Jak utrzymać włosy proste. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 14:42   #1
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Question

Jak utrzymać włosy proste.


Cześć!
Mam włosy kręcone, prostuje je. I wszystko było by w porządku gdyby nie fakt że jak wychodzę z domu rano, nawet gdy nie jest wilgotno, włosy zaczynają się kręcić już po godzinie i robi sie taka szopa na głowie. Nie mam bardzo kręconych włosów, ale i tak się kręcą po wyprostowaniu. Proszę o pomoc co mogę zrobić może jakieś odżywki, szampony? Poradźcie coś, proszę? Żeby je tak utrwalić na cały dzień !
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:56   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam włosy kręcone, prostuje je. I wszystko było by w porządku gdyby nie fakt że jak wychodzę z domu rano, nawet gdy nie jest wilgotno, włosy zaczynają się kręcić już po godzinie i robi sie taka szopa na głowie. Nie mam bardzo kręconych włosów, ale i tak się kręcą po wyprostowaniu. Proszę o pomoc co mogę zrobić może jakieś odżywki, szampony? Poradźcie coś, proszę? Żeby je tak utrwalić na cały dzień !
Może Encanto?
Rozwiązanie na dłuższy czas i do tego nie niszczy tak włosów jak codzienne prostowanie.
Bo z utrwaleniem na jeden dzień, nie mam pomysłu niestety.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:05   #3
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

hmmm... może spróbuje.
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:30   #4
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cóż, a może warto pogodzić się z naturą swoich włosów i nie katować ich prostownicą?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:51   #5
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Cóż, a może warto pogodzić się z naturą swoich włosów i nie katować ich prostownicą?
bardzo bym się chciała pogodzić, ale po myciu mam szope, a po rozczesaniu jeszcze większą, okropnie to wygląda, ani to nie kręcone, ani proste ;/
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:05   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
bardzo bym się chciała pogodzić, ale po myciu mam szope, a po rozczesaniu jeszcze większą, okropnie to wygląda, ani to nie kręcone, ani proste ;/
Zapraszam : https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Czytnij sobie najpierw Pigułkę i FAQ, a potem zapraszam do wątku pielęgnacyjnego, pomożemy Ci zaakceptować loki i ujarzmić szopę
Czesanie tylko z odżywką d/s, i już szopa będzie milion razy mniejsza.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 07:23   #7
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Zapraszam : https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Czytnij sobie najpierw Pigułkę i FAQ, a potem zapraszam do wątku pielęgnacyjnego, pomożemy Ci zaakceptować loki i ujarzmić szopę
Czesanie tylko z odżywką d/s, i już szopa będzie milion razy mniejsza.
na pewno zobaczę i przeczytam bo chciałabym wyjść z kręconymi włosami na dwór, pierwszy raz w życiu! c; ale mnie jednak ładniej jest w prostych, naprawdę nie ma żadnego sposobu? Ale jak wychodzę od fryzjera, i ona mi prostuje włosy, to mi się to wszytko trzyma 1 tydzeń ! ;o ona za każdym razem psika czymś po wyprostowanym paśmie włowsów, co to jest ??? jak on to robi że się nie kręcą przez cały tydzień do umycia. ;ooo
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 08:22   #8
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Zapraszam : https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Czytnij sobie najpierw Pigułkę i FAQ, a potem zapraszam do wątku pielęgnacyjnego, pomożemy Ci zaakceptować loki i ujarzmić szopę
Czesanie tylko z odżywką d/s, i już szopa będzie milion razy mniejsza.
racja ja mialam podobny problem co ty i olejowanie i odzywki o wiele zmniejszyly szope
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 12:06   #9
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
bardzo bym się chciała pogodzić, ale po myciu mam szope, a po rozczesaniu jeszcze większą, okropnie to wygląda, ani to nie kręcone, ani proste ;/
czeszesz loki? nie wolno tak dlatego jest szopa, może wejdź na forum dla zakręconych i spróbuj o nie zadbać i prostownica wyląduje w koszu

a jeśli jednak czujesz sie lepiej w prostych to encanto polecam z czystym sercem, sama przetestowałam i jestem mega zadowolona, można też zastosować jakieś inne prostowanie keratynowe ale moim zdaniem encanto najlepsze i wypróbowane, do tego włosy wyglądają lepiej i pięknie błyszcza( jest to zabieg mający na celu regeneracje włosów i ich wyprostowanie)


jeśli chcesz utrzymać włosy proste przy prostownicy to musisz używać dobrych odżywek (tak, ze silikonami bo one zabezpieczają) i są też preparaty do prostowania które utrzymują efekt prostych włosów np loreal, kallos czy nawet joanna ma jakieś

raz na jakiś czas rób przerwy w prostowaniu i nakładaj jakieś maski regenerujące np biowax do suchych
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:39   #10
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
czeszesz loki? nie wolno tak dlatego jest szopa, może wejdź na forum dla zakręconych i spróbuj o nie zadbać i prostownica wyląduje w koszu

a jeśli jednak czujesz sie lepiej w prostych to encanto polecam z czystym sercem, sama przetestowałam i jestem mega zadowolona, można też zastosować jakieś inne prostowanie keratynowe ale moim zdaniem encanto najlepsze i wypróbowane, do tego włosy wyglądają lepiej i pięknie błyszcza( jest to zabieg mający na celu regeneracje włosów i ich wyprostowanie)


jeśli chcesz utrzymać włosy proste przy prostownicy to musisz używać dobrych odżywek (tak, ze silikonami bo one zabezpieczają) i są też preparaty do prostowania które utrzymują efekt prostych włosów np loreal, kallos czy nawet joanna ma jakieś

raz na jakiś czas rób przerwy w prostowaniu i nakładaj jakieś maski regenerujące np biowax do suchych
teraz już jestem mądrzejsza, przeczytałam pigułkę dla zakręconych i wiem że nie można rozczesywać szczotką, zaraz lece do rossmanna i kupie jakieś odżywki z tym silikonem a przerwy robię chyba 2 razy w miesiącu po pół tygodnia, bo wiem że włosy się niszczą po prostownicy! c;
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:54   #11
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

co sądzicie o tych odzywkach i preparach, czy one będą chronić moje włosy przed pokręceniem się gdy wyjdę z domu ?

http://www.rossnet.pl/Produkt/Marc-A...stujacy,109707

http://www.rossnet.pl/Produkt/Wella-...walajacy,96843

http://www.rossnet.pl/Produkt/got2b-...-wlosow,115621

znalazłam coś takiego, ale nie wiem czy to będzie dobre bo ja ciemna jestem w takich sprawach, a wy co sądzicie co najlepsze ? a może wy coś polecicie ?
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 12:13   #12
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

na wizażu populany jest marion, dziewczyny często go kupują
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...mperatury.html

zaciekawiłaś mnie tym got2be, ale jakieś podejszane to jest ze niby włosy będą prostę do 10 myć, ale w kazdym razie może warto spróbować...


zapomniałam dodać o kluczowej sprawie jesli chodzi o utrzymanie włosów prostych.. jaką masz prostownicę?? to jest bardzo wazne bo prostownica ma duzy wpływ na to jak długo włosy pozostają proste

na przykład u mnie remington shine theraphy źle prostowała i po 2 h włosy zaczynały mi falować a zakupiłam inną też remingtona i włosy trzymają jak druty
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:49   #13
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
na wizażu populany jest marion, dziewczyny często go kupują
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...mperatury.html

zaciekawiłaś mnie tym got2be, ale jakieś podejszane to jest ze niby włosy będą prostę do 10 myć, ale w kazdym razie może warto spróbować...


zapomniałam dodać o kluczowej sprawie jesli chodzi o utrzymanie włosów prostych.. jaką masz prostownicę?? to jest bardzo wazne bo prostownica ma duzy wpływ na to jak długo włosy pozostają proste

na przykład u mnie remington shine theraphy źle prostowała i po 2 h włosy zaczynały mi falować a zakupiłam inną też remingtona i włosy trzymają jak druty
a za jakiś zagranicznych? bo Niema mnie w Polsce i niemam do tego dostepu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 13:58   #14
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Od siebie polecam spray John Frieda 3 day straight
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 14:01   #15
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
a za jakiś zagranicznych? bo Niema mnie w Polsce i niemam do tego dostepu
Chyba nie będę umiała pomóc bo nie mam pojęcia jakie produkty termoochrone są w Niemczech
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:19   #16
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Mycie odżywką! I basta!
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 16:52   #17
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Ja się pogodziłam z moimi pół prostymi - pół kręconymi włosami Ale gdybym była na twoim miejscu, spróbowałabym Encanto. Efekt utrzymuje się długo, tylko pamiętaj, by nie nakładać kosmetyku od skóry głowy, tylko trochę dalej, by nie uzyskać efektów ulizanych włosów
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:36   #18
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Dzięki za tyle odpowiedzi. To co kupować http://marionkosmetyki.pl/oferta/pro...mperatury.html czy to utrzymuje włosy proste chociaż 1 dzień (mam włsoy kecone, ale nie bardzo), czy włosy sie nie puszą?

Edytowane przez Burry
Czas edycji: 2012-05-21 o 19:13
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:00   #19
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

myślę że warto wypróbować bo nie kosztuje dużo a pozatym wiadomo że każdy ma idendywidualne włoski i każdemu coś innego przypasuję więc próbuj
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 16:52   #20
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

wydaje mi się, że kosmetyki termoochronne raczej nie przedłużą "prostoty" włosa, chodzi tylko o działanie przed wysoką temperaturą.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 21:26   #21
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
Mycie odżywką! I basta!
A skąd Ty wiesz, że jej skórze głowy to będzie służyło Nie każdy może myć włosy odżywką.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 07:02   #22
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Kurcze, jedni mówią że włosy sie nie kręcą po tym marione, a inni mówią że to termoochrona. Zdecydujcie się. Pytanie jest proste. Czy to utrzymuje włosy kręcone po prostowaniu co najmniej jeden dzień. A jeżeli macie coś lepszego to napiszcie. o skończy się na tym że kupie to http://www.rossnet.pl/Produkt/Marc-A...stujacy,109707

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
na wizażu populany jest marion, dziewczyny często go kupują
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...mperatury.html

zaciekawiłaś mnie tym got2be, ale jakieś podejszane to jest ze niby włosy będą prostę do 10 myć, ale w kazdym razie może warto spróbować...


zapomniałam dodać o kluczowej sprawie jesli chodzi o utrzymanie włosów prostych.. jaką masz prostownicę?? to jest bardzo wazne bo prostownica ma duzy wpływ na to jak długo włosy pozostają proste

na przykład u mnie remington shine theraphy źle prostowała i po 2 h włosy zaczynały mi falować a zakupiłam inną też remingtona i włosy trzymają jak druty
prostownica PHILIPS SalonStright Ceramic

Edytowane przez Burry
Czas edycji: 2012-05-23 o 07:08
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:25   #23
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
Kurcze, jedni mówią że włosy sie nie kręcą po tym marione, a inni mówią że to termoochrona. Zdecydujcie się. Pytanie jest proste. Czy to utrzymuje włosy kręcone po prostowaniu co najmniej jeden dzień. A jeżeli macie coś lepszego to napiszcie. o skończy się na tym że kupie to http://www.rossnet.pl/Produkt/Marc-A...stujacy,109707
Troszkę milej
Na każdego może niekręcąco działać co innego, o tym też musisz pamiętać. Poza tym nietrzymanie wyprostowania może świadczyć o porządnym zniszczeniu włosów po prostu.
Ale to musisz zdiagnozować sama.
Osobiście doradziłabym albo zaakceptowanie swoich lokofal i ich pielęgnacja, albo Encanto, żeby nie męczyć włosów temperaturą codziennie - chociaż ten zabieg też niszczy.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:56   #24
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
Kurcze, jedni mówią że włosy sie nie kręcą po tym marione, a inni mówią że to termoochrona. Zdecydujcie się. Pytanie jest proste. Czy to utrzymuje włosy kręcone po prostowaniu co najmniej jeden dzień. A jeżeli macie coś lepszego to napiszcie. o skończy się na tym że kupie to http://www.rossnet.pl/Produkt/Marc-A...stujacy,109707
No ale nie rozumiesz jednaj rzeczy Kosmetyki termoochronne i prostujące to zazwyczaj jedno i to samo, bo te same substancje powłokotwórcze, które mają włosy wygładzać są odpowiedzialne za ochronę przed wyższą temperaturą. Wątków o kosmetyków do prostowania włosów było już sporo, jak chcesz- przejrzyj je sobie a zobaczysz, że naprawdę, na różne włosy różne kosmetyki działają. Nawet prostowanie keratynowe nie u wszystkich wyjdzie dobrze. Nikt Ci tutaj nie poleci preparatu, po którym włosy na pewno będą proste na dłużej, bo przewidzenie tego jest zupełnie niemożliwe. Np. u mnie sprawdzał się najlepiej pod tym względem L'oreal hot liss z małym dodatkiem oleju makadamia/arganowego i keratyny. Włosy były niesamowicie proste i sypkie przez 3 dni. Ale sam preparat do prostowania wielu osób nie zachwycił. Po prostu musisz testować na sobie, warto wypróbować tego Mariona, bo jak się okaże, że to nie to, przynajmniej będziesz miała świadomość, że nie wydałaś na niego dużo kasy. Innym kosmetykiem, na który ładnie prostuje się włosy, jest cement Kerastase.

Inna rzecz, że i tak najważniejsze jest, JAK prostujesz włosy, czyli czy najpierw dobrze wyciągasz je na dużej, okrągłej szczotce (niektóre fryzjerki potrafią to już robić tak, że włosy są jak po prostownicy, idealnie gładkie), a później prostujesz wąskie pasma. Często bez tego prostowania na szczotkę włosy dużo szybciej zaczynają się falować.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:10   #25
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Troszkę milej
Na każdego może niekręcąco działać co innego, o tym też musisz pamiętać. Poza tym nietrzymanie wyprostowania może świadczyć o porządnym zniszczeniu włosów po prostu.
Ale to musisz zdiagnozować sama.
Osobiście doradziłabym albo zaakceptowanie swoich lokofal i ich pielęgnacja, albo Encanto, żeby nie męczyć włosów temperaturą codziennie - chociaż ten zabieg też niszczy.
Mi encanto wpłyneło na korzyść pod względem kondycji włosów, a na dłuższą metę jeszcze bardziej bo już ich nie musze codziennie prostować i to na pewno im pomoże dojść do siebie
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale nie rozumiesz jednaj rzeczy Kosmetyki termoochronne i prostujące to zazwyczaj jedno i to samo, bo te same substancje powłokotwórcze, które mają włosy wygładzać są odpowiedzialne za ochronę przed wyższą temperaturą. Wątków o kosmetyków do prostowania włosów było już sporo, jak chcesz- przejrzyj je sobie a zobaczysz, że naprawdę, na różne włosy różne kosmetyki działają. Nawet prostowanie keratynowe nie u wszystkich wyjdzie dobrze. Nikt Ci tutaj nie poleci preparatu, po którym włosy na pewno będą proste na dłużej, bo przewidzenie tego jest zupełnie niemożliwe. Np. u mnie sprawdzał się najlepiej pod tym względem L'oreal hot liss z małym dodatkiem oleju makadamia/arganowego i keratyny. Włosy były niesamowicie proste i sypkie przez 3 dni. Ale sam preparat do prostowania wielu osób nie zachwycił. Po prostu musisz testować na sobie, warto wypróbować tego Mariona, bo jak się okaże, że to nie to, przynajmniej będziesz miała świadomość, że nie wydałaś na niego dużo kasy. Innym kosmetykiem, na który ładnie prostuje się włosy, jest cement Kerastase.

Inna rzecz, że i tak najważniejsze jest, JAK prostujesz włosy, czyli czy najpierw dobrze wyciągasz je na dużej, okrągłej szczotce (niektóre fryzjerki potrafią to już robić tak, że włosy są jak po prostownicy, idealnie gładkie), a później prostujesz wąskie pasma. Często bez tego prostowania na szczotkę włosy dużo szybciej zaczynają się falować.
w 100% się zgadzam, te kosmetyki to jedno i to samo, tylko nazwy na etykiecie mogą być inne i tyle( na jednych pisze ze termoochrona, na innych wygładzenie etc.) a działają na tej samej zasadzie..

jeśli będziesz raz na jakiś czas oczyszczać włosy z silikonów i robić im małą przerwę to możesz kupić serię DOVE Heat Defense Therapy, tą czerwoną tam jest szampon, odzywka, maska i jeszcze jakiś spray, do tego jakiś jedwab na końcóweczki i powinno być ok, cała seria wydaję się być lepszym pomysłem niż jeden kosmetyk


a tak poza tym może dodasz jakieś zdjęcie włosów po naturalnym wyschnięciu i inne po wyprostowaniu jak u Ciebie wyglądają, może Twoje włosy się kręcą bo są po prostu zniszczone lub przesuszone, a suche włosy mają tendencje do wychwytywania z powietrza wilgoci i sie puszczą bądź kręcą,


napisz tez jaką temperarurą prostujesz włosy, może jest za niska?

kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 13:33   #26
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A skąd Ty wiesz, że jej skórze głowy to będzie służyło Nie każdy może myć włosy odżywką.


Tego nie wiem, ale mogę się wypowiadać w temacie: włosów, które się puszą, idiotycznie skręcają, są suche - mimo, że jako dziecko takich nie miałam. Po prostu od farbowania i trochę z "natury" mam suche. Odżywka je fajnie nawilża, a myje (szampony jednak strasznie wysuszają) i od pewnego czasu jestem posiadaczką włosów, którym nawet wilgoć niestraszna. A jeśli chodzi o aurę, to do niedawna w zasadzie już żadna mi nie pasowała......... Teraz jest fajnie i mnie to cieszy. A jak dziewczynie mycie odżywką nie przypasuje, to po prostu może przestać, nieprawdaż?
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:14   #27
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Sorry dziewczyny że sie trochę wkurzyłam, ale nie mam siły do tych włosów.
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale nie rozumiesz jednaj rzeczy Kosmetyki termoochronne i prostujące to zazwyczaj jedno i to samo, bo te same substancje powłokotwórcze, które mają włosy wygładzać są odpowiedzialne za ochronę przed wyższą temperaturą. Wątków o kosmetyków do prostowania włosów było już sporo, jak chcesz- przejrzyj je sobie a zobaczysz, że naprawdę, na różne włosy różne kosmetyki działają. Nawet prostowanie keratynowe nie u wszystkich wyjdzie dobrze. Nikt Ci tutaj nie poleci preparatu, po którym włosy na pewno będą proste na dłużej, bo przewidzenie tego jest zupełnie niemożliwe. Np. u mnie sprawdzał się najlepiej pod tym względem L'oreal hot liss z małym dodatkiem oleju makadamia/arganowego i keratyny. Włosy były niesamowicie proste i sypkie przez 3 dni. Ale sam preparat do prostowania wielu osób nie zachwycił. Po prostu musisz testować na sobie, warto wypróbować tego Mariona, bo jak się okaże, że to nie to, przynajmniej będziesz miała świadomość, że nie wydałaś na niego dużo kasy. Innym kosmetykiem, na który ładnie prostuje się włosy, jest cement Kerastase.

Inna rzecz, że i tak najważniejsze jest, JAK prostujesz włosy, czyli czy najpierw dobrze wyciągasz je na dużej, okrągłej szczotce (niektóre fryzjerki potrafią to już robić tak, że włosy są jak po prostownicy, idealnie gładkie), a później prostujesz wąskie pasma. Często bez tego prostowania na szczotkę włosy dużo szybciej zaczynają się falować.
Dzięki za wytłumaczenie.

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
a tak poza tym może dodasz jakieś zdjęcie włosów po naturalnym wyschnięciu i inne po wyprostowaniu jak u Ciebie wyglądają, może Twoje włosy się kręcą bo są po prostu zniszczone lub przesuszone, a suche włosy mają tendencje do wychwytywania z powietrza wilgoci i sie puszczą bądź kręcą,


napisz tez jaką temperarurą prostujesz włosy, może jest za niska?

Postaram się dzisiaj wrzucić jakieś zdjęcie. Prostuje temperaturą 200.

Edytowane przez Burry
Czas edycji: 2012-06-03 o 13:07
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:25   #28
Burry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Zamykam wątek, problem rozwiązany.
Burry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:55   #29
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jak utrzymać włosy proste.

Cytat:
Napisane przez Burry Pokaż wiadomość
Zamykam wątek, problem rozwiązany.
Może napisałabys jak sobie poradziłaś z problemem? Tak zeby jakieś inne dziewczyny na przyszłość skorzystały
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.