wahania wagi w ciagu doby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 21:47   #1
natalia0511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4

wahania wagi w ciagu doby


Witam
Od razu przejde do rzeczy, bo sie troche zaniepokoiłam. Jestem na diecie od paru miesięcy. Waze się codziennie rano tak dla podtrzymania dobrego samopoczucia (wage mam calkowicie sprawna). Wczoraj przyszlo mi na mysl zwazenie sie wieczorem, dzisiaj tez chcialam to skontrolowac i jestem w szoku. Z rana 52,5 wieczorem 55,3. Wieczorami wypijam gigantyczne ilosci wody (kolo 22 glodnieje i musze sie czym zapchac). W ciagu ostatniej godziny spokojnie wypilam 2l (jadlam rybe stad to pragnienie) ale zeby roznica wynosila 3kg? Na moj rozum to nawet logiczne;] ale czy normalne, zdrowe?
natalia0511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 22:57   #2
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: wahania wagi w ciagu doby

Mam to samo, dlatego waże się tylko rano przed śniadaniem. Nie wiem tylko czy wypijanie takiej ilości wody w ciągu krótkiego czasu jest dobre- kiedyś czytałam że te zalecane 2litry wody na dzień należy wypijac - co godzinę szklanę, bo w przeciwnym wypadku organizm zatrzymuje wodę...
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 23:51   #3
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: wahania wagi w ciagu doby

No wieczorem jestes o ciezsza o to co zalega ci w ukladzie trawiennym i o wypita wode. Wiec roznica to nic dziwnego. Chociaz nie sadzilam, ze moze wynosic 3 kg.

Ja jestem jakas inna bo na diecie wazylam sie moze z raz w miesiacu jak mi sie przypomnialo Tak to patrzalam na to czy ubrania ze mnie leca i czy moge juz kupowac rozmiar mniejsze, czasami mierzylam sie centymetrem.

I czy to codzienne wazenie sie jest takie niezbedne?
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 00:43   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wahania wagi w ciagu doby

Codzienne ważenie na pewno nie jest niezbędne, ale niektórych motywuje. Np mnie Nie chodzi o to, żebym codziennie widziała zmianę na wadze, ale widzę ile straciłam od początku diety i to mi jakoś pomaga Tylko trzeba pamiętać, że wahania wagi mogą następować też w ciągu tygodnia i nie należy wtedy panikować
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:12   #5
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: wahania wagi w ciagu doby

Te wahnięcia wagi są normalne.Wieczorem zawsze wąży się więcej niż rano[no chyba,że ktoś cały dzień nie je i nie pije].Pozatym litr wody = 1 kilogram plus zalegające jedzenie z całego dnia i wieczorne danie.
Dlatego spokojnie i bez paniki.
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 12:49   #6
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: wahania wagi w ciagu doby

Właśnie, ja odkryłam ostatnio, że sypiam z kilogramem moczu w pęcherzu . Faktycznie może to wszystko sporo ważyć .
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.