Wróżki i ich "rady" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 14:55   #1
LifeMyDreams
Raczkowanie
 
Avatar LifeMyDreams
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 111

Wróżki i ich "rady"


hej dziewczyny

Chcialabym sie zapyutac o Wasze doswiadczenie z wrozkami ? czy byłyscie i czy warto w to wierzyc ?

Powiem Wam , ze ostatnio dolaczylam do grupy na facebooko gdzie oglaszaja sie wrozki ktore darmowo chetnie rozloza karty , napisałam do jednej z moim pytaniem dotyczacym chłopaka, odpowiedziala, ale nie wiem czy wogóle mozna w takie cos wierzyc czy to jest ze tak powiem umiejetne wyłapanie z moich pytan potrzebnych informacji zeby jakas odpowiedz sklecic....

Ogólnie jak uwazacie warto wierzyc w takie cos ?
__________________
Kazda droga zaczyna sie od małego kroczku...




LifeMyDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:02   #2
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Wrózki i ich "rady"

Nie wiem, ale tez jestem ciekawa

chociaz uwazam , ze w duzym stopniu to manipulacja , duzo wnioskuja z tego co Ty chcac nie chcac sama im powiesz
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:37   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wrózki i ich "rady"

Nie wierzę i nie chciałabym testować ich "wiedzy" na sobie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:42   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wrózki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez LifeMyDreams Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

Chcialabym sie zapyutac o Wasze doswiadczenie z wrozkami ? czy byłyscie i czy warto w to wierzyc ?

Powiem Wam , ze ostatnio dolaczylam do grupy na facebooko gdzie oglaszaja sie wrozki ktore darmowo chetnie rozloza karty , napisałam do jednej z moim pytaniem dotyczacym chłopaka, odpowiedziala, ale nie wiem czy wogóle mozna w takie cos wierzyc czy to jest ze tak powiem umiejetne wyłapanie z moich pytan potrzebnych informacji zeby jakas odpowiedz sklecic....

Ogólnie jak uwazacie warto wierzyc w takie cos ?
Uważam, że trzeba mieć nie po kolei w głowie aby wierzyć wróżkom, do tego rozkładającym karty na fejsbuczku. Jak masz problem z chłopakiem, to poradź się mamy lub mądrej koleżanki.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:12   #5
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Wróżki i ich "rady"

ja w tamtym roku byłam u wróżki, uważam że coś w tym jest lecz nie można tego traktować zbyt poważnie, trzeba mieć do tego dystans i pamiętać o tym że my decydujemy o swoim życiu, więc jak Ci powie że zajdziesz w nieplanowaną w ciąże a ty przez cały rok będizesz uważać to wiadomo ze wnią nie zajdziesz :P Mi się dużo rzeczy sprawdziło
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:22   #6
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Wróżki i ich "rady"

fejsbukowa wróżka to w sumie dobry pomysł... na fb ludzie sami pisza i pokazuja z kim i jak dlugo sa, czy sie kłóca, czy sie rozstawali, czy maja dzieci, ile razy juz oblali prawko.... ułożyć z tego przepowiednie na przyszlosc to pryszcz.....
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:26   #7
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Uważam, że trzeba mieć nie po kolei w głowie aby wierzyć wróżkom, do tego rozkładającym karty na fejsbuczku. Jak masz problem z chłopakiem, to poradź się mamy lub mądrej koleżanki.
czasem obca osoba lepiej doradzi niż matka bądź koleżanka ...

ale do wróżb podchodziłabym jednak z dystansem.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 17:27   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
czasem obca osoba lepiej doradzi niż matka bądź koleżanka ...

ale do wróżb podchodziłabym jednak z dystansem.
wróżka powie Ci to co chciałabyś usłyszeć. Stąd ich fenomen.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:09   #9
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Byłam, niewiele się sprawdziło, ALE to co się sprawdziło - z dokładnością co do daty, oraz osoby, i dokładnie tak jak przepowiedziała, a nie była to ogólnikowa wróżba którą można zinterpretować tak, ze pasuje do kilku roznych sytuacji
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:19   #10
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Wróżki i ich "rady"

ja tam w takie rzeczy nie wierzę. tym bardziej, że los już parę razy mi pokazał, że coś takiego jak przeznaczenie to bzdura. a horoskopy nawet nie wiem czy mi się sprawdzają, bo najzwyczajniej w świecie zapominam co przeczytałam a wróżki i wróżbici-rady, ale z przymrużeniem oka.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:32   #11
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Tu nie ma w co wierzyć, wróżki to ściema.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 20:10   #12
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wróżki i ich "rady"

opiszę kilka przygód z mojego życia z wróżkami

mama była z babcią u wróżki (takiej prawdziwej)
wróżka przepowiedziała mojej mamie
1. żeby uważała na najmłodszą córkę bo będzie miała niedługo jakiś wypadek.. coś z głową.. wystarczyło, że od niej wyszła i moja siostra rozwaliła sobie głowę o futrynę
2. że przy najstarszej córce (czyli przy mnie) kręci się dwóch chłopaków.. jeden "dobry" drugi "zły" i, że ja wybiorę tego złego.. po kilku miesiącach ok 3-4 rzeczywiście kręciło się obok mnie 2 chłopaków i ja wybrałam tego złego bo tego dobrego "oddałam" siostrze (o tej wróżbie dowiedziałam się po tych zdarzeniach)

babci natomiast przepowiedziała, że niebawem jej mąż czyli mój dziadek odejdzie ale żeby się nie martwiła bo jeszcze będzie miała narzeczonego.. dziadek zmarł a po 2 latach od jego śmierci na wigilii ojciec jej synowej zaczął do niej mówić "moja narzeczona".. jak usłyszałam ten tekst na wigilii to przypomniałam babci tą wróżbę i się tak uśmiała no ale przyznała rację, że coś w tym jest


mój TŻ też kilkukrotnie korzystał z wróżki, cyganki wróżącej i z sms-ów od wróżek..
1. wróżka powiedziała mu, że był w związku dosyć długim (fakt był w 7-letnim związku) ale teraz pozna ciemną dziewczynę (tamta była blondynką), która mieszka blisko domu i to będzie już ta do końca życia (wtedy "mieszkał" w pracy.. tzn na hotelu dla pracowników na drugim końcu Polski.. poznał mnie na badoo, ciemnowłosą i blisko jego domu bo raptem 25km)
2. cyganka powiedziała mu, że stracił sporo pieniędzy przez (tu wskazała palcem na głowę) ale, że zacznie robić niebawem to co zawsze chciał robić.. to co robił w przeszłości i na tym dużo zarobi.. (faktycznie dużo stracił przez głupotę i rzeczywiście wcześniej robił coś co lubił i co mu przynosiło spore pieniądze) ale jeszcze nie zaczął tego robić..
chciała mu zaczarować pieniądze aby mu się mnożyły.. TŻ dał jej na początku 5zł a ona do niego żeby dał jej 100zł.. a on, że nie ma (tak przezornie bo wiadomo powszechnie, że to wyłudzaczki kasy) a ona do niego z tekstem, że przecież na koncie ma bardzo dużo i niech idzie do bankomatu (rzeczywiście u TŻ-a na koncie leżało sporo pieniędzy bo dopiero co dostał kredyt)
cyganka powiedziała jeszcze, że będzie miał syna w tym roku (lecących bocianów widziałam w tym roku już chyba z 10 ale no żeby się spełniło to musiałabym być już w 2 miesiącu a nie jestem .. no chyba, że się wcześniak urodzi )

3. smsy od wróżek - tu TŻ dostawał kilka smsów z różnych numerów o takiej samej treści.. że w domu jest przedmiot, który powinien usunąć bo sprowadzi na niego kłopoty.. faktycznie ma teraz przez to niezłe kłopoty.. były też smsy treści takiej, że bliski kolega blondyn jest nieszczery wobec niego i żeby na niego uważał.. nie wiadomo do dziś o co chodzi.. nie wyjaśniło się

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2014-05-06 o 20:12
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:24   #13
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Nie podchodziłabym to wróżb jakoś mega poważnie, ale wydaje mi się, że jednak coś w tym jest.
Mojej mamie koleżanka koleżanki stawiała tarota. Powiedziała, ze moj brat pójdzie na studia, ale je rzuci - sprawdziło się, rzucił po dwóch miesiącach.
Powiedziała też, że mnie i mojego chłopaka w najbliższym roku czeka ogromny kryzys - mama powiedziała mi o tym dopiero miesiąc temu, w momencie kiedy mój facet (byliśmy razem prawie 7 lat), powiedział, ze ma dość i się wyprowadził - także też się sprawdziło..
Siostra ma wyjść bogato za mąż - na razie czeka, czy się sprawdzi ;p
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:20   #14
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
fejsbukowa wróżka to w sumie dobry pomysł... na fb ludzie sami pisza i pokazuja z kim i jak dlugo sa, czy sie kłóca, czy sie rozstawali, czy maja dzieci, ile razy juz oblali prawko.... ułożyć z tego przepowiednie na przyszlosc to pryszcz.....
A no właśnie, na fb wróżka wszystko o Tobie wie Ale u nas w okolicy jest popularna wróżka, sporo ludzi do niej chodzi. moja przyjaciółka była, i jej siostra. Podobno nawzajem podpytały wróżkę jedna o drugą, i wszystko się zgadzało, a były w odstępie czasu, nie są do siebie podobne, nie podawały jej żadnych danych. Babka podobnież mówi bardzo konkretne rzeczy i "nie plącze się w zeznaniach". Więc może czasami zdarzają się osoby, które rzeczywiście mają dar
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:44   #15
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Wróżki to ściema, potrafią nagadać jakiś rzeczy, które brzmią mało dosłownie, a ludzie przypisują temu swoje znaczenia i potem uważają, że woooow, to się sprawdza! Wystarczy powiedzieć, że spotka się na swojej drodze już niedługo kogoś złego - już niedługo to może być za kilka dni albo miesięcy w zależności od interpretacji. Ten ktoś może być ideałem człowieka a potem popełni jeden błąd i nas okłamie i ta daaam - jest zły, sprawdziło się... Każdy wierzy w to co chce. Jak wróżka przepowiedziała że czyjejś siostrze coś się stanie złego, to już później cokolwiek by się stało czy zgubienie guzika czy potknięcie o kamień można interpretować, że się sprawdziło.

Wniosek - wróżka to połączenie dobrej ściemy i psychologii żeby w efekcie wyłudzić kasę od naiwnych.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 02:07   #16
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Ja byłam raz i nic się nie spełniło, potem korzystałam z smsowych, potem z wróżenia jednej z wizażanek, wszystko to było pic na wodę.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 08:44   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wróżki i ich "rady"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;46332891]
babci natomiast przepowiedziała, że niebawem jej mąż czyli mój dziadek odejdzie ale żeby się nie martwiła bo jeszcze będzie miała narzeczonego.. dziadek zmarł a po 2 latach od jego śmierci na wigilii ojciec jej synowej zaczął do niej mówić "moja narzeczona".. jak usłyszałam ten tekst na wigilii to przypomniałam babci tą wróżbę i się tak uśmiała no ale przyznała rację, że coś w tym jest
[/QUOTE]

Doskonały przykład tego jak ludzie sami sprawiają, że przepowiednia się sprawdzi - po paru latach ktoś powiedział o babci "narzeczona" i proszę, wróżba spełniona
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:02   #18
Matka z matecznika
Raczkowanie
 
Avatar Matka z matecznika
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Prawdziwych wróżek chyba juz nie ma...
Moja babcia tez kiedyś mi opowiadała o jednej takiej czarownicy , aż włos sie jeży na głowie od tych opowieści. Myśle ze bez względu na to czy to prawda czy nie, lepiej sie od czegoś takiego trzymać z daleka bo to podchodzi pod czarna magię
Jeżeli takie babki na prawde chcą pomagać to dlaczego nie robia tego za darmo? A swoją droga wystarczy włączyć tv na te kanały z wróżbita Maciejem i można samemu wywnioskować czy to bzdury czy nie :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matka z matecznika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:11   #19
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez Matka z matecznika Pokaż wiadomość
Jeżeli takie babki na prawde chcą pomagać to dlaczego nie robia tego za darmo?
a dlaczego miałyby coś robić za darmo skoro mogą na tym zarobić? Jedni pracują w kopalni, inni wciskają ludziom ściemę za grubą kasę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 09:16   #20
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Doskonały przykład tego jak ludzie sami sprawiają, że przepowiednia się sprawdzi - po paru latach ktoś powiedział o babci "narzeczona" i proszę, wróżba spełniona
no dobra.. a co powiesz o tej rozwalonej głowie zaraz po wyjściu od tej wróżki? albo o tym skąd cyganka wiedziała o tym, że TŻ był w długim związku (nie każdy ma na koncie związki 7-letnie) albo skąd cyganka wiedziała, że TŻ ma na koncie bardzo dużo pieniędzy? Ja na przykład mam zazwyczaj na koncie góra 500zł.. to nie jest odległa w czasie wiedza..
P.S. zresztą ten tata jej synowej wcale nie wiedział o tej wróżbie.. wszyscy już o niej zapomnieli.. aż tu nagle zaczął do niej tak mówić i to często gęsto.. ilu babciom ktoś mówi per narzeczona?

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2014-05-07 o 09:18
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 10:11   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wróżki i ich "rady"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;46338198]no dobra.. a co powiesz o tej rozwalonej głowie zaraz po wyjściu od tej wróżki? albo o tym skąd cyganka wiedziała o tym, że TŻ był w długim związku (nie każdy ma na koncie związki 7-letnie) albo skąd cyganka wiedziała, że TŻ ma na koncie bardzo dużo pieniędzy? Ja na przykład mam zazwyczaj na koncie góra 500zł.. to nie jest odległa w czasie wiedza..
P.S. zresztą ten tata jej synowej wcale nie wiedział o tej wróżbie.. wszyscy już o niej zapomnieli.. aż tu nagle zaczął do niej tak mówić i to często gęsto.. ilu babciom ktoś mówi per narzeczona?[/QUOTE]

Głowa to przypadek, gdyby siostra się nie uderzyła (co dzieci często raczej robią ) ale np. potem dostała bólu głowy albo oberwała w sprzeczce z rodzeństwem, też by się dało podciągnąć. Albo by jej ktoś guza nabił przypadkiem.
Pewnie jakby TŻ był wcześniej w związku 3-letnim też byście podciągnęli to pod długi związek, w sumie prawie każdy od roku wzwyż się podciągnie.
Że ma dużo kasy na koncie też mogła strzelić, jest spora szansa że się trafi bo przecież nie podawała dokładnej kwoty ile tam ma, chciała 100 zl, więc nawet jakby miał na tym koncie 1 czy 2 tys - można by uznać, że "dużo". Spokojnie starczy na wypłatę stówki.

Tak właśnie działają takie "wróżki", rzucają ogólniki które mają dużą szansę się sprawdzić, bo np. większość ludzi była w jakimś związku, większość w przyszłości sobie coś zrobi w głowę, zachoruje itp. To tak działa - wróżka rzuca ogólnik, żeby była duża szansa, że coś co się zdarzy dana osoba podciągnie sobie pod wróżbę.

Czasem też mamy samospełniającą się przepowiednię, tzn wróżka mówi "poznasz kogoś interesującego", a człowiek po tej wróżbie staje się bardziej otwarty, bardziej szuka tej interesującej znajomości i faktycznie kogoś poznaje.

No przykro mi, ale nie wierzę w żadne wróżby. Gdyby wróżka powiedziała konkretnie "pani córka uderzy się w głowę o framugę wychodząc stąd, proszę uważać", a siostra by się wtedy faktycznie uderzyła, to można by się rozwodzić nad niesamowitym zbiegiem tych dwóch zdarzeń, ale tak? Ja też mogę powiedzieć "proszę uważać na synka, będzie miał problem z nogą", a za miesiąc chłopak stłucze kolano.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-05-07 o 10:13
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:50   #22
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Babka podobnież mówi bardzo konkretne rzeczy i "nie plącze się w zeznaniach". Więc może czasami zdarzają się osoby, które rzeczywiście mają dar

coś w tym jest.

Ja byłam u tej samej wróżki 2 razy w odstępie około półrocznym.
Babka miała wiele klientów- około 10 dziennie, więc nie ma szans, zeby mnie pamiętała.

I co? I za 1 i za 2 razem powiedziała mi to samo. W sumie byłam zaskoczona bardzo.

Z drugiej strony uważam, że dużą rolę we wrózeniu odgrywa tzw. zimny odczyt.


Moja koleżanka była u tej samej wróżki i naprawdę wiele jej się sprawdziło.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:27   #23
Korbka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Nie byłam, nie wierzę w takie nadprzyrodzone umiejętności, ale zdarzało mi się już usłyszeć, że kilku osobom prawidłowo przewidziały takie rzeczy jak np. śmierć kogoś bliskiego, co do dnia.
Korbka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:29   #24
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez LifeMyDreams Pokaż wiadomość
Ogólnie jak uwazacie warto wierzyc w takie cos ?
Dla mnie to zdanie jest logicznie niespójne. Albo się w coś wierzy, albo nie. To nie jest kwestia: chcę wierzyć, że coś istnieje to sobie uwierzę. Nasza podświadomość, umiejętność łączenia faktów i wiedza same "nakazują" nam, niejako, w co wierzyć a w co nie.
Koniec wykładu
A do tematu: Nie wierzę, nigdy nie byłam. Wszystko to dlatego, że raczej stawiam na naukę i ludzki umysł. Uważam, że niektóre osoby mają po prostu predyspozycje psychologiczne i oratorskie (lub są zwykłymi oszustami), a to pozwala im być "dobrymi wróżkami". Przyszłość nie jest nigdzie "zapisana", sami tworzymy ją na bieżąco.
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:03   #25
kotWprezerwatywie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Głowa to przypadek, gdyby siostra się nie uderzyła (co dzieci często raczej robią ) ale np. potem dostała bólu głowy albo oberwała w sprzeczce z rodzeństwem, też by się dało podciągnąć. Albo by jej ktoś guza nabił przypadkiem.
Pewnie jakby TŻ był wcześniej w związku 3-letnim też byście podciągnęli to pod długi związek, w sumie prawie każdy od roku wzwyż się podciągnie.
Że ma dużo kasy na koncie też mogła strzelić, jest spora szansa że się trafi bo przecież nie podawała dokładnej kwoty ile tam ma, chciała 100 zl, więc nawet jakby miał na tym koncie 1 czy 2 tys - można by uznać, że &quot;dużo&quot;. Spokojnie starczy na wypłatę stówki.

Tak właśnie działają takie &quot;wróżki&quot;, rzucają ogólniki które mają dużą szansę się sprawdzić, bo np. większość ludzi była w jakimś związku, większość w przyszłości sobie coś zrobi w głowę, zachoruje itp. To tak działa - wróżka rzuca ogólnik, żeby była duża szansa, że coś co się zdarzy dana osoba podciągnie sobie pod wróżbę.

Czasem też mamy samospełniającą się przepowiednię, tzn wróżka mówi &quot;poznasz kogoś interesującego&quot;, a człowiek po tej wróżbie staje się bardziej otwarty, bardziej szuka tej interesującej znajomości i faktycznie kogoś poznaje.

No przykro mi, ale nie wierzę w żadne wróżby. Gdyby wróżka powiedziała konkretnie &quot;pani córka uderzy się w głowę o framugę wychodząc stąd, proszę uważać&quot;, a siostra by się wtedy faktycznie uderzyła, to można by się rozwodzić nad niesamowitym zbiegiem tych dwóch zdarzeń, ale tak? Ja też mogę powiedzieć &quot;proszę uważać na synka, będzie miał problem z nogą&quot;, a za miesiąc chłopak stłucze kolano.
Nie wierzysz bo nie miałaś okazji mieć przyjemność kontaktu z osobą posiadającą naprawdę dar i jeśli w ogóle korzystałaś bądź ktoś z twojego otoczenia to trafialiście na pseudo wróżki. Ja osobiście byłem u faceta, dziadka który mówił mi takie rzeczy o których nie miał prawa wiedzieć. Nigdy o nic nie wypytywał tylko czego chcesz, i mówiło się powróżyć, i on brał karty klasyczne i nawijał, a potem co łaska nawet 10 zł wystarczyło. Powiedział mi między innymi: 1. Na którą stronę świata wychodzą okna w moim domu-miał rację. 2. Ile jeszcze lat będzie trwała moja nauka, trafił. 3. W jakim zawodzie będę pracował w przyszłości- trafił 4. Że w danym momencie skończyłem jedną szkołę i zaraz zacznę drugą. trafił. akurat byłem po zakończeniu 8 klasy podstawówki w systemie dawnym, więc na czole nie miałem napisane ile ma lat, tak samo 7 lat nauki mnie jeszcze czeka, i zgadzało się 4 LO i 3 studia licencjacie, 5. Że mam dolegliwość zdrowotną na którą leczy mnie lekarka blondynka. miałem astmę i leczyłem się u alergologa kobiety-blondynki, trafił. i dodał że ona mnie wyleczy. w wieku 20 lat po powrocie z gór już nigdy nie musiałem brać leku, choroba cofnęła się. Zgadł 6. Że będę miał okres w życiu pod górę nic nie bedzie mi sie udawało, i tak było po zakończeniu eduakcji nie mogłem znaleźć pracy rzuciła mnie dziewczyna, i nawet głupiego prawka nie mogłem zdać, ale później zaczęło to mijać. 7. że będę miał do czynienie z Komendantem Policji, i była pewna przygoda i miałem problemy ale z Komendantem Wojskowym w Urzędzie, wiec nie wiele sie pomylił, pewnie mu mundurówka wyszła. 8 Kilka spraw jeszcze które się nie sprawdziły, odnośnie żony dziecka itd, ale na to jeszcze za wcześnie. 9. i kilka spraw dotyczących rodziny zgadł ale to zbyt intymne aby pisać na forum. Najlepszy był moment kiedy już wychodziliśmy i spytaliśmy ile się należy to powiedział zapłaccie tyle ile mowiliscie w pociagu. Jechałem pociągiem z matką do niego i matka powiedizal ze nie da mu wiecej niż X zł. wiedział o tym. On był bardziej jasnowidz niz wróź. Po tym zdarzeniu do dnia dzisiejszego zdarzało mi się korzystac z usług wróżek czy to tel. czy sms, nawet klka razy osobiście, ale nic mi sie nigdy nie trafiło, wiec oprócz jakiejś perełki prawdziwego talentu pozostlai to oszusci i naciągacze, taka jest prawda.
kotWprezerwatywie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:08   #26
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Nigdy u wróżki nie byłam i nie będę. Uważam, że większość tych wróżek to po prostu oszuści.
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:18   #27
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Niestety ale nie wierzę, tak samo jak w to że czarny kot przebiegnie mi drogę to pech. U mnie w mieście aż roi się od czarnych kotów i wiele razy mi przebiegł drogę i nic się nie stało.
Albo że jak kobieta w ciąży wpadnie na rudego kota to dziecko się urodzi rude, no i co? moja mama urodziła mnie z ciemnym brązem.
Więc w przesądy już nie wierzę.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:22   #28
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wróżki i ich "rady"

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
coś w tym jest.

Ja byłam u tej samej wróżki 2 razy w odstępie około półrocznym.
Babka miała wiele klientów- około 10 dziennie, więc nie ma szans, zeby mnie pamiętała.

I co? I za 1 i za 2 razem powiedziała mi to samo. W sumie byłam zaskoczona bardzo.
Może wszystkim mówi to samo Hahahahahahaha
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:34   #29
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Wróżki i ich "rady"

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;46345353]Może wszystkim mówi to samo Hahahahahahaha [/QUOTE]

Dokładnie. Z moich myśli to wyjęłaś.
Wróż, jasnowidz, wszystko jedno, myślę że przyszłości nie da się przewidzieć, a zazwyczaj oni mówią przyszłości i zapraszają na następną wizytę, to chyba dla kasy.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:40   #30
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Wróżki i ich "rady"

MOim zdaniem duzo tez mozna wywnioskowac z rozmowy z klientem/ka a nawet z samych zadawanych pytań
Poza tym jak wróżka jest dobrym psychologiem i ma podejscie do ludzi to wyciagnie takie info jakie chce
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 23:11:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.