Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-24, 11:44   #4471
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,które stosuja mineralne podkłady .Czym nawilżacie buzie przed ich nałożeniem?

Juz dawno mam zamówiony podkład z AM ale jakos nie palę sie do wyprobowania jego. Nakładanie podkładów mineralnych kojarzy mi sie z czym uciążliwym
Nawilzac buzie tak, ale to ma byc cos lekko nawilzajacego. Filtr tez nie moze byc za tlusty. Ja nalozylam kiedys pod kryjacy AM krem i filtr Ziaji 50 SPF i zrobilo sie takie ciasto na twarzy ze maskara.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 12:34   #4472
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LOVimmortality Pokaż wiadomość
Wizażanki, może któraś z Was mogłaby mi pomóc.. Walczę z trądzikiem właściwie "od zawsze", od kilku tygodni mam go opanowanego dzięki Atredermie i Skinorenie. Natomiast od kilkunastu dni męczę się z pryszczami na szyji.. Słyszałam już, że mogą to być problemy hormonalne jednak obecnie nie mogę pójsć do endokrynologa. Może któraś z Was miała taki problem? Buzia wygojona, to teraz te paskudztwa na szyji..
Na szyje tez musisz stosować te leki, które Ci pomagają i tyle, nie ma innego wyjścia.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 14:28   #4473
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Nawilzac buzie tak, ale to ma byc cos lekko nawilzajacego. Filtr tez nie moze byc za tlusty. Ja nalozylam kiedys pod kryjacy AM krem i filtr Ziaji 50 SPF i zrobilo sie takie ciasto na twarzy ze maskara.
A możesz polecić jakiś mniej tłusty od tego z Ziaji?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 14:45   #4474
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A możesz polecić jakiś mniej tłusty od tego z Ziaji?
Ja uyzwam 30 SPF z Apis.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 18:43   #4475
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Question Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was stosowała w celu leczenia trądziku tabletki antykoncepcyjne? Czy słyszałyście może o takim sposobie, że bierze się nie całe opakowanie, a tylko część tabletek w cyklu? Ostatnio endokrynolog zaleciła mi branie ich przez 10 konkretnych dni w cyklu, ale szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że w ten sposób też można je brać (oczywiście nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko leczenie trądziku)
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 18:49   #4476
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała w celu leczenia trądziku tabletki antykoncepcyjne? Czy słyszałyście może o takim sposobie, że bierze się nie całe opakowanie, a tylko część tabletek w cyklu? Ostatnio endokrynolog zaleciła mi branie ich przez 10 konkretnych dni w cyklu, ale szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że w ten sposób też można je brać (oczywiście nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko leczenie trądziku)
ja teraz uzywam, ale bardziej wlasnie w celu antykoncepcji i nie powiem... z twarzy zeszlo 95% krostek po 19 dniach pierwszego opakowania, a z plecow i dekoltu 65%, wiec jestem naprawde zadowolona, wiem ze to wroci jak odstawie, ale jednoczesnie daje mi ostateczna odopowiedz, ze moj tradzik ma podloze hormonalne
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 18:59   #4477
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała w celu leczenia trądziku tabletki antykoncepcyjne? Czy słyszałyście może o takim sposobie, że bierze się nie całe opakowanie, a tylko część tabletek w cyklu? Ostatnio endokrynolog zaleciła mi branie ich przez 10 konkretnych dni w cyklu, ale szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że w ten sposób też można je brać (oczywiście nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko leczenie trądziku)
chyba bym uciekała od takiego endokrynologa. lepiej się nie bawić hormonami. jak już brać tabletki, to tak jak zaleca producent w ulotce
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 19:38   #4478
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała w celu leczenia trądziku tabletki antykoncepcyjne? Czy słyszałyście może o takim sposobie, że bierze się nie całe opakowanie, a tylko część tabletek w cyklu? Ostatnio endokrynolog zaleciła mi branie ich przez 10 konkretnych dni w cyklu, ale szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że w ten sposób też można je brać (oczywiście nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko leczenie trądziku)
Ja bym nie kombinowala z tabletkami tylko brala tak jak zaleca producent.

Jesli chodzi o tabsy a tradzik to jest ciezki temat. Jezeli tradzik jest o podlozu hormonalnym to moga pomoc, ale jesli nie to moim zdaniem nie.
Poza tym istnieje ryzyko ze to pomoze tylko na chwile i jak odstawisz to tradzik wrocisz. Znam tez osoby, ktore w przed i w trakcie brania tabsow mialy sliczna cere, a po odstawieniu nastal armagedon.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 19:55   #4479
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja biorę Diane 35 i jest poprawa, ale mnie z badań wyszły problemy z androgenami. Myślę,że osoby, które mają równe poziomy hormonów, nie powinny brać takich leków.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 20:05   #4480
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja też właśnie myślę o tabletkach anty. Pewnie dopiero w wakacje będę miała czas i pieniądze na wizytę u gina O jakie badania hormonów warto poprosić?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 20:09   #4481
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ja też właśnie myślę o tabletkach anty. Pewnie dopiero w wakacje będę miała czas i pieniądze na wizytę u gina O jakie badania hormonów warto poprosić?
Myślę,ze najlepiej przedstawić swój problem - czy występuje trądzik,owłosienie, problemy z cyklem itd.
Ja osobiście na tą wizytę gdzie to przedstawiałam zrobiłam już na własną rekę parę badań - wpisałam swoje objawy w google i obczaiłam jakie hormony za to odpowiadają Ale jeśli ktoś nie chce niepotrzebnie pieniędzy wydawać to lepiej poczekać na wizytę.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 20:53   #4482
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja mialam chyba... odswiezenie testosteronu, czas krwawienia + krzepnięcia i cos jeszcze... ale nie pamietam co, nie mam ych wynikow, ale ginekolog dal mi je sam, ja w sumie o nic nie prosilam, bo wczesniej te same badania mialam robione (okolo 9 miesiecy wczesniej)
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 21:38   #4483
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
ja teraz uzywam, ale bardziej wlasnie w celu antykoncepcji i nie powiem... z twarzy zeszlo 95% krostek po 19 dniach pierwszego opakowania, a z plecow i dekoltu 65%, wiec jestem naprawde zadowolona, wiem ze to wroci jak odstawie, ale jednoczesnie daje mi ostateczna odopowiedz, ze moj tradzik ma podloze hormonalne
U mnie w ciągu tygodnia brania pierwszego opakowania zniknęło 100% trądziku z pleców i dekoltu, 95% z twarzy. Utrzymywało się to przez cały czas brania tabletek, czyli blisko 4 lata. Po odstawieniu problem wrócił, ale wydaje mi się, że w mniejszym stopniu - łatwiejszym do opanowania.

Dodam, że żadnych innych objawów zaburzeń hormonalnych nie mam i nie miałam - cykl jak w zegarku, brak nadmiernego owłosienia, ogólnie wszystko ok.

Nie wiem, endokrynolog jednak z jakichś względów zalecił tę metodę brania tabletek - zakładam, że ma dużo większą wiedzę o hormonach od nas (chyba że któraś z Was jest lekarzem i faktycznie się orientuje), więc mówienie o "zabawie hormonami" jest IMO dużo na wyrost.

Poza tym poza retinoidami doustnymi chyba ciężko o metodę leczenia trądziku, która spowoduje, że po odstawieniu nie wróci...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 22:17   #4484
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
U mnie w ciągu tygodnia brania pierwszego opakowania zniknęło 100% trądziku z pleców i dekoltu, 95% z twarzy. Utrzymywało się to przez cały czas brania tabletek, czyli blisko 4 lata. Po odstawieniu problem wrócił, ale wydaje mi się, że w mniejszym stopniu - łatwiejszym do opanowania.

Dodam, że żadnych innych objawów zaburzeń hormonalnych nie mam i nie miałam - cykl jak w zegarku, brak nadmiernego owłosienia, ogólnie wszystko ok.

Nie wiem, endokrynolog jednak z jakichś względów zalecił tę metodę brania tabletek - zakładam, że ma dużo większą wiedzę o hormonach od nas (chyba że któraś z Was jest lekarzem i faktycznie się orientuje), więc mówienie o "zabawie hormonami" jest IMO dużo na wyrost.

Poza tym poza retinoidami doustnymi chyba ciężko o metodę leczenia trądziku, która spowoduje, że po odstawieniu nie wróci...
ja mam ogolem nadmierne owlosienie, a tradzik na plecach i dekolcie naprawde mocno nasilony...
co do retinoidow doustnych to czy to nie jest tak, ze jesli tradzik ma podloze hormonalne to i tak to wszytko wroci i tak, niewazne jak ladnie by to wygladalo po skonczonej kuracji? ze dopoki sie nie ureguluje, to nie ma co sie w nie pakowac?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-24, 22:40   #4485
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

jest niby jakieś prawdopodobieństwo,że retionoidy wyleczą trądzik hormonalny,ale bardzo małe...
ja właśnie po retinoidach,trądzik wrócił,na własną rękę wydałam 4 stówki(!) na badania hormonalne... bang! androgeny przekroczone,jak czytam teraz o waszych tabletkach anty... właśnie w tym celu je biorę,żeby zbić androgeny i niestety po 5 miesiącach nadal mam trądzik,może i trochę mniejszy,ale niewiele...
ręce opadają...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 08:19   #4486
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
jest niby jakieś prawdopodobieństwo,że retionoidy wyleczą trądzik hormonalny,ale bardzo małe...
ja właśnie po retinoidach,trądzik wrócił,na własną rękę wydałam 4 stówki(!) na badania hormonalne... bang! androgeny przekroczone,jak czytam teraz o waszych tabletkach anty... właśnie w tym celu je biorę,żeby zbić androgeny i niestety po 5 miesiącach nadal mam trądzik,może i trochę mniejszy,ale niewiele...
ręce opadają...
U mnie po 4 miesiącach Diane zniknął trądzik ale ten, za który najwidoczniej odpowiadały hormony. Bo kiedy o siebie nie dbam (jem słodycze, piję alkohol) to wtedy też mam syfy, ale jest to trądzik innego typu - nie zostawia blizen, wygląda bardziej jak wysypka.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 13:14   #4487
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
ja mam ogolem nadmierne owlosienie, a tradzik na plecach i dekolcie naprawde mocno nasilony...
co do retinoidow doustnych to czy to nie jest tak, ze jesli tradzik ma podloze hormonalne to i tak to wszytko wroci i tak, niewazne jak ladnie by to wygladalo po skonczonej kuracji? ze dopoki sie nie ureguluje, to nie ma co sie w nie pakowac?
No, chyba każdy trądzik jest hormonalny
Z tego co wiem retinoidy jednak zmieniają metabolizm skóry i takie tam (nie znam się, więc się wypowiem), dlatego mają tak dużą skuteczność. A co, jeśli gospodarka hormonalna po ich stosowaniu nadal jest nieuregulowana, niestety nie wiem. Skomplikowany to temat niestety...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 13:59   #4488
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała w celu leczenia trądziku tabletki antykoncepcyjne? Czy słyszałyście może o takim sposobie, że bierze się nie całe opakowanie, a tylko część tabletek w cyklu? Ostatnio endokrynolog zaleciła mi branie ich przez 10 konkretnych dni w cyklu, ale szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam, że w ten sposób też można je brać (oczywiście nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ciążą tylko leczenie trądziku)
Można sobie totalnie rozwalić cykl biorąc tabsy przez parę dni w miesiącu i to co miesiąc nie będziesz miec normalnego okresu tylko krwawienie z odstawienia po tych 10 dniach a i zabezpieczenia przed ciążą tez nie będzie, bez sensu tak kilka dni się faszerować, robić przerwę, organizm nie dojdzie do siebie i znowu kilka dni bombardowania jak już brać to w "normalnym systemie". Hormony to nie cukiereczki

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja bym nie kombinowala z tabletkami tylko brala tak jak zaleca producent.

Jesli chodzi o tabsy a tradzik to jest ciezki temat. Jezeli tradzik jest o podlozu hormonalnym to moga pomoc, ale jesli nie to moim zdaniem nie.
Poza tym istnieje ryzyko ze to pomoze tylko na chwile i jak odstawisz to tradzik wrocisz. Znam tez osoby, ktore w przed i w trakcie brania tabsow mialy sliczna cere, a po odstawieniu nastal armagedon.
Ja przed braniem miałam minimalne kłopoty, ot dwie krostki w miesiącu przed okresem, w trakcie brania piękna cera, po odstawieniu kataklizm, szczególnie przez pierwsze 1,5 roku(!) po odstawieniu, żeby było śmieszniej hormony w normie Mi bardzo pomagają kwasy omega 3 i dieta niskowęglowodanowa. Zawsze jak biorę dłużej tran albo omega 3+6 to mam poprawę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 12:29   #4489
katarina619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Wink Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Witam serdecznie.
Mam problem ze świecąca się skórą na twarzy i gdy nakładam makijaż już po godzinie buzia się błyszczy. Zawsze miałam problematyczną cerę jakiś trądzik mały. Obecnie jednak leczę się u dermatologa gdyż od świąt Bożego Narodzenia strasznie mnie wysypało(krosty podskórne pozostawiające blizny na twarzy) to była wielka tragedia. Biorę tetralysal oraz stosuję na noc krem Duac. Jest lepiej, krostki znikają pewnie w połączeniu kremu z antybiotykiem. Teraz jest taka kwestia ze po zastosowaniu tego kremu buzia wcale sie nie swieci, on hamuje całkowicie wydzielanie sebum. Jak go nałożę to wcale się nie świecę nawet po czasie. Ale moje pyt. brzmi - czy moge go zastosowac na dzien pod makijaż - chodzi mi tylko o 1 dzien, mam wesele i chce sie "nie świecić" choc tego jednego dnia. Problem tkwi w tym ze boje sie ze pod makijazem cos sie moze stanie, nie wiem typu np. korektor zbrązowieje i przebarwienia zrobia sie bardziej widoczne czy cos...dlatego chcialabym zeby mi ktos powiedzial kto moze stosowal duac na dzien pod makijaż pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Jeszcze jedno pytanko-tak jak pisalam po tym wysypie podskornych gul mam pare blizenek, wgłębień które w srodku są czerwone. Utrzymują się od ok miesiąca - jak się pozbyć tych czerwonych przebarwien? Serum bielendy? JAkis cepan miejscowo? Moze tribiotic? Co najszybciej Wam pomoglo?
buziaki
katarina619 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 13:08   #4490
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez katarina619 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Mam problem ze świecąca się skórą na twarzy i gdy nakładam makijaż już po godzinie buzia się błyszczy. Zawsze miałam problematyczną cerę jakiś trądzik mały. Obecnie jednak leczę się u dermatologa gdyż od świąt Bożego Narodzenia strasznie mnie wysypało(krosty podskórne pozostawiające blizny na twarzy) to była wielka tragedia. Biorę tetralysal oraz stosuję na noc krem Duac. Jest lepiej, krostki znikają pewnie w połączeniu kremu z antybiotykiem. Teraz jest taka kwestia ze po zastosowaniu tego kremu buzia wcale sie nie swieci, on hamuje całkowicie wydzielanie sebum. Jak go nałożę to wcale się nie świecę nawet po czasie. Ale moje pyt. brzmi - czy moge go zastosowac na dzien pod makijaż - chodzi mi tylko o 1 dzien, mam wesele i chce sie "nie świecić" choc tego jednego dnia. Problem tkwi w tym ze boje sie ze pod makijazem cos sie moze stanie, nie wiem typu np. korektor zbrązowieje i przebarwienia zrobia sie bardziej widoczne czy cos...dlatego chcialabym zeby mi ktos powiedzial kto moze stosowal duac na dzien pod makijaż pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Jeszcze jedno pytanko-tak jak pisalam po tym wysypie podskornych gul mam pare blizenek, wgłębień które w srodku są czerwone. Utrzymują się od ok miesiąca - jak się pozbyć tych czerwonych przebarwien? Serum bielendy? JAkis cepan miejscowo? Moze tribiotic? Co najszybciej Wam pomoglo?
buziaki
Duac używałam kilka lat temu, w latach nastoletnich i używałam go pod makijaż.. ale dopiero jak skóra się przyzwyczaiła bo na początku mnie podrażnial, pozniej bylo ok Spróbuj najpierw nałożyc ktoregos dnia Duac pozniej makijaz, zobaczysz po całym dniu jak wygląda twarz i bedziesz wiedziala, czy na wesele mozesz tez tak zrobic.

Na blizny pomaga mi Skinoren i kwas glikolowy.Cepan u mnie nic nie zdziałał, trochę go używałam.
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 13:10   #4491
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez katarina619 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Mam problem ze świecąca się skórą na twarzy i gdy nakładam makijaż już po godzinie buzia się błyszczy. Zawsze miałam problematyczną cerę jakiś trądzik mały. Obecnie jednak leczę się u dermatologa gdyż od świąt Bożego Narodzenia strasznie mnie wysypało(krosty podskórne pozostawiające blizny na twarzy) to była wielka tragedia. Biorę tetralysal oraz stosuję na noc krem Duac. Jest lepiej, krostki znikają pewnie w połączeniu kremu z antybiotykiem. Teraz jest taka kwestia ze po zastosowaniu tego kremu buzia wcale sie nie swieci, on hamuje całkowicie wydzielanie sebum. Jak go nałożę to wcale się nie świecę nawet po czasie. Ale moje pyt. brzmi - czy moge go zastosowac na dzien pod makijaż - chodzi mi tylko o 1 dzien, mam wesele i chce sie "nie świecić" choc tego jednego dnia. Problem tkwi w tym ze boje sie ze pod makijazem cos sie moze stanie, nie wiem typu np. korektor zbrązowieje i przebarwienia zrobia sie bardziej widoczne czy cos...dlatego chcialabym zeby mi ktos powiedzial kto moze stosowal duac na dzien pod makijaż pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Jeszcze jedno pytanko-tak jak pisalam po tym wysypie podskornych gul mam pare blizenek, wgłębień które w srodku są czerwone. Utrzymują się od ok miesiąca - jak się pozbyć tych czerwonych przebarwien? Serum bielendy? JAkis cepan miejscowo? Moze tribiotic? Co najszybciej Wam pomoglo?
buziaki
Też takie mam ;/ jak wydusiłam te gule czerwone była sama krew i siedzi nadal w środku ale już bez gul...masakra.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 14:53   #4492
katarina619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LOVimmortality Pokaż wiadomość
Duac używałam kilka lat temu, w latach nastoletnich i używałam go pod makijaż.. ale dopiero jak skóra się przyzwyczaiła bo na początku mnie podrażnial, pozniej bylo ok Spróbuj najpierw nałożyc ktoregos dnia Duac pozniej makijaz, zobaczysz po całym dniu jak wygląda twarz i bedziesz wiedziala, czy na wesele mozesz tez tak zrobic.

Na blizny pomaga mi Skinoren i kwas glikolowy.Cepan u mnie nic nie zdziałał, trochę go używałam.

A czy Ty rownież zauwazylas ze ten duac dobrze trzyma makijaż i buzia sie nie blyszczy??
katarina619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:58   #4493
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

hej
od jakiegoś czasu przegladam ten wątek. Przyznam sie szczerze, że nigdy nie miałam problemu z trądzikiem. Jako nastolatka cieszyłam sie gładką , czysta cerą - kiedy moje koleżanki wyły do księżyca z powodu trądziku.
skonczyłam 30 lat i pojawił sie on! długo nie mogłam nazwać rzeczy po imieniu. dopiero kiedy zrobiłam zdjęcie uświadomiłam sobie , że to tradzik!!
ot białe kropeczki phi ale dopiero teraz z bliska widzeę jaki koszmar mam na twarzy ;(
kiedys wyczysciłam to LRP effeclar duo ( wczesniej acefam) - usuneło sie cudownie
teraz ponownie do niego powróciłam, minął miesiac i nic nie drgnęło. Już nie wiem co robić? jak traktowac taka cerę.
ps. mogę tu wrzucić mój "śmietnik"? może to pozwoli przybliżyć sytuację, wolę zapytac bo nie chce was zmuszac do patrzenia na to pobojowisko.
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 17:11   #4494
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej
od jakiegoś czasu przegladam ten wątek. Przyznam sie szczerze, że nigdy nie miałam problemu z trądzikiem. Jako nastolatka cieszyłam sie gładką , czysta cerą - kiedy moje koleżanki wyły do księżyca z powodu trądziku.
skonczyłam 30 lat i pojawił sie on! długo nie mogłam nazwać rzeczy po imieniu. dopiero kiedy zrobiłam zdjęcie uświadomiłam sobie , że to tradzik!!
ot białe kropeczki phi ale dopiero teraz z bliska widzeę jaki koszmar mam na twarzy ;(
kiedys wyczysciłam to LRP effeclar duo ( wczesniej acefam) - usuneło sie cudownie
teraz ponownie do niego powróciłam, minął miesiac i nic nie drgnęło. Już nie wiem co robić? jak traktowac taka cerę.
ps. mogę tu wrzucić mój "śmietnik"? może to pozwoli przybliżyć sytuację, wolę zapytac bo nie chce was zmuszac do patrzenia na to pobojowisko.
Wrzucaj i nie przejmuj się, widzialysmy już wszystko
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 17:23   #4495
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

...może udą się pozbyć tego odpowiednią pielegnacją
Co do diety, staram się jeść "czysto" tzn dieta zbilansowana, zero słodyczy, cukru nic przetworzonego - jeśli to ma znaczenie.
NIe wiem co może byc przyczyną.
ps. nie wiem jak zmniejszyć te zdjęcia, po kliknieciu to jest jeszcze większe ooojej ;(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0171.jpg (45,4 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0172.jpg (43,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0173.jpg (41,6 KB, 38 załadowań)
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2015-05-27 o 17:24
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 20:12   #4496
katarina619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
...może udą się pozbyć tego odpowiednią pielegnacją
Co do diety, staram się jeść "czysto" tzn dieta zbilansowana, zero słodyczy, cukru nic przetworzonego - jeśli to ma znaczenie.
NIe wiem co może byc przyczyną.
ps. nie wiem jak zmniejszyć te zdjęcia, po kliknieciu to jest jeszcze większe ooojej ;(

JA Ci polecam zabiegi kwasem pirogonowym. Uwierz mi ja mialam duuuzo gorza buzie z wielkimi gulami i przebarwieniami, po 5 zabiegach nie ma ani jednej krosty. Tylko idz do dobrego salonu. Poza tym zbadaj hormony.
katarina619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 06:05   #4497
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

zapewne zabieg będzie się wiązał ze sporym wydatkiem ;/ hmm nie teraz...
a hormony? nigdy nie badałam, mam iść do lab. i po prostu powiedzieć ,że '"chce zbadać hormony" jak to się nazywa?
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 07:06   #4498
katarina619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
zapewne zabieg będzie się wiązał ze sporym wydatkiem ;/ hmm nie teraz...
a hormony? nigdy nie badałam, mam iść do lab. i po prostu powiedzieć ,że '"chce zbadać hormony" jak to się nazywa?

http://www.lamadolamy.pl/2015/03/acn...dojrzaego.html

Polecam Ci ten blog, tu akurat link jakie badania nalezy wykonac ale sa tam rowniez inne informacje. Koszt na wlasna reke tez spory, ale zawsze mozesz sprobowac isc do ginekologa i poprosic o skierowanie. pozdrawiam
katarina619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 13:24   #4499
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez katarina619 Pokaż wiadomość
http://www.lamadolamy.pl/2015/03/acn...dojrzaego.html

Polecam Ci ten blog, tu akurat link jakie badania nalezy wykonac ale sa tam rowniez inne informacje. Koszt na wlasna reke tez spory, ale zawsze mozesz sprobowac isc do ginekologa i poprosic o skierowanie. pozdrawiam
Mi ginekolog(ze 3 lata temu) powiedział że NFZ nie finansuje badań na poziom hormonów płciowych, chyba że coś się zmieniło. Każdy hormon kosztuje ok. 35zł, w zależności od miasta może być różnica 5-10zł
Tu jest wyjaśnione w jakiej fazie cyklu jaki powinien być poziom danego hormonu:
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawd...nie_34323.html
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:50   #4500
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

O Boże, to jest takie drogie? Sama chciałam zrobic te badania, bo mam objawy tradziku doroslych, ale skoro za jeden hormon mam placic ok 30zl.. Widzialam liste na pewnym blogu które hormony powinno sie zbadac, wydalabym kilkaset złotych.. Odpada jak dla mnie :/
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.