Co załatwiać najpierw? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-08, 21:35   #1
wiedzminka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 16

Co załatwiać najpierw?


Nie wiem czy juz ktos o to pytal, ale nic jeszcze takiego nie znalazlam. czy moze ktos mi powiedziec co z data slubu? co najpierw powinno sie zaklepac? date slubu w kosciele czy zarezerwowac termin sali weselnej i zespolu? prosze pomozcie? od czego zaczac? slub bedzie w kwietniu 2008. liste gosci juz mamy.
z gory dziekuje
pozdrawiam
wiedzminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 21:54   #2
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: co najpierw?

Witam! Najpierw kościół bo sal jest dużo i terminów tez a kościół ma ograniczoną ich ilość i zamówisz sale a nie będzie Mszy wolnej, więc najpierw kościół a z salą zawsze się coś wymyśli gdyby coś nie poszło z datą.

Ja mam 19.01.2008 i najpierw poszliśmy po termin, a potem sale załatwić i wyszło całkiem ok Pozdrawiam!
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 22:10   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: co najpierw?

My w styczniu tego roku zamówiliśmy najpierw sale a Kościół zarezerwujemy w najbliższych tygodniach.Ślub jest w sierpniu 2008
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 22:32   #4
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: co najpierw?

Kolejność zależy od miejscowości. U mnie na przykład salę trzeba było rezerwować ponad rok wcześniej, a kościół wystarczy max. pół roku wcześniej.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 09:40   #5
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: co najpierw?

my też mamy ślub w kwietniu 2008. Najpierw znaleźlismy sale i orkiestre a 2 miesiące później poszliśmy do kościoła i pani w kancelarii zdziwiła się że tak wcześnie sobie zaklepujemy termin. W większości kościołów nie trzeba z ponadrocznym wyprzedzeniem rezerwować - chyba że to jakiś bardzo popularny kościół (np. zabytkowy jakiś, albo jakaś bazylika) i popularny miesiąc- np.sierpień. Najlepiej zapytać się w parafii.
Sal jest niby dużo, ale u mnie już wszystkie zarezerwowane były jak szłam do kościoła zaklepać termin, natomiast w księdze kościelnej było pusto - nikt jeszcze daty nie zarezerwował.
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 12:25   #6
wiedzminka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 16
ok dzieki. w takim razie chyba zaczniemy od sali. mamy juz jedna na oku ale jeszcze nie zarezerwowalismy. jak tylko cos nowego bedziemy mieli to wam napisze. jeszcze raz dziekuje.
wiedzminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 15:06   #7
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: co najpierw?

my musielismy najpier zajac sie sala i zespolem. juz bylo ciezko z terminami na wrzesien 2008. wiec zarezerwowalismy je jakies 3 tyg temu. a w Kosciele bylismy kilka dni temu i daty i godziny-praktycznie wszystkie byly do wyboru
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-09, 15:23   #8
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: co najpierw?

dokładnie, myśmy najpierw podpisali umowę na salę. weźcie pod uwagę, że w kościele jednego dnia może być kilka ślubów, a dobre sale mają rezerwacje na ponad rok wcześniej
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 20:17   #9
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: co najpierw?

No niestety przyłącze się do panien, które najpierw rezerwują salę, potem mszę. Nie powinno tak być, ale kapitalizm...
my chcieliśmy mieć ślub 16 września, ale sala była wolna tylko 23, więc tak naprawdę od wolengo terminu restauratora zależał początek naszego wspólnego życia. Salę mieliśmy zarezerwowaną w październiku 2005, więc prawie rok wcześniej. Kościół dopiero wiosną, bo proboszcz to stary przyjaciej rodziny, więc problemów nie było żadnych. Nauki robiliśmy w lutym, żeby już 'było z głowy'. Resztę, czyli kwiaty, zaproszenia i te inne drobnostki załatwialiśmy tak jak dokumenty, czyli na trzy miesiące przed ślubem.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 13:04   #10
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: co najpierw?

Kiedy podpisywalismy umowe z orkiestra opowiedzieli nam jedna historie, jak Para Mlodych najpierw zaklepala sobie sale, zespol pozniej przyszedl czas na Kosciol i sie okazalo, ze zabraklo wolnych godzin a ze zalezalo im na konkretnym miesiacu, czekali do nastepnego lata
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 13:45   #11
Amalthea
Raczkowanie
 
Avatar Amalthea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lilac Wood
Wiadomości: 123
Dot.: co najpierw?

A ja nic nie zrobiłam dopóki nie uzgodniliśmy terminu ślubu w kościele, dopiero po tym zaczęliśmy organizować wesele.

Najgorzej było znaleźć zespół i niestety mamy taki z łapanki... mimo wszystko dla mnie wesele jest tylko dodatkiem do ślubu i nie zmieniłabym tej kolejności
Amalthea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-10, 15:32   #12
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: co najpierw?

Wiele razy slyszalam ze w niektorych kosciolach nie robia rezerwacji na czas za np rok czy poltora. Teraz jestem poza granicami Polski i mama byla zalatwiac mi sale i orkiestre. Mowila ze orkiestra 2 pierwsze tygodnie sierpnia 2008 miala juz zajete (na szczescie ja jestem w ostatnim ), sale tez byly pozajmowane na wiele dat naokolo mojego daty. A kosciola sama zalatwic by nie mogla, wiec moglabym miec spory problem ze znalezieniem sali gdybym probowala najpierw przy okazji urlopu zalatwiac kosciol, a niestety w moim miescie nie ma az tak wielkiego wyboru sal na ok 120 osob. Wlasciwie to sa chyba 3 tak zeby wszyscy mogli spokojnie siedziec i tanczyc. Kosciol zawsze da sie zalatwic, tym bardziej ze nie zalezy mi jakos szczegolnie na moim, wiec jak nie ten to inny
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:16   #13
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: co najpierw?

Wydaje mi sie,że to zależy gdzie się mieszka czy w wiekszym czy mniejszym mieście. My zarezerwowaliśmy wszystko 5 miesięcy przed slubem. Nie ma co tak wczesnie rezerwować, chyba ze sale są oblegane. znam osoby, ktOre 2 lata przed slubem juz wszystko szykują, nie będę tego negować ale ja bym tak nie postapiła.

My tez najpierw rezerwowaliśmy salę, zespół, fotografa a dopiero na konću kościół.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-06-15 o 12:01
Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 22:44   #14
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Co załatwiać najpierw?

a ja w takiej kolejnosci
sala
zespol
fotograf
kamerzysta
kosciol (wiekszosc nie robi jeszcze rezerwacji na rok 2008)
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 08:54   #15
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Mówisz, że większość nie robi rezerwacji na 2008 roku,... jejku a ja juz głupia panikuję, że nie bedzie wolnych terminów na 2009 na sierpień...
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 13:21   #16
africa
Raczkowanie
 
Avatar africa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 98
Dot.: Co załatwiać najpierw?

moja kolezanka ma juz zarezerwowana sale na wrzesien 2009 i to byl wlasciwie ostatni moment, bo sala niby nie jest super, ale miesiac bardzo oblegany, nie ma jeszcze nic innego zalatwionego. Ja tez sie zastanawiam nad zarezerwowaniem sali (rowniez na 2009 rok), bo nie chce miec przypadkowej sali 20 km za miastem.
africa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 21:44   #17
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

kurcze a mój mi sie jeszcze nie oświadczył... a za jakieś 2 ttgodnie jedzie do holandii na całe 3 miesiące.. jejku jak on wróci i zanim doczekam się tych zaręczyn.. to już pewnie dawno nie bedzie terminów
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 21:52   #18
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez africa Pokaż wiadomość
moja kolezanka ma juz zarezerwowana sale na wrzesien 2009 i to byl wlasciwie ostatni moment, bo sala niby nie jest super, ale miesiac bardzo oblegany, nie ma jeszcze nic innego zalatwionego. Ja tez sie zastanawiam nad zarezerwowaniem sali (rowniez na 2009 rok), bo nie chce miec przypadkowej sali 20 km za miastem.
o kurcze, przecież to ponad dwa lata, i myślałam, że wrzesień, to już mniej oblegany miesiąc, co za czasy
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 08:56   #19
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Co załatwiać najpierw?

z salami jest tak
jesli znzna sala tj duoo o niej slyszalyscie i czesto sie dzies reklamuje i droga pantoflowa wiecie ze jest ciezko z terminami to warto zarezerowac wczesniej
trudnosci z rezerwacja sa glownie z saliami na powyzej 100 osob
na mniejsza liczbe osob zawsze cos sie znajdzie
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 14:07   #20
ulka_j
Raczkowanie
 
Avatar ulka_j
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 69
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez ysmay1 Pokaż wiadomość
a ja w takiej kolejnosci
sala
zespol
fotograf
kamerzysta
kosciol (wiekszosc nie robi jeszcze rezerwacji na rok 2008)
Ja mam 10 maja 2008r. Tak samo: najpierw sale, zespół i kamerzyste rezerwowaliśmy,a w kancelerii jeszcze nie byliśmy, po wakacjach dopiero sie wybieramy, nie ma co wczesniej.U mnie w parafii 3 miesiace wczesniej wystarczy godz ślubu rezerwowac,zwlaszcza ze w maju malo wesel ponoc jest,ale lepiej isc na wszelki wypadek troche wczesniej. Także najlepiej zacząc od sali i zespołu bo z tym glownie sa problemy.
Pozdrawiam wszystkie panny mlode 2008 roku
ulka_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 20:32   #21
wiedzminka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 16
Talking Dot.: Co załatwiać najpierw?

WITAM MOJE KOCHANE PANIE.
WIDZE ZE TEMAT WAM SIE SPODOBAL. W SUMIE TO MILO SIE DOWIEDZIEC JAK INNYM IDA PRZYGOTOWANIA. NASZE WESELNE PRZYGOTOWANIA MAJA PRZERWE. ZALATWILISMY JUZ SALE, ZESPOL I KAMERZYSTE. SLUB BEDZIE 19 KWIETNIA 2008. CO DO FOTOGRAFA TO NAM SIE SUPER UDALO BO NASZ KAMERZYSTA JEST TEZ FOTOGRAFEM I W CENIE FILMU BEDZIEMY MIELI ZDJECIA ZA DARMO. MA NAM ZROBIC SESJE W PLENERZE I ZDJECIA POWYCINAC Z FILMU. W SUMIE TO ZAPLACIMY 900ZL. WYDAJE MI SIE ZE TO CHYBA CENY W NORMIE. A JAK U WAS Z CENAMI?
CO DO KSIEDZA TO JESZCZE NIE ZAREZERWOWALISMY. LICZYMY NA SZCZESCIE.
POZDRAWIAM
wiedzminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 20:44   #22
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Co załatwiać najpierw?

My na samym początku zamowiliśmy salę (wcześniej wybierając datę ślubu oczywiście), bo w naszej miejscowości (a nie jest duża) trzeba przynajmniej rok wcześniej rezerwować, potem kościoł, zespół, fotografa a kamerzysty nie bierzemy. Na początku wszystko było wstępnie, oprócz sali gdzie na drugi dzień podpisaliśmy umowe, gdyż mieliśmy możliwość zmiany gdyby kosciół nie pasował, ale pasował bo wcześnie zamawialiśmy. Potem popodpisywaliśmy umowy i zapłaciliśmy zaliczki. Nauki zaczelismy bardzo wcześnie, chyba z 7 miesiecy przed, i teraz mamy wolne, został tylko urząd stanu z papierkowej roboty, a i jeszcze ukochana poradnia (2 i 3 spotkanie) do której nie możemy sie zebrać, bo jakoś zawsze nam nie podrodze.
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 08:48   #23
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez wiedzminka Pokaż wiadomość
CO DO FOTOGRAFA TO NAM SIE SUPER UDALO BO NASZ KAMERZYSTA JEST TEZ FOTOGRAFEM I W CENIE FILMU BEDZIEMY MIELI ZDJECIA ZA DARMO. MA NAM ZROBIC SESJE W PLENERZE I ZDJECIA POWYCINAC Z FILMU. W SUMIE TO ZAPLACIMY 900ZL.
pytanie a widzialas te zdjecia z filmu. mi sie osobiscie nie podobaja bo:
- kamerzysta nie uchwyci tego wszystkiego co fotograf
- sa niewyrazne
- nie ma to jak zdjecia robione przez fachowca od zdjec
i jeszcze wiele innych argumentow, ktore przemawiaja za tym, zeby tak nie robic (chyab nie nadaj sie do publicznego napisania)
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 10:57   #24
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez ysmay1 Pokaż wiadomość
pytanie a widzialas te zdjecia z filmu. mi sie osobiscie nie podobaja bo:
- kamerzysta nie uchwyci tego wszystkiego co fotograf
- sa niewyrazne
- nie ma to jak zdjecia robione przez fachowca od zdjec
i jeszcze wiele innych argumentow, ktore przemawiaja za tym, zeby tak nie robic (chyab nie nadaj sie do publicznego napisania)
Popieram. Mi tez nie podobają się zdjęcia z kamery, są o wiele gorszej jakości.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 11:57   #25
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Co załatwiać najpierw?

nam kamerzysta zaproponowal wlasnie taki reportaz za 800 zl .ale zdjecia z kamery mi sie nie podobaja. dlatego odzalowalismy te 1500 zl i bedziemy mieli profesjonalna sesje. jak zobaczylam przykladowe zdjecia to bylo album sie nazywa "wenecja". ok 30 zdjec, na kazdym 2-4 pozy, ktore plynnie w siebie przechodza lub zdjecie na pol podzielone. no nie wiem jak opisac ale chyba bedziecie wiedzialy o co chodziwiec wychodzi ok 60 poz

w sumie to mamy juz prawie wszystko z tych wazniejszych rzeczy.zostala dekoracja i kamerzysta. reszta sie bede martwic za jakies pol roku
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:05   #26
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Co załatwiać najpierw?

sanetka to za zdjecia ile placisz 800 czu 1500.
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:51   #27
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Co załatwiać najpierw?

a my mamy troche nietypowa date bo w swieto- sroda. to moze od poczatku: zaczelismy szukac czegos na wrzesien/pazdziernik 2007 w listopadzie 2006. trafilismy na swietna salke (mamy sie w niej zakochaly) ale oni mieli pozajmowane terminy praktycznie do konca 2007 roku! ale w notesiku wlasciciela zauwazylismy ze 15 sierpnia jest wolne wiec tego samego dnia pojachalismy do kosciola zapytac czy taka data moze byc i zarezerwowalismy w obu miejscach praktycznie na raz (szczerze powiedziawszy nie pamietam co bylo pierwsze zapisane). jakis miesiac pozniej mielismy juz zespol (moj przyszly szwagier nam go polecil) a juz w tym roku zalatwialismy autko i fotografa z kamerzysta... (mam nadzieje ze niczego nie zapomnielismy!) aha! i ubranka kupilismy przy ostatnim pobycie w Polsce czyli 2 tygodnie temu
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:57   #28
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Co załatwiać najpierw?

jejku.. dziewczyny aż mnie w sercu łupie.. kiedy ja tak będę planowac.. TZ mówi że może juz w tym roku bedziemy wszystko załatwiac.. a jak narazie to nawet nie mam pierscionka zareczynowego.. i mój skarbek jedzie do pracy na 3 miesiące.. ju z w nastepnym tygodniu.. koszmar..
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 06:39   #29
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Co załatwiać najpierw?

Cytat:
Napisane przez ysmay1 Pokaż wiadomość
sanetka to za zdjecia ile placisz 800 czu 1500.
tez a 1500 bo sa sliczne wlasnie te za 800 nie podobaly sie

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
jejku.. dziewczyny aż mnie w sercu łupie.. kiedy ja tak będę planowac.. TZ mówi że może juz w tym roku bedziemy wszystko załatwiac.. a jak narazie to nawet nie mam pierscionka zareczynowego.. i mój skarbek jedzie do pracy na 3 miesiące.. ju z w nastepnym tygodniu.. koszmar..
jeszcze Ci sie odechce tego latania i zalatwiania. ja juz czasem mam serdecznie dosc
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 15:26   #30
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Co załatwiać najpierw?

to teraz wiem bo sie jakos polapac nie moglam w tym co napisalas.

moze to przez moje przemeczenie
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.