Krosta w okolicach wejścia do pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 23:24   #1
truskaweczka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Unhappy

Krosta w okolicach wejścia do pochwy


Witam.

Ostatnio zauważyłam dwie krostki niedaleko wejścia do pochwy. Strasznie się wystraszyłam bo słyszałam, że to może być groźne dla zdrowia. Wyglądają one na ropne krosty ale nie mam pewności. Nie bolą, chyba, że dotyka się ich mocniej.
Od kilku dni odczuwam też pieczenie, swędzenie i ból pochwy. Zauważyłam też dziwną, żółtawą wydzielinę na bieliźnie. Czy te krosty mogą być z tym związane?

Może któraś z Was miała podobny przypadek i wie co z tym zrobić oraz czy jest to groźne i wymaga wizyty u ginekologa?

Edytowane przez truskaweczka13
Czas edycji: 2013-04-05 o 23:26
truskaweczka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:40   #2
rzyrulik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

do lekarza pójść nie zaszkodzi, ale wydzielina i objawy, o których piszesz mogą świadczyć o infekcji grzybiczej, z domowych sposobów to znam tylko siedzenie w wywarze z kory dębu, dosyć skutecznie niweluje pieczenie i zaczerwienienia, ale jeżeli to infekcja to może się skończyć antybiotykiem, chociaż nie wydaje mi się, żeby to miało być jakieś bardzo groźne. Te ropne plamki mogą być też wynikiem depilacji albo zbyt mocnego golenia, ale może niech się ktoś bardziej fachowy wypowie
rzyrulik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 07:08   #3
scarlett 18
Raczkowanie
 
Avatar scarlett 18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wielkopolska, konin
Wiadomości: 39
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

ja kilka lat temu takie coś miałam tylko, że wyżej. wtedy nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wycisnelam to. trochę długo się goi i boli przy wyciskaniu, ale to od golenia. co do grzybicy to miałabyś wydzieline konsystencji sera. takie białe grudki. więc to raczej tylko zapalenie. zapisz się do lekarza, a na przeczekanie na wizytę, aby przeżyć te objawy może masc clotrimazolum, ale pamiętaj, że ona tylko zmniejszy objawy, a tylko lekarz przepisze ci leki, które cię wyleczą
scarlett 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 07:29   #4
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

Moja koleżanka miała takie brodawki w tym miejscu i okazało się, że to wirus HPV.
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 15:22   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

Moim zdaniem albo to infekcja albo podrażnienia po goleniu. Na Twoim miejscu poszlabym na wizytę do ginekologa. Pieczenie, swędzenie, dziwna wydzielina- to wskazuje na infekcję.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 18:01   #6
malolama4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

Mam podobny problem, tylko, że z dnia na dzień tego przybywa ! mam przy okazji typowe objawy grzybicy no a okres mi się spóźniał. Teraz przechodzę Go bardzo boleśnie. Pobolewają mnie też ( tak sądzę węzły chłonne ). Czekam na wizytę u ginekologa. Boje się, że to może być opryszczka, lub jakieś inne cholerstwo. Chyba pójdę do dermatologa. Bardzo się martwię a wizyta dopiero za miesiąc...: (
malolama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 23:03   #7
truskaweczka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Krosta w okolicach wejścia do pochwy

Dzięki Wam wszystkim za te informacje.
Na wizytę u ginekologa musiałabym długo czekać a wszystko powoli ustępuje więc próbuje się na razie leczyć sama. Czytałam o maści Clotrimazolum i podobno pomaga na takie własnie infekcje. Stosowałyście ją może? Naprawdę pomaga?

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez malolama4 Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, tylko, że z dnia na dzień tego przybywa ! mam przy okazji typowe objawy grzybicy no a okres mi się spóźniał. Teraz przechodzę Go bardzo boleśnie. Pobolewają mnie też ( tak sądzę węzły chłonne ). Czekam na wizytę u ginekologa. Boje się, że to może być opryszczka, lub jakieś inne cholerstwo. Chyba pójdę do dermatologa. Bardzo się martwię a wizyta dopiero za miesiąc...: (
Też się obawiam co do opryszczki ale miejmy nadzieję, że to nic takiego... Mi na szczęście z dnia na dzień ustępuje ale był tez taki czas, że nie mogłam wytrzymać.
Mam do Ciebie prośbę, jak wrócisz z wizyty u ginekologa dasz znać co Ci jest? Bardzo mi to pomoże bo jeżeli okaże się, że to coś gorszego niż infekcja również zdecyduje się na wizytę..

a na razie trzymaj się!

Edytowane przez truskaweczka13
Czas edycji: 2013-04-08 o 22:59
truskaweczka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.