Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 20:31   #2791
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Mi bardzo pomogło picie 3 razy dziennie herbatek z bratka. Nie pomoże od razu, ale po jakimś czasie widać efekty, ja cały czas piję.
I warto sobie kupić aloes w doniczce, co jakiś czas ucinaj kawałek i środek wcieraj w twarz.
Jeśli chodzi o maści, z tym, że to już nie naturalne, tylko chemiczne, to Duac na noc. Używałam wielu rzeczy, ale ten się najlepiej sprawdził.

Nadal mam lekki trądzik, ale zazwyczaj już tylko przed okresem albo wtedy, kiedy jestem bardzo zestresowana^^ U mnie jeszcze dojrzewanie robi robotę.

Z babraniem też miałam problem. Dobrze jest posmarować się tłustym kremem, a jak nie, trzeba się po prostu oduczyć dotykania twarzy. Mi się udaje z coraz większym sukcesem
I nie wszystkie pryszcze warto przyciskać. Najpierw posmaruj je np. olejkiem herbacianym czy czymś wysuszającym. Te, które się spłycą, lepiej zostawić, inne najlepiej załatwić od razu.

Aa, i jeszcze nie myj twarzy zbyt często. Rano, po południu i wieczorem wystarczy, bo wyjałowisz sobie cerę i zacznie produkować więcej łoju.
Ja też kiedyś piłam herbatę z bratka, ale nie widziałam dużej poprawy.
O aloesie pomyślę.

Ja twarz myję tylko 2 razy dziennie. Rzadko kiedy 3. Tak samo kremem smaruję tylko 2 razy dziennie, bo słyszałam, że więcej nie można.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 20:35   #2792
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wachlarzyku, ja zawsze bede polecac kwasy owocowe a najlepiej tonik 10% z BU. jest swietny. a jesli nie to polecam aspiryne w formie maseczki, no i mozna tez kupic kwas migdalowy i salicylowy na mazidlach i zrobic tonik/peeling
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 20:40   #2793
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
TŻ chwali, bo boi sie narzekać
A tak powaznie to kupiłam mu ponieważ ma problemy z cerą, tłuta, często jakies ropniaczki i takie tam. Olej, zgodnie z opisem miał cuda działać! Coś w tym jest, skoro ostatnio w pracy koleżanka go zapytała co robi, że ma taką ładną cere ostatnio ja też zauwazyłam, że jego problemy zdecydowanie sie zmniejszyły. Olej ma zapach taki se ale mało uiążliwy i nie za mocny - znam gorsze! TŻ używa go regularnie, na noc. Z własnej woli. Teraz wyjechał na tydzień slużbowo i widzę , ze zabrał go ze sobą
Wyszkolony chłopina

Olejek z drzewa herbacianego ? Jejku, jak już ktoś inny skomplementował Twojego TŻ'ta to na pewno olej działa, na moje nieszczęście Coś mi się wydaje, że chciałabym go mieć To jest ten, prawda: http://biolander.com/produkty/produc...-spray-110-ml/ ? Bo ten trzeci olej, który jest mieszanką kilku, jest taki bardziej ogólny, na wszystko?
Jesteś niesamowita wiesz! Jak Ty zmusiłaś TŻ'a to używania oleju I nawet zabrał go na wyjazd służbowy, niesamowite

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
dzięki wszystkim : D Właśnie umyłam włosy yes to carrots i jestem ciekawa, jak się sprawuje.
Jutro komers, przez to całe zamieszanie.
No to jutro nam wszystko opowiedz

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie, ale faktycznie może to tak wyglądać... jakby się zastanowić.

Dziewczyny bardzo, ale to bardzo dziękuję za te trzymanie kciuków i w ogóle! Nie wiem jak wam dziękować.
Jutro też poprawiam przedmiot (9:00), więc również możecie trzymać.
Możesz liczyć na moje kciuki! Zacznę trzymać już od samego rana i to bardzo mocno

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
hahaha a żebyś wiedziała - i to sie tyczy wszystkiego i odwyku, facetów i Anuli

hahah ach Ty błazenku nasz cudowny!
Ja uwielbiam dzieci, do nich mam mega cierpliwość, ale do dorosłych to nie bardzo...

A sio z zakupami! sio! Kuszą i kuszą a ja tu na odwyku

co prawda to prawda! Ile w tym tygodniu próbek wysępiłaś, a?


Ale one wszystkie się nad nami znęcają Wystawiają na próbę naszą silną wolę pokazując te skarby ale damy rade

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A co do kuszenia Dziewczyny to niedługo wreszcie ja będę mogła kusić, bo jadę jeszcze teraz w czerwcu do Niemiec i zajrzę do DM i kupię sobie Alverde, a co. A potem będę się chwalić.
Zazdroszcze

EDIT:
A miał ktoś może ten olej: http://biolander.com/produkty/rozwia...ueta-bio-50ml/
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-06-15 o 20:46
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 23:29   #2794
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

muszę przyznać, że ze wszystkich sklepów internetowych najbardziej podoba mi się biolander, takie super kosmetyki i firmy, które pierwszy raz widzę na oczy, oj złożę tam zamówienie jak zejdę trochę z zapasów
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 07:42   #2795
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
jasne ze zdam relacje.

poza tym dziewczyny polecam mydla Tuli do mycia wlosow jestem bardzo zadowolona, mniej sie przetluszczaja. zaczelam stosowac od czasow testow tych mydel - i stosuje wciaz to mydelko TULI 14 do wlosow wlasnie
A jak sobie radzisz z płukankami octowymi?
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
hahah ach Ty błazenku nasz cudowny!
Ja uwielbiam dzieci, do nich mam mega cierpliwość, ale do dorosłych to nie bardzo...

Ja do dorosłych cierpliwości również nie posiadam.. generalnie taka mało cierpliwa jestem.
Dziewczyny - na odwyk kosmetykowy to możecie sobie iść, bez kosmetyków jakoś dacie radę. Ale odwyk ode mnie to ponad Wasze siły
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A co do kuszenia Dziewczyny to niedługo wreszcie ja będę mogła kusić, bo jadę jeszcze teraz w czerwcu do Niemiec i zajrzę do DM i kupię sobie Alverde, a co. A potem będę się chwalić.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------



Znalazłam.
http://logona.pl/sklep-online/kosmet...292887009.html

Cena regularna jak widać bardzo wysoka.
Fajnie masz, poszalej sobie z alverde- zasłużyłaś!!!
A ta odżywka bardzo fajna, ja mam tą czerwona wersję, ale ta wygląda zachęcająco

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Wyszkolony chłopina

Olejek z drzewa herbacianego ? Jejku, jak już ktoś inny skomplementował Twojego TŻ'ta to na pewno olej działa, na moje nieszczęście Coś mi się wydaje, że chciałabym go mieć To jest ten, prawda: http://biolander.com/produkty/produc...-spray-110-ml/ ? Bo ten trzeci olej, który jest mieszanką kilku, jest taki bardziej ogólny, na wszystko?
Jesteś niesamowita wiesz! Jak Ty zmusiłaś TŻ'a to używania oleju I nawet zabrał go na wyjazd służbowy, niesamowite




EDIT:
A miał ktoś może ten olej: http://biolander.com/produkty/rozwia...ueta-bio-50ml/
Tak, to ten olej z nigelli. Jest tez u nich troszke tańsza wersja (niedużo, ze 4 zł) ale taka zwykła, nie BIO - kup BIO, bo ta zwykła pachnie gorzej
Jeśli chciałabyś mniejszą pojemność to może ta: http://www.helfy.pl/olejek-z-nigelli...czarnego-kminu
Ja tej firmy oleju nie miałam, ale zastanawiałam sie nad nim, bo pojemność mniejsza i na wypróbowanie ok. Okazało sie, że dobrze zrobiłam biorąc alepię 110 ml, bo juz sie kończy tylko ten z helfy nie ma rozpylacza (rozpylacze są cudne i ułatwiają życie..).
Co do oleju z róży argile provence - a nie lepiej wziąć ten sam olej, ale firmy Alepia za niższą ceną i w ponad dwa razy większej pojemności??? Ja ma ten http://biolander.com/produkty/katego...osqueta-110ml/
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-06-16 o 07:45
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 07:44   #2796
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wstałam punkt 5:00 i co z 6 rzeczy nauczyłam się tylko 3,5, a miałam każdej się nauczyć i zdać na minimum 3. Chyba dzisiaj nie zaliczę.
No, ale trzymajcie kciuki.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 07:48   #2797
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wstałam punkt 5:00 i co z 6 rzeczy nauczyłam się tylko 3,5, a miałam każdej się nauczyć i zdać na minimum 3. Chyba dzisiaj nie zaliczę.
No, ale trzymajcie kciuki.
Sekretny, na pewno Ci się uda. Trzymamy
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 07:54   #2798
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
zamowilam sobie ten micel Born to bio - jednak ten Living Nature zaczal . smierdziec zaczynam myslec ze moze byl po prostu zepsuty.

paczka juz nadana jestem go bardzo ciekawa
Proszę zdać relację z niego
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy juz kiedys wspominałam o mojej miłości do mydeł feniqia - jesli to mówie to teraz: uwielbiam je! Wiele innych mydeł tez miłuje bardzo, ale te najdłużej
To akurat jest w formie kuli, są też kostki perfumowane. Wszystkie maja intensywne, piekne zapachy (no może poza ałunowym, chociaż teraz jest jakas nowa wersja dawnego ałunowego - dawne było tylko z ałunem i prawie bezwonne, obecne ma jeszcze dodatek curcumy więc nie wiem).
Tego ze zdjęcia jeszcze nie używałam - stanęło w kolejce obecnie pod prysznicem jest kula feniqia o zapachu sandała (pachnie lepiej niz brzmi). Orientalny, silny zapach, nawilża, pieni się bardzo mocno. Używam do całego ciała, do twarzy do higieny intymnej - full opcja.
Do higieny intymnej świetne było to ałunowe - ono obecnie zostało wzbogacone curcumą, ale nie wydaje mi się, zeby przez to jego działanie uległo pogorszeniu. Ałun do higieny intymnej, zwłaszcza w ciepłe dni, to było moje objawienie! Kostki perfumowane sa malutkie, ale zarąbiście nawilżają i te zapachy

Anula a skąd masz te mydła?tzn.z jakiego sklepu?
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziś przyszedł olejek z Biolandera tak więc moja droga szykuj się na wizytę niedługo
Mi pewnie dzisiaj dojdzie olej alepi wspaniały-tylko ja zamawiałam na helfy,bo nie chciałam dać zarobić Biolanderowi
A ja czekam na Twoje info o olejku,bo różany też chyba zamówię

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I jeszcze mam problem z cerą, znowu wygląda tragicznie, a ostatnio tak ją chwaliłam. Nie wiem już co mam robić. Powyciskałam pryszcze, pryszcze zamieniły się w rany, rany zdrapałam i mam albo rany albo już blizny. Olejek z drzewa herbacianego wprawdzie spływa te blizny, ale bardzo mało (nie tyle ile bym sobie życzyła). Co mogłybyście mi polecić? Bardzo na Was liczę Dziewczęta.

I trzecia prośba. Może znacie sposób aby nie babrać przy twarzy? Tak naprawdę myślę, że ja nie tyle mam już trądzik zwyczajny, co trądzik z zadrapania.
A może wez tak sobie myśl za każdym razem,że jak nie ruszysz to się pięknie samo zagoi i będziesz miała ślicznego pysiaka
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wstałam punkt 5:00 i co z 6 rzeczy nauczyłam się tylko 3,5, a miałam każdej się nauczyć i zdać na minimum 3. Chyba dzisiaj nie zaliczę.
No, ale trzymajcie kciuki.
Trzymam kciuki trzymam mocno
Sekretny co ja się przyzwyczaję do Twojego avka to Ty już zmieniasz

A do mnie wczoraj przyszła paka z matique.Niestety siostra mi skubnęła peeling MB,bo tak prosiłaZostała mi maska i błyszczyk do ust.I znowu jestem bez peelingu i muszę jakiś zamówić-tylko jaki
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 08:01   #2799
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I trzecia prośba. Może znacie sposób aby nie babrać przy twarzy? Tak naprawdę myślę, że ja nie tyle mam już trądzik zwyczajny, co trądzik z zadrapania.
No niestety,nie grzebanie łapkami przy krostkach i zaskórniaczkach to podstawa sukcesu; wywal powiększające lusterko!!!

Dziewczyny,powiedzcie mi proszę - co się kryje pod hasłem "zapychanie"
Bo ciągle się o tym mówi,a ja nie wiem - czy to są drobne krostki,takie "zamknięte" czy po prostu zaskórniaki,czyli zanieczyszczone pory???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 08:11   #2800
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wstałam punkt 5:00 i co z 6 rzeczy nauczyłam się tylko 3,5, a miałam każdej się nauczyć i zdać na minimum 3. Chyba dzisiaj nie zaliczę.
No, ale trzymajcie kciuki.
Zdasz - myślisz, że na darmo siedzę ze zdrętwiałymi od trzymania kciukami?!
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Anula a skąd masz te mydła?tzn.z jakiego sklepu?

A do mnie wczoraj przyszła paka z matique.Niestety siostra mi skubnęła peeling MB,bo tak prosiłaZostała mi maska i błyszczyk do ust.I znowu jestem bez peelingu i muszę jakiś zamówić-tylko jaki
Zgadnij z jakiego!!!!?
Helfy też mają te mydła, ale w baaardzo okrojonym asortymecnie niestety i same kule, 2 sztuki z tego co widze obecnie. Biolander ma ich całe mnóstwo...(zakładka mydła naturalne/feniqia mydła libańskie)

Peeling..... hm. Ja zamówiłam wczoraj na zsk korund
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 08:24   #2801
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zdasz - myślisz, że na darmo siedzę ze zdrętwiałymi od trzymania kciukami?!

Zgadnij z jakiego!!!!?
Helfy też mają te mydła, ale w baaardzo okrojonym asortymecnie niestety i same kule, 2 sztuki z tego co widze obecnie. Biolander ma ich całe mnóstwo...(zakładka mydła naturalne/feniqia mydła libańskie)

Peeling..... hm. Ja zamówiłam wczoraj na zsk korund
Ok.Już tam idę

Korund?ja kiedyś zamówić chciałam,ale chyba zapomniałam-a jak jest na zsk to chętnie,bo olejek jojoba mi się kończy,a mam tak boskie włosy po nim,że muszę dużą flaszkę zamówić
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 08:44   #2802
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

jeśli lubicie mydlane kulki to chyba powinnam wspomnieć o tej stronie (są tańsze niż z biolandera) http://andalous.republika.pl/page821...ccbc68548.html. Nie miałam żadnego z kulkowych, ale kupiłam od tej osoby te z kurkuma i olejkiem kokosowym (średnie). Jest on obecny na allegro.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-06-16 o 08:45
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:08   #2803
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
jeśli lubicie mydlane kulki to chyba powinnam wspomnieć o tej stronie (są tańsze niż z biolandera) http://andalous.republika.pl/page821...ccbc68548.html. Nie miałam żadnego z kulkowych, ale kupiłam od tej osoby te z kurkuma i olejkiem kokosowym (średnie). Jest on obecny na allegro.
dzięki, zaraz sobie pooglądam

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

a czemu to z olejem kokosowym było średnie?

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

cos jeszcze od nich miałaś? antyperspiranty?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:09   #2804
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zaliczyłam. ^^ Kolejny przedmiot z głowy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:11   #2805
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No niestety,nie grzebanie łapkami przy krostkach i zaskórniaczkach to podstawa sukcesu; wywal powiększające lusterko!!!

Dziewczyny,powiedzcie mi proszę - co się kryje pod hasłem "zapychanie"
Bo ciągle się o tym mówi,a ja nie wiem - czy to są drobne krostki,takie "zamknięte" czy po prostu zaskórniaki,czyli zanieczyszczone pory???
oj duszenie to masakra! Staram się jak mogę, no ale przynajmniej raz w miesiącu coś wyduszę a potem załuję ehh... i tak, to wszystko przez powiększające lusterko, bo normalnie nikt tego nie widzi, nawet ja, dopóki nie zacznę się oglądać z odległości 5cm:P
A przez zapychanie rozumiem wszelkie niechciane niespodzianki. Pory powinny być otwarte, zwężone i czyste.

Powiedzcie, czy jak będę miała 10-15 ml oleju kokosowego w łazience w szafce a nie w lodówce i zużyję to w tydzień to on się zepsuje? Zrobiłam test, końcówkę oleju trzymałam poza lodówką i po ponad tygodniu nie zauważyłam, żeby coś się z nim stało, poza tym, że był bardzo miękki ale nie pływał. Wy zawsze trzymacie go w lodówce?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zaliczyłam. ^^ Kolejny przedmiot z głowy.
Brawo! Ile jeszcze zostało? Dasz radę ze wszystkim
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:14   #2806
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zaliczyłam. ^^ Kolejny przedmiot z głowy.
Ale się cieszę!!!
Zuch Dziewczyna - gratuluję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:22   #2807
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Brawo! Ile jeszcze zostało? Dasz radę ze wszystkim
Przedmiot - 1
Prace - 2 (cofnęli mi i to w ostatni dzień wystawiania ocen dopiero! )
A tak to jeszcze mam 6 egzaminów (1 już zaliczyłam)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:29   #2808
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Ale one wszystkie się nad nami znęcają Wystawiają na próbę naszą silną wolę pokazując te skarby ale damy rade
Pani, daj pani spokój, ja nie mogę, zamykam oczy jak są zdjęcia
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczyny - na odwyk kosmetykowy to możecie sobie iść, bez kosmetyków jakoś dacie radę. Ale odwyk ode mnie to ponad Wasze siły
A kto by chciał od Ciebie odwykać?

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
jeśli lubicie mydlane kulki to chyba powinnam wspomnieć o tej stronie (są tańsze niż z biolandera) http://andalous.republika.pl/page821...ccbc68548.html. Nie miałam żadnego z kulkowych, ale kupiłam od tej osoby te z kurkuma i olejkiem kokosowym (średnie). Jest on obecny na allegro.
Nie_ma_mnie jesteś moim mydlanym idolem Jak Ty te wszystkie mydła wynajdujesz, to ja nie wiem
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zaliczyłam. ^^ Kolejny przedmiot z głowy.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Powiedzcie, czy jak będę miała 10-15 ml oleju kokosowego w łazience w szafce a nie w lodówce i zużyję to w tydzień to on się zepsuje? Zrobiłam test, końcówkę oleju trzymałam poza lodówką i po ponad tygodniu nie zauważyłam, żeby coś się z nim stało, poza tym, że był bardzo miękki ale nie pływał. Wy zawsze trzymacie go w lodówce?
Kokosa nie trzeba trzymać w lodówce, on do 25 stopni może stać na wierzchu. Nie psuje się
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:34   #2809
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

No,Sekretny ... masz co robić Gdzie Ty bidulko studiujesz? Medycyna?

Tak czy tak, kciuki oczywiście trzymam, a za zdany masz

Co do pryszczy na dziobie, to niestety i mnie na okoliczność upałów wysypało A było już tak dobrze... i to porobiły mi się takie paskudy, że jak nie ruszę (czytaj nie wydłubię) to się robi taka boląca, podskórna gula z ropą... jak ruszę to strupek i blizna... normalnie cud miód
Na plecach mam podobnie radośnie... no właśnie, może podpowiecie sposób na plecy? Kwasić się chyba będę, ale dopiero jesienią, a teraz co? Bo olejkiem herbacianym sobie pleców nie wysmaruję...

A w ogóle zarzuciłam pranie włosów mydłem. Nie to, żeby fajne nie były, bo efekty super, ale trafiało mnie płukanie octem... no i ten zapach... Maż pytał z czego marynaty robię, bo to chyba troszkę za wcześnie na słoiki
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 09:43   #2810
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A w ogóle zarzuciłam pranie włosów mydłem. Nie to, żeby fajne nie były, bo efekty super, ale trafiało mnie płukanie octem... no i ten zapach... Maż pytał z czego marynaty robię, bo to chyba troszkę za wcześnie na słoiki

Patrz go, jaki dowcipny
ja też własnie przez tą zabawę porzuciłam pomysł mycia włosów mydłami.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:51   #2811
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No,Sekretny ... masz co robić Gdzie Ty bidulko studiujesz? Medycyna?

Tak czy tak, kciuki oczywiście trzymam, a za zdany masz

Co do pryszczy na dziobie, to niestety i mnie na okoliczność upałów wysypało A było już tak dobrze... i to porobiły mi się takie paskudy, że jak nie ruszę (czytaj nie wydłubię) to się robi taka boląca, podskórna gula z ropą... jak ruszę to strupek i blizna... normalnie cud miód
Na plecach mam podobnie radośnie... no właśnie, może podpowiecie sposób na plecy? Kwasić się chyba będę, ale dopiero jesienią, a teraz co? Bo olejkiem herbacianym sobie pleców nie wysmaruję...

A w ogóle zarzuciłam pranie włosów mydłem. Nie to, żeby fajne nie były, bo efekty super, ale trafiało mnie płukanie octem... no i ten zapach... Maż pytał z czego marynaty robię, bo to chyba troszkę za wcześnie na słoiki
Boskie!!!

A ja studiuję dwa kierunki, które są połączone i razem tworzą profil nauczycielski. A tak naprawdę mam polonistykę, historię do tego przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne (taki kurs gdybym robiła po zwykłej polonistyce czy po zwykłej historii kosztowałby mnie aż 2000-2500 złotych, a tu mam trzyletnie przygotowanie za darmo). Do tego mam praktyki za które oczywiście nikt mi nie płaci, ale póki co nie przeszkadza mi to.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-06-16 o 09:52
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 10:05   #2812
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

No to wszystko jasne

Praktyki jakoś tak dziwnie na większości studiów są niepłatne :/ I w sumie też mi to nie przeszkadzało... poza jednym wypadkiem, kiedy harowałam jak dziki osioł, w wymiarze godzinowym zdecydowanie większym niż zakres praktyki, ale "zwierz", u którego praktykę robiłam zapowiedział, że albo robię to czego oni ode mnie chcą (nijak nie związane z profilem studiów i praktyki), albo praktyki (tych kilku rzeczy, które mogłam tylko u niego zrobić) mi nie zaliczy...

Natomiast praktyki z dziećmi (czy młodzieżą, bo jak się teraz 12-13 latce powie, że dziecko, to obraza wspominam bardzo dobrze I troszkę Ci zazdroszczę

A skojarzenia ocet = marynata ma Mąż wbite na amen od zeszłego roku, kiedy podczas robienia chutneya zrzucił mi z blatu butelkę octu. Mówiłam mu, że ma mi się nie kręcić w pobliżu... a śmierdziało w mieszkaniu dłuuugo i wytrwale
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-06-16 o 10:07
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 10:11   #2813
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie_ma_mnie jesteś moim mydlanym idolem Jak Ty te wszystkie mydła wynajdujesz, to ja nie wiem

Kokosa nie trzeba trzymać w lodówce, on do 25 stopni może stać na wierzchu. Nie psuje się
Jescze Lauro na all wystawiło jakieś nowe http://allegro.pl/listing.php/search...3055&country=1
Co do kokosa, to mi w te upały z 2 dni trzymał się w stanie płynnym. Czy to nie wpłynie na jego właściwości?
BTW na wątku kokosowym Sandrika dała cynk o kokosie z ecocertem w Almie.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A w ogóle zarzuciłam pranie włosów mydłem. Nie to, żeby fajne nie były, bo efekty super, ale trafiało mnie płukanie octem... no i ten zapach... Maż pytał z czego marynaty robię, bo to chyba troszkę za wcześnie na słoiki
Ja używam octu jabłkowego z rossa, który nie śmierdzi na włosach. Jako zakwaszającej płukanki można używać też np. kwasku cytrynowego, naparu z hibiskusa, proszku z trawki cytrynowej, proszku z mango, rozcieńczonych soków owoców cytrusowych...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0ee297b854e44257b1016bfc5b91fb95.jpg (52,8 KB, 25 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 10:14   #2814
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kokosa nie trzeba trzymać w lodówce, on do 25 stopni może stać na wierzchu. Nie psuje się
o widzisz! nie wiedzialam, dzięki

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Przedmiot - 1
Prace - 2 (cofnęli mi i to w ostatni dzień wystawiania ocen dopiero! )
A tak to jeszcze mam 6 egzaminów (1 już zaliczyłam)
oj dużo dużo... weź i się ucz w taką pogodę... męczarnia..

Mykam do dzieciaków Miłego dnia
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 10:29   #2815
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość

Ja używam octu jabłkowego z rossa, który nie śmierdzi na włosach. Jako zakwaszającej płukanki można używać też np. kwasku cytrynowego, naparu z hibiskusa, proszku z trawki cytrynowej, proszku z mango, rozcieńczonych soków owoców cytrusowych...
Kwasku cytrynowego próbowałam, ale mam silne wrażenie, że on rozjaśnia włosy - gdzieś mi się kołacze informacja, że domowy sposób na rozjaśnianie włosów to właśnie płukanka z soku z cytryn (ew. kwasku właśnie). Proszek z mango i trawki cytrynowej są poza moim zasięgiem. Sok z cytrusów (grejfruta konkretnie) próbowałam, ale mam silne wrażenie niedopłukania...
Ocet próbowałam jabłkowy i zwykły, oba płukały świetnie, oba wygładzały włosy i oba śmierdziały długo i wytrwale Niestety moje włosy "chłoną" każdy zapach...

A w ogóle chyba troszkę za leniwa jestem - przy gęstych, mocnych włosach prawie do pasa płukanie kilkakrotnie miksturą, a potem jeszcze normalne jest po prostu upierdliwe. No leń jestem, no
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 11:32   #2816
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Teraz biorę się za testowanie olejku arganowego. Mam nadzieję, że działa tak jak to opisują.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 11:47   #2817
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Caameroon, ja Ci zapomniała bardzo ważnej rzeczy napisac o oleju z nigelli!!
Ja mam cerę mieszaną i ten olej po jakichś 10 dniach trochę mnie wysuszył. Gdzies kiedys znalazłam informację, że to jest takie przejściowe, bo olej reguluje wydzielanie sebum, ale ja od tamtej pory uzywam go okazjonalnie, jak coś mi sie papra na ryjku
Mój TŻ ma skórę bardziej tłustą ode mnie i nie narzeka na wysuszanie, ale z całą pewnością cera nie przetłuszcza mu sie tak bardzo jak kiedyś.
Podsumowując - dla cery tłustej napewno jest ok, do cery normalnej/mieszanej nie mogę się konkretnie wypowiedzieć, bo tak jak napisałam ja spękałam i przestałam uzywać regularnie
A tak w ogóle to nie wiem czy już o tym pisałam ale koleżanka, która dostała ode mnie kilka ml oleju z nigelli zastosowała go na ciemieniuche syna, która go dopadła w wieku ok 2 lat (mały chorował na oskrzela i po prostu nie myła mu włosków przez dłuższy czas, żeby sie nie doprawił do końca) i po 3-4 krotnym posmarowaniu olejem ciemieniucha poszła precz!

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

A chwaliłam sie już, że zamówiłam skwalan? nie moge się doczekać!
Będę po nim piękna i młoda
Chociaż mój TZ zawsze na taki mój tekst odpowiada, że on tez był kiedys "piękny i młody", a teraz mu tylko "i" zostało
Ja mu wtedy zawsze mówię, że ... trudno się z nim nie zgodzić
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 12:13   #2818
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

dziewczyny oświeccie mnie co to jest ten korund?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 12:31   #2819
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny właśnie siostra do mnie zadzowniła,że dostałam darmowe próbki JMO a oczywiście zupełnie się ich nie spodziewałam.

Mam odżywki do włosów i szampon.Mam 2 balsamy do ciała i jakieś produkty do twarzy-jak ja chcę już do domu

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
dziewczyny oświeccie mnie co to jest ten korund?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?390,kor...krodermabrazja
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 14:12   #2820
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
dziewczyny oświeccie mnie co to jest ten korund?
korund służy do mikrodermabrazji (taki peeling po mojemu po prostu , ale moge nie mieć racji ), niedługo będe go mieć, więc napiszę co on za jeden
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie siostra do mnie zadzowniła,że dostałam darmowe próbki JMO a oczywiście zupełnie się ich nie spodziewałam.

Mam odżywki do włosów i szampon.Mam 2 balsamy do ciała i jakieś produkty do twarzy-jak ja chcę już do domu

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------


http://www.zrobsobiekrem.pl/?390,kor...krodermabrazja
Taaa.... i ciekawe, co z ty z nimi wszystkimi zrobisz
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.