Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-22, 19:17   #781
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

dosc czesto piszecie,ze robicie rozne badania.. one sa bezplatne,trzeba miec skierowanie? rozwazam zrobienie jakis badan,bo moze wlasnie tu tkwi przyczyna mego tradziku
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 19:37   #782
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Dagna może i można zrobic je bezpłatnie kiedy ma się skierowanie. Ja robię te akurat na własną rękę, za pieniążki i prywatnie. Mam dość tego, że lekarze przepisują mi leki w ciemno. Szkoda mi czasu na czekanie w kolejce na te badania bo z każdym dniem moja buzia wygląda gorzej. W każdym razie wolę te pieniądze przeznaczyć na badania i dowiedziec się czy w moim organiźmie jest wszystko Ok niz na kolejne maści, które tylko pogarszają sprawę albo truć sie niewłaściwie dobranym antybiotykiem.
Mam jeszcze inne badania w planach, standardowe (krew, mocz, próby wątrobowe) + poziom hormonów - mam szczerze dość tego szajsu na mojej buzi, a nie umiem powstrzymać się żeby tego calkowicie nie ruszać, muszę to zacząć SKUTECZNIE leczyć bo na prawdę boję się o swoje zdrowie.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 21:06   #783
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

gwendolyn, bardzo dziekuje za odpowiedz. przy wizycie u dermatologa zapytam,co sadzi o badaniach i ciekawe co powie-czy robic,czy nie.... dochodzi do tego,ze moj tata mowi,ze nabawilam sie tego tradziku i stanu zapalnego przez....farbowanie wlosow [a robilam to ostatni raz 3 miesiace temu) wymysla
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 10:47   #784
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

I właśnie powyciskałam już mnie tak korciło a tak ładnie buźka wygladała ale ni bo trzeba wągry i zaskórniki wydusić tym bardziej że dzisiaj miałam iść na peling kawitacyjny ale chyba już nie pójde bo kosmetyczka pozna i okrzyczy mnie hyh
Ja już niewiem co z tymi łapskami zrobić żeby to nie korciło ehh stwierdzam że sama nie moge być w domu bo zaraz mi łapska lataja

A wy kochane jak się trzymacie? mam nadzieję że lepiej aniżeli ja
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 11:13   #785
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ja mam paskudne to czolo. jak te kilka dni temu sobie rozgrzebalam to teraz bede znowu dlllluuugggoo czekac, aby sie to wszystko wygoilo. horror, zamiast to sie goic to sie to rozwala i nie chce zejsc . jednak juz od tych 3-4 dni nie ruszam tylko smaruje kremem nawilzajacym. nawet retinu A nie moge nakladac, gdyz juz mi skora zeszla, a syfy nadal sa i to wyglada jak obrzydliwe nadzerki . ponadto jutro beda robic zdjecia do firmowego katalogu w pracy . aha, o tym, ze tlusci mi sie skora to nie wspominam, bo to norma . z dwojga zlego wole tlusta, niz opryszczona cere. no i dzisiaj ide do dentysty. nastepna osoba, ktora sobie swoje pomysli. bede ludzi straszyc.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 11:21   #786
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

dziewczyny,nie wyciskajcie,bo to przeciez naprawde sensu nie ma. wycisniecie to i tak PO PARU DNIACH POJAWI sie nowy pryszcz i tak wkolko!a po wycisnieciu zostaje bardzo czesto blizna..i na co Wam to? ja nie wyciskam ponad tydzien i fakt faktem,ze np wczoraj mnie strasznie korcilo,ale wyobrazilam sobie jak bede wygladac i szybko wyszlam z lazienki. latwo mowic,wiem...

ja mam najgorszy prawy policzek,pelno ran,stan zapalny kur..... wizyta u dermatologa za ponad miesiac nie poszlam dzisiaj na uczelnie,bo nie mam juz sily tego syfu tapetowac,skoro i tak widac....
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 11:29   #787
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

dagna1 ale u mnie czasami sa takie syfy, ze jak nie rusze to jest tez zle. i jak tu sobie radzic z takimi gnidami ? jak nie rusze to sie zbiera pod skora i potem i tak wylazi .

ja gdybym nie musiala isc do pracy to bym tez zostala w domu. wstyd mi . wygladam koszmarnie .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 11:39   #788
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Aniu a wypróbuj ten Tormentiol on jest wspaniały na ranki zaczerwienienia i wszystkiego rodzaju syfki i nawet ładnie zakrywa itp. ja nim wyleczyłam ropniaki bo już nie miałam siły ztymi pryszczami warto spróbować a kosztuje niewiele możem pomoże trzymam kciuki aby wszytsko się ładnie pogoiło
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 12:11   #789
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Oliwko wydaje mi sie, ze mam w domu tormentiol , wiec sprobuje.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:57   #790
lady_madzia7
Raczkowanie
 
Avatar lady_madzia7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ja wypróbuję ten Tormentiol bo mi 2 paskudy się pojawiły ;/
__________________
})i({Są Chwile Które Mogą Jak Motyle Unieść W Górę Moje Sny })i({
lady_madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 17:07   #791
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

U mnie trmentiol dziala swietnie na przyspieszenie pryszcza-czyli szybciej wylezie na wierzch(jak wiadomo ten srodek dziala przyspieszajaco na ziarninowanie skory),ale zeby generalnie skora byla po nim ladnijesza-co to to nie.Ale wiem,ze niektorym pomaga.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 18:19   #792
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

A ja atredermuję się intensywnie i już zużyłam ponad połowę pierwszej butelki, ale mam w zapasie drugą, tylko że o większym stężeniu Jak na razie udało mi się pozbyć części ropnych pryszczy i pysk jest dużo gładszy. W dodatku zamówiłam sobie salicyla, bo mam zamiar złuszczyć tej zimy jak najwięcej się da, bo i tak wyglądam źle, a tak przynajmniej częściowo może pozbędę się przebarwień i spłycę chociaż minimalnie polikowo-czołowe dołki Poza tym muszę wziąć się porządnie za dietę, bo wiele badań wskazuje na to, że jednak ma ona duży związek ze stanem naszej cery. Oby mi tylko starczyło samozaparcia i sił, żeby trzymać się swoich postanowień
Pozdrawiam
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:23   #793
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
A ja atredermuję się intensywnie i już została mi jakaś 1/3 buteleczki, ale mam w zapasie drugą tylko, że o większym stężeniu I jak na razie udało mi się pozbyć częsci ropnych pryszczy i pysk jest gładszy. W dodatku zamówiłam sobie salicyla, bo mam zamiar złuszczyć tej zimy jak najwięcej się da, bo i tak wyglądam źle, a tak przynajmniej częściowo może pozbędę się przebarwień i spłycę chociaż minimalnie polikowo-czołowe dołki Poza tym muszę wziąć się porządnie za dietę, bo wiele badań wskazuje na to, że jednak ma ona duży związek ze stanem naszej cery. Oby mi tylko starczyło samo zaparcia i sił, żeby trzymać się swoich postanowień i poprawić cerę
Pozdrawiam
No i dobrze czynisz,moja droga
A dlaczego nie mialoby wystarczyc tobie samozaparcia,co?Czyzbys nie wierzyla w siebie?Dasz rade,to jasne.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 19:57   #794
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Czekoladko trzymam kciuki za Twoje postanowienia .

ja niedlugo ide sie kapac i nie zamierzam ruszac obiektow na twarzy. oby mi sie udalo .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:33   #795
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja dziś byłam u kosmetyczki niestety nie miała miejsca by mnie wcisnać na ten peling kawitacyjny wiec poszłam do solarium się wygrzać i zapisałam się na zabieg kwasami zaczynam dopiero 8 listopada mam nadzieję że buźka będzie lepiej wyglądać i te blizny mi poschodzą wraz z przebarwieniami już niemogę się doczekać a kosmetyczka jak mnie dzisiaj zobaczyła to sie spytała czy ja byłam gdzies na oczyszczaniu czy sama dusiłam hyh ale naszczęście powiedziała że nie jest źle a z tego co pamięta mnie jest coraz lepiej i mam nie dusić

Aniu nie duś to będziesz piękniejsza a fryzurką się nie przejmuj włoski odrosną nim zdarzysz się przyzwyczaic
buziaki dziewczynki miłej nocki
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 21:23   #796
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja w sumie z dnia na dzień oduczyłam się wyciskać pryszcze. W sierpniu zaczęłam kurację effeclarem i kiedy wysypało mnie doszłam do wniosku że jak wycisnę te pryszczydła to nic mi nie da. Zaraz pojawią się nowe a pozatym taki wyciśnięty trudniej pokryć korektorem żeby nie było nic widać. I tak już trwam w tym dwa miesiące i myślę że tak zostanie. Poza tym widzę naprawdę poprawę co do stanu mojej skóry więc nie ma czego wyciskać
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 07:22   #797
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

_madzia_ gratuluje . mozesz byc dla nas przykladem .

Oliwko a po solarium nie masz gorszej cery?

ja nie dlubie, a i tak na razie nie wygladam dobrze . ponadto w pracy dzisiaj szykuje sie sesja zdjeciowa, o rany . gwendolyn na pewno wie jak sie czuje .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 08:28   #798
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja również byłam przekonana że nie będę mogła się powstrzymać o paluchy pchać do twarzy Jednak staram się o tym w ogóle nie myśleć i jakoś daję rade
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 09:44   #799
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Aniu gorszej to chyba nie mam bo to co mam to mi zasuszy i szybciej sie goi a to co wylazi dopeiro to wyjdzie szybciej w sumie to tak do 24 godzin juz mam ładna buźke po solarium i przynajmniej nie widać tych moich strasznych blizn i przebarwień tak bardzo chcoiaz z soalrium kozystam sporadycznie jak już jestem przezroczysta a nie blada od wczoraj juz nie wyciskam zobaczymy jak długo widze ze juz mi schodza syfki te co wyszły wiec może bedzie dobrze tylko ta opryszczka znowu ehhh teraz pół roku będe się zmagać ze wszystkim dolegliwościami

Musze sobie wogule zrobić kompelkoswe badania jak ob krew hormony i tu pytanie czy wiecie jaki hormon powinnam zbadać w zwiazku z tym co się dzieje na mojej buźce bo jak mi zrobia na wszytskie hormony to się nie wypłace a do ginekologa nie mam co myśleć zeby szybko się dostać do dermatologa to znowu do Poznania musze jechać bo umnie jeden i w dodatku beznadziejny tylko szkodzi
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 13:31   #800
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Oliwko co do badan hormonalnych to nie ma sensu robic badania poziomu jednego hormonu, gdyz to nic nie da. wszystko ze soba jest powiazane i dlatego nalezy zbadac hormony tarczycy, testosteron, progesteron, estrogeny i prolaktyne. jesli cos wyjdzie nie tak to wtedy trzeba drazyc temat i robic nastepne badania. aha, i badania hormonow robi sie w okreslonych dniach cyklu.

co do dermatologa to polecam tego estetyka, o ktorym Ci pisalam wczesniej.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 14:45   #801
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

U mnie pozorakowy burdel na gebie.Oblaze jak jaszczur,nochal czerwony,suche zaskorniki wystaja z porow jak korki z butelek.
Ide dzis na koncert,malnęłabym sobie pysk,ale po zoraku kazde mazanie po skorze boliChyba przyjdzie mi pojsc na koncert w stanie nieprzerobionym.Zadowole sie sypkim pudrem,ktory nasiaknie smalcem zanim jeszcze dojade do klubu
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 18:04   #802
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Hej dziewczyny. Badań nie zrobiłam bo ropniaki wcześniejsze się rozwaliły albo sama im pomogłam wypłynąć, teraz mam kilka ropniaków pod skórą i nie chcą wyjść na wierzch tylko siedzą w środku i bolą więc do badania na bakterie i grzybki nie doszło jeszcze
AniuA wiem jak sie czujesz- ja ostatnio nie daję się fotografowac w ogóle A zdjęć z pracy na szczęście jeszcze nie widziałam.
Dziękuję dziewczynie która poleciła Excipial (stosuję go punktowo zamiast korektora) i mam wrażenie, że lepiej mi wszystko goi niż te "wspaniałe" maście od dematologów.
Trzymajcie sie kochane i niewyciskajcie bo nabawicie się takich stanów zapalnych i śladów po ropniakach jak ja.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 19:54   #803
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynie która poleciła Excipial (stosuję go punktowo zamiast korektora)
a gdzie mozna kupic to cudo - w aptece?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 20:53   #804
lady_madzia7
Raczkowanie
 
Avatar lady_madzia7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Excipial można dostać w aptece, choć ostatnio u mnie trudno go dostać ponieważ są braki w hurtowni czy coś takiego ale można zamówic przez internet
__________________
})i({Są Chwile Które Mogą Jak Motyle Unieść W Górę Moje Sny })i({
lady_madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 22:24   #805
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

a mnie dopadly teraz podskorne..
jak nie urok....
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 07:40   #806
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ja ruszylam wczoraj jednego zaskornika kolo linii wlosow i wszystko ladnie wyszlo. natomiast dzisiaj jest czerwona plama . naprawde moj organizm nie ma czym walczyc, ten brak przeciwcial daje o sobie znac. i jak maja mi sie goic te gnidy ?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 09:26   #807
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

jest jakas szansa,ze jak przyniose kartke,ktora aptekarka przykleila z wypisanymi skladnikami na tonik do butelki (tonik mi sie skonczyl) to zrobi mi go ponownie? czy musze miec na to recepte?

wczoraj wyszedl mi syf na policzku i cholernie kusi,aby go wycisnac.. przedwczoraj wycisnelam cos co mialam od ponad miesiaca i nic z tego nie wyszlo,nie wiem coz to jest...wielkie,czerwone i jakby cos tam siedzialo,a nic nie ma

trzymajcie sie dziewczyny..nie wiem co mozna jeszcze powiedziec..
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 12:41   #808
shima
Raczkowanie
 
Avatar shima
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 247
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

odziwo mój nos wygląda lepiej niż zwykle, ale za to wycisnęłam zaskórniaki z okolic brody najgrosze jest to ze jak wycisne zaskórniaka to po dwóch dniach w tym samym miejscu jest juz nowy nie znacie jakiegos sposobu na zamknięcie porów ?
shima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 17:00   #809
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez shima Pokaż wiadomość
odziwo mój nos wygląda lepiej niż zwykle, ale za to wycisnęłam zaskórniaki z okolic brody najgrosze jest to ze jak wycisne zaskórniaka to po dwóch dniach w tym samym miejscu jest juz nowy nie znacie jakiegos sposobu na zamknięcie porów ?

Niestety nie znamy(gdybysmy znaly to bysmy z niego skorzystaly i byloby cacy).Retinoidy,kwasy moga przymknac pory(kiedys czytalam taka informacja)a,le zamknac na wieki wiekow amen moze chyba tylko smierc(przynajmniej u mnie).

Po wczorajszym koncercie czuje sie okropnie stara i zaniedbana.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 17:41   #810
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Po wczorajszym koncercie czuje sie okropnie stara i zaniedbana.
tzn.?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.