Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 16:13   #1
nova31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 200

Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia


Witam.
Mam 20 lat i niedoczynnoś tarczycy, która jest leczona i stale kontrolowana przez endokrynologa. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień, co się nigdy nie zdarzało (od 13 roku życia miesiączkuję regularnie). Nie uprawiałam jeszcze nigdy seksu (żadnego). W ciąży więc raczej nie jestem, bo przecież przypadkiem (na toalecie czy w wannie) zajść w ciążę nie można.
Przez ostatni miesiąc zmieniłam dietę, tryb życia (wyregulowałam go: stałe pory wstawania i posiłków) zrzuciłam 2 kg wagi (od listopada 7kg) zaczęłam ćwiczyć (z E.Ch).Jeszcze w trakcie poprzedniego okresu brałam antybiotyki przez 4 dni. W ciągu miesiąca zaczęłam też przyjmować wit. B oraz błonnik w tabletkach. Miałam też problem z raną po depilacji, którą smarowałam clotrimazolem, co pomogło ją wyleczyć. Teraz zamiast okresu mam biały śluz. Czasem pobolewa mnie brzuch jak na okres, jednak go nie dostaję. Jaka może być przyczyna zaniku miesiączki?
nova31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 16:42   #2
zakochanaLili
Raczkowanie
 
Avatar zakochanaLili
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 75
Dot.: Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia

Cytat:
Napisane przez nova31 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 20 lat i niedoczynnoś tarczycy, która jest leczona i stale kontrolowana przez endokrynologa. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień, co się nigdy nie zdarzało (od 13 roku życia miesiączkuję regularnie). Nie uprawiałam jeszcze nigdy seksu (żadnego). W ciąży więc raczej nie jestem, bo przecież przypadkiem (na toalecie czy w wannie) zajść w ciążę nie można.
Przez ostatni miesiąc zmieniłam dietę, tryb życia (wyregulowałam go: stałe pory wstawania i posiłków) zrzuciłam 2 kg wagi (od listopada 7kg) zaczęłam ćwiczyć (z E.Ch).Jeszcze w trakcie poprzedniego okresu brałam antybiotyki przez 4 dni. W ciągu miesiąca zaczęłam też przyjmować wit. B oraz błonnik w tabletkach. Miałam też problem z raną po depilacji, którą smarowałam clotrimazolem, co pomogło ją wyleczyć. Teraz zamiast okresu mam biały śluz. Czasem pobolewa mnie brzuch jak na okres, jednak go nie dostaję. Jaka może być przyczyna zaniku miesiączki?
Koleżanko, również choruję na niedoczynność tarczycy od 2007 roku, mam 22 lata i zrzuciłam łącznie prawie 30 kg. I nigdy nie miałam problemów z brakiem okresu, mimo, iż jestem aktywna seksualnie od kilku lat. Radzę Ci wybrać się do ginekologa-endokrynologa albo endokrynologa. Powiedz mi proszę, czy dużo kg chcesz zrzucić?
zakochanaLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 17:00   #3
nova31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 200
Dot.: Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia

Choruję od dwóch lat, Zrzuciłam łącznie 23 kg. Ważyłam ponad 80 kg przy 164 cm wzrostu. Teraz ważę 58 a chcę dobić do 55. Tsh na poziomie 1,9. A sytuacja z okresem po raz pierwszy. Tak to zawsze wszystko jak w zegarku.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez nova31
Czas edycji: 2014-04-05 o 18:00
nova31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 18:34   #4
zakochanaLili
Raczkowanie
 
Avatar zakochanaLili
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 75
Dot.: Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia

Cytat:
Napisane przez nova31 Pokaż wiadomość
Choruję od dwóch lat, Zrzuciłam łącznie 23 kg. Ważyłam ponad 80 kg przy 164 cm wzrostu. Teraz ważę 58 a chcę dobić do 55. Tsh na poziomie 1,9. A sytuacja z okresem po raz pierwszy. Tak to zawsze wszystko jak w zegarku.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
pójdź do lekarza, bo może trzeba Ci dawkę zmienić albo coś dzieje się z Twoją tarczycą. Tez masz taką suchą skórę?
zakochanaLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 20:00   #5
nova31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 200
Dot.: Niedoczynność tarczycy i brak okresu przy zmienionym trybie życia

Tak, bardzo mi się łuszczy. Okres już dostałam, w poniedziałek idę na TSH. Jeśli znowu coś będzie nie tak, to chyba się załamię

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
nova31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 21:00:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.