Podwyższenie poziomu niemieckiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 20:47   #1
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Lightbulb

Podwyższenie poziomu niemieckiego


Dziewczyny, mam do Was pytanie
Jestem obecnie w I klasie liceum, od września po raz pierwszy zetknęłam się z językiem niemieckim, ale jako że mamy wybitnego nauczyciela, lecę na dobrych ocenach i cóż - po prostu wchodzi mi ten język
Moje pytanie brzmi, czy ucząc się tak dalej [na podstawach] mogę zajechać do poziomu C1 do końca liceum i jechać na studia do kraju niemieckojęzycznego?

Póki co załóżmy, że bez dodatkowych lekcji
Aczkolwiek taka opcja też jest.

Odpowiadajcie!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:20   #2
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

no nie wiem
ja od gim ucze sie niemieckiego, w lo mialam 6-8 h tygodniowo przez 3 lata z Polką i Niemcem, w III kl (also in diesem Jahr) zdałam DSD C1 a i tak mam wrażenie, że miałam wiecej szcześcia niż rozumu...
słyszałam że mozna studiowac w DE i ma się 1 rok aby zdać egzamin z jezyka, jak sie zda to sie studiuje dalej
generalnie wszystko zalezy od Ciebie, spójrz obiektywnie: będziesz miała w LO aż TYLE czasu aby sie tak przyłożyc do niemieckiego?

Edytowane przez Paulinak01
Czas edycji: 2011-04-28 o 21:45
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:29   #3
Misia9529
Raczkowanie
 
Avatar Misia9529
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 214
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

a ile macie godzin niemieckiego w tygodniu? C1 to naprawdę wysoki poziom i jeśli chcesz go osiągnąć w 3 lata, to powinnaś zacząć chodzić na lekcje prywatne. tam rozszerzysz sobie słownictwo, poćwiczysz wymowę, konwersacje.
tak naprawdę wszystko zależy od twojego samozaparcia-jeśli bardzo się postarasz to możesz próbować zdawać na jakiś certyfikat językowy. i radziłabym zanim zdecydujesz się na studia zagranicą, wyjedź do Niemiec np. na wakacje i zobacz czy możesz zrozumieć Niemców.
powiem ci, że ja jestem w 3 gimnazjum i naukę języka niem. zaczęłam w 1 kl. gim. uczę się dobrze (nawet nauczycielka mnie chwali ) ale nie wiem, czy poradziłabym sobie za granicą. wolałabym porozumiewać się po angielsku
Misia9529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:42   #4
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

W szkole w trzy lata na pewno nie dojdziesz do takiego poziomu.
Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego poziom C1 osiąga się po ok. 800 godzinach intensywnej nauki języka. Musiałabyś mieć naprawdę mnóstwo samozaparcia i uczyć się z różnych źródeł (korepetycje, książki do gramatyki, prasa, radio, telewizja, korespondencja czy bezpośrednie rozmowy). Ale życzę powodzenia

BTW, mogę ci powiedzieć, że ja również zaczynałam naukę niemieckiego w liceum od podstaw i mimo tego, że byłam na profilu językowym, po trzech latach nauki (tylko w szkole, poza nią za bardzo się nie przykładałam bo mi nie zależało) byłam na B1.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:55   #5
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
W szkole w trzy lata na pewno nie dojdziesz do takiego poziomu.
Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego poziom C1 osiąga się po ok. 800 godzinach intensywnej nauki języka. Musiałabyś mieć naprawdę mnóstwo samozaparcia i uczyć się z różnych źródeł (korepetycje, książki do gramatyki, prasa, radio, telewizja, korespondencja czy bezpośrednie rozmowy).
dokładnie, najważniejszy jest kontakt z żywym językiem
ja przez 5 lat pisałam listy i meile z ludźmi z niemiec, ogladałam tv po niemiecku i jakos poszło, jeszcze jakbyś miałą rozszerzony niemiecki... po podstawie to szanse są małe, ja wiem co u mnie w LO umieją ludzie po 3 latach podstawy
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:59   #6
sardynka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 97
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Hej ja w tym roku także zdałam egzamin z niemieckiego na poziomie C1, ale uczyłam się od 4 klasy podstawówki.Myślę jednak,że jeśli masz zdolności językowe,dużo samozaparcia i jak sama stwierdziłaś- wchodzi Ci ten język do głowy to Twoje szanse są napradę duże.Radzę się nie załamywać upływającym czasem i rozmyślaniem tylko zabrać do nauki i czerpać z tego przyjemność.Mogę powiedzieć na moim przykładzie,że w 2 lata da się opanować język do poziomu B2(od zupełnego zera):w 1. roku uczyłam się sama(hiszpańskiego)a od roku-czyli drugi rok moje nauki mam korepetycje 2 razy w tygodniu.Także myślałam o studiach w Niemczech,jednak ostatecznie się rozmyśliłam.Myślę,że języki to dobra inwestycja w siebie.Życzę Ci dużo sukcesów
__________________
Verschiebe nicht auf morgen,was du heute kannst besorgen.
sardynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 08:41   #7
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez Paulinak01 Pokaż wiadomość
no nie wiem
ja od gim ucze sie niemieckiego, w lo mialam 6-8 h tygodniowo przez 3 lata z Polką i Niemcem, w III kl (also in diesem Jahr) zdałam DSD C1 a i tak mam wrażenie, że miałam wiecej szcześcia niż rozumu...
słyszałam że mozna studiowac w DE i ma się 1 rok aby zdać egzamin z jezyka, jak sie zda to sie studiuje dalej
generalnie wszystko zalezy od Ciebie, spójrz obiektywnie: będziesz miała w LO aż TYLE czasu aby sie tak przyłożyc do niemieckiego?
ale ja nie do Niemiec, a Austrii i tam też, gdybym chciała, mogłabym pójsc w miesiąc przed rozpoczęciem roku, powiedzmy , na taki intensywny kurs - podobno jest dobry, nie jakiś bardzo drogi, a zwiedzam przy okazji Wiedeń z grupą

Cytat:
Napisane przez Misia9529 Pokaż wiadomość
a ile macie godzin niemieckiego w tygodniu? C1 to naprawdę wysoki poziom i jeśli chcesz go osiągnąć w 3 lata, to powinnaś zacząć chodzić na lekcje prywatne. tam rozszerzysz sobie słownictwo, poćwiczysz wymowę, konwersacje.
tak naprawdę wszystko zależy od twojego samozaparcia-jeśli bardzo się postarasz to możesz próbować zdawać na jakiś certyfikat językowy. i radziłabym zanim zdecydujesz się na studia zagranicą, wyjedź do Niemiec np. na wakacje i zobacz czy możesz zrozumieć Niemców.
powiem ci, że ja jestem w 3 gimnazjum i naukę języka niem. zaczęłam w 1 kl. gim. uczę się dobrze (nawet nauczycielka mnie chwali ) ale nie wiem, czy poradziłabym sobie za granicą. wolałabym porozumiewać się po angielsku
mamy 4 godziny w tygodniu, bo to klasa językowa
w Niemczech byłam na wakacjach, ale to dawno już.. teraz nie będę miec takiej okazji, a i generalnie moi rodzice mają znajomego Austriaka i jak kiedyś byłam sobie z nim w pokoju, to całkiem sympatyczny i co zrozumiałabym teraz
hm.. czyli muszę nad korkami pomyślec.. i się może przepisac do grupy z rozszerzonym niem., co Ty na to? Tylko nie wiem, czy moja matura nie ucierpi na tym.. Matura podstawowa.. Bo to jednak kierują się na rozszerzenie? Może ominą jakieś fakty drobne..

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
W szkole w trzy lata na pewno nie dojdziesz do takiego poziomu.
Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego poziom C1 osiąga się po ok. 800 godzinach intensywnej nauki języka. Musiałabyś mieć naprawdę mnóstwo samozaparcia i uczyć się z różnych źródeł (korepetycje, książki do gramatyki, prasa, radio, telewizja, korespondencja czy bezpośrednie rozmowy). Ale życzę powodzenia
BTW, mogę ci powiedzieć, że ja również zaczynałam naukę niemieckiego w liceum od podstaw i mimo tego, że byłam na profilu językowym, po trzech latach nauki (tylko w szkole, poza nią za bardzo się nie przykładałam bo mi nie zależało) byłam na B1.
ahaaa, rozumiem czyli najlepiej będzie się przepisac + korki.

Cytat:
Napisane przez Paulinak01 Pokaż wiadomość
dokładnie, najważniejszy jest kontakt z żywym językiem
ja przez 5 lat pisałam listy i meile z ludźmi z niemiec, ogladałam tv po niemiecku i jakos poszło, jeszcze jakbyś miałą rozszerzony niemiecki... po podstawie to szanse są małe, ja wiem co u mnie w LO umieją ludzie po 3 latach podstawy
hahah, w porządku


Cytat:
Napisane przez sardynka007 Pokaż wiadomość
Hej ja w tym roku także zdałam egzamin z niemieckiego na poziomie C1, ale uczyłam się od 4 klasy podstawówki.Myślę jednak,że jeśli masz zdolności językowe,dużo samozaparcia i jak sama stwierdziłaś- wchodzi Ci ten język do głowy to Twoje szanse są napradę duże.Radzę się nie załamywać upływającym czasem i rozmyślaniem tylko zabrać do nauki i czerpać z tego przyjemność.Mogę powiedzieć na moim przykładzie,że w 2 lata da się opanować język do poziomu B2(od zupełnego zera):w 1. roku uczyłam się sama(hiszpańskiego)a od roku-czyli drugi rok moje nauki mam korepetycje 2 razy w tygodniu.Także myślałam o studiach w Niemczech,jednak ostatecznie się rozmyśliłam.Myślę,że języki to dobra inwestycja w siebie.Życzę Ci dużo sukcesów
w sumie wszyscy mówią, że języki łatwo mi wchodzą, więc może postaram się o ten niemiecki.. w Empiku nawet znalazłam taką książkę:

http://www.empik.com/mittelpunkt-b2-...urce=dataforce

Może bym ją sobie kupiła we wakacje i siedziała z nią
O, to jak w dwa lata B2.. to C1 może też się da.. generalnie na uniwerek, na którym chciałabym studiowac, to właśnie chcą minimalnie poziom B2, ale ja już bym się starała o C1
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 13:14   #8
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

studiuje od 3lat w Niemczech,
początkowo miałam poziom C2, ale czasami nawet to nie wystarcza, teksy są naprawdę ciężkie i czasem nawet mnie się zdarza siedzieć ze słownikiem polsko niemieckim na kolanach :P a jestem jedna z najlepszych studentek na uczelni

ale jak już wczesnej zostało powiedziane musisz się naprawdę dużo uczyć, a na wakacje np wyjechać na kurs językowy (nie są aż tak drogie)

aha i jak nie masz C2 to musisz DSH zdawać i w Austrii i w Niemczech,
kurs taki trwa pól roku kosztuje ok 500euro w zależności od uczelni, a sam egzamin DSH kosztuje od 90 do 120 euro są jeszcze inne egzaminy dzięki którym możesz iść na studia w Niemczech bądź też Austrii, ale to musiałabyś poszperać w necie.
Ja sama DSH nie musiałam zdawać, ale przez jakiś czas uczyłam koleżanki która musiała go pisać.

Sprawdź tylko jak tan na Twojej przyszłej uczelni jest, w Heidelbergu w Niemczech jest tak ze mając poziom B2 możesz studiować tylko wybrane przedmioty np , slawistyka, religioznawstwo.
Mając C2 masz nieograniczone możliwości co do wyboru
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:33   #9
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
studiuje od 3lat w Niemczech,
początkowo miałam poziom C2, ale czasami nawet to nie wystarcza, teksy są naprawdę ciężkie i czasem nawet mnie się zdarza siedzieć ze słownikiem polsko niemieckim na kolanach :P a jestem jedna z najlepszych studentek na uczelni

ale jak już wczesnej zostało powiedziane musisz się naprawdę dużo uczyć, a na wakacje np wyjechać na kurs językowy (nie są aż tak drogie)

aha i jak nie masz C2 to musisz DSH zdawać i w Austrii i w Niemczech,
kurs taki trwa pól roku kosztuje ok 500euro w zależności od uczelni, a sam egzamin DSH kosztuje od 90 do 120 euro są jeszcze inne egzaminy dzięki którym możesz iść na studia w Niemczech bądź też Austrii, ale to musiałabyś poszperać w necie.
Ja sama DSH nie musiałam zdawać, ale przez jakiś czas uczyłam koleżanki która musiała go pisać.

Sprawdź tylko jak tan na Twojej przyszłej uczelni jest, w Heidelbergu w Niemczech jest tak ze mając poziom B2 możesz studiować tylko wybrane przedmioty np , slawistyka, religioznawstwo.
Mając C2 masz nieograniczone możliwości co do wyboru
Dzięki za odpowiedź Ale jak to studiowanie wygląda w praktyce? Kserujesz od kogoś wykłady, jak nie zapiszesz wszystkiego i później sobie tłumaczysz, czy jak?
Ja już sobie patrzyłam, na Uniwersytet Wiedeński jest mi potrzebny poziom min. B2 [Goethe] na Skandynawistykę
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:57   #10
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

nienienie miałam na myśli że są słowa i pojęcia których nie rozumie, ale to rzadkość teraz
na uczelni jest portal naukowy, na którym pojawiają się wszystkie wykłady (musisz być tam Oczywiście zalogowana i znajdować się na tych wykładach na które chodzisz), ale na obecność na wykładach jest obowiązkowa (dopuszczalne max 3 nieobecności),
poza tym w bibliotece są tez skrypty z wykładów bądź tez tekstów które przerabiamy. Moja koleżanka była na Erasmusie w Salzburgu i mówiła ze tam jest podobnie jak u mnie na uczelni (studiuję we Frankfurcie nad Menem)
Notatek prawie wogule robić nie muszę bo wszystko jest w necie i bibliotece.
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 21:39   #11
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
nienienie miałam na myśli że są słowa i pojęcia których nie rozumie, ale to rzadkość teraz
na uczelni jest portal naukowy, na którym pojawiają się wszystkie wykłady (musisz być tam Oczywiście zalogowana i znajdować się na tych wykładach na które chodzisz), ale na obecność na wykładach jest obowiązkowa (dopuszczalne max 3 nieobecności),
poza tym w bibliotece są tez skrypty z wykładów bądź tez tekstów które przerabiamy. Moja koleżanka była na Erasmusie w Salzburgu i mówiła ze tam jest podobnie jak u mnie na uczelni (studiuję we Frankfurcie nad Menem)
Notatek prawie wogule robić nie muszę bo wszystko jest w necie i bibliotece.
No tak, wiem, że to miałaś na myśli Zapytałam ogólnie.
Hm.. A to z jednej strony dobrze - w Polsce nie ma czegoś takiego chyba
Sama też myślałam nad uczelnią w Salzburgu, ale tam już nie mam rodziny A szkoda. Salzburg jest piękny
A co do niemieckiego.. Zobaczę, czy dam radę to ogarnąc.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 22:14   #12
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
studiuje od 3lat w Niemczech,
początkowo miałam poziom C2, ale czasami nawet to nie wystarcza, teksy są naprawdę ciężkie i czasem nawet mnie się zdarza siedzieć ze słownikiem polsko niemieckim na kolanach :P a jestem jedna z najlepszych studentek na uczelni
C2? C2 to mają rodowici Niemcy... Ile czasu zajęło Ci uczenie się języka, aby osiągnąć ten poziom?
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 19:27   #13
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

no właśnie, początkowo C2? toż to najwyższy możliwy
w liceum i to tylko na zajęciach w szkole zajechać do C1? :O
to u mnie klasa z rozszerzonym niemieckim może do b2 dojechała, większość do b1 .. - jak dla mnie niemożliwe.
w trzy lata (biorąc pod uwagę, że już kończy się pierwszy rok .. ) to musiałabyś bardzoooo dużo pracy w to wkładać, bez korków się nie obędzie i dużej ilości własnej pracy (słuchania w domu, teksty do czytania, gazety, tv, radio i słówka, słówka, słówka). jestem na pierwszym roku lingwistyki i mój poziom to takie powiedzmy prawie C1 mamy słuchania i teksty do ZMP, czasem DSH, które nawet rozumiem, ale mimo wszystko czuję, że to nie jest jeszcze ten właściwy C1. niemieckiego uczę się od 7 lat (niektóre lata były mniej owocne w naukę, inne więcej)
koleżanka natomiast wskoczyła wysoko w ciągu 4 lat - włożyła w to niesamowicie dużo pracy.
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 06:46   #14
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez Paulinak01 Pokaż wiadomość
C2? C2 to mają rodowici Niemcy... Ile czasu zajęło Ci uczenie się języka, aby osiągnąć ten poziom?
całe życie
jestem rodowita Niemką, co roku spędzałam parę miesięcy u dziadków i przyjaciół w Niemczech, tak ze ciągle miałam z tym styk, do tego po szkole uczyłam się na kursach gramatyki i języka fachowego, tak że przez te wszystkie lata zapracowałam na C2
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 07:31   #15
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
całe życie
jestem rodowita Niemką, co roku spędzałam parę miesięcy u dziadków i przyjaciół w Niemczech, tak ze ciągle miałam z tym styk, do tego po szkole uczyłam się na kursach gramatyki i języka fachowego, tak że przez te wszystkie lata zapracowałam na C2
aaa... no ja mam jeszcze długą drogę przed sobą
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 08:52   #16
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

w takim razie życzę powodzenia
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 09:17   #17
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
całe życie
jestem rodowita Niemką, co roku spędzałam parę miesięcy u dziadków i przyjaciół w Niemczech, tak ze ciągle miałam z tym styk, do tego po szkole uczyłam się na kursach gramatyki i języka fachowego, tak że przez te wszystkie lata zapracowałam na C2
rzeczywiście jeszcze długa droga do C2
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 14:51   #18
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Podwyższenie poziomu niemieckiego

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
rzeczywiście jeszcze długa droga do C2
ej no aż taka stara nie jestem, a maturę dosyć wcześnie zrobiłam :P
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.