Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 12:34   #1
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Question

Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej


Wpadłam na to, że możemy wspólnymi siłami dopracować idealny regulamin
Wrzucajcie tu swoje propozycje - będziemy dyskutować, na pewno będą to przydatne informacje przy wymiankach wieloosobowych - przecież je uwielbiamy, a niestety dość często zdarza się, że poczta nawali, albo ktoś ma zdarzenie losowe i są opóźnienia... tutaj możemy opracować regulamin, oraz sposoby działania w każdym z takich przypadków - jednym słowem stworzyć
Kompendium regulaminowe do wymianek prezentowych.

oczywiście pierwszy regulamin (wstawiony tu) będzie się zmieniał wraz z nowymi propozycjami... jednym słowem będzie ewoluował - zresztą każdy, kto tu wstawi swój regulamin może go z czasem zmieniać - opisując na różowo zmiany (już widać w tym poniżej)

mój regulamin (użyty w wymiance na Dzień kobiet) : - niektóre informacje zmieniały się z czasem, zostały wymieniane na inne - aktualne, niektóre z nich zaznaczam tu jedynie hasłem
aha to była wymianka biżuteryjna, więc niektóre formułki są typowe dla tego rodzaju wymianek, inne twórczości będą miały inne no i oczywiście będzie się zmieniał - już się zmienił
Cytat:


Zróbmy sobie prezent na Dzień Kobiet!

Czyli wymianka prezentowa, bo kto, jak nie my, wie najlepiej czego pragną kobiety?


informacje istotne - dodawane w trakcie - wyróżnione kolorem i wielkością czcionki


Byłby ktoś chętny - na pewno!
Czasu będzie duuuużo!
Koordynację wezmę na siebie!

Oto regulamin

1. Wymiana jest dobrowolona i każdego obowiązują w niej takie same zasady.
2. Wymiana dotyczy osób będących czynnymi członkami forum, a zwłaszcza podforum : zrób to sama> biżuteria
3. Aby wziąć w niej udział należy mieć nienaganną opinię na forum, staż min od .............. roku, min .............. postów oraz DZIAŁAJĄCE miejsce gdzie można by zobaczyć prace ( blo, strona, wątek na wizażu - w wypadku 2 pierwszych poproszę linka do tego miejsca na wiadomość prywatną, lub umieszczenie ich w swoim podpisie) - ma to na celu uniknięcie gorzkiego rozczarowania, w razie gdyby komuś zachciało się oszukać... Już się tak podobno zdarzało...
4. Kwota do jakiej ma zostać wykonana praca będzie ustalona wspólnie, jednak nie zawsze przekłada się ona do zużycia materiałów (przykład: prace wirewrapping, plecionki). Ja proponuję kwotę .......pln z/bez przesyłką. <- tu należy określić obie części, tzn i kwotę i opcję wysyłki - szczególnie ważne, jeśli w wymiance biorą udział dziewczyny/chłopaki z zagranicy
5. Każdy prezent ma zostać zapakowany bezpiecznie i anty pocztowo. Z oznaczeniem na kopercie! Żeby od razu było wiadomo co jest w środku.
6. Dane osobowe, preferencje oraz inne informacje będą znane tylko mnie i osobie, która daną wizazankę wylosuje.
7. Osoby zgłaszające chęć wzięcia udziału zostaną wpisane na listę dopiero po tym, jak otrzymam na PW dane do wysyłki i preferencje
a) preferencje, czyli : przeznaczenie biżuterii (ucho, szyja, ręka, stopa), wielkość (ciężkie, lekkie, długie, krótkie, szerokie, wąskie i inne) oraz kolorystyka, ew materiały <- tu odniesienie do techniki - opis zależny od właśnie techniki
b) wpiszcie się w wątek preferencyjny <- wzięte z regulaminu a.majak - parę postów poniżej i z Wymianki Walentynkowej EwIaKIcIA
8. Zgłoszenia i ew. rezygnacje (naturalnie dobrze by było, gdyby ich nie było, ale życie to życie.. ) będę przyjmować do ................. do godz. .............. i najpóźniej .................... roześlę adresy biorącym udział <- dobrze jest w nawiasach dodać, jaki dzień tygodnia dana data skrywa!
9. wysyłka prezentów do .........................
10. Prace muszą być wykonane na srebrze. Chodzi o ich trwałość. <- znów odniesienie do techniki i specyfiki, tym razem chyba tylko dla biżuteryjnych wymianek

TEMAT:
....................... <- jeśli jest dodatkowy


Przebieg zabawy:
a) zgłaszacie się w komentarzach jednocześnie wysyłając odpowiednie informacje do mnie na PW.
b) po zamknięciu listy (....data....) ja mam dwa dni na losowanie, pod czujnym okiem komisji złożonej z ...............
c) rozsyłam Wam na PW (1.....data......) dane wylosowanej dla Was kobiety - adresatki
d) macie czas do ....data...., żeby wykonać, zapakować i wysłać prezencik dla swojej Kobiety
e) skanujemy/robimy zdjęcie potwierdzenia nadania i wysyłamy PW z tym skanem do organizatora! natychmiast po nadaniu przesyłki <- bardzo dobra propozycja by kocuria!
f) Paczki otworzymy ....data.... w niedzielę i pokażemy wszystkim jakie to cuda dosłałyśmy jako niespodzianki

Wygląd zgłoszenia:

Nick
Imię i Nazwisko
Ulica
Miasto, kod pocztowy

preferencje, czyli co to ma być (kolczyk, bransoletka etc), w jakich kolorach, materiały jakie się lubi bądź nie, obwód nadgarstka... itp.

Proszę nie podawać np "Lubię bogate bransoletki, obwód 20 cm, a z kamieni to rubiny"... Dziewczyny, wiecie, bez abstrakcji Chyba że te rubiny to z plastiku mogą być :P <- i znów typowe dla biżuteryjek


OZNACZENIE: Cu - OZNACZA ZGODĘ NA MIEDŹ ale nie wyklucza srebra
OZNACZENIE: Ag - oznacza ograniczenie do srebra
Tam, gdzie nie ma oznaczenia - domyślnie srebro

zmiana nicka na kolor oznacza, że dostałam potwierdzenie otrzymania wyników losowania - na wątku bądź w PW

emotka przy nicku oznacza, że paczuszka dotarła
emotka ta: - że zdjątka zostały wstawione

podkreślenie nicka autorki oznacza, że autorka potwierdziła domysły obdarowanej

LISTA BIORĄCYCH UDZIAŁ: (oczywiście aktualizowana w miarę przybywania osób i informacji )
1. uczestnik oznaczenia
2.

LISTA ZAMKNIĘTA!!! JEST NAS ....
ten dopisek pojawił się w dniu zamknięcia listy - po określonej godzinie.
no i co wy na to?
__________________
Listen,smile,agree,and than do whatever the fuck you were gonna do anyway!
Robert Downey Jr.


Wymianka tanecznie wakacyjna - Zapraszam



Edytowane przez Killa Ree
Czas edycji: 2010-03-02 o 09:37 Powód: aktualizacja
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 13:34   #2
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej

moja sugestia: maksymalnie do następnego dnia po terminie wysyłki każdy uczestnik wysyła organizatorowi skan/foto potwierdzenia nadania pocztowego/kurierskiego/jakiegokolwiek innego.

killa słonko, skopiuj regulamin z mojej majówkowej, co? poprawiłam tam kilka literówek w twoim tekście, nic ponad
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:10   #3
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401508
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:58   #4
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej

glinka: ossssochazi? o.O
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 08:24   #5
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej

chyba o regulamin wstawię go poniżej, ale wydaje mi się zbyt ogólny
Cytat:
Napisane przez a.majak Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki !!!
W świadomości społecznej (czytaj męskiej )Polaków panuje dość powszechne przekonanie, że obchodzony 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet został wymyślony przez komunistów. I faktycznie, w PRL, a jeszcze bardziej w Związku Radzieckim, był on jednym z najbardziej celebrowanych i obchodzonych świąt.
W rzeczywistości początki międzynarodowego dnia kobiet, choć wywodzące się z szeroko pojętych tradycji lewicowych, nie miały z komunizmem nic wspólnego. Święto to bowiem po raz pierwszy obchodzone było nie w ZSRR, a w najbardziej kapitalistycznym kraju świata – w Stanach Zjednoczonych.
Jego współczesna geneza jest ściśle związana ze zorganizowaną walką kobiet o równouprawnienie, oraz lepsze warunki pracy i życia. Zaczęła się ona w XIX w, w związku z uprzemysłowieniem i pracą zawodową kobiet. Początek sięga 1857 r. kiedy to kobiety zatrudnione w nowojorskiej przędzalni bawełny zorganizowały strajk i domagały się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia za pracę, jakie otrzymywali mężczyźni.

Proponuje wiec obalić powszechne poglądy większości Polaków i obdarować się prezentami związanymi właśnie z równouprawnieniem.
Co wy na to??
Niech wymianka będzie symbolem, że pamiętamy o tamtych wydarzeniach,a Ci którzy myślą, że to komunistyczne święto,niech spuszczą z tonu.

Zapisy przyjmuje do 6 lutego !!!
oczywiście jeśli się chętne znajdą
Losowanie i wyniki 7 lutego w godzinach rannych.
ZASADY
1. W wymianie może wziąć udział każdy kto posiada choć jeden własny wątek
lub bierze czynny udział w życiu forum.
2. Kwota prezentu nie może przekroczyć 20 zł
3.UPOMINEK + KARTKA (własnoręcznie robione,ściśle związane ze świętem kobiet i równouprawnieniem lub takie które się Wam kojarzą z tymi zagadnieniami .Dla tych którzy kartek nie robią lub się obawiają alternatywa jest inny mini upominek ze swojej twórczości. podkreślam MINI!!!
4.Upominki wysyłamy 2-3-4 marca.
Po zgłoszeniu chęci udziału tu na wątku czekam na adres !!!
Przypominam o zaglądaniu do wątku z preferencjami
"Kobieto wstępuj w szeregi doręczycielek"

jedno co jest dobre - to sugestia zaglądania do wątku z preferencjami - chyba dodam do pierwszego regulaminu
__________________
Listen,smile,agree,and than do whatever the fuck you were gonna do anyway!
Robert Downey Jr.


Wymianka tanecznie wakacyjna - Zapraszam


Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 20:03   #6
EwcIaKIcIA
Zakorzenienie
 
Avatar EwcIaKIcIA
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kutno :D
Wiadomości: 5 482
GG do EwcIaKIcIA
Dot.: Idealny regulamin wymianki prezentowej i prowadzenie takowej

Dobry pomysł Killa tylko co do tego watku preferencyjnego niektóre dzieczynki nie chcą się po prostu wpisać. Możnaby na przykład dodać do regulaminu również informację: "jeśli nie chcesz sie wpisać na wątek preferencyjny podaj powód i powiadom po prostu, ze tego nie zrobisz, wtedy wylosowanka nie będzie czekała a nóż, widelec jeszcze się dopiszesz ". Wiem, ze w mojej wymiance właśnie tak było, kilka dziewczynek napisało ewidentnie, ze nie wpisują się na wątek preferencyjny z takich lub innych powodów i to załatwia sprawę...
__________________
Zapraszam Serdecznie
Origami

wędrowniczek:
Monika_75>honka'>JaneB>hejasz>Pagata>ewel ika>dagus_gd>poppy>Alexan draM>joanwi>nir>agniesia1 25>Damurek>kaariokaa>JA

Już praawie w domku
EwcIaKIcIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.