Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 11:00   #1
Busia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Exclamation

Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?


Cześć
Mam do Was 2 pytanka i liczę, że udzielicie na nie odpowiedź

Otóż w okresie letnim bardzo często pocą mi się plecy. W związku z tym mam pytanie czy można i na plecy stosować polecany tutaj Etiaxil?

A drugie pytanie: Jak się ma stosowanie preparatów tak drastycznie ograniczających pocenie, na zdrowie organizmu. Czy takie drastyczne ograniczanie pocenia się, nie jest czasem zbyt szkodliwe dla organizmu?

Dziękuję z góry za udzielenie fachowej odpowiedzi.
Busia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 13:10   #2
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Etiaxil jest pod PACHY, są jeszcze kosmetyki z tej samej serii do rąk i nóg. O antyperspirantach na plecy niestety nie słyszałam ... I szczerze wątpię że można go stosowac na plecy.

Myślę, że na ulotce byłyby przeciwskazania co do powikłań a z tego co mi wiadomo to ich nie ma. Sama jeszcze go nie używałam ale dzisiaj mam zamiar go w końcu kupic.

Znam parę osób, które są z niego niesamowicie zadowoleni!
Przy pierwszych stosowaniach czuc pieczenie i to chyba nawet spore. Kłania się tu wybór etiaxilu - są 2 rodzaje: czerwony do skóry normalnej i chyba niebieski do skóry wrażliwej. Ja sama nie wiem, który kupic ...

Busia28 byłaś u dermatologa?
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:47   #3
Sayonara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

na pewno w jakiś sposób szkodzi, ponieważ nie pozwala wydostawać się toksynom na zewnątrz przez pocenie się.
Sayonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:54   #4
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Ale pod pachami znajduje się tylko 3% gruczołó potowych, tak? Więc toksyny mogę się wydostawać w inny sposób.
A Etiaxil jest lekiem - jedyne skutki uboczne jakie zaobserwowałam to okropne pieczenie skóry i efekt 'wysuszenia' jej. Lek nie może bardziej szkodzić niż pomagać.

Cannella - Ja polecałabym Etiaxil do skóry wrażliwej. No chyba, że chcesz się niemiłosiernie męczyć. Jeśli stosowałaś już podobne środki typu Antridal i występowało po nim pieczenie - to możesz być pewna, że po Etiaxilu bd parę razy msilniejsze. ;/. Żeby nie było - nie mam zamiaru Cię do niego zniechęcać, bo oprócz tych skutków ubocznych jest wyśmienity!
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 05:26   #5
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

No właśnie po antidralu odczywałam niemiłosierne pieczenie ... Myślałam, że oszaleje A etiaxil do skóry wrażliwej ma takie samo działanie jak ten do skóry normlalnej? Tak samo pomoże? Zależy mi na odpowiedzi bo pocenie znowu wróciło
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:19   #6
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

etiaksil piecze, ale zauważyłam ze tylko w 3 przypadkach:
1) jak się ma skórę świeżo po goleniu
2) jak się ma nie do końca suchą skórę (wchodzi niemalze w reakcje z wodą)
3) jak się używa częściej niż co kilka dni

na pewno ma to jakis wpływ na organizm- jak wszystko zresztą. ale tak z drugiej strony nadmierne pocenie sie też nie jest objawem zdrowia, prawda?

zachęcam do czytania ulotki

osobiście- polecam, kiedys bardzo mi pomógł i mam wrażenie że efekt jest długotrwały (stosowałam przez prawie rok jakis czas temu i do teraz mam spokój)
__________________

Najlepsze jest jeszcze przed nami
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:49   #7
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Cytat:
na pewno ma to jakis wpływ na organizm- jak wszystko zresztą. ale tak z drugiej strony nadmierne pocenie sie też nie jest objawem zdrowia, prawda?
Mnie się tam wydaje, że to naturalna rekreacja organizmu na pozbywanie się nadmiaru toksyn, itp. No, ale ekspertem nie jestem

+ też się zastanawiam - czym się różni Etiaxil do skóry wrażliwej, do tego normalnego? Składem? :?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2009-04-08 o 11:50
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 07:03   #8
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Hmm..po przeczytaniu pochlebnych opinii mam zamiar kupić Antidral..Ale teraz zastanawiam się czy mój wiek (14 lat, w marcu 15) nie jest przeciwwskazaniem. Bo wiem, że to środek bardzo silnie działający itd. Poza tym słyszałam, że może spowalniać wzrost piersi albo generalnie coś złego z nimi robić. Może to nie brzmi poważnie ale wolę dmuchać na zimne.
Co o tym wszystkim sądzicie?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:32   #9
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Ale antridal stosuje się pod pachy. Jeszcze nie slyszlam o tym, zeby spowalnial rosniescie piersi. Zreszta, jesli tak by bylo, to na ulotce powinna zostac zamieszczona intormacja o skutkach ubocznych ; )
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:08   #10
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

dzięki

edit: Właśnie go kupiłam i przeczytałam ulotkę. Jest na niej napisane, że należy go stosować codziennie rano, na umytą i osuszoną skórę. To w końcu na noc czy rano?

Edytowane przez Charlotte95
Czas edycji: 2010-02-04 o 11:47
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 14:31   #11
Aniutekbonita
AMZ
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Wiec tak nie wiem czy to przez Etiaxil ale wydaje mi sie ze odkad zaczelam go stosowac po pewnym czasie zaczely mi wypadac wlosy na glowie. Stouje go juz 2 misiace i z moimi wlosami jest coraz gozej. Czy mislicie ze to sutek uboczny ??? Bardzo sie martwie. Czekam na odpowiedz
Aniutekbonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 15:27   #12
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Cytat:
Napisane przez Aniutekbonita Pokaż wiadomość
Wiec tak nie wiem czy to przez Etiaxil ale wydaje mi sie ze odkad zaczelam go stosowac po pewnym czasie zaczely mi wypadac wlosy na glowie. Stouje go juz 2 misiace i z moimi wlosami jest coraz gozej. Czy mislicie ze to sutek uboczny ??? Bardzo sie martwie. Czekam na odpowiedz

Odstaw ten etiaxil, jak uważasz że może być odpowiedzialny za wypadanie włosów. Mnie etiaxil uczulił, przerzuciłam się na antidral. A włosy sobie wzmocniłam seborenem.
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 09:05   #13
laurkah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

Etiaxil i wypadanie włosów
Rzeczywiście etiaxil jest bardzo skuteczny, ale ma też działanie uboczne. Prawdopodobnie nie musi posiadać wszystkich badań, bo nie jest lekiem tylko blokerem (kosmetyk apteczny) więc nie ma nic na ulotce. Mnie po miesiącu używania zaczęły wypadać włosy garściami. Zrobiłam sobie nawet badanie krwi żeby wykluczyć anemię i inne choroby. Przy myciu mogę wyciągać całe kłęby. Nie wiem na jaki jest związek pomiędzy etiaxilem a włosami na głowie, bo przecież stosuje się go pod pachami, podejrzewam, że chodzi o zawartość glinu (chloride aluminium), który blokuje gruczoły. Być może jakieś toksyny nie są wydalane tak jak powinny i u niektórych może się to objawiać wypadaniem włosów. I oczywiście jest to bardzo dołujące, ponieważ skuteczność tego blokera jest duża i oznacza on koniec mokrych plam pod pachami. Nie zrozumie tego ten kto poci się normalnie. Niestety większość ludzi widząc mokre plamy o nieciekawym zapachu uważa, że to kwestia braku higieny... Stosowałam bloker raz w tygodniu, możliwe jest, że był zbyt mocny (etiaxil plus fioletowy). Na pewno był używany zgodnie z instrukcją, pachy ciut swędziały, ale nie jakoś bardzo. Co do nerwowości to nie mam pewności czy to po e. fakt, że miałam trudności ze skupieniem na czynnościach wymagających precyzji. Dodam jeszcze że na opakowaniu nie ma podanego stężenia procentowego chlorku glinu, przeszukując neta znalazłam gdzieś, że jest to około 25%, ale nie jest to info od producenta. Ze względu na takie skutki radzę przemyśleć używanie tak silnego środka.
laurkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 21:17   #14
kasia385
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy stosowanie ETIAXILU nie jest szkodliwe dla organizmu?

fakt, że miałam trudności ze skupieniem na czynnościach wymagających precyzji.



moje pytanie: czy te trudności długo trwały???


Użyłam etiaxilu strong 6 aplikacji. Spowodował zaburzenia snu od razu , nic nie piekło przy użyciu i niestety po 6 tygodniach działanie utrzymuje się a wraz z nim OTĘPIENIE UMYSŁU- nie mogę wykonywać pracy wymagającej myślenia, a taką właśnie wykonuję(((

Problemy z pamięcią są takie,że nawet zapominam co miałam kupić w sklepie. otępienie, brak koncentracji, senność, na początku to prawie w ogóle nie wiedziałam na jakim świecie żyję. Boję się,że uszkodziłam sobie organizm na dość długi czas.
kasia385 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-13 22:17:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.