Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 15:37   #2371
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko,widzialam olej kokosowy efavit w sklepie i jak bylo cieplo byl on w stanie cieklej pod wplywem temperatury widac bylo ze sie rozpuscil calkowiicie,nastepnego dnia poszlam do tego sklepu bylo juz chlodno i byl znow twardy Czy w tym przypadku nie traci on swoich wlasciwoci
Olej kokosowy ma wlasnie takie wlasciwosci i jest to zupelnie normalne
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 16:57   #2372
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

tzn ze jak sie roztopi calkowcie i znow wroci do stalosci to ma nadal takie same wlasciwosci nie gubi ich?
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 17:11   #2373
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, ja stosuje krokoszowy w kremach albo solo na noc i nie ma z tym problemu, lubię ten olej nie zapycha, nawilża ale olejek z drzewa herbacianego dodaję tylko do kremu albo punktowo. Te kilka kropel w kremie wystarczy, żeby poczuć lekkie ściągnięcie i uczucie chłodu, później- przysuszenie, więc ja nie stosowałabym go samego albo w dużym stężeniu. Wydaje mi się, że jak za dużo lub za długo się nim smaruję to delikatnie podrażnia i przesusza skórę.
Ale to tylko moje odczucia, każda skóra jest inna
Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest bardzo intensywny, może podrażniać spojówki (ja po nim łzawię, a dodaję 1 KROPLĘ do 50ml kremu! Mam z ZSK), olej z krokosza jest świetny na cerę jak twoja Myślę, że musisz sprawdzić na sobie ta mieszankę, ale teoretycznie powinno być ok.
Dziękuję za odpowiedzi
A w związku z nimi mam do Was jeszcze pytanie: Jakich kremów używacie? I czy któraś z Was używała kiedyś tego kremu: http://www.zrobsobiekrem.pl/?283,prz...iposomami-45-g
Bo dla mnie chyba jeszcze nie stworzono idealnego kremu Więc chyba wezmę sprawy w swoje ręce i stworzę go sama
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 17:25   #2374
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dla mnie też nie stworzono, więc robię sama ; )
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 18:22   #2375
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
dla mnie też nie stworzono, więc robię sama ; )
A mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy?
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 19:31   #2376
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
tzn ze jak sie roztopi calkowcie i znow wroci do stalosci to ma nadal takie same wlasciwosci nie gubi ich?
Tak
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 19:54   #2377
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wielkie dzieki!
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 21:24   #2378
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
A w związku z nimi mam do Was jeszcze pytanie: Jakich kremów używacie? I czy któraś z Was używała kiedyś tego kremu: http://www.zrobsobiekrem.pl/?283,prz...iposomami-45-g
Bo dla mnie chyba jeszcze nie stworzono idealnego kremu Więc chyba wezmę sprawy w swoje ręce i stworzę go sama
Nie używałam tego kremu. Jedyny zestaw, jaki kupiłam był z BU-krem regenerujący z kwasem liponowym - polecam.
Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
dla mnie też nie stworzono, więc robię sama ; )
Również sama sobie robię kremy - moja skóra jest moim polem do badań empirycznych, nie zawsze szczęśliwym z tego powodu Dlatego najmniej ryzykowne są oleje+HA

Myślę, że najpierw musisz sobie odpowiedzieć, czego skóra potrzebuje, potem znaleźć składniki, które jej to dadzą, a potem wybrać formę emulsji, jaką preferujesz. Jak już zrobisz taki krem, to w czasie używania wyjdzie, co ci nie pasuje - następny przepis trochę modyfikujesz i tak w koło Macieju ;P
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 13:20   #2379
karola_d
Raczkowanie
 
Avatar karola_d
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 251
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
A mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy?
przeróżne robię po prostu mieszam olej, wodę i jakieś substancje nawilżające czy inne cuda i już Na początku najlepiej chyba skorzystać z gotowych przepisów. Są podane na kazdej stronie z półproduktami. Taki mój najprostszy jest z HA, aloesem, pantenolem, alantoiną na bazie kremowej z zsk
karola_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 18:57   #2380
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam dwa pytanka do Was
1.Jaki olej,olejek nadaje sie nabardziej na podrazniona skore twarzy ?zeby ja zlagodzil
2.Ktory olejek jest lepszy do twarzy skuteczniejszy ?olej awokado czy olejek arganowy?
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 22:59   #2381
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Mam dwa pytanka do Was
1.Jaki olej,olejek nadaje sie nabardziej na podrazniona skore twarzy ?zeby ja zlagodzil
2.Ktory olejek jest lepszy do twarzy skuteczniejszy ?olej awokado czy olejek arganowy?
1. Arganowy
2. Arganowy lepszy do suchej
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 06:13   #2382
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ja zaczynam teraz olejek Dr Hauschka. Słyszałam same pozytywy, teraz wypróbuje
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-05, 22:05   #2383
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Tak mnie zaciekawily te oleje ,olejki ze znow mam pare pytan

-jaki olej? olejek ? polecicie do skory niemowlaka ?

- Co sadzicie o polaczeniu olejku arganowego+ z olejem tamanu ?

-Jaki olej,olejek dziala na naczynka na skorze-skore podrazniona ,czy jest to mozliwe w przypadku olejku zeby zadzialal na ten problem-skuteczny ?

-jaki olejek zlagodzi podrazniona skore glowy najskuteczniejszy jaki bedzie ?

-Jaki olejek zadziala na wagry?

-Ktory z olejow,olejkow bedzie najskuteczniejszy na blizny potradzikowe (potradzikowe przebarwienia?)?

Edytowane przez AniolZinnegoSwiata
Czas edycji: 2011-08-06 o 13:25
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 17:06   #2384
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zagladam choc sie boje, ze jak zaczne regularnie czytac ten watek, to sie nie obejdzie bez wydawania pieniedzy. Kupilam sobie olej z arniki, tzn. baze stanowi olej ostowy, plus ekstrakt z arniki i witamina E, i dziala dosc dobrze. Mam tu jeszcze dostepne kilka olei, widzialam na pewno olej z pestek moreli, olej z orzechow ziemnych, olej z nagietka, i z awokado. Niestety rozanego nie ma. Patrzylam sobie co maja na Mazidlach, i chyba sprobuje cos zamowic, ale dopiero po wakacjach i nastepnej wyplacie.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 18:30   #2385
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny, orientujecie się może czy można gdzieś zamówić próbki olejów?
ktoś pisał,że ma próbki z mazideł, a ja nie mogę znaleźć tam żadnej informacji o próbkach

wiecie coś może?

Z góry ogromne dzięki za odpowiedź!!!
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 19:52   #2386
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Często mianem próbek nazywane są najmniejsze ilości oleju dostępne w danym sklepie - zazwyczaj 15ml.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 11:18   #2387
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
dziewczyny, orientujecie się może czy można gdzieś zamówić próbki olejów?
ktoś pisał,że ma próbki z mazideł, a ja nie mogę znaleźć tam żadnej informacji o próbkach

wiecie coś może?

Z góry ogromne dzięki za odpowiedź!!!
Jak zamawiam w mazidłach, to po prostu piszę w wiadomości do zamówienia, że chciałabym próbkę oleju i dostaję w takim mini pudełeczku kilka ml gratis Ale zawsze zamawiam coś - nigdy same próbki. W zsk czasem są małe opakowania 15ml właśnie jako próbki.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 11:47   #2388
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Jak zamawiam w mazidłach, to po prostu piszę w wiadomości do zamówienia, że chciałabym próbkę oleju i dostaję w takim mini pudełeczku kilka ml gratis Ale zawsze zamawiam coś - nigdy same próbki. W zsk czasem są małe opakowania 15ml właśnie jako próbki.
ok,rozumiem, dzięki za informację

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

a jeszcze jedno pytanko mam
czy poleciłybyście jakiś olejek do cery zanieczyszcznej, trądzikowej (nie jakiś wielki trądzik, tylko pojedyncze krostki ), który szybko by się wchłaniał i można by go stosować rano, pod makijaż?
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:55   #2389
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
ok,rozumiem, dzięki za informację

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

a jeszcze jedno pytanko mam
czy poleciłybyście jakiś olejek do cery zanieczyszcznej, trądzikowej (nie jakiś wielki trądzik, tylko pojedyncze krostki ), który szybko by się wchłaniał i można by go stosować rano, pod makijaż?
Rowniez dolaczam sie do pytania
I mam jeszcze swoje Dziewczyny jak tak dlugo stosujecie oleje,a chodzi mi o olejek Arganowy -czy przy codziennym stosowaniu przez dluzszy czas np codziennie -wieczorem skora nie przyzwyczai sie ?np przez okres 3 miesiecy?
I jeszcze jeden mam problem -moja skora na czole na nosie i policzakch jest zaczerwinieona-zarozowiona czy jakis olejek jest w stanie sobie z tym problemem poradzic?-chociaz troszke pomoc ?
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 23:26   #2390
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niestety mnie same oleje za słabo nawilżają.... Dlatego do kremu naiwlżającego dodaję olej tak pół na pół na dłoni i to aplikuje na twarz.

To czy dany olej komus pasuje i czy dany mix bedzie dobry to trzeba sprawdzić trudno tak oceniać...oby tylko działania olejków nie zaprzeczały, jeden drugiemu


Olej arganowy jesy bardzo dobry, koi i ujędrnia....


Podobno olejek z pestek granatu jest dobry do cery tłustej, z trądzikiem, arganowego raczej nie polecam, stosowany solo moze zwiekszyc wyprysk

Zasadniczo ja stosowalam oleje solo pod makijaz, ale ogolnie fajniej się smaruje twarz miksem kremu z olejem, lepsza jest jakby wchlanialnosc...dziwne to uczucie ale pozytywne

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-08-07 o 23:29
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 09:51   #2391
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Rowniez dolaczam sie do pytania
I mam jeszcze swoje Dziewczyny jak tak dlugo stosujecie oleje,a chodzi mi o olejek Arganowy -czy przy codziennym stosowaniu przez dluzszy czas np codziennie -wieczorem skora nie przyzwyczai sie ?np przez okres 3 miesiecy?
I jeszcze jeden mam problem -moja skora na czole na nosie i policzakch jest zaczerwinieona-zarozowiona czy jakis olejek jest w stanie sobie z tym problemem poradzic?-chociaz troszke pomoc ?
Na naczynka dobry jest macerat z kocanki i olej z orzechów laskowych.
Jeśli masz cerę trądzikową, to olej arganowy może cię zapchać. Jest on świetny dla cer SUCHYCH, wrażliwych i podrażnionych (tak tak, leczy egzemę - sprawdzone )
Lekkim olejem przeciwtrądzikowym jest olej z krokosza barwierskiego (matuje skórę i reguluje, lekki), a szybko wchłaniającym się pod makijaż jest np. olej z pestek arbuza.

Nie ma czegoś takiego jak przekarmienie skóry - kosmetyki działają jedynie w naskórku, który się cały czas złuszcza. Skóra wykorzysta z produktów tylko tyle, ile potrzebuje - jeśli dostaje cały czas dużo składników, z których korzysta, to po pewnym czasie mamy wrażenie, że już nie reaguje tak dobrze na kosmetyk "bo się nie polepsza" w takim tempie jak na początku, a to tylko wrażenie
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 16:24   #2392
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Właśnie stosuję olej z orzechów laskowych, czekam na efekty, bo zauważam u siebie objawy cery naczynkowej. Oby był skuteczny, dam znać.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 18:51   #2393
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a czy moge dac olej winogronowy solo na twarz?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 18:58   #2394
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czy moge dac olej winogronowy solo na twarz?
Ja daję Co prawda olej z winogrona kochają i moje włosy i skóra, natomiast oliwa z oliwek wypadła z zestawienia...
Natomiast mam pytanie: dlaczego pomimo tego, że skórę przed zastosowaniem hydrolatu z kocanki mam matową, to po popsikaniu jest ona błyszcząca? Nie tłusta, ale właśnie błyszcząca. Dlaczego tak się dzieje? Może macie porównanie z hydrolatem oczarowym z mazideł, naturalis i BU, który ma najlepsze działanie?
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:18   #2395
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja daję Co prawda olej z winogrona kochają i moje włosy i skóra, natomiast oliwa z oliwek wypadła z zestawienia...
Natomiast mam pytanie: dlaczego pomimo tego, że skórę przed zastosowaniem hydrolatu z kocanki mam matową, to po popsikaniu jest ona błyszcząca? Nie tłusta, ale właśnie błyszcząca. Dlaczego tak się dzieje? Może macie porównanie z hydrolatem oczarowym z mazideł, naturalis i BU, który ma najlepsze działanie?
dlaczego?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:37   #2396
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ani nie nawilżała mi włosów ani skóry. Nakładałam oliwę i z maseczkami i solo i o ile z maseczkami krzywdy mi nie robiła, to sama wysuszała mi końcówki.. Solo na twarz też nic fajnego nie robiła, ot tak sobie jełczała przez noc. Mogę jedynie dodać, że połączenie oliwa + kremik Physiogel było okej. Nic poza tym.
Natomiast olej z winogrona moja skóra praktycznie spija przez noc, mogę odrobinę wetrzeć w suche włoski i one też go wchłaniają, są lśniące ale nie tłuste.
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 10:19   #2397
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ani nie nawilżała mi włosów ani skóry. Nakładałam oliwę i z maseczkami i solo i o ile z maseczkami krzywdy mi nie robiła, to sama wysuszała mi końcówki.. Solo na twarz też nic fajnego nie robiła, ot tak sobie jełczała przez noc. Mogę jedynie dodać, że połączenie oliwa + kremik Physiogel było okej. Nic poza tym.
Natomiast olej z winogrona moja skóra praktycznie spija przez noc, mogę odrobinę wetrzeć w suche włoski i one też go wchłaniają, są lśniące ale nie tłuste.


to ja dzis spróbuje ten winogronowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 11:40   #2398
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno pytanko mam
czy poleciłybyście jakiś olejek do cery zanieczyszcznej, trądzikowej (nie jakiś wielki trądzik, tylko pojedyncze krostki ), który szybko by się wchłaniał i można by go stosować rano, pod makijaż?
Ja polecam olejek jojoba - tylko wcześniej przetrzeć twarz najlepiej sokiem z cytryny, przepłukać samą wodą, przetrzeć twarz wacikiem nasączonym olejkiem (to na noc), a rano przemyć twarz wodą (samą wodą), i na skórę nałożyć olejek jojoba (1-2 krople, nie więcej) na wilgotną skórę i wklepać. Nadmiar można zdjąć wacikiem, choć u mnie olejek wchłania się ekspresowo i przez cały dzień moja skóra jest matowa (ale nie mówimy o macie jaki dają pudry)
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 20:29   #2399
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Ja polecam olejek jojoba - tylko wcześniej przetrzeć twarz najlepiej sokiem z cytryny, przepłukać samą wodą, przetrzeć twarz wacikiem nasączonym olejkiem (to na noc), a rano przemyć twarz wodą (samą wodą), i na skórę nałożyć olejek jojoba (1-2 krople, nie więcej) na wilgotną skórę i wklepać. Nadmiar można zdjąć wacikiem, choć u mnie olejek wchłania się ekspresowo i przez cały dzień moja skóra jest matowa (ale nie mówimy o macie jaki dają pudry)
Odważna jesteś z nakładaniem samej cytryny na twarz. I o wiele lepiej nadmiar oleju wchlania ręcznik papierowy....
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 08:57   #2400
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Odważna jesteś z nakładaniem samej cytryny na twarz. I o wiele lepiej nadmiar oleju wchlania ręcznik papierowy....
Zaczynałam od 2-3 kropel na zwilżony płatek kosmetyczny z dodatkiem citroseptu i wyciśniętego capivitu (a później olejek jojoba) - przy czym to było takie szybkie przetarcie i od razu przepłukanie twarzy wodą, i od razu na to krem. Obecnie przecieram większą ilością mojego toniku (ale wciąż na zwilżony płatek), zostawiam na nawet 10-15 minut, po czym olej jojoba na twarz.. i .. nawet zaczerwienienia nie ma
A tonik już z 3 lata w takiej postaci stosuję, choć z przerwami na szukanie innych alternatyw.

A o ręczniku papierowym nie pomyślałam, bo wcześnie rano bądź bardzo późnym wieczorem zwykle się nie myśli Aczkolwiek płatek ma to do siebie, że zbierze nadmiar z jednego miejsca, a rozprowadzi na innym, w którym przydałoby się tego oleju więcej
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.