Brązowe plamy na ciele. POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-02, 15:49   #1
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Unhappy

Brązowe plamy na ciele. POMOCY!


Witam! Mam problem na moim ciele pojawiły się jakiś czas temu brązowe plamy których wciąż przybywa. Plamy mam na całej szyji. Koło uszu, pod brodą. Na rękach, ramionach, dekoldzie, plecach. Małe plamki zaczynają też pojawiać się na twarzy. Załączam dwa zdjęcia. Co to może być, bo wygląda strasznie... Jestem załamana. Jutro idę do lekarza, a tu chcę tylko się zorientować na co być przygotowana. Co to może być. Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Dodam jeszcze, że mam 19 lat. Nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych. Jedyny lek jaki przyjmuje to lek wziewny na astme seretide dysk 250. Na słońcu nie spędzam za wiele czasu.

http://img37.imageshack.us/i/zdjcie0670.jpg/
http://img213.imageshack.us/i/zdjcie0663.jpg /
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 16:33   #2
sukienkanastudniowke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Hej
Czasem takie plamy wychodzą jeśli dzieje się coś złego z wątrobą... a co do tego Twojego leku,to w działaniach niepożądanych jest,ze jeden ze skladnikow "...propionian flutikazonu: moze powodowac skórne reakcje nadwrażliwości". Po wizycie u lekarza napisz koniecznie co stwierdzil
poozdrawiam i zycze "odplamienia"
sukienkanastudniowke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 07:31   #3
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Wygląda to na odczyn toksyczny spowodowany lekiem i byc może ekspozycją na słońce. Powinna pani otrzymać leczenie przeciwalergiczne. Z reguły takie zmiany bardzo szybko się wycofują. Życzę zdrowia.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 10:16   #4
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Niestety lekarz ma urlop cały tydzień... A do innego nie chcę iść, więc tydzień muszę się jeszcze pomęczyć, ale jak tylko się dowiem co to jest to na pewno dam znać
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 14:33   #5
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Ja mam jeszcze pytanie co do tych plam. Otóż kilka dni temu posmarowłam się samoopalaczem (pierwszy raz w życiu) ponieważ stwierdziłam, że skoro te plamy mogą być od słońca to będzie bezpieczniej użyć samoopalacza (wcześniej wyczytałam w internecie, że taki sposób opalania się nie jest szkodliwy). Z solarium nie korzystam i nigdy nie korzystałam. Więc wysmarowałam się tym samoopalaczem i było wszystko ok te plamy z początku pociemniały bardziej. A dzisiaj patrze a te plamy zrobiły się zupełnie białe. Wie ktoś może co to jest?
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 21:21   #6
gossip_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Mam dokładnie to samo!

Planuję iść do dermatologa, ale narazie nie mam takiej możliwości.

U mnie nie jest to aż tak rozprzestrzenione, ale plamy są prawie na całej szyi, w okolicach pach, pod biustem i na plecach.Kiedyś były mniejsze.Z czasem bledną, lub całkiem znikają na jakiś czas.

Zauważyłam też, że pod wpływem słońca bledną, ale później pojawiają się znowu.Czy udało Ci się coś z tym zrobić?Dermatolog pomógł?

Liczę na szybką odpowiedź.
gossip_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:21   #7
ashin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Hej! Ja tez mam podobny problem. Moje brązowe plamy na razie są na szyi, czasem swędzą i pod wpływem słońca ciemnieją. Przeczytałam, że może to być łupież pstry, jak również objawy nowotworowe. Do lekarza się zgłoszę ale na razie proszę was o rade i pomoc. Dzięki

Edytowane przez ashin
Czas edycji: 2010-06-07 o 22:22
ashin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 19:35   #8
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Ja mam podobne plamki, ale bardzo małe, moja mama za to ma ich mnustwo na dekoldzie i brzuchu. Po tych plamach wystąpiła u mnie pokrzywka idiopatyczna i alergie, wierze że to przez nie i zamiast chodzić do alergologa, pójde do dermatologa, coś się dzieje w moim organizmie, wołam o pomoc, a lekarze mówią "wszystko w porządku" i przepisują leki....
Plamy wychodzą mi co jakiś czas, smaruje je maścią cynkową, jest bardzo tania od 2 zł do 5zł. czasami mogą plamy pierw zrobić się białe ale z czasem przybiorą normalnego koloru, opaliłam się na słońcu i w ogóle ich nie widać
Piszcie o tych plamach jak już coś będziecie wiedzieć
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 10:51   #9
PaulinkaKozbial96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Hej. Mam 15 lat i również mam te plamy jeszcze do nie dawna mialam je tylko na szyi ale nic sobie z tego nie robilam myslalam ze znikną lecz po czasie zaczeły wyskakiwać na ramionach na piersiach a brzuchu i wczoraj zauważyłam na plecach gdzieniegdzie są takie małe a hdzoeniegdzie duże bardzo chce się tego pozbyć ponieważ jestem bardzo młodą osobą nie wiem co mam z tym za bardzo robić ;( boje się ze to jakaś choroba ze cos sie moze stac . Czy moze ktoś z was wie od czego takich plam sie dostaje ??
Bardzo prosze o pilna odpowiedź ...
PaulinkaKozbial96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:07   #10
holmes607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witam serdecznie-okazuje sie że mam ten sam problem..
Postanowiłem napisać mimo że temat ma juz łądnych pare lat z pytaniem do was czy coś w tej sprawie juz wiadomo-co to jest,z jakich przyczyn sie pojawia i jak to zwalczać?
Mam nadzieje że się ktoś konkretny odezwie i czegoś sie dowiem przed wizytą u lekarza...
Pozdrawiam
holmes607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:54   #11
holmes607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Wiecie już coś w końcu na ten temat?
holmes607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 08:58   #12
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Ja wiem co nieco
Miałam plamy - używałam MAŚĆ CYNKOWĄ - po tygodniu zniknęły, potem szybko wróciły, powtarzałam z 3 razy i już od roku nie mam
Drugi sposób (mojej mamy) NIZORAL - umyć włosy i pianką w miejsce gdzie są plamy, odczekać do 3-5min i zmyć. Powtarzać przy każdym myciu głowy.
Dodam że maść cynkowa z 5zł max a Nizoral 30-50zł jeśli się nie mylę ;P
Powodzenia
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 22:40   #13
gossip_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Ja również wiem co nieco.

Byłam z tym u dermatologa w końcu- według niego jest to jakiś grzybek skórny, który pojawia się z jakiś tam przyczyn(jakich dokładnie, to nie wiem, coś tam z bakteriami na skórze, itd.). Dostałam szampon do kupienia i maść, do smarowania.O ile tego pierwszego nie stosowałam, to drugie kupiłam od razu, i po 2-3 smarowaniach plamy znikły CAŁKOWICIE. Byłam w siódmym niebie ale potem pojawiły się znowu...więc posmarowałam-zniknęły, po jakimś czasie-pojawiły się znowu.I tak w kółko.O ile wcześniej nie miałam, teraz mam je na całych plecach.I znowu czeka mnie smarowanie.

O tym Nizoralu też mi dermatolog wspominał- muszę spróbować.Tak samo z maścią cynkową.

A co do kremu-nazywa się HASCOFUNGIN i jest do kupienia w aptece bez recepty, za kilkanaście złotych.Pomaga-jak dla mnie doraźnie.

Jak ktoś wie jak sobie poradzić z tym uporczywym problemem-niech pisze.

Pozdro
gossip_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 04:09   #14
holmes607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Dzieki za zainteresowanie dziewczyny i powodzenia życzę-ja narazie mam na szyi tylko z jednej strony Bogu dzieki.Lecz mimo wszystko ciesze sie że są na to sposoby przez was już praktykowane które pozwalają na zlikwidowanie tego.
Pozdrawiam
holmes607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 06:33   #15
ale_ksa_ndra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witam te plamy to "grzybek plamisty"! jak go załapiesz to będzie ciężko go zwalczyć, mój facet go ma już od paru lat, nie ma leku na to, raz się pojawia potem znika i tak w kółko, główna przyczyna to kurz i pot! tak dermatolog powiedział i tak widocznie jest bo gdy znika na jakiś czas to za miesiąc już jest! maści takie jak Cynkowa czy Tormentiol tylko łagodzą te zmiany ale do końca nie leczą.! Mój długo brał Heviran pomogło na krótko i znów sie pojawiły. Antybiotyk też nie zdziałał cudów! to nie jest zaraźliwe i na dzieci nie przechodzi bo mamy córkę, która ma 6lat i nie ma żadnych zmian skórnych tak jak i ja. Powodzenia ! jak znajdziecie jakiś nowszy sposób na te plamy to dajcie znać!
ale_ksa_ndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 08:13   #16
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Ciekawe, ja po maści cynkowej już ponad półtora roku nie mam
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 00:33   #17
holmes607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Hej
Musze wam powiedzieć że już bogu dzięki jakoś udało mi sie te plamki na szyi zlikwidować za pomocą pewnej maści-nie pamietam nazwy w tym momencie ale może jutro wpadne i wam napisze...
Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w przypadku paru osob z tego portalu ze plamy wroca
Pozdrawiam
holmes607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 09:26   #18
x22x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witaj Chciałabym Ciebie poprosić o nazwej tej maści co pomogła Tobie zwalczyć ten przykry problem. Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez holmes607 Pokaż wiadomość
Hej
Musze wam powiedzieć że już bogu dzięki jakoś udało mi sie te plamki na szyi zlikwidować za pomocą pewnej maści-nie pamietam nazwy w tym momencie ale może jutro wpadne i wam napisze...
Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak w przypadku paru osob z tego portalu ze plamy wroca
Pozdrawiam
Witaj Chciałabym Ciebie poprosić o nazwej tej maści co pomogła Tobie zwalczyć ten przykry problem. Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź. Pozdrawiam.
x22x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 17:56   #19
oluska114
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

dokładnie panie mam 15 lat niedawno wyskoczyły mi plamki brązowe na szyi i dekolcie smaruje maścią triderm ( lekarz przepisał ) miałam już je kiedyś ale nie wiem od czego one wyskakują ?? pomocy!!
oluska114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 09:28   #20
emilia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witajcie,
również posiadam brązowe plamy na ciele. Mam na szyi, brzuchu a na plecach bardzo duże plamy. Jest to tzw. ŁUPIEŻ PSTRY, który znika i się pojawia i tak w kółko. Mam go już od 3 lat i nie mogę się go pozbyć. Używam maści takich jak: Hascofungin i Mycosolon oraz trzeba myć te plamki szamponem przeciwłupieżowym, niestety plamki ponownie u mnie się pojawiają. Jeszcze nie stosowałam Nizoral-u, też o nim słyszałam, lecz muszę wypróbować.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w wypędzeniu tego łupieżu pstrego Mam nadzieje, że również u mnie zniknie i się już nie pojawi, bo naprawdę jest to bardzo męczące.
emilia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:41   #21
sylwiaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witam wszystkich! Tak to łupież pstry! Ja używałam maści MICETAL i pomogła! Pozdrawiam
sylwiaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:58   #22
cysio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Witam wszystkich, 3 lata temu miałem taki sam problem jak wy wszyscy. Również szukałem rozwiązania w internecie na forach, gdyż wszelkie maści przypisywane mi przez dermatologa działały krótkotrwale a problem powracał! No i znalazłem, spróbowałem i działa - do dziś (3 lata) plamy nie wróciły .

Sposób jest banalnie prosty i z tego co czytam część z was go stosuje, otóż:

przez około tydzień codziennie wieczorem brałem prysznic myjąc włosy head and shoulders-em (to żadna reklama, może być nizoral) i potem lałem szampon na ręce i nacierałem nim całe ciało - nie tylko tam gdzie plamki. I stałem taki w pianie przez około 5-7 minut, potem sie spłukiwałem.

Po ok 2 dniach plamki pojaśniały a potem zniknęły całkiem ale uwaga nie wolno przestać jak znikną bo one są "zakorzenione" głębiej i dlatego wracają!!! "Pieniłem się" jeszcze parę dni mimo że po plamach nie było śladu. Potem kupiłem w aptece maść (nie szampon) Nizoral i smarowałem się nim jeszcze pare dni tam gdzie miałem plamki.

Minęło 3 lata i na szczęście plamki nie powróciły a najlepsze jest to że od lat biegałem po dermatologach a oni mówili: "no tak, tego sie nie da wyleczyć, plamki powracają" i przypisywali mi wciąż nowe recepty.
Pozdrawiam i przypominam, trzeba sie zmobilizować i przez tydzień szampon, tydzień maść żeby nie wróciły jak u mnie
cysio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:06   #23
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

mam pytanie a propos kremu Micetal - faktycznie jest skuteczny? Komuś jeszcze pomógł?
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 23:15   #24
irenkapolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Brązowe plamy na ciele. POMOCY!

Cześć pamiętajmy iż brązowe plamy na skórze to tzw. plamy wątrobowe lub plamy starcze. Nie zawsze oznaczają problemy zdrowotne związane z wątrobą. Zdjęcia chorób skórnych znaleźć można na https://www.bolimnie.com/galeria-chorob Plamy pojawiają się przeważnie u osób po 40. roku życia i u zdecydowanej większości kobiet po 50. roku życia.
irenkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-17 00:15:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.