów, kiedy są wypadki, złe warunki pogodowe, wtedy jeszcze się wydłuży.
W Biedronkach/tesco/itp. ceny takie same. W osiedlowych zależy jak trafisz. Życie jest drogie, bo mieszkania są drogie.
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 09:42   #16
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Jeśli nie masz kupować mieszkania, a wynająć pokój, to szczerze polecam Warszawę. Jeśli dopiero idziesz na studia, to szanse na pracę biurową 9-17 są raczej marne. Najwięcej pracy dla studentow jest w odzieżówkach, knajpach, w kinach, a tam kończy się pracę późno i naprawdę lepiej nie wracać o 23 pociągiem czy autobusem poza Warszawę. Na takim pokoju zaoszczędzisz może 200 zł, a stracisz mnóstwo czasu. Poza tym życie towarzyskie - znajomi z pracy zapewne też będą wynajmować w okolicach centrum, to samo ludzie z uczelni, więc po co ograniczać to sobie mieszkając kilometry od Warszawy w tak młodym wieku?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:42   #17
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

pokój w Warszawie, najlepiej albo blisko uczelni albo przy linii tramwajowej/metrze.

a ceny? w takim Auchan potrafi być taniej i spożywka i chemia, w porównaniu z miasteczkiem podwarszawskim.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:51   #18
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Pokoj kolo pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 17:14   #19
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Tylko Warszawa i tak nie za daleko pracy. Jeśli myślisz o taniutkiej Białołęce w pięknym nowym budownictwie to też przygotuj się na dojazd nawet 2 godziny na Mordor w jedną stronę (sytuacja poniedzialkowa, dzisiejsza powtarza się bardzo często). Szkoda życia, naprawdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-26, 20:32   #20
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Pewnie, że Warszawa! i to gdzieś blisko uczelni /pracy, szkoda życia na dojazdy. A cenowo wcale nie musisz płacić o wiele więcej, ja jak szukałam dla siebie mieszkania to też kusiły mnie te sporo tańsze w Piasecznie itp. ale w końcu udało się znaleźć w podobnej cenie w Wawce, rzut kamieniem od mojej pracy /.../.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2017-09-26 o 23:24 Powód: reklama
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 13:21   #21
ona0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Mieszkanie w stolicy czy pod?

Moim zdaniem zależy kto co lubi, ja akuratnie nie lubię przepychu oraz zapachu spalin, dlatego zdecydowałabym sie na cichą i spokojną okolicę, a jednym z takich osiedli jest xxx, w południowej części Warszawy.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-03-11 o 10:35 Powód: Reklama.
ona0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-10 14:21:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.