Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-17, 12:34   #1
DES1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Unhappy

Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?


Witam,Panie/Panowie otóż mam pewien problem, ostatnio na wizycie u dentysty miałem zatrutego zęba.Ząb został zatruty i po wszystkim zapytałem się dentysty co dalej z tym będzie robić,dostałem odpowiedź, że można tego zęba leczyć kanałowo,co jest drogie,albo będzie plomba,i moje pytanie jest takie.Można tak na zatrutego zęba po prostu założyć plombę,tak bez oczyszczenia tej martwej miazgi czy co tam w środku jest,czy mi się tylko przesłyszało? Pytam bo jeśli można,to czy ktoś tutaj miał tak "reperowany" ząb?Oraz czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie są zagrożenia nie leczenia zęba kanałowo, tylko zaplombowanie go?Czytałem na temat leczenia kanałowego po zatruciu,ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat plombowania zatrutego zęba.

Pozdrawiam DES
DES1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 18:37   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Lekarz chce Ci prawdopodobnie leczyć zęba, nie używaną już dzisiaj przy leczeniu zębów stałych tzw. metodą amputacyjną. Nie jest to dobra metoda, nie rokuje - ząb i tak prędzej czy później będzie musiał zostać wyleczony kanałowo. Martwa miazga z potencjalnymi możliwościami zapalnymi cały czas istnieje, jest przez organizm traktowana jako obca, więc może być zaatakowana i po jakimś czasie po prostu zacząć boleć. Przelecz porządnie tego zęba, albo go usuń jeśli nie stać Cię na leczenie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 10:49   #3
DES1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Thumbs down Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Cześć.
METODĄ AMPUTACYJNĄ?!
Czytałem na ten temat,ale głownie w tym temacie wyświetlało się leczenie zębów MLECZNYCH,a nie STAŁYCH.Gość chyba oszalał,albo jest niewykwalifikowany skoro chce mnie tak leczyć,mimo nie najgorszego sprzętu,albo chce mnie naciągnąć na większe koszta..... jak widzę pech u mnie ciągle na wysokim poziomie, w każdym razie dziękuje za rozjaśnienie sytuacji i pomoc. Pozdrawiam.
DES1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 15:04   #4
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

poszukaj innego lekarza i wylecz zeba.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 17:31   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Cytat:
Napisane przez DES1995 Pokaż wiadomość
Cześć.
METODĄ AMPUTACYJNĄ?!
Czytałem na ten temat,ale głownie w tym temacie wyświetlało się leczenie zębów MLECZNYCH,a nie STAŁYCH.Gość chyba oszalał,albo jest niewykwalifikowany skoro chce mnie tak leczyć,mimo nie najgorszego sprzętu,albo chce mnie naciągnąć na większe koszta..... jak widzę pech u mnie ciągle na wysokim poziomie, w każdym razie dziękuje za rozjaśnienie sytuacji i pomoc. Pozdrawiam.
Żadne pech, tylko lekarz kiepski Szukaj innego.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 21:56   #6
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

a może to jakieś lekarstwo i będzie ci ratowała zęba
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 22:09   #7
DES1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Witam wszystkich,co do ostatniego posta to nie,nie jest to lekarstwo powiedział to na koniec gdy wstawałem z fotela,że ząb został zatruty,i tak jak napisałem podał mi 2 wyjścia,kanałówka albo plomba, ale już zaczynam działać w szukaniu innego lekarza(Oby się jakiś znalazł co się za to porządnie zabierze ) ,dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.Pozdrawiam.
DES1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 11:49   #8
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Nigdy nie slyszałam o plombie na zębie chorym. Jeśli nie kanałowe to wyrwanie. Co do kanałowego to niestety droga opcja, ale można to sobie rozłożyć. Mój mąż miał kanałowe piątki i umawiał się mniej więcej co 2-3 tygodnie i płacił po około 150-200zł . Razem wyszło trochę ponad 600zł.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 22:44   #9
DES1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Witaj MyaMK, ja znalazłem u siebie endodonte, który powiedział mi że za leczenie 1 mojego zęba (trzonowego) to koszt 600zł, ale ma najnowszy sprzęt i leczenie będzie wykonywane za pomocą endometru i mikroskopu na jednej wizycie, więc mam wybór, iść do specjalisty który ogarnie mi to na jednej wizycie, albo wrócić skąd przyszedłem i leczyć tego zęba starą metodą (pewnie trochę tańszą) która potrwa pewnie miesiąc, bo ząb pewnie nie do końca zatruty, albo coś jeszcze się tam porobi w tym czasie.... nie wiem już sam, leczenie mam przeprowadzić w przyszłym tygodniu (3tygodnie z trutką wtedy mija) nie mam już pojęcia co robić, tyle się już naczytałem na temat kanałówek, jedni po zatruciu mówią że bolało ich strasznie, i tak musieli dostać znieczulenie, inni że nic nie boli, ceny też są różne, tyle tego przeczytałem że mam już "jobla" normalnie, każdy co innego gada i w końcu stoję pod murem, płacić i mieć zrobione, czy ograniczyć wydatek o jakieś 200zł i się ganiać z tym zębem przez 2-3tygdodnie z ryzykiem niepoprawnego oczyszczenia tych kanałów, po prostu ręce opadają, portfel będzie piszczeć tak czy siak a złotego rozwiązania nie widzę, nie mam pojęcia co zrobić.....
DES1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 14:39   #10
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Zatrucie zęba bez leczenia kanałowego?

Up. Podbijam pytanie. Bylam u dentysty bo wypadla mi plomba i zaczal mnie bolec zab przy jedzeniu. Dentystka robila mi zeba co bardzo bolalo mimo znieczulenia. Powiedziala ze zatruje mi zeba - nawet dwa bo sa obok siebie i mam przyjsc za 2 tyg zalozyc plombe. Inne wyjscie to kanalowka lub wyrwanie. Niestety ale bez pracy nie mam czym zapłacić a mam 0 na koncie. Jedna pensja ukochanego. Jak znajde prace w ciagu miesiaca to musze poczekac ze 3 miesiace jak dostane wyplate i odloze bo jak zaplace czesc z wyplaty a mi podziekuja to nie dokoncze leczenia. Chce zmienic dentystke bo byla niemila. Tylko co jak kazdy sie uprze na kanalowke a to bedzie 6 stow do 1 tys kosztowac za 2 zeby. Zostaje mi chodzic z takim zebem poki nie zarobie i odloze
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-18 15:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.