zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 09:48   #61
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zespół policystycznych jajników

Gizmatko, sorki że odbiegam od tematu, jak usuwa się obecnie migdałki, czy teraz nie chorujesz częściej?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 12:42   #62
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: zespół policystycznych jajników

Własnie wróciłam ze szpitala. mam tylko czesc wyników , a na reszte musze czekac do 24 kwietnia. hormony tarczycy sa ok, ale z LDL-CHOL nie jest za ciekawie, OB podwyzszone. co do usg- macica jest w porzadku, nadnercza tez, ale na jajnikach jest mase pecherzyków i sa troszke powiekszone. rezonansu mi nie zrobiono (przyczyny ekonomiczne ).
tak ze wstepnie mam stwierdzone PCO i hypercholesterolemie. co do leczenia dowiem sie tez 24 kwietnia.
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 13:37   #63
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: zespół policystycznych jajników

Hej Dziewczyny, ja też mam PCO.
Wątek o PCO był jednym z pierwszych przez mnie założonych w pierwszym dniu istnienia forum. Oto link:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...co+a+ci%B1%BFa

Praktycznie od wielu lat 'jadę 'na Dianie, teraz od 2 lat na Jeanine, i bedzie tak dopoki nie bede chciala zajsc w ciązę.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 19:40   #64
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zespół policystycznych jajników

W tym i tamtym wątku jest wiele pytań bez odpowiedzi. Może włączą się kolejne wizażanki. Będziemy mogły wymienić więcej doświadczeń (ja dopiero po kolejnej wizycie u gina).
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 20:32   #65
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Gizmatko, sorki że odbiegam od tematu, jak usuwa się obecnie migdałki, czy teraz nie chorujesz częściej?

przepraszam ze teraz dopiero odpisuje
tak poza tematem to
Sa dwie szkoły usuwania moigdałkow -jelsi robisz to prywatnie(dosc drogo) to przez tydzien przed operacja (zabiegiem)jesz antybiotyki pozniej ciach po migadałach czyli usuwanie no i potem przez dwa trzy dni boli gardziol i tyle.

Jelsi przez NFZ to idziesz do szpitala (oczywscie musisz byc zasczepiona przeciwko zółtacce) po czym usuwaja migdały i lezysz pare dni w tym czasie jesz antybiotyki i koniec !

Ja po usunięciu moigdałów cierpialam przez 2dni -gardlo bola mnie tak jak przy anginie , pratycznie dosc dawno temu mialam je usuwane i do dzis nie mialam grypy jakies przeziebienie i to wszystko
Mitem jest to ze po wycięciu migdałów sie częściej choruje !
Ja przez wycienciem moglam nawet i dwa razy w miesiącu chorowac na angine a teraz psokoj i moge wsyztsko łykac a przed wycięciem to ........ nawet awiomarin gryść musiałam

Ale to tak poza tematem no i przepraszam za literówki(zamiana miejscami)


Ciesze sie ze atek sie "rozrasta"


Joanna20 -no i jak bylo ?bardzo ciebie męczyli ??
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 20:34   #66
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

joanna20 co to jest :hypercholesterolemia ??


jelsi chodiz o TK to wiadomo dosc drgoie badnie i pewnie srodki finansowe ksoncyzly im sie w styczniu bo tyle "chetnych "było
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 20:53   #67
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Kazali Ci isc do szpitala? Mi facet, ktory robil USG powiedzial obojetnie: "To tylko zespol policystycznych jajnikow". Nie bardzo wiedzilam co to jest... ginekolog tylko dala mi recepte hormony i... na tym sie skonczylo! Nie wiem, cy to, co mowil ten facet od USG jest prawda... Bo chyba dostalabym jakies skierowanie na inne badania, co?
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 20:56   #68
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: zespół policystycznych jajników

meczyli mnie 3 dni i mase krwi upuscili. a z ta hipercholesterolemia to znaczy ze mam za duzo cholesterolu
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-08, 14:56   #69
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zespół policystycznych jajników

Gizmiatko - dzięki!
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 17:48   #70
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zespół policystycznych jajników

Dziewczyny, piszcie co u Was. Dowiedziałyście się czegoś nowego?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 19:37   #71
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: zespół policystycznych jajników

dowiedziałam sie ze kobiety z nadmiernym owłosieniem (hirsutyzmem) przy pco maja duzo wieksze trudnosci z zajsciem w ciaze niz kobiety bez nadmiernego owłosienia z pco.
a zmieniajac temat statnio w zastraszajacym tepie zaczeły mi sie pojawiac nowe rozstepy (juz mam cale posladki nimi pokryte) i celullulit (posladki , uda ) . waze 51 kilo i ani szybko nie przytyłam ani nie schudłam. "zrobiło " mi sie to w miesiac!!! . miałam pare rozstepów (ok 10 paseczków), które zrobiły mi sie jakies 4 lata temu i koniec . a od jakiegos miesiaca zupełna katastrofa. wygladam jakbym miała z 30 lat. nie wiem co robic. zaczełam cwiczyc, masowac miejsca "problematyczne" , ale to nic nie daje.
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 12:43   #72
magda.k
Raczkowanie
 
Avatar magda.k
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Deurne
Wiadomości: 127
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
.......

Co do otyłych kobieet cierpiących na PCo to ponoc chudsze szybciej z tego wychadza ,ustepuje troche choroba i objawy niesttey wlosy nadal sa
jak napsialam wyzej ja je rozjasniam na wtarzy wąsy cały czas a latem takze na brzuchu

a powiedz mi, czym rozjaśniasz włosy na twarzy?

też mam PCO
__________________
my_Flickr

magda.k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-15, 13:24   #73
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

rozjaśniaczem z joanny kosztuje okolo 7 zl i starcza na dlugo
odsypujesz troche prozku odlewasz troche płyny (saszetki spinasz klamerka do bielizny) mieszasz potem nakladasz papke na wasiki czekasz okolo 10 minut i myjesz osbie to miejsce kremujesz tlustym kremem na chwile a na koncu taaadam i waskikow nie widac
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-19, 19:20   #74
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: zespół policystycznych jajników

Upup
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-19, 20:10   #75
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mnie celulit na tylku tez sie pojawil -szlag szlag szlag ...teraz juz wiem od czego ehh no i na nic kremu ,diety :| Czemu to musialo nas spotkac?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 08:27   #76
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: zespół policystycznych jajników

"
Cytat:
Napisane przez joanna20
dowiedziałam sie ze kobiety z nadmiernym owłosieniem (hirsutyzmem) przy pco maja duzo wieksze trudnosci z zajsciem w ciaze niz kobiety bez nadmiernego owłosienia z pco."

To wyjaśnia, dlaczego mnie dość gładko poszło z dziećmi.

"...od jakiegos miesiaca zupełna katastrofa. wygladam jakbym miała z 30 lat. nie wiem co robic. zaczełam cwiczyc, masowac miejsca "problematyczne" , ale to nic nie daje.
"

Ja niestety MAM 33, na ile wyglądam - nie wiem
W każdym razie nie daję za wygraną. Odchudzam się, walczę z cellulitem.
I widzę efekty mojego masowania i wcierania
Napisz jak i czym to robisz. Może też zajrzyj na forum "fitness", tam jest sporo o cellulicie.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 08:43   #77
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: zespół policystycznych jajników

Niestety nie moge sie w pełni wypowiedzieć co do PCO bo nie mam. Wydaje mi się, że z tą nadwaga to lekka przesada. To podobnie jak tabsami anty po krórych się tyje. Moja koleżanka jest przy kości a gdy tylko popatrzy na czekolade to tyje Jadła tabletki Cerazette po których waga momentalnie idzie w góre. Ale wiece co? Po prostu ruszała się, beigała, ćwiczyła i co? Nie przytyła. Ta nadwaga jako objaw badz skutek choroby wydaje mi sie wyimaginowana.
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-20, 11:10   #78
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: zespół policystycznych jajników

kasienko ....najpierw radziłabym ci poczytac sobie troszke o pco a potem sie wypowiadac.
nadmierne ilosci niektórych hormonów uposledzaja przemiane materii i gospodarke weglowodanową (stad cukrzyca, nadwaga, cellulit )
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-22, 21:12   #79
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

dziewczyny Wiecie sa rozne teorie i rozne zdania na temat PCO
Wiec trzeba cyztac cyztac i jeszcze raz czytac
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 11:01   #80
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam wszystkich dziś po raz pierwszy zaglądnęłam na ten temat. też mam to paskudztwo dowiedziałam się o tym mając 18 lat(teraz mam 24 lata). Miałam takie objawy : koszmarny trądzik, miesiączki pojawiajace się kiedy tylko chciały,oczywiście później niż ustawa przewiduje, a jak były to okropnie bolące, owłosienie jak u Yeti prawie że(dobrze,że jestem blonynką to i włosy jasne).
Z powodu trądziku wpierw leczyłam się u dermatologów, dopiero mój 3ci dermatolog powiedział,ze powinnam zgłosić się z tym do ginekologa. No i poszłam do ginekologa (do dziś chodzę do tej pani ginekolog,świetna lekarka, w dodatku bardzo sympatyczna, co dla 18 letniej dziewczyny tymbardziej było istotne ). Miałam iść do szpitala na 1 dzień by zbadać gruntownie hormony,zostałam dobry tydzień bo okazało się,że mam torbiel, która nalezy usunąć z jajnika (część lewego jajnika też mam usunięta przez to ). Potem zaczęłam brać tabletki, wpierw Cilest, teraz od jakiegoś roku Jeanine. Teraz nie biorę leków,wstrzymałam je bo miałam robione badania hormonalne i USG,na których okazało się w dodatku,że mam skłoność do cukrzycy no i oczywiście mam też torbiele czynnościowe,ale one juzżna mnie wrażenia nie robią. jedno mnie teraz gnębi. Odkąd odstawiłam tabletki(3 miesiące temu) to mój okres -co mnie nie zdziwilo-rozregulował sie i miałam go co 35 dni, teraz natomiast czekam na okres a czekam już od 42 dni!!!w prawdzie nie uprawiałam sexu wiec ciąże wykluczam ale petting był (o możliwościach zajścia w ciąże w czasie pettingu czytałam juz na forum więc nie będę tu robic off-topica o tym )i trochę się tym denerwuję. Tym bardziej czekam na ten okres,że teraz znow wznawiam branie tabletek a ten okres jak na złość spóźnia się i spóźnia
PS1: Odkąd zaczęłam brać tabletki to schudłam 15 kg (zaczęłam je brac w wieku 18 lat,teraz mam 24 lata i wciąz waga się trzyma ). Jednak powodem były słowa pani ginekolog,która mówiła,że przez tabletki mogę przybrać troszkę na wadze,a że mam tendencje (tego nie powiedziała,sama to wiem,miałam wtedy kilka zbędnych kg) to powinnam uważać. I z powodu tych słów postanowiłam wziąść sie za siebie, zrezygnowałam ze słodyczy,zaczęłam wiecej ćwiczyć no i schudłam

PS2:Pytałam sie mojej ginekolog o to,czy będę mogła miec dzieci. Ona mi odpowiedziała,ze mam się nie martwic o to, bo są metody na to,bym miała dzieci i że urodzę zdrowe dziecko kiedy będę chciała ja jej wierzę

PS3: Mam nadzieję,że nie usnęłyście czytajcie moje długie wypociny
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-24, 15:21   #81
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam!
cóż, i mnie dotyczy PCOS - na razie doktor stwierdził to na podstawie objawów i zwykłym usg (widać liczne pęcherzyki). Byłam w Klinice Endokrynologii w Katowicach Ligocie u dr Małgorzaty Zięby, i mam skierowanie na badania krwi metodą izotopową: wolny testosteron, prolaktynę, tarczycę, kortyzol.
Jak pójdę (mam termin dopiero na lipiec) z tymi wynikami to może podejmą już jakies leczenie. Chciałabym, żeby mnie położyli w tym swoim szpitalu i dokładnie przebadali.
Dziewczyny, które tam się leczą - uważacie, że są to dobrzy i kompetentni lekarze?
Mam 31 lat, szukałam pomocy od 19 roku życia!!!! i do tej pory lekarze bez zbadania przyczyny ładowali we mnie leki hormonalne i anty. Niektóre działały ale tylko w miesiącu w którym je brałam, po odstawieniu znowu nie było miesiączki.
Mam PCOS (a przez niego hirsutyzm, rozwalone hormony, wypadanie włosów z głowy, pękające paznokcie w połowie płytki, nawracające grzybice różnego rodzaju, cellulitis, rozstępy, brzydką cerę, krosty i zapewne brak owulacji) ale nie mam nadwagi i nigdy nie miałam.
Mam też złe krążenie krwi, za mało mazi w kaletkach w nadgarstkach i stąd bóle- ale to juz nie wiem, czy ma związek z PCOS???

pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 11:31   #82
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Aliszcze ja nie usnełam ;-)
Jelsi chodzi o zajscie w ciąze to owszem sa metody jesli nie dzie naturalnie zasc w ciaze to potem jest laparoskopia(mam nadzieje ze nie pomylilam nazwy) i inne metody w najgorszym przypadku in vitro a na koncu adopcja.

kawalek lelwego jajsnika mss usunietego ?

Jelsi chodzi o psoźniejący sie okres to ,tym nie nalezy sie przejomowac! Pozniewaz to na co chorujemy ma wąłsnie taka przypadlosc:| Ja mialam okres co 21 dni co jakis czas mi okres "wypadał" pozniej mialam co 28 dni az w koncu poszlam do ginekolog ..przepislaa mi luteine na wywolanie okresy no i ja baralam okres byl, nastepnie mialam brac luteine na wyregulowania i to tez dzialalo przez pierwsyz miesiac ,pozniej okres dostalam po 21 dniach no a teraz czaekam to czekam juz prawie 30 dni , na to nie ma reguly:|
Takze zastanwiam sie na anty ....ale kurcze mam miec badania wiec narazie musze sie wstrzymac:| Ja sie bardzo boje tego ze dziecka nie bede mogla miec:| i ta mysl sen z powiek u mnie spędza:|


Betty 31 Powiedz mi prosze czy ty musisz cos płacic za te badania?

U mnie lekarz tez stweirdzil PCo na podstawie usg,pozniej inny lekarz przepsial mi badania(dosc dorgie) wykonalam je i stweirdzil ze to PCo ale musi jeszcze dokaldnie mnie przebadac no i czekam :|
Jelsi chodzi o cellulit i rozstepy(niestety ostanio swtierdzilam u mnie to samo z przerazeniem)ja do tego jestem strasnzie blada wiec rozstepow nie widac ale cellulit to juz inna historia:|
Ja tez nie jestem gruba ani nadwagi nie mam,widze natomiast jak moja skora sie zachowuje od pewnego czasutroche dziwnie.

Jelsi chodiz o ta lekarke to jej nie znam,ale dos pzitala na badania mozesz isc nawet jak lekarka tobie nie spasuje to mozesz wziasc swoje badania i isc gdzie indziej.
nadmierne owlosienie chyba kazdy ma kurcze z PCo, ja mam ciemne wlosy i wąsiki rozjasniam rozjasniaczem ściezke na brzuszku powyzej pępka zostawiam nic z nia nie robie(ja zaczne chodzic na solarium mam nadzieje ze mi sie rozjasnią)a pod pepkiem najnormalniej w świecie gole od jakis 5 lat :|
Co dziene mam wlosy tylko w tych miejscach w zmorzonej ilosc na rekach i nogach wlosów prawie nie widac trzeba sie dobrze przytarzec aby je znalesc:|

No oki ale ja juz nie mecze moimi wywodami



Ps.czy kotras z was chodzi na solarium ?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 15:48   #83
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

witam!
zacznę od odpowiedzi na pyt:
- nie płaci się za badania jeżeli dostanie się skierowanie od lekarza z poradnii bądź kliniki publicznej, ale oczywiście wtedy trzeba iść do laboratorium wskazane przez tego lekarza.

Tzn, że raczej nie masz silnego hirsutyzmu, skoro nie masz ciemnego i sztywnego owłosienia na nogach, rękach, brodzie - czyli naprawdę masz się z czego cieszyć. Poza tym osobie z PCOS ale bez hirsutyzmu łatwiej jest zajść w ciążę.

pzdr
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 20:57   #84
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

na brodzie mam pojedyncze woski usowam je penseta, wasik rozjasniam i sciezka...no ozabczymy jak ebdzie z tym zajsciem w ciąze:| Narazie moj TŻ nie planuje dziecka ,zreszt anie sztuka ponoc zajsc ale sztuka utrzymac siebie dziecko :| no ozbaczymy jak to bedzie
poki co wsyztskie kobietki mocno tule i pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-26, 21:25   #85
ZielonyKot
Przyczajenie
 
Avatar ZielonyKot
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Forum PCOS

Witam Wizażanki Zagladam na forum nieregularnie od dwóch lat, ale nie odzywałam się dotychczas. Ponieważ sama niedawno dowiedziałam się, że jestem szczęśliwą posiadaczką PCOS, starałam się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej. Trafiłam na rewelacyjne forum http://pco.enarea.com/. Znalazłam na nim wiele praktycznych informacji. Dzięki nim zmieniłam dietę na niskoglikemiczną (skuteczną przy insulinoodporności, towarzyszącej często PCOS) i faktycznie, pomogło mi to w walce z "oponką" na brzuchu i nie tylko. Może już też znalazłyście ten adres, ale jeśli nie, to polecam Kobietom O Mocnych Nerwach i zespole policystycznych jajników.
ZielonyKot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 17:32   #86
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Forum PCOS

A ja powracam z moim pytaniem... Bo z tego co wyczytałam na tym forum, to objawami PCO są pękające paznokcie w połowie płytki, nawracające grzybice różnego rodzaju, cellulitis, rozstępy, brzydka cera, krosty... A ja to wszystko mam... Na kazdym USG mialam pecherzyki na jajnikach, mialam tez jakas torbiel czy cos... I lekarz, ktory mi robil USG powiedzial, ze to PCO, ale moja ginekolog mi nawet o tym nie wspomniala... Dala mi tylko hormony "na bolesne miesiaczki" (bo nie pomagaja mi nawet najsilniejsze leki na recepte), ale ja sie po tych hormonach czuje jeszcze gorzej... Czy to mozliwe, ze mam PCO??
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 18:19   #87
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

nie mogę stwierdzić, że jesteś chora,bo nie jestem lekarzem
mogę powtórzyć, że ja mam takie właśnie objawy i niestety mam PCOS

idź lepiej jeszcze raz do lekarza i porządnie go wypytaj, a ta Twoja gin. jest do kitu
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 20:37   #88
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Zielony kot Witam serdecznie w imieniu wizanek
dziekujemy za adres forum
mOn!k@ -te twoje objawy to moga byc PCo ,jelsi geinekolog na usg stweirdzil PCo to cos w tym jest chyba. moze idz do innego ginekologa kotry ciebie przepada porzadnie!!
Wiesz kazda vchoroba ma rozne objawy kotre sa podobne do innych chorob ,wiec radze isc do lekarza kotry sie zna na tym co robi ? ! pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 20:50   #89
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Dzieki za odpowiedz Moja ginekolog jest na macierzynskim, czyli musze isc do kogos innego... i to zrobie, jak tylko skoncze brac te glupie hormony (czyli za 2 tygodnie - jupi!). I chyba wybiore sie jeszcze do kilku innych....;/ coz trzeba to trzeba
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 21:22   #90
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

jak bedziesz szla to wez wsyztskie usg ze soba opisy badan jakies ywniki wsyztsko co masz no i nowej ginekolog powiedz ze mialas podejrzenie o PCO i jakie hormony bralas ile dni miesiecy lat to wsytzsko jest ważne
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.