Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 22:12   #2461
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Jestem teraz w opłakanym stanie. Psychika wisi na włosku. Wszystko mi się wali.
Dziewczyny jak myślicie czy derma ma takie kwalifikacje aby wystawić mi zwolnienie z pracy na tydzień? Przez te hormony nie mogę przestać płakać od samego rana. Z dnia na dzień było coraz gorzej, ale dziś to już nie do wytrzymania! Nawet nie wiem czy brać jeszcze dziś Diane?! Bo ot tak to chyba hormonów odstawić nie mogę?

pewnie, że nie można i to bez sensu moim zdaniem, ja wiem jak hormony szaleją i wiem, że nie da sie nad tym zapanować, bo tez tak mialam przez pierwszy miesiac brania hormonow, ale pozniej wszytsko wraca do normy, a cera cudna
a co do puchnięcia, przeciez wiesz, że nie przytyłaś tylko Ci sie woda odłożyło, też minie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2008-11-23 o 22:15
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 11:08   #2462
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asilos Magdalena - też brałam kiedyś na trądzik Dianę i powiem Ci, że miałam przez nią 100razy większego doła niż przy retinoidach - przy których nastrój zdecydowanie sie poprawia gdy widzisz poprawę.. myslę, że jeśli będziesz pod kontrolą i dermatologa i psychiatry -możesz brac retinoidy- ale to juz lekarz misi ocenić.. Gdy zacznie Ci się poprawiać - na pewno Twoja psychika też odżyje - tak własnie było u mnie.
A z tym zwolnieniem od dermatologa to też wydaje mi się możliwe- raz mój chciał mi L4 wypisać bo wyglądałam jakby mi kombajn po twarzy przejechał
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 15:37   #2463
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
pewnie, że nie można i to bez sensu moim zdaniem, ja wiem jak hormony szaleją i wiem, że nie da sie nad tym zapanować, bo tez tak mialam przez pierwszy miesiac brania hormonow, ale pozniej wszytsko wraca do normy, a cera cudna
a co do puchnięcia, przeciez wiesz, że nie przytyłaś tylko Ci sie woda odłożyło, też minie
Derma kazała przerwać mi branie Diany, więc chyba nie jest to bez sensu. Co do odkładania się wody, skoro znasz się na hormonach to wiesz zapewne, że tak już potrafi zostać. Mam kilka przykładów we własnej rodzinie. Np. moja ciocia brała hormony, zaczęła puchnąć, ale brała dalej, bo miała nadzieję, że jej pomogą. Po kilku tygodniach takiej terapi okazało się, że powinna była odstawić je jak tylko pojawiły się takie objawy. Do tej pory walczy o figurę sprzed hormonów.

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Asilos Magdalena - też brałam kiedyś na trądzik Dianę i powiem Ci, że miałam przez nią 100razy większego doła niż przy retinoidach - przy których nastrój zdecydowanie sie poprawia gdy widzisz poprawę.. myslę, że jeśli będziesz pod kontrolą i dermatologa i psychiatry -możesz brac retinoidy- ale to juz lekarz misi ocenić.. Gdy zacznie Ci się poprawiać - na pewno Twoja psychika też odżyje - tak własnie było u mnie.
A z tym zwolnieniem od dermatologa to też wydaje mi się możliwe- raz mój chciał mi L4 wypisać bo wyglądałam jakby mi kombajn po twarzy przejechał
Derma wypisała mi zwolnienie I wpisałam mi L4.
Narazie nie przepisała mi retinoidów. Bała się kiedy zobaczyłam mnie w takim stanie. Mówiła, że sięgniemy po retinoidy wiosną.
Teraz przepisała mi- Tetracyclinę (przez 5 dni 2 tabletki 3 x dziennie, potem 2 x dziennie), do smarowaniam twarzy Duac i punktowo Davercin. Taka kuracja potrwa 3-4 miesiące.
Przy Tetracyclinum nie mogę pić mleka i jego pochodnych. Zapomniałam zapytać o mleko sojowe. Niby to nie z mleka tylko z soi
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 21:10   #2464
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja mam takie pytanie, jako ze temperatura spada - jakich uzywacie kremow na zime? Mozecie jakis polecic? Najlepiej zeby byl z filtrem i nie za tlusty
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 09:12   #2465
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, jako ze temperatura spada - jakich uzywacie kremow na zime? Mozecie jakis polecic? Najlepiej zeby byl z filtrem i nie za tlusty
może spróbuj coś z avene.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 18:01   #2466
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dobry wydaje mi się też filtr z Oriflame 30 (w sam raz na zimę) Day Shield SPF 30 Pocket Sized daily screen. ja sobie chwalę. ale muszę sprawdzić, czy w składzie nie ma gdzieś u góry wody, bo to wtedy tak sobie na zimę będzie. ale jak smaruję to wydaje się fajny, treściwy
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 20:34   #2467
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja mówie na swoim przykładzie a spuchłam sporo, teraz im dłużej biorę tym bardziej chudne, chociaż nie wiem czy ma to związek z tabletkami.
a dlaczego przy tetracyklinie nie można pic mleka? slabsze dzialanie bedzie?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 20:44   #2468
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja mówie na swoim przykładzie a spuchłam sporo, teraz im dłużej biorę tym bardziej chudne, chociaż nie wiem czy ma to związek z tabletkami.
a dlaczego przy tetracyklinie nie można pic mleka? slabsze dzialanie bedzie?
Tak, działa słabiej. Ciężko tak zrezygnować z nabiału tym bardziej, że nie jem mięsa i ryb więc wybór jest słaby, a czasu na gotowanie niewiele. Jakoś muszę to przetrwać przez najmniej 3 miesiące
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 14:45   #2469
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czy jeżeli biore Acnonermin, to mogę założyć sobie tipsy akrylowe bądż żelowe? wiem, że może to pytanie jest trochę głupie, ale były już zastrzeżenia co do farbowania itp, więc mam trochę stracha...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 17:42   #2470
ankagl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam, jestem już pół roku po zakończeniu kuracji aknenorminem (brałam 20mg przez 10 msc) i chciałabym uspokoić dziewczyny które się martwią o pogorszenie cery. U mnie przez pierwsze 2 msc po zakończeniu kuracji wyskakiwały pojedyncze krostki i skóra się przetłuszczała, więc też bałam się nawrotu, ale teraz jest jak w trakcie kuracji. Skóra gładziutka, bez najmniejszej zmiany, nawet lekko sucha.Nawet przestałam używać podkładów. I co ważne żadnych skutków ubocznych, nawet włosy się zregenerowały. A na zimę polecam Eris immunoprotekcja krem półtłusty z filtrem 30, super się wchłania.
ankagl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 18:26   #2471
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ankagl Pokaż wiadomość
Witam, jestem już pół roku po zakończeniu kuracji aknenorminem (brałam 20mg przez 10 msc) i chciałabym uspokoić dziewczyny które się martwią o pogorszenie cery. U mnie przez pierwsze 2 msc po zakończeniu kuracji wyskakiwały pojedyncze krostki i skóra się przetłuszczała, więc też bałam się nawrotu, ale teraz jest jak w trakcie kuracji. Skóra gładziutka, bez najmniejszej zmiany, nawet lekko sucha.Nawet przestałam używać podkładów. I co ważne żadnych skutków ubocznych, nawet włosy się zregenerowały. A na zimę polecam Eris immunoprotekcja krem półtłusty z filtrem 30, super się wchłania.
Aż 10 mies. jejku trochę długo :/ a jaką postać trądzika miałaś? Taką ciężką?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 18:37   #2472
ankagl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

właśnie raczej łagodną, troszkę krostek i grudek podskórnych . nawet się dziwiłam początkowo że lekarz mi zaproponował tą kurację, bo widziałam osoby z bardzo ciężkimi postaciami leczone tym lekiem,ale próbowałam już wszystkiego i nic nie pomagało. Nie żałuję i jestem bardzo zadowolona. a dlatego tak długo że mała dawka dzienna
ankagl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-27, 20:28   #2473
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Tak, działa słabiej. Ciężko tak zrezygnować z nabiału tym bardziej, że nie jem mięsa i ryb więc wybór jest słaby, a czasu na gotowanie niewiele. Jakoś muszę to przetrwać przez najmniej 3 miesiące
wiesz ja brałam 2,5 roku tetracykline najczesciej tetralysal i jadlam duzo nabiału (lubie nabiał, praktycznie moja dieta się na nim opiera) i lek ten dzialal na mnie jak najbardziej ok, więc dziwie się, że ma osłabiać dzialanie
wątpie w to, by mógł jeszcze lepiej działać niż działał
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-29, 08:52   #2474
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
wiesz ja brałam 2,5 roku tetracykline najczesciej tetralysal i jadlam duzo nabiału (lubie nabiał, praktycznie moja dieta się na nim opiera) i lek ten dzialal na mnie jak najbardziej ok, więc dziwie się, że ma osłabiać dzialanie
wątpie w to, by mógł jeszcze lepiej działać niż działał
Też brałam Tetralysal i przy niej nie ma takich przeciwskazań. Jednak przy Tetracyklinie nie wolno nabiału. Tak przynajmniej powiedziała mi derma. Może skuszę się od czasu na jakiś jogurt, ale narazie 0 nabiału, bo widzę duuuuże efekty
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 16:40   #2475
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny i jak tam u Was?
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 17:41   #2476
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i jak tam u Was?
2 miesiac acnonerminu - szczerze....myślałam, że buzia będzie ładniejsza, a nie tylko złuszczona. W pn pojawi sie pryszcz, w srode zniknie... w czwartek nowy, w sobote zniknie i tak ciągle. MAM DOSYĆ SWOJEJ CERY...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 21:28   #2477
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
2 miesiac acnonerminu - szczerze....myślałam, że buzia będzie ładniejsza, a nie tylko złuszczona. W pn pojawi sie pryszcz, w srode zniknie... w czwartek nowy, w sobote zniknie i tak ciągle. MAM DOSYĆ SWOJEJ CERY...
Ja mam dwa tygodnie brania i buzia jak na razie ładna, ale nie chcę zapeszać, bo może się pogorszyć. Nieco się złuszcza. Usta są okropne ...
A jak skutki uboczne?
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 21:35   #2478
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja jestem w polowie pierwszego opakowania (20mg/dobe), cera ladna (moze ze 2 pryszcze mi wyskoczyly od poczatku brania), matowa przez caly dzien wlosy myje tak jak wczesniej, co 2 dzien. Usta mam troche przesuszone, ale nie ma jakiejs tragedii poki co. Skora troche mi sie luszczyla, glownie na nosie. A no i boli mnie wszystko po wysilku - jak potanczylam troche to potem 2 dni chodzilam jak polamana
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 21:47   #2479
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Właśnie, jak to jest z tym farbowaniem? Mam teraz mój naturalny kolor, ale mam ochotę zrobić sobie jasniejsze pasemka, tylko czy przy aknenorminie po prostu "nie polecą" mi włosy?
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 09:10   #2480
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja zjadłam już chyba 9 opakowań, mam 71 mg/kg. Na dłoniach pojawia mi się dziwna wysypka- ale zauważam, że po myciu naczyń, czy sprzątaniu, więc może po prostu skóra stała sie wrażliwsza na detergenty.. Poza tym od rana jestem zmęczona (wstaję przed ósmą i ledwo co z łozka się dźwigam, chociaż poźno chodzę spać..), w południe sie rozkręcam i jako tako się czuję, ale pod koniec dnia padam na nos. Trochę oczy mnie pieką i więcej nic nie odczuwam.. Jutro odbieram wyniki z laboratorium, zobaczę jak moja wątróbka daje radę, bo mam teraz duzą dawkę 60mg na zmianę z 80mg. Wcześniej w ogóle nie pojawiały mi się żadne nowe wypryski, teraz się zdarzają, szybko znikają, ale i tak sie martwię. Nawrotu chyba bym nie przezyła... obiecaam już dawno fotki przed kuracją, mam nadz że do konca tyg się uda zamieścić. Zobzcycie jaka była u mnie tragedia.. Izotek jest wspaniały!
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-02, 18:01   #2481
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Na dłoniach pojawia mi się dziwna wysypka- ale zauważam, że po myciu naczyń, czy sprzątaniu, więc może po prostu skóra stała sie wrażliwsza na detergenty..
Nie martw się wysypką, ja też taką miałam i czytałam, że może sie pojawiać; moja derma to potwierdziła
Ciesze się, że jesteś zadowolona
Ja w poniedziałek idę z wynikami badań na kontrolę po kuracji, już prawie 2 miesiące od jej zakończenia.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 11:41   #2482
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kochane moje współtowarzyszki niedoli!
Moja historia w skrocie, z dodatkiem zdjęć.
Nigdy nie miałam przesadnych kłopotów z cerą. W zeszłym roku w kwietniu na policzku (blizej ust) zrobiła mi się podskórna 'gulka'. Powiększała się i stała sie bardzo bolesna. Próby wypędzenia jej antybiotykami, maściami nic nie dały.
W końcu zainterweniował chirurg - koszmarnie bolesne przecięcie tego 'wrzoda'. Mysłałam, że to koniec tych kłopotów, ale to był dopiero początek... wokół zaczęly pojawiać sie kolejne mniejsze zmiany ropne. Troszkę to uspokoiłam kolejnymi antybiotykami i na ślubie, który brałam pod koniec sierpnia wygladłam jako tako. Dzięki tapecie praktycznie nic nie było widać.. A aj mogłam cieszyć się z tego dnia..
Zdjęcie jest z podróży poślubnej - zero makijażu, widać dobrze te zmiany. Trochę też zaczerwienione od słońca. Reszta twarzy praktycznie czysta...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg basssssssssss.jpg (87,8 KB, 322 załadowań)
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 11:50   #2483
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Po powrocie z urlopu, przez miesiąc nic sie nie działo, ale zaczęło znów się pogarszać. Najpierw zmiany pojawiły się na środku brody, poźniej po drugiej stronie ust, w końcu na czole. Cały czas się leczyłam! A ciągle było gorzej. Łącznie 8 kuracji antybiotykami, różne maści, leki przeciwgrzybicze - Tetralysar, Zorac, Brevoxyl, Dalacin-C, Fucidin, Unidox solutab, Differin, Zinnat, Ketokonazol, Metronidazol, Duac, Rovamacyna, Cipronex i kilka innych, których juz nie pamietam. Miałam kilka razy robiony wymaz (wynik jałowy), wycinek do badania histopatologicznego, naświetlania lampą bioptron, PUVa, głodówka 14 dniowa, zioła od mongolskiego irydologa, srebro koloidalne i inne naturalne specyfiki. Regularne wizyty w klinice we Wrocławiu, wyjazd do Warszawy itp... KOSZMAR! Tyle starań, wydanej kasy, a mi ciągle sie pogarszało....w końcu - w sierpniu tego roku wyglądałam tak: (zdjęcia dla osób o mocnych nerwach)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 24sierrrrp.jpg (51,5 KB, 313 załadowań)
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 11:53   #2484
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

..już wcześniej opisywałam swój stan, więc teraz nie będę sie powtarzać. Napiszę tylko, że to był horror, który nie wiem jak przezyłam. Miesiąc nie wychodziłam z domu,ciągle na środkach przeciwbólowych..
Izotek biorę od 27 sierpnia. Najpierw dawka 40mg dziennie, poźniej 60, teraz co drugi dzień 80mg
Zdjęcie po 11 tygodniach leczenia- widać dość mocno przebarwienia, które w rzeczywistości są mnie widoczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11tydzzzzzzzzzzzzz.jpg (42,6 KB, 294 załadowań)
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 11:55   #2485
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ojejku biedactwo przykro mi, że tyle się nacierpiałaś. ilość środków, ktorymi próbowałaś się pozbyć tego świństwa jest porażająca...
a jak Ci teraz na retinoidach? znika to?

okej, dopisałaś posta w międzyczasie no dobrze, że widać poprawę! straszną końską dawkę bierzesz, ale u Ciebie to chyba dobrze, bo duży problem miałaś niestety
trzymam kciuki, żeby teraz było już tylko lepiej i żebyś za parę miesiecy mogła się cieszyć śliczną, czystą i gladką buzią!
__________________


Edytowane przez Limonatka
Czas edycji: 2008-12-03 o 11:58
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 11:57   #2486
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Przepraszam, że tak szatkuje swoja wypowiedź na kilka.
Na Izotek długo namawiałmnie mój lekarz, ale ja tyle naczytałam się o skutkach ubocznych, że bałam sie tego leku strasznie. Chciałam wypróbować wszystkie inne alternatywy. Załuję, że nie zdecydowałam sie wcześniej- nie doprowadziłabym sie do takiego stanu.....
Wczoraj minęło 14 tygodni leczenia - jest jeszcze lepiej niz na tym ostatnim zdjęciu.
pozdrawiam wszystkie dzielne Retinoidzianki
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 12:00   #2487
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a jak Ci teraz na retinoidach? znika to?
Na lekach czuje się bardzo dobrze, dopiero od ok 2 tyg coraz bardziej czuje się zmęczona. Wszystko na twarzy blednie i się ladnie wyrównuje. Pewnie po zakończeniu leczenia czeka mnie jakaś zabawa z buźką- laser, peelingi itp, ale ulga niesamowita, że najgorsze za mną
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 14:25   #2488
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak szatkuje swoja wypowiedź na kilka.
Na Izotek długo namawiałmnie mój lekarz, ale ja tyle naczytałam się o skutkach ubocznych, że bałam sie tego leku strasznie. Chciałam wypróbować wszystkie inne alternatywy. Załuję, że nie zdecydowałam sie wcześniej- nie doprowadziłabym sie do takiego stanu.....
Wczoraj minęło 14 tygodni leczenia - jest jeszcze lepiej niz na tym ostatnim zdjęciu.
pozdrawiam wszystkie dzielne Retinoidzianki
Makrela w kapeluszu Po Izoteku widać super poprawę, czyli jeszcze trochę i będziesz miała normalną buzie, a ten paskudny okres musisz jakoś przeżyć, Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale moje 1 wakacje z moim tak na prawde pierwszym kochanym chłopakiem też musiałam jakoś przeżyć, bo na policzkach zrobiły się okropne krosty, a właściwie to sama nie wiem co to było, ale dzięki Bogu wszystko zniknęło.

czy te zmiany na buzi to trądzik?



Dziewczyny, a co najwazniejsze...czy po terapii retinoidami, bo zaprzestaniu i odczekaniu miesiąca czy dwóch można normalnie zajść w ciąże, czy dziecko będzie zdrowe. Bo szczerze to już wolałabym mieć trądzik na buzi, a móc normalnie zajść w ciąże. Odpiszcie...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2008-12-03 o 14:56
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 16:12   #2489
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam.
dawno nie zagladalam - od 5 wrzesnia biore izotek - caly czas bralam 20mbg na 55 kg teraz od miesiaca biore 40mgi mam brac 40mg w sumie tylko przez 2 m-ce a potem mam brac 30mg - 20 mg bylo dla mnie za malo - przez 2 m-ce mialam wysyp -potem sie uspokoilo - teraz ogolnie zdecydowanie lepiej - znikają powoli - czasem wyskoczy cos nowego - pozostaly mi rowniez slady po tych starych ale tym zajmę sie po kuracji- generalnie bardzo dobrze sie czuje- usta srednio przesuszone - cialo tez -mialam taką 2 dniowa wysypkę na dłoniach ale nie skojarzylam nawet ze to moze od tab. myslalam ze od plynu do naczyn - ale piszecie ze tez mialyscie ci niektore z Was.
Nie wiem jak z jedzeniem- ja ogolnie biore tab. podczas jedzenia - nie jest to jedzenie zbytnio tłuste bo jestem wegetarianką - no czasem zjem ewentualnie rybkę - raczej bazuję na nabiale i słodyczach ;-)
Kurcze nie wiem co z Sylwkiem - lubie sobie wypic - co wy na to????
Mam ochote popic i to ne piwko ale pare drinkow- dawno nie pilam i mnie troche ciagnie ;-))))))))))))
pozdrawiam.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 20:21   #2490
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak szatkuje swoja wypowiedź na kilka.
Na Izotek długo namawiałmnie mój lekarz, ale ja tyle naczytałam się o skutkach ubocznych, że bałam sie tego leku strasznie. Chciałam wypróbować wszystkie inne alternatywy. Załuję, że nie zdecydowałam sie wcześniej- nie doprowadziłabym sie do takiego stanu.....
Wczoraj minęło 14 tygodni leczenia - jest jeszcze lepiej niz na tym ostatnim zdjęciu.
pozdrawiam wszystkie dzielne Retinoidzianki


Po ogladnieciu zdjec coz mozna napisac...wielki szacunek, bo mialem podobny stan i wiem co to znaczy, jak dla mnie to wyjdziesz z tego, na początku troche przeraziła mnie ta dawka, ale widze, ze taka jest konieczna Ja Izotek zaczynam brac od soboty, no coz mam malutko juz stanow zapalnych, ale dermatolog juz nie wiedziala co mi przepisac po prawie 4 latach leczenia, jestem po prostu odporny

Życze wytrwalosci w leczeniu i samych sukcesow


Pozdrawiam, Bartek
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.