Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 21:07   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy


auuu!!! właśnie nadszedł ten dzień, co prawda kilka miesięcy temy zobaczyłam go ale wyparłam to ze swej świadomości, teraz jest ich więcej, normalnie nie wierzę, są całkowicie bez barwnika, po prostu siwe, to chyba taki "milutki" prezent na moje zbliżające się 30 urodziny. Czy to troche nie przedwcześnie, czy siwienie jest uwarunkowane genetycznie, czy też stresując się można sobie załatwić przedwczesne siwienie. Na razie wyrywam pojedyńcze sztuki, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie koloryzować.nie wiem czy naturalny kolor włosów o czymś przesądza, ale w dzieciństwie byłam jaśniutką blondi, a obecnie jestem naturalną mysią szaroburą blondi.
Siwienie to proces, którego nie można zatrzymać, naiwnie zapytam?
serdecznie pozdrawiam
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:13   #2
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...

Nie przejmuj się tym tak, to normalny proces, którego raczej nie da się zatrzymać
Ja skończyłam właśnie 34 latka i też mam, pojedyncze wprawdzie, siwe włoski. Pierwszy zauważyłam też gdzieś tak koło 30-tki buuuuu!!! Z tym, że ja farbuję moje szarobure blondi na trochę cieplejsze kolorki, więc ich tak nie widać
Oczywiście, że stres może mieć wpływ na przyspieszone siwienie (moja babcia po śmierci syna - miał 26 lat - a mojego rzecz jasna ukochanego wujka, było to zresztą już ponad 20 lat temu) posiwiała bardzo, może nie w jedną przysłowiową noc, ale w ciągu ok. miesiąca
Nie wiem za bardzo, czy siwienie jest uwarunkowane genetycznie, w każdym razie w poprzedniej firmie w której pracowałam, miałam kumpla - wtedy 26-27 letniego, który miał CAŁE TABUNY SIWYCH WŁOSÓW. Naprawdę,az się zdziwiłam, gdy go zobaczyłam poraz pierwszy....
Według mnie to albo trzeba się z tym pogodzić albo zacząć delikatnie farbować włoski, ale wyrywać nie radzę hi! hi! bo w końcu będziesz łysa ....
3maj się cieplutko i nie wyskubuj już tych siwych włosin.
Acha, coś sobie jeszcze przypomniałam. Są przecież takie preparaty, które przywracają siwym włosom ich naturalny kolor, ale to chyba trzeba mieć całą łepetynkę siwą.
By the way ktoś cos wie na ten temat!!!
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:25   #3
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: pierwszy siwy włos...

ja zaczęłam siwieć wieku lat 23 po smutnych przeżyciach - umarły dwie bliskie mi osoby. jakoś się tym nie przejęłam, i teraz, kiedy mam tych siwaczków więcej, dalej mnie nie martwią. nawet ładne są - srebrne. a włosy farbowałam i bez nich. nie ma się co przejmować, obiektywnie rzecz biorąc to one ani nie brzydzą ani nie postarzają.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:34   #4
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: pierwszy siwy włos...

dzięki za słowa wsparcia, no tak i ja się zacznę koloryzować, to zabawne, od dawna mam zmarszczki, akceptuję różne niedoskonałóści związane z przemijaniem, ale jak zobaczyłam odbarwione włoski to tak jakoś dziwnie mi się zrobiło, myślę, że to może symbolika siwego włosa, która jest obecna w kulturze, tak mi się kojarzy siwy włos starego mędrca albo srebrne skronie proroka. ale pocieszające jest to, że siwe włosy są najłatwiejsze do zatuszowania i z tego należy się cieszyć!
buziaki
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:35   #5
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...

Jasne , ja też farbowałam włosy już w epoce kamienia łupanego, czyli przed pierwszym siwym włosem
A tak naprawdę, kiedy widzę kogoś z włosami tak siwymi, że aż białymi jak śnieg, to bardzo mi się to podoba Szczerze! Poza tym zawsze to coś nowego taki siwek no nie???

Do wszystkich siwiejących głowa do góry, obyśmy tylko takie zmartwienia miały
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:38   #6
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...

No właśnie Nino dobrze zauważyłaś ta "dolegliwość" przemijania jest chyba najłatwiejsza do zatuszowania ....
Nio, więc cieszmy się
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:39   #7
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: pierwszy siwy włos...

a wiecie, że widziałam coś takiego jak szampon wydobywający blask siwych i rozjaśnianych włosów, z serii profesjonalnej L'oreala pt. Silver, to może być ciekawy efekt zamiast kamuflarzu - wydobycie.
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-11, 22:49   #8
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...

OOOOO, właśnie też gdzieś to cudo mnie rzuciło się na powieki
Tia, ale widziałam też gdzieś cudeńko, co przywraca siwym włosom ich naturalny odcień, ale ile w tym prawdy?
Poza tym np. w Esentii jest taki szampon Regenal Welli do włosów siwych i blond. Wg opisu nadaje siwiznie piękny srebrzysty połysk i likwiduje żółty odcień, który siwe włosy często mają
Jest w czym wybierać
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:05   #9
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: pierwszy siwy włos...

A ja mam 23 lata i duzo siwych wloskow.. Zwracaja uwage na to fryzjerki.. a raz to sie zalamalam, jak moja kolezanka z przerazeniem w oczach spytala czy ja mam takie siwe wlosy, czy tylko jej sie wydaje Ale farbuje.. wiec bardzo nie widac, tylko na odrostach.
No i tez sie zastanawiam czy to zwiazane ze stresem, czy genetyczne (moja babcia ma cudne, _biale_ wlosy ), ale zdaje sie, ze niewiele sie na to poradzi.. Genetyki nie zmienie i charakteru tez nie jak juz sie czyms przejmuje to nie ma mocnych
Na pocieszenie przypominam sobie slowa mojego szwagra : "kazdy jeden siwy wlos, to blogoslawienstwo matki"

xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:06   #10
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pierwszy siwy włos...

laseczki!!
siwe wloski to genetyka, ale i stresssss!!im bardzo pomaga sie odbarwiac!
ja tam nie mam nic przeciw nim, jezeli ma sie dziesiat! ale wczesniej to nalezy je kamuflowac!siwy wlos dodaje powagi1 a wieku 20 -30 a nawet 50 lat to chyba nie musi sie byc powaga!? mozna zrobic delikatny balejazyk, czy farbke melanzujaca, czyli nie do konca pokrywajaca, azeby nie bylo tej "krechy" przy odroscie. ale nie wyrywajcie sobie siwkow, bo to nic nie daje! one odrosna siwe,albo jak uszkodzicie cebulke wcale!!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:20   #11
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: pierwszy siwy włos...

Witam Wizażanki!
Ja tak tylko powracając z wirtualnego "niebytu" i niezmiernie ciesząc się ponowną możliwością niczym nieskrępowanego "wizażowania" chciałam nieśmiało napomknąć, iż farby wydobywające naturalny onegdaj kolor włosków jakoby są szkodliwe, a to z racji zawartości rtęci w swym składzie.
To tylko (albo "aż") tyle
4 U all
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-11, 23:20   #12
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...


Grażka, to jest mądra kobitka!
Nio pewnie, że nie wolno wyrywać już wczesniej o tym pisałam.
Mnie sie podobają białe włoski, ale na starutkich staruszkach. Ja tam na pewno będę farbować jak najdłużej.
Jak już zostanę (nie daj Boże!!!)biedną emerytką i nie będzie mnie stać na farby, to przestanę...
Białogłowy moje kochane (nie w sensie że siwe nie!) jak ja Was wszystkie kocham Tyle nas łączy, teraz np. siwiuteńkie nasze włoski
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:24   #13
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: pierwszy siwy włos...

Rtęci?!?!?
FUUUUUUUUUUUUUJJJJ!!! Nie wiedziałam...
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 23:37   #14
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: pierwszy siwy włos...

no tak, w tym roku to ja miałam nerwówkę na maxa...
Grażynko, jestem ciekawa co możesz mi zaproponować w sensie koloryzacji, mam króciutkie włoski ok. 4 cm, które zamierzam nieznacznie zapuścić, kolorek jest taki mysio-szaro blond, typ urody chłodny, nie zamierzam rewolucji przeprowadzać, myślę raczej o rozjaśnieniu i rozświetleniu ich jakimś jasnym popielatym blondem, jak to widzisz? czy przy takiej długości może lepiej nie farba a raczej jakiś szampon? generalnie zależy mi na produkcie profesjonalnym, możesz coś konkretnego polecić? intryguje mnie działanie stresu na siwienie, jaki to musi być destrukcyjny wpływ skoro pozbawia włosa barwnika. kobitki, chyba trzeba zacząć stosować jakieś techniki relaksacyjne
ucałowania
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 07:48   #15
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: pierwszy siwy włos...

Oj, to ja jakis malolat bylam, bo pierwszy siwy (a w rzeczywistosci bialy )wlosek pojawil sie w wieku lat 18... Od tamtej pory trafiaja sie w ilosci kilku sztuk, ale niech sobie rosna na zdrowie- na szczescie jestem naturalna szatynką z roznymi odcieniami od sloneczka, wiec ich niemal nie widac A jak sie stana widoczne, to sie je zafarbuje i po klopocie

Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 08:44   #16
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pierwszy siwy włos...

Dalid! dzięki za mile slowa!
ja toze mam ten prpblemik, od stresuw i smutnych przezyc, posiwialo mi sie w bardzo szybkim czasie. ale na szczescie sa farbki, wiec nosze moj naturalny kolorek czasam rzuce czerwone, cerwono fioletowe lub cerwono pomaranczowe pasemko(2-3 grubsze)zaleznie od nastroju. a zem brunetka prawie czarnych oczach to jest oki!
wszystkie siwulki robta to samo!! bo jak bedziemy juz starowinkami i bedziemy wnuczkom bajeczki snuly wieczorami, to bedzie mozna pomyslec czy nosic siwiutki czy nie.
A co do srodka ktory wydobywa naturalny kolor wlosow
nie slyszalam o takim nigdy jeszcze!
a juz ze jakis ma w sladzie rtec!!
to nie mozliwe w srodkach profesjonalnych, ale nie wydaje mi sie aby te zeslepu mialy ja w swoim skladzie
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 08:55   #17
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pierwszy siwy włos...

co do stresu, nie jest do dzis zbadane jakie przemiany zachodza w organizmie ze robia za taka rewolte z wlosami( a pomyslcie co sie dzieje z innymi organami
mozesz wpuscic delikatne pasemka ktore dadza roswietlenie.
refleksy , mozesz uzyskac tylko srodkami do pasemek lub delikatnie farbami rozjasniajacymi.szamponai tego nie uzyskasz.
M atrix posiada system do robienia pasemek Color Graphik, bardzo delikatny dla wloskow,i mozna m.inn. uzyskac rozswietlenie takie jby sloneczko popracowalo a nie proszek.no oczywicie Wlle, Goldwell, aleten system tylko Matrix.sa salony ktore pracuju tymi produktami.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 09:55   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pierwszy siwy włos...

O matko!!! stresów pisze sie przez ó!! to wszystko przez pospiech nie dość ze zjadam litery to jeszcze bledy!!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-16, 14:38   #19
APOPLAW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
jak pozbyć sie siwych włosów-do specjalistów

prosze o pomoc -mam 28 lat,jestem szatynką na mojej głowie zaczeły pojawiać sie siwe, twarde, sterczące włosy(jest ich ok 10% ).Co robic -moze szampon w odcieniu moich włosów-moze rozjasnic włosy
APOPLAW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-16, 23:50   #20
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: jak pozbyć sie siwych włosów-do specjalistów

malo info o sobie podajesz, ale mozesz zrobic sobie naturalny kolor i nawet pare pasemek rozswietlajacych
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-17, 10:36   #21
APOPLAW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Re: jak pozbyć sie siwych-Do Pani Grazynki

P.Grażynko duże buziaczki za radę-mam tylko jeszcze jedno małe pytanko Czy do farbowania uzyc szamponu np. 3 stopien koloryzacji nie wiem które sa godne polecenia, czy poleciłaby Pani koloryzacje w salonie jeśli tak to czym?

troche info -nie mam zeskanowanego zdjęcia
(włosy szatynka ale z tych jaśniejszych, oczy niebieskie , cera lekko oliwkowa, buzia pociągła).Te pasemka o których Pani wspomniała to w jakim kolorze mogłyby być?
Grażyna napisał(a):
> malo info o sobie podajesz, ale mozesz zrobic sobie naturalny kolor i nawet pare pasemek rozswietlajacych
APOPLAW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 19:08   #22
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: jak pozbyć sie siwych-Do Pani Grazynki

RACZEJ jasne to siwaski sie zgubia
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 18:39   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
odsiwiacz? gdzie to kupić?

http://www.superexpress.pl/iso/Dzisi...drowie_3.shtml
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 19:52   #24
angie25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4
Re: odsiwiacz? gdzie to kupić?

Witam Jeżeli mnie pamieć nie myli to widziałam takie specyfiki w Rossmanie. Pozdrawiam
angie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 20:51   #25
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: odsiwiacz? gdzie to kupić?

A czy ktoś już tego używał? Czy to działa?
Czy mniej niszczy włosy, niż farba?
Bardzo lubię mój naturalny kolor włosów (jasny brąz), niestety zaczynam siwieć choć lata nie po temu
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 20:29   #26
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: odsiwiacz? gdzie to kupić?

podbijam Pani Grażynko prosze sie wypowiedziec proooooosze ...
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 23:15   #27
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: odsiwiacz? gdzie to kupić?

ja nie znam tego produktu wiec sie nie wypowiem , w profesjonalnych kosmetykach nie ma tego specyfiku, ale tu na forum chyba juz był taki watek , moze na KW?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 23:27   #28
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: odsiwiacz? gdzie to kupić?

Ja używałam i odpowiadam. Nie jestem zbyt zadowolona z działania tego specyfiku, mam niewiele siwaków tak troszkę po bokach głowy, niestety siwych włośów to coś u mnie nie ruszyło zupełnie zato reszta włosów zciemniała, więc fefkt był jeszcze gorszy niż przed użyciem, siwki brdziej rzucały się po oczach, więc po wyczerpaniu 2 opakowań jak najszybciej powróciłam do farbowania szmponami i farbami.
Lecz myślę, że warto byś wypróbowaładziałanie odsiwiacza, ja mam bardzo grube włosy i nawet najmocniejsze farby słabo "łapią" i szybko sięzmywają. Wydaje mi się, że przy delikatnych i cienkich włosach działanie powinno dać bardziej widoczne efekty.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 11:54   #29
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
do Malej Kasi

taa Kasiu tylko ze ja mam tez grube wlosy i nic z tego..dzieki za odpowiedz..juz stracilam nadzieje a mozesz mi powiedziec jakich farb uzywasz? takich w maire trwalych pozdrawiam
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 14:44   #30
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: do Malej Kasi

Najsilniej na moje włosy działa "Schwarzkopf" - Palette Deluxe http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=2342, a wcześniej używałam także farb Palette pokrywających siwe włosy, lecz nie pamiętam nazw, bardzo trwała jest także farba z "Londy". Powodzenia życzę
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.