Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 11:15   #3451
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A który masz krem aubrey organics?
ja mam do tłustej i też cos ostatnio mi zaszkodziło, ale nie wiem czy to on, czy raczej bambus mnie podrażnił (to obstawiam), ale krem tez odstawiłam na wszelki wypadek (a taki był cudny!).
do mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania.
może go odstawię lepiej..
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 11:19   #3452
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
do mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania.
może go odstawię lepiej..
Ja właśnie nie jestem pewna. Odstawiłam na wszelki wypadek, chociaz z bolącym sercem - krem jest super i kupiony na wyprzedazy, więc termin ma do końca lipca. Odstawienie na jakiś czas celem przeprowadzenia obserwacji może sie skończyc zmarnowaniem znacznej jego części....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 11:23   #3453
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie jestem pewna. Odstawiłam na wszelki wypadek, chociaz z bolącym sercem - krem jest super i kupiony na wyprzedazy, więc termin ma do końca lipca. Odstawienie na jakiś czas celem przeprowadzenia obserwacji może sie skończyc zmarnowaniem znacznej jego części....
czyli jesteśmy w takiej samej sytuacji..
może podleczę się glinką i wrócę do kremu AO.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 12:36   #3454
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Skusiłam się na promocję w sephorze i dokupiłam jeszcze szampon yes to carrots i żel pod prysznic yes to tomatoes.

Yes to carrots szampon - nie podoba mi się zapach jakiś taki słodkawo przytłaczający, ale może się przyzwyczaję. Pieni się średnio ale mi to nie przeszkadza. Włosy po umyciu dobrze oczyszczone i nie obciążone - co jest dla mnie bardzo istotne, ponieważ moim głównym problemem są właśnie ciężkie ulizane włosy. Ze skalpu na razie nic się nie sypie, więc chyba nie przesusza skóry głowy.
Ogólnie pierwsze wrażenie dobre tylko ten zapach...

Yes to tomatoes żel pod prysznic- też ma taki ciężki słodki zapach ale jednak przyjemniejszy niż szampon marchewkowy. Pierwsze wrażenie jest bardzo przyjemne jakby nawilżał skórę, jednak po dokładnym spłukaniu wody skóra nie jest nawilżona, ale nie jest też przesuszona, więc ogólne wrażenie dobre

dostałam też próbeczki kremu nawilżającego do cery mieszanej yes to tomatoes -klik krem jest gęsty, sprawia wrażenie jakby był bardzo ciężki, ale ładnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.
Mam cerę mieszaną (tłusta strefa T, podsychające policzki), myślę że byłby dobry, ale na razie jestem zauroczona moim AO do cery suchej

druga próbka to żel pod oczy yes to cucumbers - klik jeszcze nie miałam okazji testować
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 12:37   #3455
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
To biorę malinę! Dzięki za pomoc : D

Haha, teraz się zaczynam bać, że nie zdążę, albo że w jedynej sephorze w moim mieście nie będzie MF Strasznie tym kusicie.
Kusimy bo naprawdę warto Oby się dla Ciebie w speho ostały te kremiki

Cytat:
Napisane przez violka42 Pokaż wiadomość
mam, mam szampon yes pomidorowy i ogórkowy oraz odżywkę pomidorową, oczywiście wszystko obwąchałam od razu i jestem oczarowana tym ogórkowym zapachem. Mam ochotę na żel, moja siostra przytachała 4 butle do domu, miała co dźwigać, w lipcu wybierzemy się jeszcze na zakupy do Krakowa
bardzo opłaca się kupić te szampony, ostatnio kupowałam szampon Lavera w cenie 26 zł za 250 ml, nawet jakby te szampony nie były tak rewelacyjne, to i tak codziennie myję głowę i szybko je zużyję, jestem taka podekscytowana, że je mam
Też bardzo mi się podoba ten ogórkowy zapach Dzisiaj lece po żel z tej serii

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Trzeba sie w takim razie przyjrzeć tym ekstraktów w tym Yes..., teraz widze tylko ekstrakt z papryki (kapsaicyna) i algi o tym działaniu. Masz moze uczucie ciepła na skórze głowy przy używaniu?
Rozumiem ze masz tez na mysli wartości użytkowe - to mnie w tych szamponach nie dziwi, bo one opart są Sodium Coceth Sulfate, czyli nieco łagodniejszym odpowiedniku SLES, czyli powinny łatwo, szybko i wygonie myć jak najzwyklejszy szampon drogerynjny
Czyli nie są najlepsze pod względem składu?

Dziewczyny! Doszła mi paczucha z Biolandera (noo ekspresowo!) i w końcu mam swój upragniony olejek z róży! Ja mam chyba jakiś dziwny nos bo jak dla mnie olejek w opakowaniu pachnie słabą herbatą (dość ładnie) a na cielę ulatnia się dosłownie za chwileczkę
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 12:45
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 13:02   #3456
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon super, że masz juz przesyłkę wklej koniecznie zdjęcia i wzbudź w nas zazdrość!
tak jak pisałam, kwestia zapachu oleju jest dyskusyjna, mi tam nie przeszkadza ale różami napewno nie pachnie wspaniały ma według mnie zapach jeszcze przyjemniejszy (chociaz niektórym olej wspaniały wali mokrym psem ).

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Skusiłam się na promocję w sephorze i dokupiłam jeszcze szampon yes to carrots i żel pod prysznic yes to tomatoes.

Yes to carrots szampon - nie podoba mi się zapach jakiś taki słodkawo przytłaczający, ale może się przyzwyczaję. Pieni się średnio ale mi to nie przeszkadza. Włosy po umyciu dobrze oczyszczone i nie obciążone - co jest dla mnie bardzo istotne, ponieważ moim głównym problemem są właśnie ciężkie ulizane włosy. Ze skalpu na razie nic się nie sypie, więc chyba nie przesusza skóry głowy.
Ogólnie pierwsze wrażenie dobre tylko ten zapach...

Yes to tomatoes żel pod prysznic- też ma taki ciężki słodki zapach ale jednak przyjemniejszy niż szampon marchewkowy. Pierwsze wrażenie jest bardzo przyjemne jakby nawilżał skórę, jednak po dokładnym spłukaniu wody skóra nie jest nawilżona, ale nie jest też przesuszona, więc ogólne wrażenie dobre

dostałam też próbeczki kremu nawilżającego do cery mieszanej yes to tomatoes -klik krem jest gęsty, sprawia wrażenie jakby był bardzo ciężki, ale ładnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.
Mam cerę mieszaną (tłusta strefa T, podsychające policzki), myślę że byłby dobry, ale na razie jestem zauroczona moim AO do cery suchej

druga próbka to żel pod oczy yes to cucumbers - klik jeszcze nie miałam okazji testować
A pomidorowy żel pachnie arbuzem? Bo tak napisali w opisie żelu i przez to strasznie chce go mieć... Ale jeśli arbuza nie czuć to nie będe sobie głowy nim zawracać.
Edit: źle sie wyraziłam, w opisie na stronie sephory napisali, że ma w sobie arbuza więc zastanawiam sie, czy pachnie tez arbuzowo.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-06-28 o 13:12
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 13:03   #3457
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon super, że masz juz przesyłkę wklej koniecznie zdjęcia i wzbudź w nas zazdrość!
tak jak pisałam, kwestia zapachu oleju jest dyskusyjna, mi tam nie przeszkadza ale różami napewno nie pachnie wspaniały ma według mnie zapach jeszcze przyjemniejszy (chociaz niektórym olej wspaniały wali mokrym psem ).
Jejku ja też się strasznie ciesze, że mam już swój olej i mydełka Nie sądziłam, że tak szybko paczucha dojdzie Biolander się postarał Pierwsze co zrobiłam jak otworzyłam paczyche to złapałam olej i go powąchałam, jak dla mojego nosa zapach jest przyzwoity a na pewno nie brzydki, uff Już sobie wyobrażam zapach oleju wspaniałego (choć staram się nie myśleć o mokrym psie )
Ależ oczywiście fotki wrzucę jak tylko wróce z moim nowym yesowym żelem pod prysznic Będzie większy powód do zazdrości
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 13:04
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 13:43   #3458
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cześć dziewczyny
Gratuluję zakupów i otrzymania paczek Zdajcie relację jak Wm służą nowe cuda
Anula, proszę, napisz jak wrażenia po kremie z noni
A ja dziś prawdopodobnie zamówię mydełka i kosmetyki na Matique. No i może odwiedzę Sephorę.
Miłego dnia.
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 13:54   #3459
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Mariposa oczywiście pochwalę sie jak krem venus na mnie działa na razie jeszcze nie użyłam, ale napewno to wkrótce zrobie, bo mnie ciekawość zżera
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:00   #3460
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

A pomidorowy żel pachnie arbuzem? Bo tak napisali w opisie żelu i przez to strasznie chce go mieć... Ale jeśli arbuza nie czuć to nie będe sobie głowy nim zawracać.
Edit: źle sie wyraziłam, w opisie na stronie sephory napisali, że ma w sobie arbuza więc zastanawiam sie, czy pachnie tez arbuzowo.
nie przynajmniej ja tam nie wyczuwam żadnego arbuza. Jak dla mnie to zapach przypominający perfumy amor amor
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:11   #3461
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
nie przynajmniej ja tam nie wyczuwam żadnego arbuza. Jak dla mnie to zapach przypominający perfumy amor amor
Strasznie Ci dziekuję za odpowiedź
Nie ma arbuza, nie ma zelu w domu!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 15:18   #3462
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Jejku ja też się strasznie ciesze, że mam już swój olej i mydełka Nie sądziłam, że tak szybko paczucha dojdzie Biolander się postarał Pierwsze co zrobiłam jak otworzyłam paczyche to złapałam olej i go powąchałam, jak dla mojego nosa zapach jest przyzwoity a na pewno nie brzydki, uff Już sobie wyobrażam zapach oleju wspaniałego (choć staram się nie myśleć o mokrym psie )
Ależ oczywiście fotki wrzucę jak tylko wróce z moim nowym yesowym żelem pod prysznic Będzie większy powód do zazdrości

a jakie mydełka i olej kupiłaś?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:30   #3463
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Robie tak: nakładam troche na łapy, rozcieram i wcieram w przednią cześć głowy, to samo robie z tyłem głowy - cały skalp wiec załatwiony. Później jeszcze rozwodniona ociupine wgniatam w cała długość włosów. Efekt wszystko dobrze umyte, pióra niepoplątane. Ta metoda świetnie działa na JAY-a i róże, z Kamelią już nie jest tak fajnie.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------



Trzeba sie w takim razie przyjrzeć tym ekstraktów w tym Yes..., teraz widze tylko ekstrakt z papryki (kapsaicyna) i algi o tym działaniu. Masz moze uczucie ciepła na skórze głowy przy używaniu?
Rozumiem ze masz tez na mysli wartości użytkowe - to mnie w tych szamponach nie dziwi, bo one opart są Sodium Coceth Sulfate, czyli nieco łagodniejszym odpowiedniku SLES, czyli powinny łatwo, szybko i wygonie myć jak najzwyklejszy szampon drogerynjny
No niby też tak robię z tym AO i u mnie efekt opłakany. Kwestia rodzaju włosów chyba albo twardość wody też ma tu coś do rzeczy.

Sodium Coceth Sulfate jest w jakiś sposób niezdrowy? (bo wyczytałam tylko, że jest mniej drażniący niż SLS/SLES; na EWG nie ma o nim badań).
Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
do mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania.
może go odstawię lepiej..
On ma w sobie masło shea,, więc jak najbardziej może zapychać.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon super, że masz juz przesyłkę wklej koniecznie zdjęcia i wzbudź w nas zazdrość!
tak jak pisałam, kwestia zapachu oleju jest dyskusyjna, mi tam nie przeszkadza ale różami napewno nie pachnie wspaniały ma według mnie zapach jeszcze przyjemniejszy (chociaz niektórym olej wspaniały wali mokrym psem ).

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------


A pomidorowy żel pachnie arbuzem? Bo tak napisali w opisie żelu i przez to strasznie chce go mieć... Ale jeśli arbuza nie czuć to nie będe sobie głowy nim zawracać.
Edit: źle sie wyraziłam, w opisie na stronie sephory napisali, że ma w sobie arbuza więc zastanawiam sie, czy pachnie tez arbuzowo.
jeśli szukasz arbuzowego żelu to polecam Ci The Body Shop nowa seria żeli pod prysznic Earth Lovers: dziś wąchałam ten arbuzowy i o mały włos nie zemdlałam z wrażenia cudny!!! Żel jest bez SLSów i bez parabenów. Kosztuje 22 zł za 250 ml. Tylko zapas mydeł mnie powstrzymał, żeby go nie kupić:
http://www.thebodyshop.com/_en/_ww/c...prdcode=85319m
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:44   #3464
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
No niby też tak robię z tym AO i u mnie efekt opłakany. Kwestia rodzaju włosów chyba albo twardość wody też ma tu coś do rzeczy.

Sodium Coceth Sulfate jest w jakiś sposób niezdrowy? (bo wyczytałam tylko, że jest mniej drażniący niż SLS/SLES; na EWG nie ma o nim badań).

On ma w sobie masło shea,, więc jak najbardziej może zapychać.

jeśli szukasz arbuzowego żelu to polecam Ci The Body Shop nowa seria żeli pod prysznic Earth Lovers: dziś wąchałam ten arbuzowy i o mały włos nie zemdlałam z wrażenia cudny!!! Żel jest bez SLSów i bez parabenów. Kosztuje 22 zł za 250 ml. Tylko zapas mydeł mnie powstrzymał, żeby go nie kupić:
http://www.thebodyshop.com/_en/_ww/c...prdcode=85319m
czy Ty Kochana chcesz mnie zdetronizować????
Chcesz byc nową królową kusicielek??
Nieźle Ci idzie....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:54   #3465
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
czy Ty Kochana chcesz mnie zdetronizować????
Chcesz byc nową królową kusicielek??
Nieźle Ci idzie....
Przepraszam Możesz mnie wziąć na wice-królową?

kupiłam sobie dziś balsam melonowy Yes To
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 16:45   #3466
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Czyli nie są najlepsze pod względem składu?
Najlepszość to jednak pojęcie względne. Faktem jest ze baza detergentowa jest z gatunku tych najmocniejszy, najmniej łagodnych i najtańszych.

Cytat:
Napisane przez kotwilka
No niby też tak robię z tym AO i u mnie efekt opłakany. Kwestia rodzaju włosów chyba albo twardość wody też ma tu coś do rzeczy.
Co prawda JAY-a testowałam i w kiepskiej, twardej wodzie i też sie sprawdzał, ale tylko na samym poczatku więc moze i coś jest na rzeczy. Jednak detergenty nie są tak wrazliwe na twardą wode jak mydło, a mydła wbrew pozorom (nie-INCI składowi) w AO nie ma.
W końcu normalną rzeczą jest że kazdy inaczej reaguje, bez wyraźnej przyczyny.

Cytat:
Napisane przez kotwilka
Sodium Coceth Sulfate jest w jakiś sposób niezdrowy? (bo wyczytałam tylko, że jest mniej drażniący niż SLS/SLES; na EWG nie ma o nim badań).
Ta niezdrowość to tez od poglądów zalezy. Dla mnie SLS i SLES i inne z tej gromady detergentów są niezdrowe tylko i wyłacznie ze względu na duże zdolności podrażniające i wysuszajace. Jesli ktoś wierzy w jakieś ...genne właściwości to powinien konsekwentnie unikać i SCS (sodium coco sulfate, jakby ktoś nie pamiętał) i SCES.
Wyczytałam że łagodniejsze działanie SCS czy tego SCES wynika z tego ze nie usunięto pozostałych, wyzszych kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego i one najwyrażniej, jako ciezsze, sprawiają ze taki sodium coco(eth)... jest bardziej hydrofobowy i przez to łagodniejszy.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-28 o 18:12
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 17:49   #3467
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Najlepszość to jednak pojęcie względne. Faktem jest ze baza detergentowa jest z gatunku tych najmocniejszy, najmniej łagodnych i najtańszych.



Co prawda JAY-a testowałam i w kiepskiej, twardej wodzie i też sie sprawdzał, ale tylko na samym poczatku więc moze i coś jest na rzeczy. Jednak detergenty nie są tak wrazliwe na twardą wode jak mydło, a mydła wbrew pozorom (nie-INCI składowi) w AO nie ma.
W końcu normalną rzeczą jest że kazdy inaczej reaguje, bez wyraźnej przyczyny.


Ta niezdrowość to tez od poglądów zalezy. Dla mnie SLS i SLES i inne z tej gromady detergentów są nie zdrowe tylko i wyłacznie ze względu na duże zdolności podrażniające i wysuszajace. Jesli ktoś wierzy w jakieś ...genne właściwości to powinien konsekwentnie unikać i SCS (sodium coco sulfate, jakby ktoś nie pamiętał) i SCES.
Wyczytałam że łagodniejsze działanie SCS czy tego SCES wynika z tego ze nie usunięto pozostałych, wyzszych kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego i one najwyrażniej, jako ciezsze, sprawiają ze taki sodium coco(eth)... jest bardziej hydrofobowy i przez to łagodniejszy.
Ja też mam ten pogląd. Jeśli więc SCES są łagodniejsze, to dla mnie to wystarczy. Dzięki Hey!

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Info z fejsbuka - promocja kosmetyków Lavera
DO 18 LIPCA: RABAT 14% (!) na hasło: WAKACJE. WSZYSTKIE WYBRANE KOSMETYKI możecie nabyć Z RABATEM wpisując słowo: WAKACJE w pole "HASŁO RABATOWE" podczas dokonywania zakupów na www.lavera.com.pl !!!
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2011-06-28 o 17:33
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 18:03   #3468
nienormalna 89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wrr, wczoraj pół dnia tutaj spędziłam i przeleciałam wzrokiem cały wątek i część forum

Można?

I wysyłam zdjęcia mojego zbioru, niedużego dość
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4462.jpg (140,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4465.jpg (146,3 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4466.jpg (142,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4468.jpg (127,8 KB, 43 załadowań)
nienormalna 89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 18:14   #3469
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a jakie mydełka i olej kupiłaś?
Zaraz wszystko opisze i wrzucę fotki

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przepraszam Możesz mnie wziąć na wice-królową?

kupiłam sobie dziś balsam melonowy Yes To
TAK!! Zdecydowanie mianujemy Cię wice-królową! Ale to jest bardzo mocne miejsce wice-królowej Dzięki Tobie Wizażanki wykupiły prawie cały asortyment yesów w sephorach

Hm.. a ja dzisiaj byłam w dwóch sephorach i nigdzie nie było melona

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ja też mam ten pogląd. Jeśli więc SCES są łagodniejsze, to dla mnie to wystarczy. Dzięki Hey!

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Info z fejsbuka - promocja kosmetyków Lavera
DO 18 LIPCA: RABAT 14% (!) na hasło: WAKACJE. WSZYSTKIE WYBRANE KOSMETYKI możecie nabyć Z RABATEM wpisując słowo: WAKACJE w pole "HASŁO RABATOWE" podczas dokonywania zakupów na www.lavera.com.pl !!!
Nieeee!! Tylko nie kolejna promocja Uduszę.. Wyłączyć Kotwilce internet !


A oto moje dzisiejsze skarby :
Zdjęcie 1: Olej z róży rdzawej
Zdjęcie 2: Mydełka: Tłuścioszek, jojoba, z algami, z nagietkiem i zieloną glinką
Zdjęcie 3: Próbki z biolandera w ramach "rekompensaty" za brak jednego mydełka z zieloną glinką i przysłanie tańszych alg: krem przeciwzmarszczkowy (znowu mama dostanie) i perfumy.
Zdjęcie 4: Yesy- żel pod prysznic ogórkowy, szampon pomidorowy (wszystko dla mamy ale oczywiście podkradnę), olej kokosowy Efavitu i próbki szamponu i odżywki z P&R do włosów suczych

Eh, zapasy mam na 2 lata
Użyłam dzisiaj kremu do twarzy Yes z serii ogórkowej na dzień (dostałam wczoraj próbke). Kremik wchłonął się zanim skończyłam go wsmarowywać, skóra była mięciutka, wygładzona Po paru minutach spojrzałam w lustro a skóra zrobiła się czerwonawa Nic nie piekło, nie swędziało, nie podrażnił mnie a skóra jakaś taka dziwna się zrobiła. Teraz skóra wygląda na dziwnie zmęczoną
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0942.jpg (94,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0945.jpg (148,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0950.jpg (114,3 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0953.jpg (118,7 KB, 47 załadowań)
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 18:21
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 18:30   #3470
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Mariposa oczywiście pochwalę sie jak krem venus na mnie działa na razie jeszcze nie użyłam, ale napewno to wkrótce zrobie, bo mnie ciekawość zżera
Dziękuję Ci pięknie

Cameroon- Super zakupy!

Kotwilka- absolutnie jestem za tym, żebyś była wice królową! Dzięki Twojej informacji, oczywiście i ja odwiedziłam dziś Sephorę I... Kupiłam:
1. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- róża i geranium dla cery normalnej i mieszanej
2. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- rumianek dla skóry delikatnej i wrażliwej
3. Mineral flowers- krem na dzień- róża i geranium
4. Mineral flowers- krem na noc- rumianek
5. Yes to tomato- szampon
Jestem wniebowzięta tymi zakupami pierwsze naturalne i świadome
Teraz to chyba oficjalnie do Was dołączyłam...
Ale jaki tam jest wybór... nie mogłam się zdecydować.
Promocje mają być porządne w lipcu jeszcze podobno... Odżywek yes to już chyba nie było... Kusicie mnie teraz żelami tej marki, pewnie odwiedzę znowu Sephorę. Może tym razem inną i rozejrzę się za tymi odżywkami.
Ach
A własnie... Zamówiłam mydełka Tuli, ale z tego względu, że nie mogłam się zdecydować, skorzystałam z możliwości zamówienia tych małych mydełek i wybrałam 6 Wiem, że efekty są po dłuższym czasie stosowania, ale zobaczę jak się będą sprawować i które najbardziej przypadną mi do gustu.
Bardzo dziękuję za informację o promocji Lavery! Miałam kupić tam parę kosmetyków na Matique, ale zobaczę czy będzie się bardziej opłacać tam gdzie mam darmową wysyłkę czy na stronie Lavery. Chyba zaryzykuję tę serię nagietkową. Tam wpadły mi w oko też kosmetyki marki Balm Balm. Może któraś z Was stosowała?
To jak nałóg Dopiero zaczęłam zakupy naturalne, a już widzę, że będę mieć zapasy kosmetyków
No i zastanawiam się nad zamówieniem na BU... Hydrolat oczarowy chodzi mi po głowie. Sama nie wiem.
Mam jeszcze do Was pytanie. Dzielnie próbowałam przeczytać wątek i natknęłam się wtedy na Wasze testowanie podkładów Lavery, a konkretnie 02 ivory. Z tego co pamiętam, pisałyście, że jest dla Was za jasny. Jeśli chodzi o moją cerę, to jest bardzo jasna i chętne bym go kupiła, ale nie jestem pewna tego odcienia. Możecie mi powiedzieć coś więcej? Będę też wdzięczna za jakieś informacje o ogólnym jego stosowaniu.

Edytowane przez Mariposa3
Czas edycji: 2011-06-28 o 18:51
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 19:18   #3471
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

zamowilam sobie probki kosmetykow Pai - koszt to 5 euro, wysylka bezplatnie.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 19:30   #3472
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Zaraz wszystko opisze i wrzucę fotki



TAK!! Zdecydowanie mianujemy Cię wice-królową! Ale to jest bardzo mocne miejsce wice-królowej Dzięki Tobie Wizażanki wykupiły prawie cały asortyment yesów w sephorach

Hm.. a ja dzisiaj byłam w dwóch sephorach i nigdzie nie było melona



Nieeee!! Tylko nie kolejna promocja Uduszę.. Wyłączyć Kotwilce internet !


A oto moje dzisiejsze skarby :
Zdjęcie 1: Olej z róży rdzawej
Zdjęcie 2: Mydełka: Tłuścioszek, jojoba, z algami, z nagietkiem i zieloną glinką
Zdjęcie 3: Próbki z biolandera w ramach "rekompensaty" za brak jednego mydełka z zieloną glinką i przysłanie tańszych alg: krem przeciwzmarszczkowy (znowu mama dostanie) i perfumy.
Zdjęcie 4: Yesy- żel pod prysznic ogórkowy, szampon pomidorowy (wszystko dla mamy ale oczywiście podkradnę), olej kokosowy Efavitu i próbki szamponu i odżywki z P&R do włosów suczych

Eh, zapasy mam na 2 lata
Użyłam dzisiaj kremu do twarzy Yes z serii ogórkowej na dzień (dostałam wczoraj próbke). Kremik wchłonął się zanim skończyłam go wsmarowywać, skóra była mięciutka, wygładzona Po paru minutach spojrzałam w lustro a skóra zrobiła się czerwonawa Nic nie piekło, nie swędziało, nie podrażnił mnie a skóra jakaś taka dziwna się zrobiła. Teraz skóra wygląda na dziwnie zmęczoną
Tylko to Anula musi mnie mianować, żeby nie było, że Ją próbuję podkopać
Szkoda, że nie wiedziałam, ze chcesz melona, kupiłabym Ci, bo było kilka.
Nie strasz mnie tym kremem, ja sobie duże opakowanie kupiłam
Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci pięknie

Cameroon- Super zakupy!

Kotwilka- absolutnie jestem za tym, żebyś była wice królową! Dzięki Twojej informacji, oczywiście i ja odwiedziłam dziś Sephorę I... Kupiłam:
1. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- róża i geranium dla cery normalnej i mieszanej
2. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- rumianek dla skóry delikatnej i wrażliwej
3. Mineral flowers- krem na dzień- róża i geranium
4. Mineral flowers- krem na noc- rumianek
5. Yes to tomato- szampon
Jestem wniebowzięta tymi zakupami pierwsze naturalne i świadome
Teraz to chyba oficjalnie do Was dołączyłam...
Ale jaki tam jest wybór... nie mogłam się zdecydować.
Promocje mają być porządne w lipcu jeszcze podobno... Odżywek yes to już chyba nie było... Kusicie mnie teraz żelami tej marki, pewnie odwiedzę znowu Sephorę. Może tym razem inną i rozejrzę się za tymi odżywkami.
Ach
A własnie... Zamówiłam mydełka Tuli, ale z tego względu, że nie mogłam się zdecydować, skorzystałam z możliwości zamówienia tych małych mydełek i wybrałam 6 Wiem, że efekty są po dłuższym czasie stosowania, ale zobaczę jak się będą sprawować i które najbardziej przypadną mi do gustu.
Bardzo dziękuję za informację o promocji Lavery! Miałam kupić tam parę kosmetyków na Matique, ale zobaczę czy będzie się bardziej opłacać tam gdzie mam darmową wysyłkę czy na stronie Lavery. Chyba zaryzykuję tę serię nagietkową. Tam wpadły mi w oko też kosmetyki marki Balm Balm. Może któraś z Was stosowała?
To jak nałóg Dopiero zaczęłam zakupy naturalne, a już widzę, że będę mieć zapasy kosmetyków
No i zastanawiam się nad zamówieniem na BU... Hydrolat oczarowy chodzi mi po głowie. Sama nie wiem.
Mam jeszcze do Was pytanie. Dzielnie próbowałam przeczytać wątek i natknęłam się wtedy na Wasze testowanie podkładów Lavery, a konkretnie 02 ivory. Z tego co pamiętam, pisałyście, że jest dla Was za jasny. Jeśli chodzi o moją cerę, to jest bardzo jasna i chętne bym go kupiła, ale nie jestem pewna tego odcienia. Możecie mi powiedzieć coś więcej? Będę też wdzięczna za jakieś informacje o ogólnym jego stosowaniu.

Też patrzyłam za Mineral Flowers, ale już nie było, wyprzedali wszystko (Arkadia Wwa). Masła z Yes to.. są po 45 zł bo patrzyłam Anulo

Z odzywkami z Yes trzeba pytać panie ekspedientki, bo czasem na półce nie ma a one w takich szufladach pod spodem mają zapasy.

A w lipcu to jakie przeceny mają być? Bo teraz są przeceny na wszystko, dużo jest na kolorówkę.

Jeśli chodzi o mydełka to szybko się okazuje czy wysusza czy nie A małe z Tuli starczają na 2-3 tygodnie mycia ciała, jeśli planujesz do twarzy to jeszcze dłużej, więc spokojnie sobie wybadasz co Ci pasuje

Masz darmową wysyłkę na Matique? Jak to zrobiłaś? Jak będziesz zamawiała coś z tej Lavery albo z Matique to wyślij im maila z prośba o próbkę tego podkładu, to Ci pewnie wyślą

Z Balm Balm dziewczyny miały krem i to raczej taki olejek jest, podobno raczej spływa z buzi i chyba się na lato średnio nadaje. Przeszukaj sobie wątek.

I pytanko: czy znacie kosmetyki Korres? są w Sephorze, reklamują się jako eko, ale obejrzałam skład chyba żelu pod prysznic i był SLES na przodzie, więc już dalej nie patrzyłam
Ale mają też kolorówkę, podobno bez parafiny, glikoli etc.:
http://www.korres.com/default.aspx
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 20:18   #3473
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przepraszam Możesz mnie wziąć na wice-królową?
uwaga, uwaga!
Niniejszym, ja łaskawie Wam panująca mianuję Kotwilkę vice Królową Kusicielek

Cytat:
Napisane przez nienormalna 89 Pokaż wiadomość
Wrr, wczoraj pół dnia tutaj spędziłam i przeleciałam wzrokiem cały wątek i część forum

Można?

I wysyłam zdjęcia mojego zbioru, niedużego dość
Witamy serdecznie
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Zaraz wszystko opisze i wrzucę fotki



TAK!! Zdecydowanie mianujemy Cię wice-królową! Ale to jest bardzo mocne miejsce wice-królowej Dzięki Tobie Wizażanki wykupiły prawie cały asortyment yesów w sephorach


Nieeee!! Tylko nie kolejna promocja Uduszę.. Wyłączyć Kotwilce internet !


A oto moje dzisiejsze skarby :
Zdjęcie 1: Olej z róży rdzawej
Zdjęcie 2: Mydełka: Tłuścioszek, jojoba, z algami, z nagietkiem i zieloną glinką
Zdjęcie 3: Próbki z biolandera w ramach "rekompensaty" za brak jednego mydełka z zieloną glinką i przysłanie tańszych alg: krem przeciwzmarszczkowy (znowu mama dostanie) i perfumy.
Zdjęcie 4: Yesy- żel pod prysznic ogórkowy, szampon pomidorowy (wszystko dla mamy ale oczywiście podkradnę), olej kokosowy Efavitu i próbki szamponu i odżywki z P&R do włosów suczych

Eh, zapasy mam na 2 lata
Użyłam dzisiaj kremu do twarzy Yes z serii ogórkowej na dzień (dostałam wczoraj próbke). Kremik wchłonął się zanim skończyłam go wsmarowywać, skóra była mięciutka, wygładzona Po paru minutach spojrzałam w lustro a skóra zrobiła się czerwonawa Nic nie piekło, nie swędziało, nie podrażnił mnie a skóra jakaś taka dziwna się zrobiła. Teraz skóra wygląda na dziwnie zmęczoną
popieram wniosek....
Udały się zakupy, udały super!
Ja mam miniaturkę kremu pomidorowego yes i też nie jestem zadowolona...

Mariposa zakupy cudne - wrzuc fotki jak możesz
Kotwilka dobrze gada balm balm są tłuste bardzo. Na noc polecam gorąco, ale na dzień to odpada.
Hydrolat oczarowy jest świetny.
Ja kupiłam 7 miniaturek tuli i póki co wszystkie 4 wypróbowane bardzo mi pasują - na razie uzywałam węglowego , kawowy peeling, z nagietkiem natłuszczające (nie pamiętam nazwy) i dla alergików.
Mineral flowers też mam kolekcje i to był bardzo dobry zakup (zielony balsam do ciała to poezja...)
A odżywke yes upoluj sobie, bo naprawdę są odlotowe - ja zakochana jestem w serii pomidorowej
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko to Anula musi mnie mianować, żeby nie było, że Ją próbuję podkopać
Szkoda, że nie wiedziałam, ze chcesz melona, kupiłabym Ci, bo było kilka.
Nie strasz mnie tym kremem, ja sobie duże opakowanie kupiłam


Też patrzyłam za Mineral Flowers, ale już nie było, wyprzedali wszystko (Arkadia Wwa). Masła z Yes to.. są po 45 zł bo patrzyłam Anulo

Z odzywkami z Yes trzeba pytać panie ekspedientki, bo czasem na półce nie ma a one w takich szufladach pod spodem mają zapasy.
Mianowanie Cię było dla mnie zaszczytem
Kotwilka dużo kosmetyków mineral flowers jest pochowane w złotych tarasach - ostatnio jak rabowałam tam sephore z yesów, to własnie była pełna szuflada kremow do twarzy. Balsamy tez jeszcze były, bo brałam sobie przy okazji na zapas zielony
Dzięki za info o cenie masła yes - juz wcale nie żałuję, że kupiłam MF zamiast niego
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 20:57   #3474
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, są jakieś różnice pomiędzy mydełkami z Lawendowej farmy i Tuli? Bo jutro zamierzam zamawiać ^^

I zamówiłam dzisiaj rzeczy na zsk, ale mniej niż zamierzałam, bo przesyłka strasznie droga ._. Zamówiłam rzeczy do toniku różanego, hydrolat z róży bułgarskiej i olej z malin. Czekam! : D

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A oto moje dzisiejsze skarby :
Zdjęcie 1: Olej z róży rdzawej
Zdjęcie 2: Mydełka: Tłuścioszek, jojoba, z algami, z nagietkiem i zieloną glinką
Zdjęcie 3: Próbki z biolandera w ramach "rekompensaty" za brak jednego mydełka z zieloną glinką i przysłanie tańszych alg: krem przeciwzmarszczkowy (znowu mama dostanie) i perfumy.
Zdjęcie 4: Yesy- żel pod prysznic ogórkowy, szampon pomidorowy (wszystko dla mamy ale oczywiście podkradnę), olej kokosowy Efavitu i próbki szamponu i odżywki z P&R do włosów suczych

Eh, zapasy mam na 2 lata
Piękny zbiorek *w* Skąd masz mydełka?

Edytowane przez akaidoku
Czas edycji: 2011-06-28 o 20:59
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 21:13   #3475
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nienormalna 89 Pokaż wiadomość
I wysyłam zdjęcia mojego zbioru, niedużego dość
Zapraszamy serdecznie To ja mam 2 pytanka: jak sprawują się u Ciebie szampony sante? I jak ten kremik z rokitnikiem?

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci pięknie

Cameroon- Super zakupy!

Kotwilka- absolutnie jestem za tym, żebyś była wice królową! Dzięki Twojej informacji, oczywiście i ja odwiedziłam dziś Sephorę I... Kupiłam:
1. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- róża i geranium dla cery normalnej i mieszanej
2. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- rumianek dla skóry delikatnej i wrażliwej
3. Mineral flowers- krem na dzień- róża i geranium
4. Mineral flowers- krem na noc- rumianek
5. Yes to tomato- szampon

Jestem wniebowzięta tymi zakupami pierwsze naturalne i świadome
Teraz to chyba oficjalnie do Was dołączyłam...
Ale jaki tam jest wybór... nie mogłam się zdecydować.
Promocje mają być porządne w lipcu jeszcze podobno... Odżywek yes to już chyba nie było... Kusicie mnie teraz żelami tej marki, pewnie odwiedzę znowu Sephorę. Może tym razem inną i rozejrzę się za tymi odżywkami.
Ach

To jak nałóg Dopiero zaczęłam zakupy naturalne, a już widzę, że będę mieć zapasy kosmetyków
No i zastanawiam się nad zamówieniem na BU... Hydrolat oczarowy chodzi mi po głowie. Sama nie wiem.
Mam jeszcze do Was pytanie. Dzielnie próbowałam przeczytać wątek i natknęłam się wtedy na Wasze testowanie podkładów Lavery, a konkretnie 02 ivory. Z tego co pamiętam, pisałyście, że jest dla Was za jasny. Jeśli chodzi o moją cerę, to jest bardzo jasna i chętne bym go kupiła, ale nie jestem pewna tego odcienia. Możecie mi powiedzieć coś więcej? Będę też wdzięczna za jakieś informacje o ogólnym jego stosowaniu.
Dziękuje aale Twoja zakupy to są dopiero cudowne
Wrzucisz zdjęcie? Niech się moje oczka napatrzą Kusiły mnie wczoraj i dzisiaj (starałam się nie patrzeć w stronę półki MF) te żele do mysia twarzy.. masz ich zamiar teraz używać? Dasz znać jak się sprawują? Bo może jeszcze się skusze

Przyzwyczaj się

Oj mi też chodzi po głowie już od dłuższego czasu hydrolat oczarowy, kupię go na pewno.

nie będzie żadnych promocji, a kysz promocję!

Podkład Lavery jest bardzo fajny. Kolor 02 nie jest jakoś okropnie jasny i jak dla mnie wpada w tonację różową. Konsystencji nie ma ani za gęstej ani za rzadkiej, co powoduję, że się dobrze nakłada i kryje. Ładnie stapiał mi się ze skórą i dawał taki naturalny efekt, trzymał się przez cały dzień. Ale właśnie na pewno w matique albo w sklepie Lavery dadzą Ci próbkę.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko to Anula musi mnie mianować, żeby nie było, że Ją próbuję podkopać
Szkoda, że nie wiedziałam, ze chcesz melona, kupiłabym Ci, bo było kilka.
Nie strasz mnie tym kremem, ja sobie duże opakowanie kupiłam



Też patrzyłam za Mineral Flowers, ale już nie było, wyprzedali wszystko (Arkadia Wwa). Masła z Yes to.. są po 45 zł bo patrzyłam Anulo

Z odzywkami z Yes trzeba pytać panie ekspedientki, bo czasem na półce nie ma a one w takich szufladach pod spodem mają zapasy.

A w lipcu to jakie przeceny mają być? Bo teraz są przeceny na wszystko, dużo jest na kolorówkę.

I pytanko: czy znacie kosmetyki Korres? są w Sephorze, reklamują się jako eko, ale obejrzałam skład chyba żelu pod prysznic i był SLES na przodzie, więc już dalej nie patrzyłam
Ale mają też kolorówkę, podobno bez parafiny, glikoli etc.:
http://www.korres.com/default.aspx
I nie musiałaś długo czekać! Zasłużyłaś w końcu w 1000%!

Eh, to tylko u mnie wykupili całego melona? Dziękuję Ci bardzo ale zawsze na pocieszenie mam cytrusy..
Moja skóra jest dość wybredna, nie zwracaj na nią uwagi.. może akurat dla Ciebie kremik będzie super. Bo konsystencję i ogólnie komfort z jego używania jest na 6!

Ja w sepho dostałam próbkę kremu Korres przeciwzmarszczkowego- rodzicielka miała co próbować (patrzyłam na cene, 40ml- 140 zł ), mówiła, że fajny ale bardzo tłusty (do tej pory nie istniał krem, który by się jej w każdej ilości w nocy nie wchłonął a tu proszę) i tylko taki kontakt miałam z tą firmą.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
uwaga, uwaga!
Niniejszym, ja łaskawie Wam panująca mianuję Kotwilkę vice Królową Kusicielek


popieram wniosek....
Udały się zakupy, udały super!
Ja mam miniaturkę kremu pomidorowego yes i też nie jestem zadowolona...
dla Królowej i wice Królowej.. panujcie nam z litością dla naszych portfeli!

Oj udały się zakupy bardzo. Jeszcze czekam tylko na mojego micelka i będzie komplet

A teraz wyłączać Kotwilce neta
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 21:32
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 21:16   #3476
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nienormalna 89 Pokaż wiadomość
Wrr, wczoraj pół dnia tutaj spędziłam i przeleciałam wzrokiem cały wątek i część forum

Można?

I wysyłam zdjęcia mojego zbioru, niedużego dość
Zapraszamy serdecznie To ja mam 2 pytanka: jak sprawują się u Ciebie szampony sante? I jak ten kremik z rokitnikiem?

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci pięknie

Cameroon- Super zakupy!

Kotwilka- absolutnie jestem za tym, żebyś była wice królową! Dzięki Twojej informacji, oczywiście i ja odwiedziłam dziś Sephorę I... Kupiłam:
1. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- róża i geranium dla cery normalnej i mieszanej
2. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- rumianek dla skóry delikatnej i wrażliwej
3. Mineral flowers- krem na dzień- róża i geranium
4. Mineral flowers- krem na noc- rumianek
5. Yes to tomato- szampon

Jestem wniebowzięta tymi zakupami pierwsze naturalne i świadome
Teraz to chyba oficjalnie do Was dołączyłam...
Ale jaki tam jest wybór... nie mogłam się zdecydować.
Promocje mają być porządne w lipcu jeszcze podobno... Odżywek yes to już chyba nie było... Kusicie mnie teraz żelami tej marki, pewnie odwiedzę znowu Sephorę. Może tym razem inną i rozejrzę się za tymi odżywkami.
Ach

To jak nałóg Dopiero zaczęłam zakupy naturalne, a już widzę, że będę mieć zapasy kosmetyków
No i zastanawiam się nad zamówieniem na BU... Hydrolat oczarowy chodzi mi po głowie. Sama nie wiem.
Mam jeszcze do Was pytanie. Dzielnie próbowałam przeczytać wątek i natknęłam się wtedy na Wasze testowanie podkładów Lavery, a konkretnie 02 ivory. Z tego co pamiętam, pisałyście, że jest dla Was za jasny. Jeśli chodzi o moją cerę, to jest bardzo jasna i chętne bym go kupiła, ale nie jestem pewna tego odcienia. Możecie mi powiedzieć coś więcej? Będę też wdzięczna za jakieś informacje o ogólnym jego stosowaniu.
Dziękuje aale Twoja zakupy to są dopiero cudowne
Wrzucisz zdjęcie? Niech się moje oczka napatrzą Kusiły mnie wczoraj i dzisiaj (starałam się nie patrzeć w stronę półki MF) te żele do mysia twarzy.. masz ich zamiar teraz używać? Dasz znać jak się sprawują? Bo może jeszcze się skusze

Przyzwyczaj się..

Oj mi też chodzi po głowie już od dłuższego czasu hydrolat oczarowy, kupię go na pewno.

nie będzie żadnych promocji, a kysz promocję!

Podkład Lavery jest bardzo fajny. Kolor 02 nie jest jakoś okropnie jasny i jak dla mnie wpada w tonację różową. Konsystencji nie ma ani za gęstej ani za rzadkiej, co powoduję, że się dobrze nakłada i kryje. Ładnie stapiał mi się ze skórą i dawał taki naturalny efekt, trzymał się przez cały dzień. Ale właśnie na pewno w matique albo w sklepie Lavery dadzą Ci próbkę.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Tylko to Anula musi mnie mianować, żeby nie było, że Ją próbuję podkopać
Szkoda, że nie wiedziałam, ze chcesz melona, kupiłabym Ci, bo było kilka.
Nie strasz mnie tym kremem, ja sobie duże opakowanie kupiłam


I pytanko: czy znacie kosmetyki Korres? są w Sephorze, reklamują się jako eko, ale obejrzałam skład chyba żelu pod prysznic i był SLES na przodzie, więc już dalej nie patrzyłam
Ale mają też kolorówkę, podobno bez parafiny, glikoli etc.:
http://www.korres.com/default.aspx
I nie musiałaś długo czekać! Zasłużyłaś w końcu w 1000%!

Eh, to tylko u mnie wykupili całego melona? Dziękuję Ci bardzo ale zawsze na pocieszenie mam cytrusy..
Moja skóra jest dość wybredna, nie zwracaj na nią uwagi.. może akurat dla Ciebie kremik będzie super Bo konsystencję i ogólnie komfort z jego używania jest na 6!

Ja w sepho dostałam próbkę kremu Korres przeciwzmarszczkowego- rodzicielka miała co próbować (patrzyłam na cene, 40ml- 140 zł ), mówiła, że fajny ale bardzo tłusty (do tej pory nie istniał krem, który by się jej w każdej ilości w nocy nie wchłonął a tu proszę) i tylko taki kontakt miałam z tą firmą.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
uwaga, uwaga!
Niniejszym, ja łaskawie Wam panująca mianuję Kotwilkę vice Królową Kusicielek


popieram wniosek....
Udały się zakupy, udały super!
Ja mam miniaturkę kremu pomidorowego yes i też nie jestem zadowolona...
dla Królowej i wice Królowej.. panujcie nam z litością dla naszych portfeli

Oj udały się zakupy bardzo. Jeszcze czekam tylko na mojego micelka i będzie komplet

A teraz wyłączać Kotwilce neta!
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 21:30
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 21:19   #3477
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Dziewczyny, są jakieś różnice pomiędzy mydełkami z Lawendowej farmy i Tuli? Bo jutro zamierzam zamawiać ^^

I zamówiłam dzisiaj rzeczy na zsk, ale mniej niż zamierzałam, bo przesyłka strasznie droga ._. Zamówiłam rzeczy do toniku różanego, hydrolat z róży bułgarskiej i olej z malin. Czekam! : D

Piękny zbiorek *w* Skąd masz mydełka?
Oj to przyjdą do Ciebie cuda Też zamierzam zrobić sobie tam zakupy.. i bardzo bym chciała kupić mniej niż zamierzam

Mydełka mam ze sklepu Biolander: http://biolander.com/produkty/kategoria/f-mydla/


Jak usuwa się posta? Bo wysłał mi się dwa razy
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-28 o 21:22
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 21:43   #3478
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nienormalna 89 Pokaż wiadomość
Wrr, wczoraj pół dnia tutaj spędziłam i przeleciałam wzrokiem cały wątek i część forum

Można?

I wysyłam zdjęcia mojego zbioru, niedużego dość
Witamy! Fajny zbiorek, następna miłośniczka mydeł i glinek

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A oto moje dzisiejsze skarby :
Zdjęcie 1: Olej z róży rdzawej
Zdjęcie 2: Mydełka: Tłuścioszek, jojoba, z algami, z nagietkiem i zieloną glinką
Zdjęcie 3: Próbki z biolandera w ramach "rekompensaty" za brak jednego mydełka z zieloną glinką i przysłanie tańszych alg: krem przeciwzmarszczkowy (znowu mama dostanie) i perfumy.
Zdjęcie 4: Yesy- żel pod prysznic ogórkowy, szampon pomidorowy (wszystko dla mamy ale oczywiście podkradnę), olej kokosowy Efavitu i próbki szamponu i odżywki z P&R do włosów suczych

Eh, zapasy mam na 2 lata
Użyłam dzisiaj kremu do twarzy Yes z serii ogórkowej na dzień (dostałam wczoraj próbke). Kremik wchłonął się zanim skończyłam go wsmarowywać, skóra była mięciutka, wygładzona Po paru minutach spojrzałam w lustro a skóra zrobiła się czerwonawa Nic nie piekło, nie swędziało, nie podrażnił mnie a skóra jakaś taka dziwna się zrobiła. Teraz skóra wygląda na dziwnie zmęczoną
Brawo!!! super zakupy Pisz co jakiś czas jak ten olej się spisuje

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci pięknie

Cameroon- Super zakupy!

Kotwilka- absolutnie jestem za tym, żebyś była wice królową! Dzięki Twojej informacji, oczywiście i ja odwiedziłam dziś Sephorę I... Kupiłam:
1. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- róża i geranium dla cery normalnej i mieszanej
2. Mineral flowers- żel do mycia twarzy- rumianek dla skóry delikatnej i wrażliwej
3. Mineral flowers- krem na dzień- róża i geranium
4. Mineral flowers- krem na noc- rumianek
5. Yes to tomato- szampon
Jestem wniebowzięta tymi zakupami pierwsze naturalne i świadome
Teraz to chyba oficjalnie do Was dołączyłam...
Ale jaki tam jest wybór... nie mogłam się zdecydować.
Promocje mają być porządne w lipcu jeszcze podobno... Odżywek yes to już chyba nie było... Kusicie mnie teraz żelami tej marki, pewnie odwiedzę znowu Sephorę. Może tym razem inną i rozejrzę się za tymi odżywkami.
Ach
A własnie... Zamówiłam mydełka Tuli, ale z tego względu, że nie mogłam się zdecydować, skorzystałam z możliwości zamówienia tych małych mydełek i wybrałam 6 Wiem, że efekty są po dłuższym czasie stosowania, ale zobaczę jak się będą sprawować i które najbardziej przypadną mi do gustu.
Bardzo dziękuję za informację o promocji Lavery! Miałam kupić tam parę kosmetyków na Matique, ale zobaczę czy będzie się bardziej opłacać tam gdzie mam darmową wysyłkę czy na stronie Lavery. Chyba zaryzykuję tę serię nagietkową. Tam wpadły mi w oko też kosmetyki marki Balm Balm. Może któraś z Was stosowała?
To jak nałóg Dopiero zaczęłam zakupy naturalne, a już widzę, że będę mieć zapasy kosmetyków
No i zastanawiam się nad zamówieniem na BU... Hydrolat oczarowy chodzi mi po głowie. Sama nie wiem.
Mam jeszcze do Was pytanie. Dzielnie próbowałam przeczytać wątek i natknęłam się wtedy na Wasze testowanie podkładów Lavery, a konkretnie 02 ivory. Z tego co pamiętam, pisałyście, że jest dla Was za jasny. Jeśli chodzi o moją cerę, to jest bardzo jasna i chętne bym go kupiła, ale nie jestem pewna tego odcienia. Możecie mi powiedzieć coś więcej? Będę też wdzięczna za jakieś informacje o ogólnym jego stosowaniu.
ooo a tu zakupoholiczka się robi no pięknie, kolejna przepadła hahaha. A do minimalistek kto dołączy, a?:P Sekretny poszła i zostałam tu sama...

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Chciałabym Wam pochwalić podkład Benecos Nude - cudeńko. Już nauczyłam się go rozprowadzać, żeby nie zasychał. Na koniec przypudrowuje go swoim pudrem i od rana do wieczora trzyma się pięknie na buzi. Nawet mimo deszczu (leje u mnie cały dzień z niewielkimi przerwami). Kolor dobrze stapia się z moją skórą. Daje ładne matowe wykończenie. Zbyt wiele nie kryje, ale wystarczająco. Trochę podkreśla suche skórki, ale przy kwasie to normalne, więc nie zwracam na to uwagi. Polecam
A ta glinka, którą dostałam z naturalnego piękna też superowa. Użyłam jej wczoraj przed snem jako środka do mycia i dziś rano jako maseczki. Ale jeden wielki minus - potrzeba bardzo bardzo dużo siły, żeby wycisnąć tą pastę z tubki. Inne glinki w paście też są takie? Nie wiem, bo kupowałam zawsze w saszetkach. Kiedyś kupiłam jedną w paście - białą z argiletz, ale z niej więcej wody leciało niż pasty. No ale wracając do plusów to ładnie oczyszcza, myje twarz, leciutko peelinguje, twarz jest gładka, oczyszczona, i ma ładny kolor. Rano też robił mi się pryszcz, teraz już go prawie nie widzę. Aj udał mi się zakup
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 22:01   #3479
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

W związku z obecnie panującym szałem na YES to.... kupiłam balsam do ust - melon i maseczke ogórkową. Maseczka jest kiepska - użyłam jej dzisiaj i nie widzę zadnych efektów
Kupiłam też glinkę marokańską synesis o której wcześniej pisałam - efekt wygładzenia i oczyszczenia super Polecam
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 22:17   #3480
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Brawo!!! super zakupy Pisz co jakiś czas jak ten olej się spisuje


ooo a tu zakupoholiczka się robi no pięknie, kolejna przepadła hahaha. A do minimalistek kto dołączy, a?:P Sekretny poszła i zostałam tu sama...

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Chciałabym Wam pochwalić podkład Benecos Nude - cudeńko. Już nauczyłam się go rozprowadzać, żeby nie zasychał. Na koniec przypudrowuje go swoim pudrem i od rana do wieczora trzyma się pięknie na buzi. Nawet mimo deszczu (leje u mnie cały dzień z niewielkimi przerwami). Kolor dobrze stapia się z moją skórą. Daje ładne matowe wykończenie. Zbyt wiele nie kryje, ale wystarczająco. Trochę podkreśla suche skórki, ale przy kwasie to normalne, więc nie zwracam na to uwagi. Polecam
A ta glinka, którą dostałam z naturalnego piękna też superowa. Użyłam jej wczoraj przed snem jako środka do mycia i dziś rano jako maseczki. Ale jeden wielki minus - potrzeba bardzo bardzo dużo siły, żeby wycisnąć tą pastę z tubki. Inne glinki w paście też są takie? Nie wiem, bo kupowałam zawsze w saszetkach. Kiedyś kupiłam jedną w paście - białą z argiletz, ale z niej więcej wody leciało niż pasty. No ale wracając do plusów to ładnie oczyszcza, myje twarz, leciutko peelinguje, twarz jest gładka, oczyszczona, i ma ładny kolor. Rano też robił mi się pryszcz, teraz już go prawie nie widzę. Aj udał mi się zakup
Będę zdawała relację z olejku co jakiś czas Mam nadzieję, że będzie z czego bo będzie działał

Kosmetoholizm się szerzy
Na to wygląda, że musisz się przyłączyć do nas, nie będziesz taka samotna Swoją drogą, bardzo Cię podziwiam, być wśród tylu kosmetoholiczek i nie pęknąć Brawo!

A jak nakładasz podkład benecos? znalazłas na niego jaką metode? Pochwal się

Kosmetyki natury strzeliły w 10 z tym prezentem dla Ciebie Ciesze się, że tak Ci służy ta maseczka

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
W związku z obecnie panującym szałem na YES to.... kupiłam balsam do ust - melon i maseczke ogórkową. Maseczka jest kiepska - użyłam jej dzisiaj i nie widzę zadnych efektów
Kupiłam też glinkę marokańską synesis o której wcześniej pisałam - efekt wygładzenia i oczyszczenia super Polecam
Uwielbiam glinkę marokańską Mówisz, że ta z synesis jest super To dziękuje za informację
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.