Wino do picia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 16:18   #1
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Question

Wino do picia


Hej dziewczyny!

Tyle sie mowi, jak to te polifenole w winie dobrze wplywaja na nasze zdrowie. Tylko ktore wino wybrac do picia by mialo ono te wlasnie walory zdrowotne? Podobno tylko czerwone, ale wytrawne, szczegoly gatunek?

Wiecie moze cos na ten temat?

Marta
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 11:52   #2
sailor
Raczkowanie
 
Avatar sailor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 30
GG do sailor
Dot.: Wino do picia

wino powinno sie wybierac stosownie do potrawy i .. nastroju
podobno faktycznie czerwone dobrze wplywa na serce (moze dlatego ze czerwone?
wlasciwie o wina powinno sie wybierac szczepami winogron z jakich zostalo zrobione.. ale moze polece kilka marek w cenie hmmmm powiedzmy ponizej 30pln/butelka

czerwone:
-Tierra del Fego Tinto - czerwone, lekkie, argentynskie, pilem ostatnio i bylem b. zadowolony
- Tio de la Bota - hiszpanskie, czerwone (sa tez rozowe i biale) delikatne lekko ziemiste
- Bikaver Heimann - delikatne wegierskie

ogolnie polecam chilijskie, argentynskie, moldawskie i wegierskie. win gruzinskich niestety w polsce nie mozna dostac a szkoda bo sa swietne.

biale

- Cotnari - polslodkie rumunskie o swietnie zrownowazonym smaku i znakomitym stosunku jakosci do ceny

- Lagosta Vincho Verde - lekkie i smaczne, polwytrawne, portugalskie

- Tokaji Furmint - polwytrawne, wegierkie wino o wyjatkowym smaku, Tokaji Aszu - slodkie i bardzo aromatyczne. tokaje sa rocznikowane, z ostatnich rocznikow polecam rozejrzec sie za 2000 lub 2002

do tego mozna dorzucic cla kolekcke win renskich, polecam sprobowania pld afrykanskich i australijskich

rozowe

polecam glownie kalifornijskie carlo rossi i sutter home

moze jeszcze cos potem naskrobie jak znajde chwile czasu. polecam przejsc sie do specjalistycznych sklepow z winami . nie zawsze jest drogo a czesto mozna znalezc prawdziwe perelki w rozsadnej cenie.
psdr
sailor
ps. ostatniej niedzieli skosztowalem wina z chinskich sliwek .. jak ktos bedzie mial okazje - koniecznie!!! bardzo specyficzny smak i aromat ale niezwykle smaczne, polslodkie z leciutka nutka cierpkosci
sailor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.