Peeling skóry głowy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 07:15   #31
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Peeling skóry głowy?

Dziewczyny, a po tym pilingu nie macie płatków naskórka we włosach?? Ja raz zrobiłam i miałam tego pełno, a że włosy mam ciemne to strasznie było to widoczne
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 10:20   #32
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po tym pilingu nie macie płatków naskórka we włosach?? Ja raz zrobiłam i miałam tego pełno, a że włosy mam ciemne to strasznie było to widoczne
Wlasnie u mńie wszystki znikają i robię peeling gdy widze na moich ciemnych włosach suche skorki.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 18:00   #33
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Wlasnie u mńie wszystki znikają i robię peeling gdy widze na moich ciemnych włosach suche skorki.
Kurcze... u mnie wręcz odwrotnie
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 10:54   #34
marjories
Raczkowanie
 
Avatar marjories
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 200
Dot.: Peeling skóry głowy?

Od niedawna robię peeling kawą. Zaczęłam z myślą o przyspieszeniu wzrostu włosów (lepsze ukrwienie skóry głowy wpływa na cebulki, poza tym sama kofeina, jak już zostało wspomniane, ma działanie stymulujące). Za krótko peelinguję, by pod tym względem zauważyć efekt, ale już po pierwszym peelingu na moich cienkich, prostych włosach widzę inny efekt - większą objętość. Prawdopodobnie ten peeling odbija włosy od skóry głowy i co najmniej do następnego mycia mam efekt gęstszych włosów.
marjories jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:08   #35
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Peeling skóry głowy?

Ja próbowałam na razie raz - cukier z szamponem, ale prawie nic nie odczułam. Cukier szybko się rozpuścił.

Szkoda, że gotowe peelingi do głowy są takie drogie... Myślałam, że może spróbuję z takim do twarzy. Na pewno będzie łagodniejszy niż taki do ciała. Próbował ktoś?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 20:01   #36
natalia144
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling skóry głowy?

UWAGA BLONDYNKI!
Peeling z kawy może przyciemnić włosy!

Dzisiaj próbuję najprostszego połączenia: 4 łyżki cukru i 2 łyżki szamponu
natalia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 20:30   #37
AnnaMonika23
Przyczajenie
 
Avatar AnnaMonika23
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 14
Dot.: Peeling skóry głowy?

Ja staram się chociaż raz w miesiącu robić peeling. To bardzo ważny element pielęgnacji skóry głowy, o którym często się zapomina. U mnie sprawdza się on świetnie - skóra jest oczyszczona, lepiej przyjmuje maski i oleje, a włosy są o wiele świeższe i przez jakiś czas mniej przyklapnięte, niż zwykle. Robię go z szamponu i cukru
AnnaMonika23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 09:45   #38
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

U mnie domowe peelingi albo nic nie robią albo wręcz pogarszają sytuację, włosy szybciej się przetłuszczają. Te z cukru są przy gęstych włosach bardzo trudne do przeprowadzenia, cukier w kontakcie czy to z szamponem czy z po prostu mokrą skórą i włosami się rozpuszcza.
Zgadzam się z wyczytaną na pewnym blogu opinią, że takie peelingi mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc roznosząc zalegające sebum po całej głowie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:35   #39
GoldenLook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Peeling skóry głowy?

Peeling może być mechaniczny lub enzymatyczny. Ja bym nie ryzykowała z mechanicznym czyli np.kawa,cukier bo może podrażnić skórę głowy Jakiś enzymatyczny z apteki będzie najlepszy. Z profesjonalnych np.fryzjerskich jeszcze się nie spotkałam ale jak znajdę to dam znać
GoldenLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:56   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez GoldenLook Pokaż wiadomość
Peeling może być mechaniczny lub enzymatyczny. Ja bym nie ryzykowała z mechanicznym czyli np.kawa,cukier bo może podrażnić skórę głowy Jakiś enzymatyczny z apteki będzie najlepszy. Z profesjonalnych np.fryzjerskich jeszcze się nie spotkałam ale jak znajdę to dam znać

Profesjonalne peelingi też są mechaniczne, mają w składzie głównie substancje naturalne (czym się zresztą chwalą) a ich używanie polega głównie na mocnym ugniataniu, tarciu i masowaniu skóry głowy. Byłam niedawno na takim peelingu i miałam wielką ochotę wziąć po nim coś przeciwbólowego, tak mnie czaszka bolała. Patrzyłam też na inne preparaty trychologiczne i wśród nich nie było w składach niczego, co by mogło zadziałać jak peeling enzymatyczny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:18   #41
ECOALI93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Peeling skóry głowy?

Czyli, żebym dobrze Was dziewczyny zrozumiała. Do peelingu skóry głowy mogę wykorzystać fusy, z kawy, którą wcześniej wypiłam? No i czy to się sprawdzi, przy dużym łupieżu, na który żadne środki farmakologiczne nie działają?

Blogowe szaleństwo na http://wswieciejedzenia.e-blogi.pl/ - zapraszam.

Edytowane przez ECOALI93
Czas edycji: 2015-05-29 o 09:06
ECOALI93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 15:04   #42
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

Wpisz w wyszukiwarke 😏
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 10:08   #43
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy robię od 3 tygodni. Dwa razy w tygodniu, tak mi zaleciła trycholog ze względu na to, że mam łojotok.
Po pierwszym peelingu (robiłam go z samego rana) wypadło mi sporo włosów, ale tym się nie przejęłam, uznałam, że to były martwe włosy, które były zaczopowane przez łojotok właśnie. Natomiast wieczorem miałam bardzo tłuste włosy, normalnie łój na całej głowie. Dawno czego takiego nie widziałam, jakbym ze 2 tygodnie nie myła głowy, albo i dłużej.
Drugi peeling już nie miał takich skutków, włosów wypadło niewiele, wieczorem łoju nie było.
Kolejne peeling również nie skutkowały wypadnięciem większej ilości włosów, niż normalnie. Ale co zauważyłam, po peelingu bardzo włosy mi się skołtuniły. Miałam problem z rozczesaniem, nawet po dwukrotnym umyciu szamponem.
Peeling robię z fusów z kawy i szamponu babydream.
I druga rzecz: po peelingu bardzo świeci/błyszczy mi się skóra i jest to stan stały.
Też to u siebie zauważyłyście, czy tylko ja tak mam? Przez to bardziej widać prześwity
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 11:28   #44
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

Nie za bardzo rozumiem czemu peeling głowy robić fusami do kawy? Czy tak powiedziała lekarka?
Peeling kawowy jest dobry do skóry (głównie na cellulit). Wydaje mi się, że w porównaniu z cukrem na włosy wypada gorzej.
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:19   #45
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling skóry głowy?

Nie. Trycholog zaleciła tylko peeling głowy, nie mówiąc jakim.
Na jednym z blogów włosowych znalazłam przepisy na różne peelingu do skóry głowy. Wykorzystałam z fusów z kawy, jako najprostszy do zrobienia.
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:36   #46
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

No to osobiście polecam cukrowy do skóry głowy. Cukier działa nawilżająco itd itp szczegóły w tym artykule - https://wizaz.pl/Fryzury/Peeling-cukrowy-skory-glowy

Poza tym jeśli kołtunią Ci się włosy to osobiście uważam, że złego peelingu użyłaś. Cukier rozpuści się po dużej ilości wody i nie będzie problemu z rozczesywaniem. Jak byś miała jeszcze jakieś pytania to śmiało zapraszam.
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:06   #47
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling skóry głowy?

Podejrzewałam, że skołtunienie jest moją winą, że robię nieodpowiednie ruchy przy peelingowaniu.
Ale faktycznie, spróbuję z cukrowym i zajrzę do linka. Dzięki za pomoc

A z błyszczeniem się skóry? To minie, czy już tak zostanie?

Edytowane przez Lulu na moście
Czas edycji: 2015-08-13 o 13:13
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:24   #48
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

Nie mialam tak nigdy, nie wiem co Ci powiedziec. Mam nadzieje, ze przy zmianie peelingu ustanie.
Polecam sie na przyszlosc 😘
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:50   #49
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Peeling skóry głowy?

Ja robię sobie maskę peelingującą. Po pierwsze mam mega wrażliwą skórę, która potrafi się łuszczyć, po drugie ostatnio się mi włosy przetłuszczają, po trzecie wypadają i musiałam coś wymyśleć na to wszystko. W moim przypadku drogeryjne kosmetyki odpadają. Co wymyśliłam?
biorę (na oko)
- cukier
- szampon
- białą glinkę
- d-pantenol
- olej rycynowy
- olej migdałowy

Mieszam to wszystko i nakładam na głowę delikatnie masując skórę głowy i trzymam parę minut. Zazwyczaj robię peeling całego ciała i twarzy wtedy więc to trochę trwa. Kiedyś nie dawałam d-panthenolu oraz olejów to włosy były szorstkie i musiałam je myć jeszcze raz. A teraz nie muszę.
Włosy mam mocne, nie wypadają mi tak mocno i się nie przetłuszczają
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 15:38   #50
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Lulu na moście Pokaż wiadomość
Podejrzewałam, że skołtunienie jest moją winą, że robię nieodpowiednie ruchy przy peelingowaniu.
Ale faktycznie, spróbuję z cukrowym i zajrzę do linka. Dzięki za pomoc

A z błyszczeniem się skóry? To minie, czy już tak zostanie?
Nakładaj duża ilość odżywki na włosy, najlepiej jakiejś cięższej typu Oleo Repair. To zapobiegnie w jakimś stopniu plątaniu włosów.

Co do samego peelingu domowego, to zauważyłam, że zdania trychologów są w tej kwestii podzielone. Ten, u którego byłam polecał, ale czytałam też odwrotne wypowiedzi i to trychologów pracujących w tej samej sieci placówek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 15:55   #51
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

No bo kazdy ma swoj sposob, nie ma uniwersalnych rozwiazan. Jak sie nie przetestuje to sie czlowiek nie przekona 😛
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 16:25   #52
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Kukarda Pokaż wiadomość
No bo kazdy ma swoj sposob, nie ma uniwersalnych rozwiazan. Jak sie nie przetestuje to sie czlowiek nie przekona 😛

Tylko właśnie tu jest ciężko z ocena wyników domowych peelingów. Też je swego czasu robiłam, a jak w końcu trafiłam pod kamerkę trychologiczną, to się okazało, że głowę mam pooblepianą warstwą starego tłuszczu, czopy z sebum u podstawy większości włosów - i tego nie usuwały ani te peelingi ani mocne szampony drogeryjne ani wcierki. Chociaż na przykład przy wcierkach na alko miałam wrażenie, że działają, ale było to bardzo złudne, po prostu % chwilowo wysuszały skórę, co niestety przekładało się na jej kondycję, oczywiście produkcja sebum szybko wracał do normy. A warstwa tłuszczu i tak mocno się trzymała.

Teraz też używam różnych produktów do skóry głowy, ale nie wydaję im żadnej opinii póki nie zobaczę wyniku pod kamerką. Inaczej to nie ma sensu. Niestety nie mogę sobie pozwolić na tak częste chodzenie na to badanie, jakbym tego chciała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 16:57   #53
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

Nie przesadzałabym, nie każdy człowiek potrzebuje specjalistycznych badań skalpu aby ocenić czy wszystko z nim w porządku. Ja jestem zdania, że jeśli nic się nie dzieje i jesteśmy zadowoleni z niego to nie powinniśmy w naszej pielęgnacji nic zmieniać diametralnie. Jeśli coś się dzieje to chyba jesteśmy w stanie ocenić czy potrzebujemy porady specjalisty czy sami spróbujemy.
Btw. Skąd pomysł robić peeling i wcierać coś na bazie alkoholu mój skalp by chyba oszalał
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 11:59   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Kukarda Pokaż wiadomość
Nie przesadzałabym, nie każdy człowiek potrzebuje specjalistycznych badań skalpu aby ocenić czy wszystko z nim w porządku. Ja jestem zdania, że jeśli nic się nie dzieje i jesteśmy zadowoleni z niego to nie powinniśmy w naszej pielęgnacji nic zmieniać diametralnie. Jeśli coś się dzieje to chyba jesteśmy w stanie ocenić czy potrzebujemy porady specjalisty czy sami spróbujemy.

Jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy czy inne z nimi problemy, to by się przydało takie badanie. Chyba takie osoby sięgają głównie po peelingi, no chyba że to efekt blogowej mody.



Cytat:
Napisane przez Kukarda Pokaż wiadomość
Btw. Skąd pomysł robić peeling i wcierać coś na bazie alkoholu mój skalp by chyba oszalał
Może stąd, że ogromna ilość wcierek jest właśnie na alkoholu? Jednym szodzą, innym nie, zależy jeszcze jaki to alkohol i ile go jest.
Przecież nie pisałam o tym, żeby zaraz po zrobieniu peelingu nakładać wcierkę na alko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:05   #55
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Peeling skóry głowy?

Nie chodzi o efekt mody, zwyczajnie ludzie sie interesuja sie i testuja rozne rzeczy. Nie kwestionuje przydatnosci takich badan, ale tez bym nie przesadzala. Od okresu dojrzewania mam przetluszczajace sie wlosy i potrafie sobie z nimi poradzic. Stosowalam wiele srodkow na zasadzie prob i bledow, ale krzywdy sobie nigdy nie zrobilam. Zrozumialam, ze zaraz po peelingu.
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:11   #56
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Kukarda Pokaż wiadomość
Nie chodzi o efekt mody, zwyczajnie ludzie sie interesuja sie i testuja rozne rzeczy. Nie kwestionuje przydatnosci takich badan, ale tez bym nie przesadzala. Od okresu dojrzewania mam przetluszczajace sie wlosy i potrafie sobie z nimi poradzic. Stosowalam wiele srodkow na zasadzie prob i bledow, ale krzywdy sobie nigdy nie zrobilam.

Ja sobie też nigdy nie zrobiłam krzywdy, zresztą mam wyjątkowo niewrażliwą skórę głowy. Po prostu bywały produkty, przy których wydawało mi się, że działają, a było to pozorne. Nie byłam w stanie ocenić tego gołym okiem. Np tego, że mam początki łupieżu tłustego, bo tego nie widać, nie sypie się, ze strony skóry głowy nie miałam żadnych oznak, poza widocznym przetłuszczaniem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-08-14 o 12:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:44   #57
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nakładaj duża ilość odżywki na włosy, najlepiej jakiejś cięższej typu Oleo Repair. To zapobiegnie w jakimś stopniu plątaniu włosów.
Skołtunienie wystąpiło tylko po peelingu, a że już trochę towaru włosowego nakupowałam, to wstrzymam się z kolejnym zakupem. Zobaczę, po peelingu cukrowym, zrobię go w niedzielę i dam znać, czy włosy się skołtuniły.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Teraz też używam różnych produktów do skóry głowy, ale nie wydaję im żadnej opinii póki nie zobaczę wyniku pod kamerką. Inaczej to nie ma sensu. Niestety nie mogę sobie pozwolić na tak częste chodzenie na to badanie, jakbym tego chciała.
Pod koniec sierpnia będę szła na kolejne badanie trychologiczne, w ramach darmowej akcji. Pierwszy raz byłam pod koniec lipca. Jestem ciekawa, jak wypadnie. Czy będzie widać różnicę, po miesięcznym peelingowaniu, czy nadal będą widoczne kółeczka łojotokowe wokół mieszków włosowych.
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 14:13   #58
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Kukarda Pokaż wiadomość
No to osobiście polecam cukrowy do skóry głowy. Cukier działa nawilżająco itd itp szczegóły w tym artykule - https://wizaz.pl/Fryzury/Peeling-cukrowy-skory-glowy

Poza tym jeśli kołtunią Ci się włosy to osobiście uważam, że złego peelingu użyłaś. Cukier rozpuści się po dużej ilości wody i nie będzie problemu z rozczesywaniem. Jak byś miała jeszcze jakieś pytania to śmiało zapraszam.
Niestety, porażka! Rozpuszcza się błyskawicznie. Użyłam zwykłego cukru i cukru brązowego. Efekt ten sam. Peeling na głowę i już nie ma peelingu tylko mycie głowy. Co zrobić, żeby cukier utrzymał się na tyle długo, żeby można było to uznać za peelingowanie skóry głowy?

Chyba wrócę do kawowego
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 14:47   #59
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Lulu na moście Pokaż wiadomość
Niestety, porażka! Rozpuszcza się błyskawicznie. Użyłam zwykłego cukru i cukru brązowego. Efekt ten sam. Peeling na głowę i już nie ma peelingu tylko mycie głowy. Co zrobić, żeby cukier utrzymał się na tyle długo, żeby można było to uznać za peelingowanie skóry głowy?

Chyba wrócę do kawowego
U mnie z cukrem robiło się to samo, większość rozpuszczała się zanim w ogóle zdążyłam dotrzeć do głowy, w praktyce było to okładanie głowy cukrowym ulepkiem a nie żaden peeling.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 16:30   #60
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Peeling skóry głowy?

Cytat:
Napisane przez Lulu na moście Pokaż wiadomość
Niestety, porażka! Rozpuszcza się błyskawicznie. Użyłam zwykłego cukru i cukru brązowego. Efekt ten sam. Peeling na głowę i już nie ma peelingu tylko mycie głowy. Co zrobić, żeby cukier utrzymał się na tyle długo, żeby można było to uznać za peelingowanie skóry głowy?

Chyba wrócę do kawowego
Nie miałam nigdy takiego problemu. Może za ciepła woda? Zawsze myję głowę chłodną i może tutaj jest klucz?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:27:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.