Jaki szampon? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-01, 21:32   #1
kasiulakasiakatarzyna
Raczkowanie
 
Avatar kasiulakasiakatarzyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
GG do kasiulakasiakatarzyna

Jaki szampon?


Chyba w dobrym miejscu robię ten wątek?
Dobra. To tak:
Mam dość matowe włosy i puszą się gdy umyję je szamponem z niższej półki. Właściwie to nie wiem jaki szampon i odżywkę kupić. Zastanawiałam się na Gliss kur color shine protect, jest do włosów farbowanych(chociaż nie mam takowych, ale słyszałam ze działa także na niefarbowane?) Herbal Essences-"błyszczę więc jestem", lub "niech kolor będzie z tobą" albo jeszcze Herbal nawilżenie po brzegi....uff.dalej juz nie wiem. Dlatego liczę na pomoc i na różne opinie i inne propozycje
kasiulakasiakatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 21:54   #2
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Jaki szampon?

Kosmetyki z welli dostepne w internecie lub w salonach

szampon:
np. Wella SP Hudrate
Wella SP Smoothen
Wella SP Repair

odżywka:
np. Wella SP Shine
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 23:40   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jaki szampon?

Cytat:
Napisane przez kasiulakasiakatarzyna Pokaż wiadomość
Chyba w dobrym miejscu robię ten wątek?
Dobra. To tak:
Mam dość matowe włosy i puszą się gdy umyję je szamponem z niższej półki. Właściwie to nie wiem jaki szampon i odżywkę kupić. Zastanawiałam się na Gliss kur color shine protect, jest do włosów farbowanych(chociaż nie mam takowych, ale słyszałam ze działa także na niefarbowane?) Herbal Essences-"błyszczę więc jestem", lub "niech kolor będzie z tobą" albo jeszcze Herbal nawilżenie po brzegi....uff.dalej juz nie wiem. Dlatego liczę na pomoc i na różne opinie i inne propozycje
Polecam używanie odżywek do włosów. Z odżywek to np. maska i emulska Gloria, maski Joanny, odżywki Ziai... Pełno jest dobrych odżywek. Poszukaj w wątkach o suchych i zniszcznych włosach.

A produkty Gliss Kur i Herbal Essences odradzam, bo są testowane na zwierzętach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 09:39   #4
201801080839
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Jaki szampon?

Polecam ci szampony i odzywki z oriflame
Tez mam puszace sie wlosy po umyciu i zamierzam sobie kupic szampon i odywke z oriflame tzn : http://pl.oriflame.com/products/prod...prodCode=14710 -szampon http://pl.oriflame.com/products/prod...prodCode=14711 -odzywka
201801080839 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:00   #5
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: Jaki szampon?

Miałam HE błyszczę więc jestem i nie byłam bardzo zadowolona. Nadaje się on tylko do włosów zdrowych, normalnych, po prostu dobrze oczyszcza. Słyszałam jednak, że dobra jest seria nawilżenie po brzegi
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 19:55   #6
emciaa
Raczkowanie
 
Avatar emciaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 106
Dot.: Jaki szampon?

dla mnie jeden z lepszych szamponów to nivea (ten który niby prostuje :P) w ogóle szampony z tej serii niezłe są a absolutnie najlepszy to szampon z dove (ten który ostatnio reklamowali) plus odżywka do kompletu efekt świetny
__________________
spodziewaj się cudów.
emciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:52   #7
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jaki szampon?

Cytat:
Napisane przez kasiulakasiakatarzyna Pokaż wiadomość
Chyba w dobrym miejscu robię ten wątek?
Dobra. To tak:
Mam dość matowe włosy i puszą się gdy umyję je szamponem z niższej półki. Właściwie to nie wiem jaki szampon i odżywkę kupić. Zastanawiałam się na Gliss kur color shine protect, jest do włosów farbowanych(chociaż nie mam takowych, ale słyszałam ze działa także na niefarbowane?) Herbal Essences-"błyszczę więc jestem", lub "niech kolor będzie z tobą" albo jeszcze Herbal nawilżenie po brzegi....uff.dalej juz nie wiem. Dlatego liczę na pomoc i na różne opinie i inne propozycje
Chatul dobrze mówi

Szampon raczej ma myć włosy, więc chyba bez znaczenia jaki kupisz. Też mam puszące się włosy i spisała się maska gloria. Po pierwszym zastosowaniu byłam rozczarowana efektem, ale już przy drugim było super
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 15:36   #8
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Jaki szampon?

A ja ze swojej strony polecam olejowanie, olejkiem rycynowym lub kokosowym. Polecam wątki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4302 i https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=494214
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 18:26   #9
kasiulakasiakatarzyna
Raczkowanie
 
Avatar kasiulakasiakatarzyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
GG do kasiulakasiakatarzyna
Dot.: Jaki szampon?

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
A ja ze swojej strony polecam olejowanie, olejkiem rycynowym lub kokosowym. Polecam wątki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4302 i https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=494214
to pytanie było zadane przed przejrzeniem forum o pielęgnacji włosów, więc olejowanie zaczęłam już chyba ze 3 tygodnie temu, ale dzięki )
kasiulakasiakatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:12   #10
Carolinela
Przyczajenie
 
Avatar Carolinela
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Jaki szampon?

Moje włosy zawsze były zdrowe, dopóki nie zaczęłam dwa razy w tygodniu chodzić na basen. Efekt jest taki, że myję włosy co dwa dni ponieważ u nasady się przetłuszczają, a reszta włosów jest tragicznie rozdwojona i sucha, ale już nie tragicznie . Zastanawiam się jaki szampon mogłabym stosować. Chodzi mi o takie szampony które nie przekroczyłyby kosztu dwóch dych . no i byłyby świetne : DD. Zastanawiam się nad nivea long repair, garnier fructis nutri odbudowa albo joanna naturia z miodem i cytryną. Byłoby mi bardzo miło gdybyście poradziły mi jakiś inny, albo jeden z tych
__________________
'Nie narzekaj, że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt'
Carolinela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:26   #11
Xine
Przyczajenie
 
Avatar Xine
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Wink Dot.: Jaki szampon?

Z szamponami nie jest lekko Kazdemu pasuje co innego
Znałam dziewuszkę która od lat stosowała szampony i odzywki Loreal Elseve i miała naprawdę piękne zadbane włosy, zaś na moich włosach ten szampon + odżywka to makabra Podobnie Pantene Pro V. Ani piękniejsze, ani mocniejsze, tylko szybciej się przetłuszczały. Obecnie używam lekkich i świeżych szamponów jak Garnier Fructis czy zwykły Timotei ogórkowy. Moje włosy tak samo jak Twoje są tłustsze od nasady a suche na końcach. Spróbuj Garnier Fructis nowość "Czysty Blask" Szampon wzmacniający do włosów pozbawionych życia I oceń sama Pozdrawiam.
Xine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 18:28   #12
Carolinela
Przyczajenie
 
Avatar Carolinela
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki szampon?

myślę też nad zakupem L'boticabiovax serum wzmacniające albo z tej samej firmy odżywkę bez spłukiwania dla blond włosów lub zniszczonych i suchych warto?
__________________
'Nie narzekaj, że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt'
Carolinela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:33   #13
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Jaki szampon?

Cytat:
Napisane przez Carolinela Pokaż wiadomość
Moje włosy zawsze były zdrowe, dopóki nie zaczęłam dwa razy w tygodniu chodzić na basen. Efekt jest taki, że myję włosy co dwa dni ponieważ u nasady się przetłuszczają, a reszta włosów jest tragicznie rozdwojona i sucha, ale już nie tragicznie . Zastanawiam się jaki szampon mogłabym stosować. Chodzi mi o takie szampony które nie przekroczyłyby kosztu dwóch dych . no i byłyby świetne : DD. Zastanawiam się nad nivea long repair, garnier fructis nutri odbudowa albo joanna naturia z miodem i cytryną. Byłoby mi bardzo miło gdybyście poradziły mi jakiś inny, albo jeden z tych
Szampon na pewno nie zregeneruje Ci włosów, nie nawilży, bo jego zadaniem jest umyć włosy. Nic więcej. Jeśli potrzebujesz nawilżenia poszukaj odżywek do włosów. Do 10 zł spokojnie możesz kupić dobrą odżywkę.
Polecam wątek z analizami produktów. Jest to co prawda wątek dla kręconowłosych, ale nie ma to znaczenia. Jestem pewna, że znajdziesz coś dla siebie.
Wystarczy chcieć poszukać
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 19:13   #14
Vaniliaa_
Rozeznanie
 
Avatar Vaniliaa_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 788
Dot.: Jaki szampon?

Ja bym używała szamponu do przetłuszczających się włosów a na końce aplikowałabym odżywkę, albo maskę aby zregenerowac zniszczone końce
__________________
W życiu nie ma game over, jest tylko next level .





klik
Vaniliaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 23:09   #15
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 436
Dot.: Jaki szampon?

Garnier Fructis Nutri Odbudowa... Miałam ten szampon i byłam zadowolona, włosy były w widoczny sposób ładniejsze, gładsze, nie wyglądały jak napuszona miotła przejrzyj opinie o szamponach na KWC... i najważniejsza zasada: szampon ma tylko myć włosy. Rzeczywiście, po niektórych szamponach włosy wyglądają pięknie, ale to często zasługa silikonów, nie regeneracja.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:01   #16
xeve19x
Przyczajenie
 
Avatar xeve19x
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki szampon?

Ja używam szamponu GLISS KUR i jestem z niego zadowolona .: ) ponieważ przez jakiś czas włosy nie chciały mi rosnąć , lecz na szczęście jest okej ;p
+ dodatkowo odżywki też GLISS KUR .
I faktycznie włosy są jak z jedwabiu i nadany jest im połysk
a od 1 lutego 2011 nie prostuję włosów : )

pozdrawiam .
xeve19x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 11:46   #17
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Jaki szampon?

a ja bym proponowała Ci, żebyś po basenie nie myła już włosów szamponem (chlor dostatecznie mocno je oczyścił z wszelkich zanieczyszczeń a szampony które wymieniłaś posiadają silne detergenty SLS) i spróbowała umyć je odżywką. Na początku pewnie nie będzie łatwo ale po dojściu do wprawy włosy odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem poza tym spróbuj jakoś zabezpieczyć końcówki przed wejściem do wody (ja nakładam niewielką ilość oleju kokosowego i związuję włosy na czubku głowy). Chlor naprawdę mocno może przesuszyć włosy..
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.