Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-07, 19:16   #3661
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1764 tak, ale to musi być parwdziwy 100% kwas, nie taki jaki kupiłaś z allegro. Można kupic np. na mazidłach za pare złotych. Taka ilość spokojnie starcza, bo to jest płyn, ja nakładam wacikiem - moczę go po kilka razy i tak ciapam po buzi i przecieram. Mililitry odmierzam strzykawką, kwas też w ten sposób wsypując do strzykawki z zablokowaną końcówką i dociskając.
tak, tak ten z mazidel wczesniej niestety nie natrafilam na ten watek wielkie dzieki za odpowiedz i za ta liste stężeń, bo tak zbieram po trochu, a tu pieknie w jednym miejscu (len ze mnie, nie chce mi sie obliczac ).

myslisz ze jak zrobie ten z allegro i bedzie sie skora slabo luszczyla to moge zrobic ten z mazidel ju po kilku dniach do tygodnia?

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

mam jeszcze pytanie: czy taki przygotowany peeling migdalowy z mazidel moge zamiast np. mydlem zneutralizowac neutralizatorem kwasow z Clareny? i wtedy zostawic ten neutralizator jeszcze na jakis czas na twarzy czy od razu zmyc?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 19:34   #3662
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Iwona 200- coś ci znalazłam na odwage , poczytaj te posty :

nr 3483 , 3553 , 3560 , 3567 do 3569 dotyczą kwasów z alegro

neutralizator zastosuj zgodnie z instrukcją , nie pamiętam , żeby ktoś tu o nim pisał
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 19:51   #3663
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Iwona 200- coś ci znalazłam na odwage , poczytaj te posty :

nr 3483 , 3553 , 3560 , 3567 do 3569 dotyczą kwasów z alegro

neutralizator zastosuj zgodnie z instrukcją , nie pamiętam , żeby ktoś tu o nim pisał
dzięki już doczytałam, że są lipne

możecie polecić jakieś fajne pędzelki do nakładania peelingu migdałowego?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 20:00   #3664
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość

możecie polecić jakieś fajne pędzelki do nakładania peelingu migdałowego?
ja używałam do różu , ale do podkładu też są dobre , wybierz taki którym wygodnie ci się nakłada . Patyczek drewniany owinięty wacikiem , też jest ok. - tak jest u lekarza na peelingu
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 20:09   #3665
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dobry jest z sephory pędzel do podkładu.
Sama zwykle jeżdżę patyczkiem do czyszczenia uszu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 20:16   #3666
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki dziewczyny, chyba sobie sprawie taki, bo na ten z SEPHORY trochę szkoda mi kasy :

http://www.allegro.pl/item710657456_...alny_wlos.html

Teraz tylko czekam na wypłatę i robię duuuże zamówienie z mazideł teraz tak się zastanawiam czy dla mnie nie będzie lepszy peeling salicylowy, choć moja skóra nie reaguje zbyt dobrze na płyny z dużą zawartością alkoholu (przepisywane przez dermatologa), jest podrażniona więć chyba taki peeling też by mnie mocno podrażnił
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 06:23   #3667
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja używałam do różu , ale do podkładu też są dobre , wybierz taki którym wygodnie ci się nakłada . Patyczek drewniany owinięty wacikiem , też jest ok. - tak jest u lekarza na peelingu
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Dobry jest z sephory pędzel do podkładu.
Sama zwykle jeżdżę patyczkiem do czyszczenia uszu.
Czy ja mam rozumieć, że taki małym patyczkiem można pomiziać całą twarz? Tzn na pewno by się dało, ale strasznie to czasochłonne chyba? Ja patycziem nakładam punktowo tonik po kilka razy na wypryski, ale nie na całą twarz. Taki mnie katar dopadł, że nie wiem co wyjdzie z mojego pellingu. Mam przesusz i chyba sobie odpuszczę jutrzejszy pelling, będę walczyła z wypryskami punktowo.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 09:07   #3668
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, chyba sobie sprawie taki, bo na ten z SEPHORY trochę szkoda mi kasy :

http://www.allegro.pl/item710657456_...alny_wlos.html

Teraz tylko czekam na wypłatę i robię duuuże zamówienie z mazideł teraz tak się zastanawiam czy dla mnie nie będzie lepszy peeling salicylowy, choć moja skóra nie reaguje zbyt dobrze na płyny z dużą zawartością alkoholu (przepisywane przez dermatologa), jest podrażniona więć chyba taki peeling też by mnie mocno podrażnił
Ktoś odpowie czy jesli zawsze mnie podrażniały preparaty z dużą zawartością alkoholu to peeling salicylowy u mnie odpada raczej?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 09:41   #3669
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Czy ja mam rozumieć, że taki małym patyczkiem można pomiziać całą twarz? Tzn na pewno by się dało, ale strasznie to czasochłonne chyba? Ja patycziem nakładam punktowo tonik po kilka razy na wypryski, ale nie na całą twarz. Taki mnie katar dopadł, że nie wiem co wyjdzie z mojego pellingu. Mam przesusz i chyba sobie odpuszczę jutrzejszy pelling, będę walczyła z wypryskami punktowo.
Czasochłonne? Nie, też mi się tak wydawało, ale nie miałam nic innego i to chwilunia jest. A bardzo dokładnie. I trudniej sobie chlapnać w okolice oczu czy na usta niż pędzlem.


iwona200 - podrażniały tzn? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Innych preparatów z alko bym na twarz nie nakładała, a kwas nakładam. Jakieś tam podrażnienie po kwasowe i tak będzie. Jeżeli chodzi o naczynka to kwas salicylowy bezpieczniejszy niż migdał.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 10:09   #3670
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Czasochłonne? Nie, też mi się tak wydawało, ale nie miałam nic innego i to chwilunia jest. A bardzo dokładnie. I trudniej sobie chlapnać w okolice oczu czy na usta niż pędzlem.


iwona200 - podrażniały tzn? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Innych preparatów z alko bym na twarz nie nakładała, a kwas nakładam. Jakieś tam podrażnienie po kwasowe i tak będzie. Jeżeli chodzi o naczynka to kwas salicylowy bezpieczniejszy niż migdał.
miałam czerwoną i wysuszona twarz, gdy nakładałam taką maść np. punktowo na noc to na drugi dzień miałam czerwone plamy w tych miejscach.

Wiem, że podrażnienie będzie, bo jak skóra ma zejśc to musi być ale czy sobie nie wypalę twarzy czy coś
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 10:54   #3671
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
miałam czerwoną i wysuszona twarz, gdy nakładałam taką maść np. punktowo na noc to na drugi dzień miałam czerwone plamy w tych miejscach.

Wiem, że podrażnienie będzie, bo jak skóra ma zejśc to musi być ale czy sobie nie wypalę twarzy czy coś
Trudno mi coś doradzić. Zaczynaj raczej od mniejszego stężenia salicyla - 10-15%.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 11:07   #3672
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Trudno mi coś doradzić. Zaczynaj raczej od mniejszego stężenia salicyla - 10-15%.
Narazie wyprobuje ten migdalowy, jak nie bedzie zadowalajachych efektow to zamowie ten salicylowy i zrobie tak jak mowisz 10-15 na poczatek
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:55   #3673
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
możecie polecić jakieś fajne pędzelki do nakładania peelingu migdałowego?
ja mam pedzel do cieni z zestawu moich pedzli z allegro . Ale ten pedzel jest wyjatkowo duzy jak do cieni watpie zeby mial sluzyc do czegos innego i swietnie sie sprawuje.

Wczesniej tez peeling nakladalam pedzlem "miotelka" ktorego uzywalam sporadycznie do makijazu,moze masz taki? szkoda kasy na sephorowski, ja kupilabym jakis zwykly np do rozu z rossmanna
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 20:38   #3674
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziś nakładałam peeling migdałowy za pomocą patyczka do uszu Też myślałam, że mi się zejdzie, ale okazało się, że to nawet szybka metoda
Zrobiłam 15% na spirytusie
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 06:35   #3675
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam kilka pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi, bo wątek jest strasznie obszerny i nie wszystko znajdę.
1. Czy mogę zrobić tonik/peeling tylko z wodą destylowaną, tzn. bez żadnych dodatków?
2. Czy peeling migdałowy pomoże na odpodnioną, pomarszczoną wręcz po retinoidach skórę?
3. Czy mogę stosować peeling migdałowy na zmianę z mlekowym?
4. Czy mogę dodać jakiś inny dodatek do peelingu zamiast alkoholu etylowego, żeby lepiej się rozpuszczał? Moja skóra źle reaguje na alkohol.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 07:37   #3676
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi, bo wątek jest strasznie obszerny i nie wszystko znajdę.
1. Czy mogę zrobić tonik/peeling tylko z wodą destylowaną, tzn. bez żadnych dodatków? - peeling migadłowy wykonuje sie tylko z wodą destylowaną lub alkocholem, co innego tonik, ale ja nie robiła nigdy toniku
2. Czy peeling migdałowy pomoże na odpodnioną, pomarszczoną wręcz po retinoidach skórę?
3. Czy mogę stosować peeling migdałowy na zmianę z mlekowym? - sugerując się tym watkiem: można, oczywiści zachowując odstęp na regenrację skóry
4. Czy mogę dodać jakiś inny dodatek do peelingu zamiast alkoholu etylowego, żeby lepiej się rozpuszczał? Moja skóra źle reaguje na alkohol.- peeling migadłowy można wykonaywac tylko na wodzie, alkochol jest niezbędny to wykonania pellingu z salicyla
Wątek jest obszerny, ale warto go przeczytać, by uniknąc wpadek (choć i tak po przeczytaniu część zagadnień się zapomni)
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 17:08   #3677
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Aaaaaaaa dziewczyny, może panikuje, ale właśnie pierwszy raz zrobiłam sobie 20% kwas na wodzie, przedtem robiłam po 15, prawie 17%, i trzymałam nawet po 20 minut. Trez spróbowałam zrobić pełne 20% i smarowałąm buzię patyczkiem do uszu, w szczególności te miejsca z pryszczami i przebarwieniami. Od momentu gdy rozpoczełam nakładanie do zakończenia mineło 10 minut, potem jeszcze 3 wytrzymałam i poleciałam zmyć, bo koło nosa zaczęły mi się robić białe plamy i nwet nie mogłam się uśmiechnąć bo tak szypało Zmyłam żelem Babydream bo innego mydła nie miałam pod ręką i nasmarowałam buzię kremem sutkowym z Rossman, a te białe plamy tak szypały i nadal nie mogę się uśmiechać, bo te plamy sa akutrat w tej zmarszce wargowo-nosowej. Jakichś plam tam nie ma specjalnych, ale taka jakby białą skóra nawet nie wiem czy to są jakieś pęcherze czy tylko sucha skóra. Mam nadzieję, że tego nie będzie strupów?
Proszę powiedzcie że nic mi nie jest w zeszłym tygodniu maziałąm się tonikiem z BHA i Lysanelem i skórę miałam przesuszoną
------
chyba panikowałam, bo po białych plamach (one wyglądały tak jak rana po polaniu woda utlenioną) nie ma śladu, są tylko zaczerwienione placki, ale nie jakoś bardzo. Skórę mam napięta i jeszcze dzisiaj dało się te placki zamalować, a jutro zacznie sie łuszczyć.
Odetchnęłam z ulgą. Kolejny raze tez zrobię 20% tylko wydłużę czas reakcji, a prze ten strach to salicyla chyba zacznę robić punktowo.
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-09-10 o 09:17
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 10:04   #3678
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja mam pedzel do cieni z zestawu moich pedzli z allegro . Ale ten pedzel jest wyjatkowo duzy jak do cieni watpie zeby mial sluzyc do czegos innego i swietnie sie sprawuje.

Wczesniej tez peeling nakladalam pedzlem "miotelka" ktorego uzywalam sporadycznie do makijazu,moze masz taki? szkoda kasy na sephorowski, ja kupilabym jakis zwykly np do rozu z rossmanna
A czy to musi byc pedzelek z naturalnego wlosia?

I jeszcze mam pytanko: Czy jak już zrobię peeling migdałowy to mogę nadal na wieczor uzywac toniku BHA 2% z mazideł i Avene Diacneal (retinoid) czy wtedy lepiej sobie dać spokój z kwasami przynajmniej na czas łuszczenia?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 10:13   #3679
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Aaaaaaaa dziewczyny, może panikuje, ale właśnie pierwszy raz zrobiłam sobie 20% kwas na wodzie, przedtem robiłam po 15, prawie 17%, i trzymałam nawet po 20 minut. Trez spróbowałam zrobić pełne 20% i smarowałąm buzię patyczkiem do uszu, w szczególności te miejsca z pryszczami i przebarwieniami. Od momentu gdy rozpoczełam nakładanie do zakończenia mineło 10 minut, potem jeszcze 3 wytrzymałam i poleciałam zmyć, bo koło nosa zaczęły mi się robić białe plamy i nwet nie mogłam się uśmiechnąć bo tak szypało Zmyłam żelem Babydream bo innego mydła nie miałam pod ręką i nasmarowałam buzię kremem sutkowym z Rossman, a te białe plamy tak szypały i nadal nie mogę się uśmiechać, bo te plamy sa akutrat w tej zmarszce wargowo-nosowej. Jakichś plam tam nie ma specjalnych, ale taka jakby białą skóra nawet nie wiem czy to są jakieś pęcherze czy tylko sucha skóra. Mam nadzieję, że tego nie będzie strupów?
Proszę powiedzcie że nic mi nie jest w zeszłym tygodniu maziałąm się tonikiem z BHA i Lysanelem i skórę miałam przesuszoną
------
chyba panikowałam, bo po białych plamach (one wyglądały tak jak rana po polaniu woda utlenioną) nie ma śladu, są tylko zaczerwienione placki, ale nie jakoś bardzo. Skórę mam napięta i jeszcze dzisiaj dało się te placki zamalować, a jutro zacznie sie łuszczyć.
Odetchnęłam z ulgą. Kolejny raze tez zrobię 20% tylko wydłużę czas reakcji, a prze ten strach to salicyla chyba zacznę robić punktowo.
Takie białe plamy mogą być. będzie dobrze, nawilżaj je jeszcze lepiej niż resztę twarzy
Na przyszłość - przydałoby się coś innego do neutralizacji, bardziej zasadowego.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
A czy to musi byc pedzelek z naturalnego wlosia?

I jeszcze mam pytanko: Czy jak już zrobię peeling migdałowy to mogę nadal na wieczor uzywac toniku BHA 2% z mazideł i Avene Diacneal (retinoid) czy wtedy lepiej sobie dać spokój z kwasami przynajmniej na czas łuszczenia?
To zależy na ile skóra będzie podrażniona. Po pierwszym peelingu na kilka dni może lepiej daj sobie spokój i tylko nawilżaj.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 10:51   #3680
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Takie białe plamy mogą być. będzie dobrze, nawilżaj je jeszcze lepiej niż resztę twarzy
Na przyszłość - przydałoby się coś innego do neutralizacji, bardziej zasadowego.
Wiem, że powinnam użyć mydła ale miałam zajętą łazienkę, więc poleciałam zmyć do kuchni a tam stał Babydream i płyn do naczyń. Myślałam zeby potem zmyć mydłem, ale jak już rozsmarowałam te lanoline (co też boli bo ona jest gęsta) to nie chciałam ponownie podrażniać skóry myciem. Na szczęscie dzisiaj jest ok, białe plamy zniknęły już późnym wieczorem, łuszczą mi się tylko skrzydełka nosa, ale to bardziej z kataru, bo starałam się je omijać
Dostałam tez wczoraj o 22 na maila info, wysłano paczkę z Mazideł. Mam nadzieję ze to oznacza, że wczoraj wysłali. Mogłabym się hialuronem smarować. W domu maziam się lanoliną, ale do pracy musi mi wystaczyc Ziaja oliwkowa i emulsja Avene, nie będę straszyć ludzi.
Tak pomyślałąm, czy mogę kłaść na twarz zel z Panthenolem, który kupiłam na oparzenia po słońcu, ale to nie jest czysty panthenol tylko taki specjalnie po opalaniu (też apteczny)http://www.i-apteka.pl/product-pol-1...zel-100ml.html
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 12:59   #3681
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam was drogie dziewczęta Obserwowałam ten wątek już kiedyś ale jakoś o nim zapomniałam i dziś postanowiłam zajrzeć bo mam parę pytań i pewne wątpliwości z którymi chciałabym się z wami podzielić otóż stosowałam kwas migdałowy, ale nie służył mi on ponieważ nie był to czysty kwas z mazideł ale ten kwas z allegro i miał jakąś dziwną tłustą konsystencję i zapchał mnie. Przerzuciłam sie więc na uwaga.....TCA
Też zakupiony na allegro ale ten już był czysty. Oczywiście rozwadniałam wodą jak się da żeby sobie nie zrobić krzywdy... Pierwszy raz naprawde byłam zadowolona, kwas usunął pryszczyki, rozjaśnił, skóra się świetnie złuszczała itd. Do pielęgnacji używałam Dermogalu a+e. No i zadowolona że tak pięknie wszystko wyszło jakiś tydzień po zrobiłam sobie kolejny zabieg Niestety tu już nie było tak kolorowo bo zrobiłam go chyba za wcześnie . No i nie smaruje się już dermogalem bo okazało się że mnie zapchało bydle strasznie. No i teraz tak. Wydaje mi się że moje przebarwienia sa jeszcze bardziej widoczne ( boje się czy się nie powiększyły ) skóra taka szara, wymaltretowana jakby, to większe złuszczanie chyba mam już za sobą ( minął tydzień od pilingu ) a skóra taka jakaś niezregenerowana wogóle, brzydka. Załamałam się dziś jak zobaczyłam swoja twarz dzis z rana całe policzki w czerwonych kropkach ;/. Smarowałam ją olejem z orzecha włoskiego codzień rano i wieczorem, a wczoraj kupiłam sobie krem Hippa taki różowy pielęgnacyjny i mieszam go właśnie z olejem. Martwie się, że się oszpeciłam że sama przedobrzyłam coś. Bo mam widoczniejsze te plamy niż miałam. ALe może to kwestia mojej histerii Zastanawiam sie jak tu jeszcze zmusić skórę do regeneracji bo jestem troche zdołowana. Wiele razy w sumie po kwasach wyglądałam gorzej a tu takie załamanie niewiem czemu, może po prostu już się pogmatwałąm w tym wszystkim. Mam taki pomysł żeby zrobić miksturę która przywróci moją twarz do normalności - zmieszać krem hippa z paroma kroplami oleju z orzecha wloskiego i dodac ze dwie trzy krople tego dermogalu moze tak by mnie nie zapchało? bo wczesniej smarowalam sie cala ta "rybka" jesli wiecie o co mi chodzi. Może dlatego moja skóra tak brzydko wygląda bo teraz sie nie smaruje tym dermogalem, moze to dzieki niemu tak ladnie wygladalam za pierwszym razem..... Pomozcie kochane, bo jestem zdesperowana cholera no

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

A no i oczywiście filtra używam i zamiast podkładu zwykłego EDM, więc podrażnienia wynikające z malowania czy słońca odpadaają ... A może któraś z was używała kwasu tca na własną ręke i mogłaby mi pomóc ?
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:20   #3682
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, po czym Wy poznajecie, że cos Was zapchało lub nie????
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 20:37   #3683
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdus34 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po czym Wy poznajecie, że cos Was zapchało lub nie????
Po wysypie niespodzianek Zapchane są pory także wyskakuja syfki
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 06:26   #3684
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mnie też jest trudno poznać jak wygląda zapchanie, bo mam stale zapchane pory, które wyciskam i ciągle cos wyskakuje, a to mały wyprysk, a to kaszak, a to gula...niezaleznie od tego czy czymś smaruje, czy nie, więc zmieniam, testuje by wykluczyć ewentualne zapychacze. Oczywiście zdarzają sie kosmetyki, które traktuje jak potencjale mega zapychacze, tak było w przypadku podkładu Mary Kay, a teraz stosuje i nic...więc sama nie wiem
Po moim 20% peelingu z przed 2 dni: skóra nadal napięta, miejsca po białych plamach poczerwieniały i robi się na nich taka jakby skorupka. Nawet mnie to cieszy, bo nie wygląda to specjalnie źle, a na pewno ładnie się złuszczy. Przewiduję, że dzisiaj pod konieć dnia zaczne obłazić. Jeszcze dzisiaj udalo mi się nałożyć podkład, choć na nosie widzę już suche skórki, no cała twarz jest napieta - jak się uśmiecham,wszytko się marszczy-wtedy widzę jak będę wyglądała w wieku 70 lat
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 09:58   #3685
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nawilżaj mocno tą skorupkę, pewnie zrobi Ci się coś w rodzaju brązowego strupka- absolutnie sama tego nie odrywaj!!!
Zostałyby Ci czerwone plamy- wiem to z własnego doświadczenia.
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 10:40   #3686
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki za ostrzerzenie bo ja mam głupią manie na odrywanie tych wszytkich skórek. Na szczęscie nie są te skorupki duże. Ale co ja mam zrobic jak jej (nie wiem jak to opisać) połwa tak jakby sie oderwie i będzie ledwie wisieć? Mam to doklejać? Czy spróbować delikatnie usunąć pęsetką? Idę się dosmarować, bo już mi zaczynają kawałki skóry odstawać.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 08:18   #3687
honey100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam
dzis w koncu zrobilam peeling migdalowy NATINUEL sama w domu, poczytalam troche o nim na forum i faktycznie jest swietny !!!!!!!!!!! kupiłam go na allegro za nie wielkie pieniadze bo az 28 zl a au kosmetyczki placilam 90 z tym ze ten zestaw co kupilam straczy na jakies pare zabiegow, wiem jak wygladaja te preparaty i jaka maja konsystencje i zapach bo czesto robilam to u kosmetyczki, tak wiec bez obaw zakupilam go na allegro tzn raz zostalam oszukana u innego sprzedajacego( czesc kosmetykow do zabiegu miala inna konsystencje i zapach), kwas rewelacja goraco wam polecam, mozna go spokojnie samemu zrobic w domu, w razie jakis pytan sluze pomoca
pozdrawiam
honey100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 08:46   #3688
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Co myślicie o używaniu Differinu razem z kwasami? Czy to za dużo może ?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 09:34   #3689
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja używam Differinu na nasmarowaną gębę tonikiem Lysanela i uważam że są duże efekty.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 10:48   #3690
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Dzięki za ostrzerzenie bo ja mam głupią manie na odrywanie tych wszytkich skórek. Na szczęscie nie są te skorupki duże. Ale co ja mam zrobic jak jej (nie wiem jak to opisać) połwa tak jakby sie oderwie i będzie ledwie wisieć? Mam to doklejać? Czy spróbować delikatnie usunąć pęsetką? Idę się dosmarować, bo już mi zaczynają kawałki skóry odstawać.
Nie odrywać, dosmarowywać dalej Jak dużo będzie wisiała można grubo przesmarować oliwką i jak rozmiękczy trochę wymasować- trochę skórek się zroluje sama i łuszczenie się przyśpieszy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.