Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-18, 22:53   #1
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155

Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)


Otóż mam ochotę na jakieś nowe, fajne perfumy, ale ciężko coś w tym tłumie znaleźć, nakupiłam sporo próbek, ochodziłam się po perfumeriach- ale wiecie jak to jest, po kilku wąchnięciach ma się już dość
Więc zwracam się z prośbą o podpowiedź, o małe zawężenie grupy "podejrzanych"
Napiszę co mi się podoba, a co nie i może ktoś z Was coś mi zasugeruje do sprawdzenia i obniuchania

No więc uwielbiam
Miracle Lancome- piękny jest, ale chciałabym coś bardziej ogoniastego
Lubię też One CK, Little Black Dress coś ma ciekawego w sobie, ale na dłuższą metę ta końcowa nuta męczy...
Amor amor- też fajny, tak samo Ange ou demon, Miss Dior Cherie,
Euphoria, Sensi- Armani- piękny, troszkę mdły na końcu, ale i tak piękny, szkoda, że coraz bardziej nieosiągalny... Dancing Lady- pierwsza wersja w białym flakoniku- piękny, ale też zniknął...

Nie lubię duszących, przesłodzonych ulepków typu Angel - z całym szacunkiem dla jego miłośniczek, o gustach się nie dyskutuje, ale chcę naświetlić co mojemu nochalowi nie leży
Nie lubię też płaskich, bez głębi.
J'adore - na początku mnie zachwycił, ale potem zrobił się męczący ;/
Albo Alien- niby na początku fajny, ale dla mnie po chwili nudny, jednolity i męczący.
Albo np Code Armaniego - no niby ma coś w sobie, niby mi się podoba, ale tylko na moment, bo strasznie mnie męczy, za mocny chyba jak dla mnie.

Wiem, że podałam straszną mieszaninę- i świeże i słodkawe, ale może coś pięknego, świeżo-słodkawego, ale nie duszącego mi podpowiecie.

Jakieś Miracle w wersji ogoniastej
Podpowiedzcie coś- może być zupełnie inne niż to co wymieniłam, byle z tego typu- piękne, rozwijające się, trwałe, wyjątkowe i nie mdłe, duszące ani kadzidełkowate. I mocno różane też nie.
Coś troszkę pudrowego może być.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 23:54   #2
nisia1908
Zakorzenienie
 
Avatar nisia1908
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 338
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Może Chloe EDP?
Jeszcze polecę Kenzo d'ete ewentualnie
Kelly caleche Hermes
Chanel Chance
Coco Mademoiselle

Narazie to mi przychodzi do głowy
Ale będę pewnie dopisywać

Edytowane przez nisia1908
Czas edycji: 2016-01-18 o 23:59
nisia1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 00:50   #3
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Insolence mi tu pasuje Albo Tresor Midnight Rose. Albo Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir. Wszystkie sa trwałe, mnie nie duszą
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 05:21   #4
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Powąchaj:
Bright Crystal Absolu Versace
Thierry Mugler Innocent albo Angel w wersji edt(zupełnie inny od edp, przestrzenny, rześko-słodki, ale lekki)
Coco Mademoiselle
Euphoria i jej wariacje, np Forbidden, Essence
Addict eau Fraiche
Signorina edp
Acqua di Gioia Essenza
Hugo Boss Deep Red
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2016-01-19 o 05:23
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 10:07   #5
Izka256
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Coco Mademoiselle
Hugo Boss Deep Red
dla mnie najlepsze
Izka256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 16:44   #6
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez nisia1908 Pokaż wiadomość
Może Chloe EDP?
Jeszcze polecę Kenzo d'ete ewentualnie
Kelly caleche Hermes
Chanel Chance
Coco Mademoiselle

Narazie to mi przychodzi do głowy
Ale będę pewnie dopisywać
Chloe, Chance i Coco- przymierzam się do powąchania bądź skołowania próbki, bo naczytałam się opisów i kuszą Pozostałych dwóch nie znam, więc dzięki za podpowiedzi- też je sprawdzę

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
Insolence mi tu pasuje Albo Tresor Midnight Rose. Albo Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir. Wszystkie sa trwałe, mnie nie duszą
Nazwy znajome, ale jeszcze nie przetestowane- poniucham, dzięki

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Powąchaj:
Bright Crystal Absolu Versace
Thierry Mugler Innocent albo Angel w wersji edt(zupełnie inny od edp, przestrzenny, rześko-słodki, ale lekki)
Coco Mademoiselle
Euphoria i jej wariacje, np Forbidden, Essence
Addict eau Fraiche
Signorina edp
Acqua di Gioia Essenza
Hugo Boss Deep Red
Forbidden miałam kilka próbek- na początku wydawał się fajny, a potem zaczął męczyć ;/
Deep Red gdzieś wąchałam dawno temu i też mam na liście do sprawdzenia.
Reszty nie znam- dzięki Tzn słyszałam o nich, ale jeszcze nie wąchałam.

Cytat:
Napisane przez Izka256 Pokaż wiadomość
Coco Mademoiselle
Hugo Boss Deep Red
dla mnie najlepsze
- sprawdzimy, poniuchamy Coco mnie kusi od dawna - póki co opisem muszę wreszcie sprawdzić.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 21:08   #7
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Gres - Madame Gres
Hermes - Jour d'Hermes Absolu
Agent Provocateur - L'Agent
Bottega Veneta - Bottega Veneta
Lolita Lempicka - Lolita Lempicka
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 06:53   #8
blue jasmine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 533
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Przychodzi mi do głowy jeszcze
Givenchy Hot Couture edt i edp
YSL Elle
Lolita Si
blue jasmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 15:12   #9
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Gres - Madame Gres
Hermes - Jour d'Hermes Absolu
Agent Provocateur - L'Agent
Bottega Veneta - Bottega Veneta
Lolita Lempicka - Lolita Lempicka
O Agencie czytałam, muszę skołować próbkę, Lolitę mam w próbce- fajna jest, taka intrygująca tylko ciut mdła pod koniec...
Pozostałych 3 nie znałam- dzięki

Cytat:
Napisane przez blue jasmine Pokaż wiadomość
Przychodzi mi do głowy jeszcze
Givenchy Hot Couture edt i edp
YSL Elle
Lolita Si
Nie próbowałam żadnego z tych, trzeba będzie sprawdzić- dzięki
A miałaś może Lolitę tą "zwykłą"? Możesz jakoś opisać Si pod kątem podobieństwa do tamtej, którą mam?? Czy to zupełnie coś innego??
Bo np dla mnie Euphoria zwykła a Forbidden to ZUPEŁNIE dwa różne zapachy.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 17:36   #10
Katefit
Bright side of life
 
Avatar Katefit
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska Poludniowa
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Wg mnie moze Ci podejsc Dior Forever & Ever edp
Katefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:50   #11
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez Katefit Pokaż wiadomość
Wg mnie moze Ci podejsc Dior Forever & Ever edp
Nie znam tego, poczytałam teraz o nutach zapachowych i opinie- brzmią obiecująco

I one more thing- może ktoś pamięta sprzed kilku lat takie cudo jak STAR z Oriflame- strasznie mi się ten zapach podobał... Mam niemal pustą buteleczkę do dziś- nadal pięknie pachnie. Jak dla mnie wyjątkowo pięknie i bogato jak na tego typu perfumik. Dawno wycofany, przekopałam za nim pół świata i nic- ani grama.
Jeśli ktoś kojarzy ten zapach i trafił na coś co pachnie chociaż trochę podobnie- dajcie znać.

Edytowane przez kornelcia7
Czas edycji: 2016-01-20 o 23:26
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 05:14   #12
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez kornelcia7 Pokaż wiadomość
Nie znam tego, poczytałam teraz o nutach zapachowych i opinie- brzmią obiecująco

I one more thing- może ktoś pamięta sprzed kilku lat takie cudo jak STAR z Oriflame- strasznie mi się ten zapach podobał... Mam niemal pustą buteleczkę do dziś- nadal pięknie pachnie. Jak dla mnie wyjątkowo pięknie i bogato jak na tego typu perfumik. Dawno wycofany, przekopałam za nim pół świata i nic- ani grama.
Jeśli ktoś kojarzy ten zapach i trafił na coś co pachnie chociaż trochę podobnie- dajcie znać.
Pamiętam moim zdaniem bardzo podobne są Dolce&Gabbana Anthology 18 La Lune
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-lune-edt.html. Na dodatek są tanie i mało popularne oraz troche podobne CK Eternity Aqua
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 19:14   #13
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

To ja się wtrącę- Si Lolita absolutnie w niczym nie przypomina klasycznej jabłuszkowej Lolity.
Si Lolita jest pieprzna, męskawa, mocno żywiczna. Piękna i na pewno nie mdła. Słodka też nie.
Czy masz jakieś kryterium ceny? Bo bez sensu proponować coś, co albo jest wycofane i drogie, albo nigdzie nie przetestujesz
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 22:27   #14
blue jasmine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 533
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
To ja się wtrącę- Si Lolita absolutnie w niczym nie przypomina klasycznej jabłuszkowej Lolity.
Si Lolita jest pieprzna, męskawa, mocno żywiczna. Piękna i na pewno nie mdła. Słodka też nie.
Czy masz jakieś kryterium ceny? Bo bez sensu proponować coś, co albo jest wycofane i drogie, albo nigdzie nie przetestujesz
Podpisuję się pod tą opinią. Si Lolity jest charakterne
Cenowo i Si i jeszcze jeden zapach, który przyszedł mi do jest całkiem do udźwignięcia: Ricci Ricci (Niny Ricci) w fioletowej flaszce z fikuśną plastikową kokardą pod korkiem.
blue jasmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 00:08   #15
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Pamiętam moim zdaniem bardzo podobne są Dolce&Gabbana Anthology 18 La Lune
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-lune-edt.html. Na dodatek są tanie i mało popularne oraz troche podobne CK Eternity Aqua
Dzięki wielkie za podpowiedź! Sprawdzałam D&G na allegro- jest dostępny Może wcześniej gdzieś dorwę w perfumerii, żeby powąchać.

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
To ja się wtrącę- Si Lolita absolutnie w niczym nie przypomina klasycznej jabłuszkowej Lolity.
Si Lolita jest pieprzna, męskawa, mocno żywiczna. Piękna i na pewno nie mdła. Słodka też nie.
Czy masz jakieś kryterium ceny? Bo bez sensu proponować coś, co albo jest wycofane i drogie, albo nigdzie nie przetestujesz
Dzięki za opis Si.
Co do kryterium to hmmm... Tego co niedostępne raczej lepiej nie polecajcie Bo już i tak dość ukochanych zapachów mi wycofali, więc nie dobijajcie mnie, że było jeszcze coś super, ale już nie ma
To co się da zamawiam wcześniej w próbkach na allegro, żeby przetestować- tak też zrobiłam już z kilkoma zapachami polecanymi mi przez Was w tym wątku. Resztę poniucham w perfumerii.
A co do ceny to mam taką przypadłość, że jak zapach mnie oczaruje to cena staje się dla mnie niewidzialna Na "szczęście" tylko kilka razy w życiu trafiłam na zapach, dla którego straciłam głowę, więc jeszcze nie zbankrutowałam przez perfumy A jak się dobrze poszpera to czasem uda się kupić o wiele taniej niż w perfumerii. Oczywiście oryginał, bo nawet najlepsza podróbka to już nie jest to...
Jak na razie przeraża mnie ilość kasy, jaką jestem skłonna wydać na Miracle- zakochałam się w nim i co poradzę Na dodatek mimo kilku psiknięć wgl go na sobie nie czuje- czasem tylko zaleci, a inni go czują- więc to nie kwestia marnej trwałości czy coś tylko mojego nieczucia go. A on nie jest ogoniasty, więc chyba za dużo daję skoro i tak czują. Może jak znajdę coś ciut mocniejszego to wyjdzie ekonomiczniej, bo mniej będę na siebie wylewać
A macie i się pośmiejcie- czasem robię sobie mgiełkę niemal na twarz, żeby tylko mieć bliżej nosa i bardziej i dłużej czuć ale to nic nie daje
hehe właśnie pomogłaś mi odkryć plus mojej chęci na coś nowego- może jak będę to bardziej na sobie czuć to wolniej zużyję Bo w Miracle mogłabym się wykąpać i dalej niewiele czuć Przez krótką chwilę czuję, a potem tylko delikatnie zalatuje ;/

Ale wracając do tematu- mam nadzieję, że w tych polecanych przez Was znajdę coś co mnie zauroczy
Nie musi być aż tak podobne do Miracle- byle tylko nie mdliło, nie przyprawiało o ból głowy, podobało się, ale żebym jednak choć troszkę to czuła na sobie.
To co do tej pory mi poleciłyście- z opisów i nut zapachowych zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak przyjdą mi zamówione próbki.



Cytat:
Napisane przez blue jasmine Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod tą opinią. Si Lolity jest charakterne
Cenowo i Si i jeszcze jeden zapach, który przyszedł mi do jest całkiem do udźwignięcia: Ricci Ricci (Niny Ricci) w fioletowej flaszce z fikuśną plastikową kokardą pod korkiem.
Hmm... Miałam kiedyś próbkę Niny- Nina, na początku mi się spodobała, ale potem zaczęła męczyć- tak jakby się nie zmieniała i zaczynała pachnieć coraz mocniej i w końcu drażnić.
Poczytam o Ricci Ricci- no chyba, że jest podobny bardzo do Niny to dajcie znać

Edytowane przez kornelcia7
Czas edycji: 2016-01-22 o 00:09
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:31   #16
nisia1908
Zakorzenienie
 
Avatar nisia1908
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 338
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

spełniom marzenia

http://perfumeria-24h.pl/product-pol...DP-W-50ml.html
nisia1908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 17:10   #17
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanko do znawczyń wieeeelu perfum :)

Cytat:
Napisane przez nisia1908 Pokaż wiadomość
- dokładnie tak wyglądałam jak weszłam w tego linka od Ciebie Nie wiedziałam, że jest Miracle w wersji Intense Chciałam przekopać świat, a tu proszę- takie banalne rozwiązanie haha

Ale cieszę się, że założyłam ten wątek, bo coś nowego też by się przydało Przyszło mi dziś trochę próbek z tego co mi polecałyście.
Póki co- wszystkie piękne, ale wiadomo- nie wszystko pasuje w 100%.
Więc tak:

Bright Crystal Absolu Versace- cudowny!! kojarzy mi się trochę z Miracle jeśli chodzi o typ zapachu ( tak jakby musował cały czas...) i też go po chwili już słabo czuję ale to co wyczułam jest przepiekne

Signorina edp- na początku piękny, ale potem taki troszkę płaski i jednolity... ale coś w sobie ma

Bottega Veneta - Bottega Veneta- na początku zaleciało mi męskim, potem kilka przepięknych nut, a potem znów męskawo, choć już tak delikatnie i przytulnie- gdyby zabrać te męskie nutki to by był piękny i tak jest, ale z małym "ale"

Givenchy Ange ou Demon Le Secret ( póki co ta wersja- jeszcze muszę upolować Elixir)- hmm... niby fajny, ale jakiś taki... dziwny Nic a nic wspólnego z pierwotną wersją, która mi się bardoz podoba. Ten jest fajny, ale... no dziwny innego słowa na razie nie mam
Chociaż to się jeszcze może zmienić, bo testuję dopiero od kilku godzin.
Póki co tyle poniuchałam, jak przetestuję następne to dam znać. Na razie dzięki za to co już zostało mi polecone, bo wielu z nich nie znałam, a są przepiękne. Ale wiadomo- tylko nieliczne są tak na 100% "nasze" i trafione.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-22 17:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.