wspólny wyjazd do pracy ( Anglia ) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-24, 16:36   #1
omego20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5

wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )


Cześć ! Nie jest to oferta pośrednika, nie chcę żadnych pieniędzy !

Szukam osoby (płeć bez znaczenia) chętnej do wspólnego wyjazdu i pracy w Anglii . Najlepiej młoda osoba, ponieważ sam mam 20 lat..
Ciężko obecnie znaleźć uczciwą agencję, bądź osobę, która ułatwi nam start w nowym kraju ! Dlatego postanowiłem sam się tym zająć ..

Znalazłem parę ciekawych ogłoszeń w sprawie wynajmu pokoi (2os.) w normalnych mieszkaniach, domkach, dość często osoby już tam mieszkające,
wyrażają chęc pomocy w rozpoczęciu nauki, czy znalezieniu pracy (czemu ? - zapewne chodzi o odciążenie kosztów wynajmu oraz polskie towarzystwo).

Niestety nikt z moich znajomych obecnie nie jest zainteresowany wyjazdem, więc w ten sposób szukam chętnej osoby, wiadomo, że zawsze raźniej i bezpieczniej!

Jeśli chodzi o koszty :
Koszt wynajmu (rachunki wliczone) to ok : 280 funtów miesięcznie / 2 = 140f
Jedzenie + przyjemności (bez zaciskania pasa) to ok : 300 funtów

= 440 funtów

Biorąc pesymistyczną wersję (brak premii,nadgodzin,stawka) zarobimy ok 860f

Zostaje nam 420 funtów odłożone do skarpetki ! = 2000 zł/msc mając bezpieczny dach nad głową oraz pracę na normalnych warunkach.

Wygląda zachęcająco, prawda ? ;-)

Szukam osoby:
- chętnej do wyjazdu
- najlepiej młodej, spokojnej
- bez nałogów (np narkotyki!)
- uczciwej
- mile widziany dobry/komunikatywny j.angielski

Fajnie jakbyś był/a z Dolnegośląska

Jeśli ktoś jest zainteresowany to napiszcie parę słów o sobie, jakie języki/wykształcenie macie oraz czemu chcecie wyjechać, mile widziane zdjęcie !
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wiadomości, PISZCIE JEDYNIE NA EMAIL : omego123@gmail.com ponieważ tutaj nie zaglądam ;-)

Pozdrawiam
omego20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:30   #2
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Po pierwsze to napisz dokladnie, gdzie chcesz jechac.

Po drugie to nie tylko lozkiem i chlebem czlowiek zyje.
Dochodza koszty:
*podroz do pracy, supermarketu itp
*produkty kosmetyczne i higieniczne
*na Home Office wydasz 90F na sam start
*Telefon, internet...

I nie masz gwarancji, ze prace dostaniesz od razu, 280F za pokoj to tez jakos malo (ale zalezy od regionu).

Po drugie to.... zalamka po prostu
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:48   #3
del200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 31
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

chyba, ze bedziesz jadla psuzki z lidla za 20pensow, spala, pracowala, jedyny kosmetyk to mydlo i pasta do zebow, a do pracy na piechotke, pamietaj, ze sama podroz z lotniska do miesca zamieszkania to okolo 20 funtow, to co napisalas to jakas utopia...
del200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 21:00   #4
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Mieszkałam 3 lata w Londynie.....i szczerze pisząc to bajki piszesz
Zwłaszcza z tym mieszkaniem i jedzeniem
Kazdy by chciał tak optymistyczną wersje
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 11:58   #5
omego20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Przeciwnie nie jestem osobą, która buja w obłokach i nie zamierzam nikogo przekonywać do bajkowego życia.

Nie zamierzam jechać w ciemno ! więc kolejny wasz argument odpada

Macie rację, że pewnych, rzeczy nie doliczyłem jak np transport do miejsca pracy, ale nie będę wypisywał wszystkich wydatków bo bym musiał zrobić listę na 2 strony

" Telefon,internet " , " 280f za pokój to mało " - albo nie byliście nigdy w Anglii, albo macie bardzo pesymistyczne podejście i tylko zniechęcacie ludzi, nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie macie pojęcia ?

"pasta,mydło,szampon" nie wiem jak Ty, ale ja codziennie nie kupuje tych rzeczy, spokojnie starczą na tydzień/dwa conajmniej, więc nie wiem gdzie widzisz problem

Podałem cenę ŚREDNIĄ wliczając rachunki w to ( +internet ) , są ceny wyższe, jak i z łatwością znajdziesz niższe ! można wynająć również pokój 2 os, wtedy cena wyniesie zaledwie 140 funtów ! wystarczy przejrzeć ogłoszenia w internecie i przestać się wymądrzać ..

do Pani z Londynu, jeśli uważasz, że 200 funtów na jedzenie nie starczy to nie wiem gdzie Ty robisz zakupy, wystarczy w zasadzie 20 funtów tygodniowo, aby dać sobie radę ..
poza tym wiadomo, że w stolicy życie jest zdecydowanie droższe, a ja nie powiedziałem, że akurat tam się kieruję

ostatnią sprawą jest wynagrodzenie, wiadomo, że jak ktoś się decyduje na wyjazd to robi jak najwięcej godzin może, soboty, czasem niedziele i nie jest powiedziane, że za najniższą możliwą stawkę!
Dlatego nie wymieniałem wszystkich wydatków, ponieważ to się automatycznie zrówna

i nie podawajcie przykładów podróż z lotniska 20f, bo przed wyjazdem trzeba się zabezpieczyć finansowo, wiadomo, że z niczym tam nie pojedziesz ! więc te koszty w ógole nie liczę

nie zamierzam się kłócić, tylko nie chce, żeby mnie oczerniano, mimo, że mam dobre intencje i nie próbuję od nikogo wyłudzić żadnych pieniędzy, pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez omego20
Czas edycji: 2010-11-25 o 12:03
omego20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:15   #6
del200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 31
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

nikt Cie nie oczernia, tylko jasno Ci mowi, że Twoje wyliczenia mijaja się z prawdą, posłuchaj może osób, które mieszkają w anglii lub tak kiedyś mieszkały mają napewno więcej doświadczenia niż Ty....
pamiętaj, że teraz już nie jest tak kolorow z pracą, zależy oczywiście jakie masz doświadczenie, wykształcenie i co chcesz robić, ale nie nastawiaj się, że dostaniesz nadgodzin tyle ile będzie Ci się podobało, chętnych jest dużo...
del200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:23   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
Przeciwnie nie jestem osobą, która buja w obłokach i nie zamierzam nikogo przekonywać do bajkowego życia.

Nie zamierzam jechać w ciemno ! więc kolejny wasz argument odpada

Macie rację, że pewnych, rzeczy nie doliczyłem jak np transport do miejsca pracy, ale nie będę wypisywał wszystkich wydatków bo bym musiał zrobić listę na 2 strony

" Telefon,internet " , " 280f za pokój to mało " - albo nie byliście nigdy w Anglii, albo macie bardzo pesymistyczne podejście i tylko zniechęcacie ludzi, nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie macie pojęcia ?

"pasta,mydło,szampon" nie wiem jak Ty, ale ja codziennie nie kupuje tych rzeczy, spokojnie starczą na tydzień/dwa conajmniej, więc nie wiem gdzie widzisz problem

Podałem cenę ŚREDNIĄ wliczając rachunki w to ( +internet ) , są ceny wyższe, jak i z łatwością znajdziesz niższe ! można wynająć również pokój 2 os, wtedy cena wyniesie zaledwie 140 funtów ! wystarczy przejrzeć ogłoszenia w internecie i przestać się wymądrzać ..

do Pani z Londynu, jeśli uważasz, że 200 funtów na jedzenie nie starczy to nie wiem gdzie Ty robisz zakupy, wystarczy w zasadzie 20 funtów tygodniowo, aby dać sobie radę ..
poza tym wiadomo, że w stolicy życie jest zdecydowanie droższe, a ja nie powiedziałem, że akurat tam się kieruję

ostatnią sprawą jest wynagrodzenie, wiadomo, że jak ktoś się decyduje na wyjazd to robi jak najwięcej godzin może, soboty, czasem niedziele i nie jest powiedziane, że za najniższą możliwą stawkę!
Dlatego nie wymieniałem wszystkich wydatków, ponieważ to się automatycznie zrówna

i nie podawajcie przykładów podróż z lotniska 20f, bo przed wyjazdem trzeba się zabezpieczyć finansowo, wiadomo, że z niczym tam nie pojedziesz ! więc te koszty w ógole nie liczę

nie zamierzam się kłócić, tylko nie chce, żeby mnie oczerniano, mimo, że mam dobre intencje i nie próbuję od nikogo wyłudzić żadnych pieniędzy, pozdrawiam wszystkich


Czegoś tu nie rozumiem.
Niby wiesz o czym piszesz i wykłócasz się z ludźmi, którzy tu mieszkają (że niby masz rację), a z drugiej strony nie chcesz jechać sam... (ktoś kto ma taaaaaką wiedzę nie miałby z tym problemu).





Wiele jak dziewczyny pisza od regionu.
Nie mieszkam w Londynie.
U nas pokój: kosztuje jakieś 240- 400 miesięcznie (te droższe może i mają jakiś nędzny internet wliczony).


Potrzebujesz telefonu: to też jest wydatek, pewnie na kartę, więc to sobie można samemu decydować ile się wyda.
Na początek najtańszy telefon w niekoniecznie najtańszej taryfie jakieś:
7 funtów (ale trzeba na poczatek doładować, by dostać telefon w tej cenie).


Szukając pracy potrzebujesz transportu. U nas bilet autobusowy kosztuje jakieś 1.60- 1.80 w jedną stronę, dzienny 3.20 (jednak akceptuje go tylko jedena firma transportowa).


W Lidlu można się wyżywić dość tanio, o ile jesz tzw. puszki.
Byle nie za długo: bo zdrowie podupadnie i wcale ekonomiczniej nei wyjdzie.



Koszty na początku to dodatkowo: drukowanie CV, aplikacji itd.




Co do ilości przepracowanych godzin: nie bądź tak pewny siebie.
Istnieje coś takiego jak podatek dochodowy i jak sama nazwa wskazuje zalezy od tego ile zarobisz.
BTW na początku płacisz wyzszy podatek, nim dopełnisz formalności.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 14:31   #8
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
Nie zamierzam jechać w ciemno ! więc kolejny wasz argument odpada
Jak dla mnie jechanie bez podnisanej umowy o prace i mieszkanie to jest jechanie w ciemno

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
Macie rację, że pewnych, rzeczy nie doliczyłem jak np transport do miejsca pracy, ale nie będę wypisywał wszystkich wydatków bo bym musiał zrobić listę na 2 strony
No a wlasnie takie male wydatki robia roznice, bo zanim sie obejrzysz, to pol wyplaty Ci przepadnie na rzeczy, ktorych nie zaplanowales

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
"pasta,mydło,szampon" nie wiem jak Ty, ale ja codziennie nie kupuje tych rzeczy, spokojnie starczą na tydzień/dwa conajmniej, więc nie wiem gdzie widzisz problem
Widze problem w tym, ze MIESIECZNIE ta suma ma znaczenie:
pasta 2F
szczotka do zebow 2F
mydlo + zel pod prysznic 2F
szampon 2F (najtanszy)
Zel do mycia twarzy, do golenia, antyperspirant, plyn po goleniu itp - te rzeczy ok 20F
Wiec celujac w dosc tanie produkty to tak czy siak bedzie Cie to kosztowalo okolo 30F

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
" Telefon,internet " , " 280f za pokój to mało " - albo nie byliście nigdy w Anglii, albo macie bardzo pesymistyczne podejście i tylko zniechęcacie ludzi, nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie macie pojęcia ?
Wiesz tak sie sklada, ze w Anglii juz 4 prawie jestem i moje podejscie nazwalabym realistycznym.
Widac, ze jestes mlody, bo nie zdajesz sobie sprawy, jakie wydatki skladaja sie na tzw. "zycie" oczywiscie, jak sie nie bylo na swoim to zbytnio sie o tym nie wie, bo rodzice wszystko zapewniaja. Wiec z braku doswiadczenia posluchaj osob, ktore przeszly juz to co Ty planujesz i wez pod uwage ich wskazowki bo prawda jest taka, ze one wiedza wiecej o tym, jak sie w Anglii zyje nie Ty.

Co do zniechecania ludzi to ja tylko uswiadamiam takim napalencom jak Ty, ze wbrew temu co myslicie, na standard zycia tutaj trzeba zapracowac, a nikt nie wrecza Ci banknotow jak tylko wyjdziesz z samolotu.
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:37   #9
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

http://londynek.net/
Poczytaj ogłoszenia masz tu duzo ofert zamieszkania,pracy itd.nie tylko w Londynie.
My tez szukalismyna samym początku, na londynku mieszkania,korzystałam jeszcze z polskich gazet(polish express,cooltura itd.)
Zadzwon lub wyslij e-maila,do ludzi którzy oferuja pokoje i mieszkania,to moze sam sie przekonasz ile co kosztuje....bo tyle co ty chcesz płacic na miesiac ja płaciłam za two bedroom,w trzeciej strefie Londynu na tydzien,bo tam z reguły płaci sie co tydz,wypłaty tez sa co tydz-ale to zalezy od firmy.
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 22:29   #10
omego20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Widac, ze jestes mlody, bo nie zdajesz sobie sprawy, jakie wydatki skladaja sie na tzw. "zycie" oczywiscie, jak sie nie bylo na swoim to zbytnio sie o tym nie wie, bo rodzice wszystko zapewniaja. Wiec z braku doswiadczenia posluchaj osob, ktore przeszly juz to co Ty planujesz i wez pod uwage ich wskazowki bo prawda jest taka, ze one wiedza wiecej o tym, jak sie w Anglii zyje nie Ty.
szczerze ? zabolało mnie to co napisałaś..
Masz rację, jestem młody, ale życie już mi ostro dało po dupie. a na swoim utrzymaniu jestem w zasadzie od 16 roku życia, jak mnie nie znasz to nie oceniaj, proszę Cię
nie każdy ma/miał takie kolorowe życie jak Ty, ja niestety mogę liczyć tylko na siebie ..

lolita25 - przeglądałem, przeglądam i dalej widzę to samo ! gdzie wy macie oczy ? pokoje nawet 2os od 70f za tydzień wliczając w to rachunki spokojnie można znaleźć, więc nie wiem w czym próbujecie mnie utwierdzić

Zdaje sobie sprawę, że większość z was była/jest w Anglii i wie jak to wygląda od podszewki, ja tego nie neguję, ale próbujecie mi czasem udowodnić coś, sami nie sprawdzając

kończę dyskusję, bo niestety prowadzi ona do .. niczego

pozdrawiam dziewczyny
omego20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 08:42   #11
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość

szczerze ? zabolało mnie to co napisałaś..
Masz rację, jestem młody, ale życie już mi ostro dało po dupie. a na swoim utrzymaniu jestem w zasadzie od 16 roku życia, jak mnie nie znasz to nie oceniaj, proszę Cię
nie każdy ma/miał takie kolorowe życie jak Ty, ja niestety mogę liczyć tylko na siebie ..

lolita25 - przeglądałem, przeglądam i dalej widzę to samo ! gdzie wy macie oczy ? pokoje nawet 2os od 70f za tydzień wliczając w to rachunki spokojnie można znaleźć, więc nie wiem w czym próbujecie mnie utwierdzić

Zdaje sobie sprawę, że większość z was była/jest w Anglii i wie jak to wygląda od podszewki, ja tego nie neguję, ale próbujecie mi czasem udowodnić coś, sami nie sprawdzając

kończę dyskusję, bo niestety prowadzi ona do .. niczego

pozdrawiam dziewczyny
widzisz ceny nie widzisz pokoi, ot i cała historia.

A, gdybyś widizał to mógłbyś się zdziwić:
pokoje bez okna, pokoje od ulicy, gdzie spać można tylko z zatyczkami w uszach, pokoje, w których jest miejsce tylko na to by sie obrócić (niewiele więcej), pokoje z grzybem na scianach i oknami przez które hula wiatr...

To takie zderzenie z rzeczywistością.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 08:48   #12
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Zadzwoniłes zapytałes jak to mieszkanie wygląda,na jakich warunkach?
Człowieku,ale ty uparty jestes i widac ze masz pstro w głowie...pomysl logicznie....czym tanszy pokój tym gorsze warunki,depozyt z pewnoscią tez jest,w wiekszosci przypadkow takie tanie pokoje oferują "gipsy",bez mozliwosci adresu(poniewaz mają socjal i nie mogą wynajmowac)a jaki adres podasz w pracy czy banku?Adres w UK jest konieczny.
Zrobisz jak chcesz,ale wez ze sobą wiecej funtów niz planujesz...bo te twoje wyliczenia sa smieszne,dobrze Ci radze...Powodzenia
__________________
ŻONA
MAMA LENKI

Edytowane przez lolita25
Czas edycji: 2010-11-26 o 19:25
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:11   #13
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

chcilam tylko napisac ze pokoje nawet 2osobowe w brighton to koszt ok 150f za tydzien. tak tylko na marginesie

i koszt biletu na autobu na caly dzien to 3.70

a koszt jedzenia... no coz sa tacy co poleja makaron keczupem i mowia ze maja spaghetti bolognese, wiec to zalezy od podejscia
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 14:27   #14
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

wy się jego nie czepiajcie i nie doradzajcie jak nie chce
niech jedzie i się przekona,
jak to się mówi "mądry polak po szkodzie"
i wtedy kolego przyznasz się, że racji nie miałeś i że warto było posłuchać innych
w każdym razie powodzenia!
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:15   #15
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

a może znajdzie sie jakas wizażanka ktora chcialaby na okres wakacji pojechac do pracy( niekoniecznie do Anglii) ? tak pytam ponieważ nie mam z kim
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:59   #16
bebulkaa
Rozeznanie
 
Avatar bebulkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Redditch/Tarnów
Wiadomości: 563
GG do bebulkaa
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

U nas w mieście (mieszkam w Redditch) pokój za 70 funtów tygodniowo bez problemu dostaniesz i nie jest to pokój od ulicy jak pisały dziewczyny wyżej.

Widzę też, że wszystkie jesteście strasznymi pesymistkami i bardzo mu odradzacie tylko dlatego, że może wam nie żyje się za kolorowo nie znaczy, że jemu nie wyjdzie.
Co prawda nie popieram jechania w ciemno do obcych ludzi, bo nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.

Co do jedzenia jeśli nie jest smakoszem to za 30 funtów tygodniowo wyżyje bez problemu (nie jedząc codziennie puszek z lidla).

Ale co do wydatków na sam początek to faktycznie troszkę więcej niż napisałeś, ale po kilku dwóch trzech miesiącach wszystko już masz pozałatwiane i jest lepiej..

Także ja życzę powodzenia
__________________

Zaręczeni od: 14.02.2010
Ślub: 18.08.2012


Jeśli będzie ci dane żyć sto lat,
to ja chciałabym żyć sto lat minus jeden dzień,
abym nie musiała żyć ani jednego dnia bez ciebie.


bebulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:13   #17
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez bebulkaa Pokaż wiadomość
tylko dlatego, że może wam nie żyje się za kolorowo nie znaczy, że jemu nie wyjdzie.
a to to mnie sie kojarzy z komenatarzami na onecie, jak tylko sie pojawia teamt emigracji, to sie zaraz jak grzyby po deszczu pojawiaja okreslania, ze nam zle, ze nam niedobrze, ze tylko narzekac umiemy

a moze my wlasnie mamy jaki taki standard zycia i sobie nie wyobrazamy zeby pojechac i przezyc za taka mala kwote?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:20   #18
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a moze my wlasnie mamy jaki taki standard zycia i sobie nie wyobrazamy zeby pojechac i przezyc za taka mala kwote?
Bardzo dobrze powiedziane

Poza tym Ty Bebulko dajesz cene za tydzien (70f), a on dal cene za miesiac (140f)

Jakkolwiek by mu sie nie ulozylo pozniej, to poczatkowe jechanie bez znajomych, bez pracy, bez mieszkania w obecnych warunkach ekonomicznych jest po prostu glupota i zyciem jakims dziwnym snem, ze w Anglii kazdemu od razu daja prace . I naprawde nie trzeba byc pesymista, zeby o tym wiedziec
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:30   #19
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Z tym pokojem, to rzeczywiscie moze wyjsc 240 ezlbiet. Moj kolega wynajmuje 4-pokojowy domek (+ living room) za 600 funtow, wiec wychodzi 150 na glowe plus rachunki.
W przyzwoitej dzielnicy Sheffield.
W dalszym ciagu wersja autora watku jest bardzo optymistyczna, bo nie tyle jedzenie jest drogie, co dojazd do pracy i inne codzienne potrzeby.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.