Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 20:50   #2431
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Jakich skad przebarwien mozna sie nabawic? co masz na mysli z tego co mi wiadomo to przebarwienia tworza promienie sloneczne ,albo problemy zdrowotne
Dziewczyny z tego co piszecie to mozna OLEJEk JOJOBA-stosowac na dzien pod makijaz ,zamiast kremu?(myje twarz mydelkiem lub zelem -plucze -w mokra twarz -wcieram pare kropelek olejku jojoba ,obsuszam i mozna podklad nakladac?)

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Jaki olej-olejek najbardziej nadaje sie do zmywania makijazu?(twarz,oczy,rzes y?) ktory jest najlepszy-najskuteczniejszy?

Moja skora jest:
-wrazliwa-zaczerwieniona na czole,na nosie calym-przy nosie i na policzkach-jakby taki rumien..
-tlusta(wagry,zaskorniki,r ozszerzone pory,blizny-przebarwienia -potradzikowe)
-sklonna do zapychania

Jeszcze jedno dziewczyny,mianowicie zastanawiam sie ktory olejek wybrac prosze doradzcie mi (do cery tlustej,wrazliwej-zaczerwienionej,z niedoskonalosciami-wagry-zaskorniki-blizny-przebarwienia potradzikowe )
Biore pod uwage 3 oleje ktory bedzie najlepszy waszym zdaniem? Najskuteczniejszy u mnie?
olejek z dzikiej rozy? olejek arganowy? olejek jojoba?Prosze dziewczyny pomozcie mi Doradzcie, same widzicie mam spory problem z moja skora, z ktora nie moge sobie niestety poradzic..
Witamina A uwrażliwia na słońce, dlatego wszelkie kuracje z tą witaminą stosuje się od września. I zawsze z filtrem właśnie ze względu na ryzyko przebarwień, ktorych nie można ściągnąćnawet pilingami gabinetowymi
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 20:49   #2432
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Co sadzicie o tym sposobie?
Zamiast kremu pod makijaz na dzien ,wmasowac-wklepac w wilgotna twarz OLEJEK JOJOBA ? (rano myje twarz w wilgotna jeszcze wklepuje kilka kropelej olejku jojoba ,susze i nakladam podklad?)


I co sadzicie lepiej zadziala na cere tlusta-zaczerwieniona,naczynkowa z przebarwieniami potradzikowymi ???olej z orzechow laskowych czy olej z kocanki ?-ktory bedzie skuteczniejszy? co byscie wybraly?

i jak myslicie czy ten OLEJ Z KOCANKI-jesli sie smaruje nim cienie pod oczami jest w stanie je zlikwidowac?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-13 o 21:08
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 08:33   #2433
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Polski Bursztyn - ja mam olej z kocanki i bardzo sobie chwalę, też mam skórę trądzikową, naczynkową, wrażliwą zarazem. Rozjaśnia skórę, fajnie łagodzi zaczerwienienia. Na cienie pod oczami jakoś nie patrzyłam czy ma wpływ, zresztą stosuję dopiero około 1mca.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 09:01   #2434
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć dziewczyny

W maju po raz pierwszy kupiłam olejek myjący na biochemii. Używałam go codziennie aż do wczoraj, kiedy zauważyłam w nim czerwone plamy. Czy orientujecie się może, czy to jest jakiś składnik tego olejku czy zaczął się on psuć? Wylalam go już co prawda, ale zamówiłam niedawno kolejny i zastanawiam się czy te czerwone plamy to coś normalnego, co mogę się spodziewać w kolejnym olejku.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 10:20   #2435
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej, a ja mam pytanie trochę z innej beczki:
czy jakiś hydrolat zadziałałby na kaszaki w okolicach oczu? ma ktoś jakieś doświadczenia?
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 10:38   #2436
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

W maju po raz pierwszy kupiłam olejek myjący na biochemii. Używałam go codziennie aż do wczoraj, kiedy zauważyłam w nim czerwone plamy. Czy orientujecie się może, czy to jest jakiś składnik tego olejku czy zaczął się on psuć? Wylalam go już co prawda, ale zamówiłam niedawno kolejny i zastanawiam się czy te czerwone plamy to coś normalnego, co mogę się spodziewać w kolejnym olejku.
też zamawialam olejek (różany) w maju, w połowie lipca zaczął się już kończyć, wylałam resztkę na dłoń i były tam takie czerwone płatki, farfocle? Nie wiem od czego, ale uzyłam tego olejku i było ok, nie zrobił mi krzywdy. Przechowywałam go w zamkniętej buteleczce, na półce w łazience, z dala od promieni słonecznych
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 20:15   #2437
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

W maju po raz pierwszy kupiłam olejek myjący na biochemii. Używałam go codziennie aż do wczoraj, kiedy zauważyłam w nim czerwone plamy. Czy orientujecie się może, czy to jest jakiś składnik tego olejku czy zaczął się on psuć? Wylalam go już co prawda, ale zamówiłam niedawno kolejny i zastanawiam się czy te czerwone plamy to coś normalnego, co mogę się spodziewać w kolejnym olejku.
To olejek eteryczny lub wit E, które nie mieszają dobrze z resztą, dlatego trzeba dobrze wstrząsnąc olejkiem myjącym przed użyciem
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 21:50   #2438
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Sam sok z cytryny jest kwaśny, dlatego nakłada się go rozcieńczonym.
A gdzie napisałam, że stosuję sam nierozcieńczony sok???

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pamiętam Koleżanki z lat młodzieńczych namiętnie stosujące cytrynę-bez rozcieńczania załatwiały sobie cerę dość szybko, nawet te z tlustą /zapychanie jak malowane, zwłaszcza przy witaminie E-chć przy octanach wszystko się moze zdarzyć/.
Nie jestem chemikiem, więc zapytam - a gdzie te octany się znajdują? W cytrynie?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Dalej nie rozumiem po co zostawiasz tonik na twarzy-przecież odparowuje dodatkowo przesuszając twarz.
Hmm.. Tak się zastanawiam - a czy Ty, Danusiu, jeśli używasz tonik, to go zmywasz, czy nie? Bo ja swój zmywałam w zasadzie tylko i wyłącznie z jednego powodu - zostawiał taki klejący się filtr (wina citroseptu) i nie nadawał się pod jakikolwiek krem, czy olej.
Inna kwestia, że nie stosowałam tego toniku po to, by zniszczyć sobie twarz, a z konkretnego powodu. Pewnie gdybym miała skórę suchą, wrażliwą i nie miała trądziku/łojotoku, to bym szukała innych sposobów ze względu na inny charakter problemów ze skórą.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Skoro szczypie, to znaczy, że doszło do podrażnienia, a nie że działa...
Skoro szczypie, znaczy się, że jest jakieś działanie, a czy dla skóry będzie to miało pozytywny, czy negatywny efekt, to inna sprawa, bo np. woda utleniona na ranę też szczypie, ale efekt jest pozytywny.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Witamina A jak dobrze pamietam potrzebuje witaminy E żeby zadziałała i właśnie w awokado ta witamina E też jest zawarta . Capivit zresztą nie zawiera czystej postaci tylko octany, składowo bodajże Tokovit jest lepszy, ale i tak wolę stosować sprawdzone receptury, żeby nie dopuścić chociażby do podrażnień czy przebarwień /receptariusz Mazidłowy polecam/
Witamina A nie potrzebuje wit E, choć ta druga poprawia wchłanianie. Najczęściej jednak dodają tokoferolu, ponieważ ze względu na wymiatanie wolnych rodników, wydłuża żywotność olejów, będących nośnikiem m.in. witaminy A. To taki naturalny konserwant.
Jeśli chodzi o przebarwienia, to ja osobiście żadnych nie zaobserwowałam, a wręcz przeciwnie - moja skóra rozjaśniła się i nabrała blasku i nie mam podrażnień (poza krótkotrwałymi, tak jak przy stosowaniu jakiegokolwiek peelingu).

Co do sprawdzonych receptur... Czy tylko mazidła są autorytetem w tej dziedzinie? Jak dla mnie każdy receptariusz czy to kosmetyczny, czy kucharski, stanowi jedynie inspirację do tworzenia swoich własnych, dopasowanych do własnych potrzeb, receptur. Z prostej przyczyny - coś, co działa u jednej osoby, nie musi działać tak samo u mnie, i w drugą stronę. Jeśli piszę, że coś polecam, to nie dlatego, że coś wpadło mi do głowy z biegu, tylko dlatego, że sprawdziłam na sobie i nie zauważyłam skutków ubocznych, natomiast - pozytywne efekty. Z mojej perspektywy jest to zatem jak najbardziej sprawdzona receptura. Za to tysiące receptur z mazideł stanowi dla mnie wielką niewiadomą...

A teraz z ciekawostek - wit C ... zwiększa przyswajalność witaminy A Poszukałam też w necie, co właściwie zawiera cytryna i co ciekawsze, zawiera całkiem sporo:
Cytryna zawiera: olejki lotne, limonen (aż do 70%), alfa-terpinene, alfa-pinene, beta-pinene, citral, kumaryny, bioflawonoidy, witaminy A, B1, B2, B3 oraz witaminę C (40 - 50 mg na 100 g owocu), kleje roślinne (ze strony: http://www.elena.pl/pdf/Cytryna.pdf). A zatem i cytryna ma witaminę A Wiedziałaś o tym?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Czytam ze zrozumieniem, ale propagujesz takie metody, że włosy mi dęba stają. Masz racje, Kto chce może stosować Twoją metodę;p
Moja skóra ma tendencje do przetłuszczania, do tego paradoksalnie zawsze była sucha, z mnóstwem zaskórników i tendencją do trądziku. Więc szukałam takich sposobów, żeby wyregulować wydzielanie się sebum i usunąć szkodliwe bakterie, a jednocześnie ją nawilżyć i usunąć przebarwienia po trądziku. I ten tonik dokładnie to wspomaga. Pisałaś, że dziewczyny używające cytryny pogorszyły stan swojej skóry. Ja nie używałam tylko cytryny, to raz, a dwa - zaobserwowałam przeciwny do opisanego przez Ciebie, efekt. Może to kwestia skóry, a może umiejętności stosowania danych specyfików? Ciężko jest teraz obiektywnie ocenić, jakie były różnice między tym co ja robiłam, a co inne dziewczyny, ale jedno jest pewne - byłam w tej grupie, która zaobserwowała długotrwałe, pozytywne efekty działania tak stworzonego toniku

A tu kilka właściwości cytryny (ze strony wcześniej przytoczonej w tym wątku), które z resztą potwierdzam:
Cytryna ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Doskonale rozjaśnia skórę, oczyszcza i orzeźwia cerę, wygładza zmarszczki, a nawet walczy z cellulitem. Jest bogata w witaminę C, która pobudza komórki do życia i stymuluje produkcję kolagenu. Sok z cytryny jest kwaśny, po rozcieńczeniu może więc być używany jako tonik. Przywraca skórze właściwy odczyn PH, ściąga rozszerzone pory i walczy z wypryskami. Dlatego nadaje sie głównie do pielęgnacji cery tłustej. Redukuje również przebarwienia skóry. Przydatny jest również do pielęgnacji włosów: hamuje łojotok i nadaje włosom połysk. Sok z cytryny delikatnie rozjaśnia włosy nadając im platynowy odcień. Wystarczy do ostatniego płukania dodać sok z połowy cytryny, aby nasze włosy uzyskały efektowny wygląd.
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 23:56   #2439
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
A gdzie napisałam, że stosuję sam nierozcieńczony sok???


Nie jestem chemikiem, więc zapytam - a gdzie te octany się znajdują? W cytrynie?


Hmm.. Tak się zastanawiam - a czy Ty, Danusiu, jeśli używasz tonik, to go zmywasz, czy nie? Bo ja swój zmywałam w zasadzie tylko i wyłącznie z jednego powodu - zostawiał taki klejący się filtr (wina citroseptu) i nie nadawał się pod jakikolwiek krem, czy olej.
Inna kwestia, że nie stosowałam tego toniku po to, by zniszczyć sobie twarz, a z konkretnego powodu. Pewnie gdybym miała skórę suchą, wrażliwą i nie miała trądziku/łojotoku, to bym szukała innych sposobów ze względu na inny charakter problemów ze skórą.


Skoro szczypie, znaczy się, że jest jakieś działanie, a czy dla skóry będzie to miało pozytywny, czy negatywny efekt, to inna sprawa, bo np. woda utleniona na ranę też szczypie, ale efekt jest pozytywny.


Witamina A nie potrzebuje wit E, choć ta druga poprawia wchłanianie. Najczęściej jednak dodają tokoferolu, ponieważ ze względu na wymiatanie wolnych rodników, wydłuża żywotność olejów, będących nośnikiem m.in. witaminy A. To taki naturalny konserwant.
Jeśli chodzi o przebarwienia, to ja osobiście żadnych nie zaobserwowałam, a wręcz przeciwnie - moja skóra rozjaśniła się i nabrała blasku i nie mam podrażnień (poza krótkotrwałymi, tak jak przy stosowaniu jakiegokolwiek peelingu).

Co do sprawdzonych receptur... Czy tylko mazidła są autorytetem w tej dziedzinie? Jak dla mnie każdy receptariusz czy to kosmetyczny, czy kucharski, stanowi jedynie inspirację do tworzenia swoich własnych, dopasowanych do własnych potrzeb, receptur. Z prostej przyczyny - coś, co działa u jednej osoby, nie musi działać tak samo u mnie, i w drugą stronę. Jeśli piszę, że coś polecam, to nie dlatego, że coś wpadło mi do głowy z biegu, tylko dlatego, że sprawdziłam na sobie i nie zauważyłam skutków ubocznych, natomiast - pozytywne efekty. Z mojej perspektywy jest to zatem jak najbardziej sprawdzona receptura. Za to tysiące receptur z mazideł stanowi dla mnie wielką niewiadomą...

A teraz z ciekawostek - wit C ... zwiększa przyswajalność witaminy A Poszukałam też w necie, co właściwie zawiera cytryna i co ciekawsze, zawiera całkiem sporo:
Cytryna zawiera: olejki lotne, limonen (aż do 70%), alfa-terpinene, alfa-pinene, beta-pinene, citral, kumaryny, bioflawonoidy, witaminy A, B1, B2, B3 oraz witaminę C (40 - 50 mg na 100 g owocu), kleje roślinne (ze strony: http://www.elena.pl/pdf/Cytryna.pdf). A zatem i cytryna ma witaminę A Wiedziałaś o tym?


Moja skóra ma tendencje do przetłuszczania, do tego paradoksalnie zawsze była sucha, z mnóstwem zaskórników i tendencją do trądziku. Więc szukałam takich sposobów, żeby wyregulować wydzielanie się sebum i usunąć szkodliwe bakterie, a jednocześnie ją nawilżyć i usunąć przebarwienia po trądziku. I ten tonik dokładnie to wspomaga. Pisałaś, że dziewczyny używające cytryny pogorszyły stan swojej skóry. Ja nie używałam tylko cytryny, to raz, a dwa - zaobserwowałam przeciwny do opisanego przez Ciebie, efekt. Może to kwestia skóry, a może umiejętności stosowania danych specyfików? Ciężko jest teraz obiektywnie ocenić, jakie były różnice między tym co ja robiłam, a co inne dziewczyny, ale jedno jest pewne - byłam w tej grupie, która zaobserwowała długotrwałe, pozytywne efekty działania tak stworzonego toniku

A tu kilka właściwości cytryny (ze strony wcześniej przytoczonej w tym wątku), które z resztą potwierdzam:
Cytryna ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Doskonale rozjaśnia skórę, oczyszcza i orzeźwia cerę, wygładza zmarszczki, a nawet walczy z cellulitem. Jest bogata w witaminę C, która pobudza komórki do życia i stymuluje produkcję kolagenu. Sok z cytryny jest kwaśny, po rozcieńczeniu może więc być używany jako tonik. Przywraca skórze właściwy odczyn PH, ściąga rozszerzone pory i walczy z wypryskami. Dlatego nadaje sie głównie do pielęgnacji cery tłustej. Redukuje również przebarwienia skóry. Przydatny jest również do pielęgnacji włosów: hamuje łojotok i nadaje włosom połysk. Sok z cytryny delikatnie rozjaśnia włosy nadając im platynowy odcień. Wystarczy do ostatniego płukania dodać sok z połowy cytryny, aby nasze włosy uzyskały efektowny wygląd.
Chwila moment
-piszesz o używaniu cytryny, a teraz wychodzi, ze jest to cytryna rozcieńczona, to może napisz od początku, że używasz rozcieńczonej cytryny albo mieszasz z czymś cytrynę, bo ja już nie wiem czego używasz i jak;p
o samym toniku cytrynowym jest wątek na wizazu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105217
-octany w capivicie,-polecam do sprawdzenia po prostu skład czyli Capivit A+E forte zawiera dwie substancje czynne: octan retynolu czyli witaminę A w ilości 2500 j.m. oraz octan D,L-tokoferolu czyli witaminę E w ilości 150 mg.
-cytryna-co do witaminy A nawet jeśli zawiera a wedle różnych źródeł zawiera lub nie zawiera to raczej są to śladowe ilości jeśli już. Wedle naukowców zawiera "W 100 gramach cytryny znajduje się: 0,8 grama białka, 3,2 grama węglowodanów, 5,2 grama błonnika, 160 miligramów potasu, 110 miligramów wapnia, 21 miligramów fosforu, 12 miligramów magnezu, 6 miligramów sodu, 0,4 miligrama żelaza, 0,1 miligrama cynku, 0,05 miligrama witaminy B1, 0,04 miligrama witaminy B2, 0,2 miligrama witaminy B3, 0,11 witaminy B6, do 80 miligramów witaminy C."
-co do kwasowości polecam włożenie do soku najzwyklejszego papierka lakmusowego
-przyswajalność witaminie C zapewniają bioflawanoidy, sama witamina C zwiększa przyswajalność żelaza, przyswajalność witaminy A w przewodzie pokarmowym zwiększaja tłuszcze, w skórze odpowiednie stężenie sprawia, że działa albo nie działa.
-tokoferol gamma ma właściwości antyoksydacyjne i wybielające więc raczej konserwantem bym go nie nazwała. Ciekawe porównanie witaminy do konserwantu
-nie piszę, ze receptury z Mazidel są jedynymi, ale są profesjonalne.

i offtopowo
Jak działa woda utleniona?? Bardzo silnie reaguje z katalaza zawarta w naszej krwi i mamy "burzę tlenowa" w ranie. Beztlenowce pozabija ale tlenowe gronkowce nie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 13:54   #2440
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
A gdzie napisałam, że stosuję sam nierozcieńczony sok???
no na przykład tu:
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Ja polecam olejek jojoba - tylko wcześniej przetrzeć twarz najlepiej sokiem z cytryny, przepłukać samą wodą, przetrzeć twarz wacikiem nasączonym olejkiem (to na noc), a rano przemyć twarz wodą (samą wodą), i na skórę nałożyć olejek jojoba (1-2 krople, nie więcej) na wilgotną skórę i wklepać. Nadmiar można zdjąć wacikiem, choć u mnie olejek wchłania się ekspresowo i przez cały dzień moja skóra jest matowa (ale nie mówimy o macie jaki dają pudry)

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Skoro szczypie, znaczy się, że jest jakieś działanie, a czy dla skóry będzie to miało pozytywny, czy negatywny efekt, to inna sprawa, bo np. woda utleniona na ranę też szczypie, ale efekt jest pozytywny.
LOL szczypanie oznacza, że produkt podrażnia skórę! To właśnie dla osób, które myślą jak ty producenci piszą takie głupoty na opakowaniach w stylu "mrowienie i uczucie chłodu oznaczają, że produkt działa", często dodając jedynie do produktu mentol właśnie dla tego wrażenia.
Wodę utlenioną zazwyczaj lejesz na ranę, jakbyś ją aplikowała na nieuszkodzoną skórę, to nie szczypałaby. Działanie wody utlenionej jest dokładnie takie jak napisała danusiaes
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Witamina A nie potrzebuje wit E, choć ta druga poprawia wchłanianie. Najczęściej jednak dodają tokoferolu, ponieważ ze względu na wymiatanie wolnych rodników, wydłuża żywotność olejów, będących nośnikiem m.in. witaminy A. To taki naturalny konserwant.
Witamina E nie jest konserwantem, a przeciwutleniaczem (antyoksydantem)! To zupełnie inne działanie.
Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Co do sprawdzonych receptur... Czy tylko mazidła są autorytetem w tej dziedzinie? Jak dla mnie każdy receptariusz czy to kosmetyczny, czy kucharski, stanowi jedynie inspirację do tworzenia swoich własnych, dopasowanych do własnych potrzeb, receptur. Z prostej przyczyny - coś, co działa u jednej osoby, nie musi działać tak samo u mnie, i w drugą stronę. Jeśli piszę, że coś polecam, to nie dlatego, że coś wpadło mi do głowy z biegu, tylko dlatego, że sprawdziłam na sobie i nie zauważyłam skutków ubocznych, natomiast - pozytywne efekty. Z mojej perspektywy jest to zatem jak najbardziej sprawdzona receptura. Za to tysiące receptur z mazideł stanowi dla mnie wielką niewiadomą...
Jakby możliwe było stworzenie super-kremu, co by wszystkim skórom robił dobrze, to byśmy taki mieli. Niestety się nie da - są osoby z trudną w pielęgnacji skórą, widocznie ty taką masz. Ale to, że tobie takie mieszanki nie zrobiły krzywdy jest jak dla mnie łutem szczęścia.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 16:55   #2441
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam

Mam problem z moją cerą i zastanawiam się nad przejściem na oleje właśnie
Póki co jestem przede wszystkim zainteresowana biochemią urody - choć nie wykluczam zakupów w mazidłach lub zsk. Nie ukrywam jednak, że jestem nastawiona raczej na gotowe lub bardzo proste mieszanki. Mam cerę normalną skłonną zarówno do przetłuszczania się i powstawania zaskórników i pryszczy, jak i do wysuszania, ale objawia się to u mnie póki co uczuciem ściągnięcia i wtórnym przetłuszczaniem. Moja cera jest bardzo skłonna do zapychania się. Czytałam w KWC pozytywne opinie odnośnie skwalanu i oleju z pestek malin (oba z BU) - i teraz pytanie, czy skwalan samodzielnie można stosować na noc? Czy lepiej mieszać go np z żelem hialuronowym i w jakich proporcjach i czy bezpośrednio przed użyciem? Czy olejek z pestek malin nadaje się na dzień i czy tez go mieszać z żelem lepiej? A może po wsmarowaniu lub przed psikać hydrolatem? A może inne oleje dla osób z tendencją do zapychania? tak wiem, że każdy reaguje inaczej i trzeba to przetestować, ale chciałabym unikac ewidentnych zapychaczy

Edit:
Teraz na forum doczytuje, ze skwalan jednak zapycha. Rany ja już nie wiem, co mam stosować... wyjdzie na to, że najlepiej myć mydłem i całą pielęgnację olać, bo tak czy inaczej źle...

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-08-15 o 17:07
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 17:43   #2442
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Chwila moment
-piszesz o używaniu cytryny, a teraz wychodzi, ze jest to cytryna rozcieńczona, to może napisz od początku, że używasz rozcieńczonej cytryny albo mieszasz z czymś cytrynę, bo ja już nie wiem czego używasz i jak;p
o samym toniku cytrynowym jest wątek na wizazu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105217
-octany w capivicie,-polecam do sprawdzenia po prostu skład czyli Capivit A+E forte zawiera dwie substancje czynne: octan retynolu czyli witaminę A w ilości 2500 j.m. oraz octan D,L-tokoferolu czyli witaminę E w ilości 150 mg.
-cytryna-co do witaminy A nawet jeśli zawiera a wedle różnych źródeł zawiera lub nie zawiera to raczej są to śladowe ilości jeśli już. Wedle naukowców zawiera "W 100 gramach cytryny znajduje się: 0,8 grama białka, 3,2 grama węglowodanów, 5,2 grama błonnika, 160 miligramów potasu, 110 miligramów wapnia, 21 miligramów fosforu, 12 miligramów magnezu, 6 miligramów sodu, 0,4 miligrama żelaza, 0,1 miligrama cynku, 0,05 miligrama witaminy B1, 0,04 miligrama witaminy B2, 0,2 miligrama witaminy B3, 0,11 witaminy B6, do 80 miligramów witaminy C."
-co do kwasowości polecam włożenie do soku najzwyklejszego papierka lakmusowego
-przyswajalność witaminie C zapewniają bioflawanoidy, sama witamina C zwiększa przyswajalność żelaza, przyswajalność witaminy A w przewodzie pokarmowym zwiększaja tłuszcze, w skórze odpowiednie stężenie sprawia, że działa albo nie działa.
-tokoferol gamma ma właściwości antyoksydacyjne i wybielające więc raczej konserwantem bym go nie nazwała. Ciekawe porównanie witaminy do konserwantu
-nie piszę, ze receptury z Mazidel są jedynymi, ale są profesjonalne.

i offtopowo
Jak działa woda utleniona?? Bardzo silnie reaguje z katalaza zawarta w naszej krwi i mamy "burzę tlenowa" w ranie. Beztlenowce pozabija ale tlenowe gronkowce nie
- no może się niezbyt jasno wyraziłam, przepraszam, więc naprawiam - używam toniku sok z cytryny+citrosept (dawno temu mieszałam z capivitem a+e, dziś zamiast capivitu na koniec wklepuję olej jojoba), rozcieńczam to z wodą, a aplikuję kilka-kilkanaście kropel na dodatkowo zwilżony wodą płatek kosmetyczny

- pytałam o octany, bo z Twojej wypowiedzi nie wynikało w czym te octany miały by być, a jak napisałam wcześniej - chemikiem nie jestem. Dziękuję zatem za informację

- komentarz dotyczący papierka lakmusowego - to którego fragmentu się tyczy? Bo nie wiem jak mam się odnieść do tej informacji

- to jeśli wchłanianiu wit C służą bioflawonidy, to tym lepiej korzystać z naturalnej postaci tejże witaminy (czyli właśnie cytryna i citrosept ); Aha - wit C jeszcze wpływa na poprawę wchłaniania wapnia

- fakt - tokoferol nie jest konserwantem, jest antyutleniaczem. W mojej wypowiedzi poprzez pojęcie 'konserwantu' rozumiałam jako środek dodawany celem ochrony przez zepsuciem. Taki mały skrót myślowy powstał. Niemniej niejednokrotnie dodawanie witaminy E do żywności, czy kosmetyków przez producentów nie ma na celu podniesienia wartości/czy poszerzenia zakresu działania, tylko jest dodawane z przyczyn, że tak powiem 'technicznych' -> dla przykładu:
E 308 - Gamma-tokoferol, Witamina E - Ekstrakt z olejów otrzymywanych z warzyw, które są bogate w tokoferole (witamina E), szczególnie soi. Może być również syntetyzowany chemicznie. Przeciwutleniacz w produktach zawierających tłuszcz, używany głownie, by zapobiec jełczeniu oliwy z oliwek. Posiada niska aktywność witaminy E. Używany jest do tłuszczy zwierzęcych i roślinnych itp.Dzienne spożycie wynosi do 2 mg/kg masy ciała. (ze strony, gdzie opisane są również inne tokoferole: http://ekopaczka.pl/index_wiadomosci...kat=8&limit=14)

- ehhh... dałam przykład wody utlenionej w celu pokazania, że jak coś działa, to może to być obserwowalne 'gołym okiem'. A czy efekt będzie pozytywny, czy negatywny, to już inna bajka i zależy od wielu czynników. Nie skupiaj się na szczegółach, tylko spójrz na temat niejako z poziomu wyższego
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 18:54   #2443
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
- no może się niezbyt jasno wyraziłam, przepraszam, więc naprawiam - używam toniku sok z cytryny+citrosept (dawno temu mieszałam z capivitem a+e, dziś zamiast capivitu na koniec wklepuję olej jojoba), rozcieńczam to z wodą, a aplikuję kilka-kilkanaście kropel na dodatkowo zwilżony wodą płatek kosmetyczny

- pytałam o octany, bo z Twojej wypowiedzi nie wynikało w czym te octany miały by być, a jak napisałam wcześniej - chemikiem nie jestem. Dziękuję zatem za informację

- komentarz dotyczący papierka lakmusowego - to którego fragmentu się tyczy? Bo nie wiem jak mam się odnieść do tej informacji

- to jeśli wchłanianiu wit C służą bioflawonidy, to tym lepiej korzystać z naturalnej postaci tejże witaminy (czyli właśnie cytryna i citrosept ); Aha - wit C jeszcze wpływa na poprawę wchłaniania wapnia

- fakt - tokoferol nie jest konserwantem, jest antyutleniaczem. W mojej wypowiedzi poprzez pojęcie 'konserwantu' rozumiałam jako środek dodawany celem ochrony przez zepsuciem. Taki mały skrót myślowy powstał. Niemniej niejednokrotnie dodawanie witaminy E do żywności, czy kosmetyków przez producentów nie ma na celu podniesienia wartości/czy poszerzenia zakresu działania, tylko jest dodawane z przyczyn, że tak powiem 'technicznych' -> dla przykładu:
E 308 - Gamma-tokoferol, Witamina E - Ekstrakt z olejów otrzymywanych z warzyw, które są bogate w tokoferole (witamina E), szczególnie soi. Może być również syntetyzowany chemicznie. Przeciwutleniacz w produktach zawierających tłuszcz, używany głownie, by zapobiec jełczeniu oliwy z oliwek. Posiada niska aktywność witaminy E. Używany jest do tłuszczy zwierzęcych i roślinnych itp.Dzienne spożycie wynosi do 2 mg/kg masy ciała. (ze strony, gdzie opisane są również inne tokoferole: http://ekopaczka.pl/index_wiadomosci...kat=8&limit=14)

- ehhh... dałam przykład wody utlenionej w celu pokazania, że jak coś działa, to może to być obserwowalne 'gołym okiem'. A czy efekt będzie pozytywny, czy negatywny, to już inna bajka i zależy od wielu czynników. Nie skupiaj się na szczegółach, tylko spójrz na temat niejako z poziomu wyższego
Komentarz odnośnie papierka tyczy się kwaśności tak jak napisałam, a Ktoś tu wspominał o czytaniu ze zrozumieniem i jak myślisz co tu może być kwaśne? a propos witaminy C to nie zauważyłam, że dajesz coś z wapmiem więc nie wiem do czego ten dopisek ma służyć....
A z tego co napisałaś nadal wynika, że witamina E nie jest konserwantem i nie zgadzam się, że dodawana jest tylko po to, żeby się coś nie zepsulo -->za BU "Witamina E to naturalny i najskuteczniejszy antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników rozpuszczalny w tłuszczach. Forma gamma-tokoferolu, chroni dodatkowo przed bardzo reaktywną formą rodnika, zwaną nadtlenoazotynem, z którym nie radzi sobie popularny alfa-tokoferol. Witamina E w naturalnej formie aplikowana zewnętrznie, wnika głęboko w skórę, chroniąc przed stresem oksydacyjnym składniki tłuszczowe skóry. Zapobiega fotostarzeniu, czyli przedwczesnemu starzeniu skóry powodowanemu niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Działa regenerująco, nawilżająco, przeciwzapalnie oraz sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego. Stosowana na skórę wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV oraz podwyższa wartość faktora SPF. Gamma-tokoferol zapobiega także tworzeniu przebarwień."

Stosuj sobie cytrynę na zdrowie, z czasem pewnie odkryjesz cos lepszego dla skóry, ale nie dorabiaj ideologii do stosowania cytryny, bo nie ma niczego głębszego ani w szczypaniu, ani w nierozcieńczonej cytrynie.

Ciężko się z Tobą dyskutuje więc z mojej strony koniec. Posługujesz się niesprawdzonymi i bardzo nieprofesjonalnymi informacjami, które naprawdę niczego nie wnoszą zgodnie z tematem wątku. Wiec ja sobie daruję dalszą dyskusje+pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 19:19   #2444
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A z tego co napisałaś nadal wynika, że witamina E nie jest konserwantem i nie zgadzam się, że dodawana jest tylko po to, żeby się coś nie zepsulo
To. że nie chroni produktu przed zepsuciem spowodowanym bakteriami, grzybami czy pleśnią, jednym słowem życiem, to nie znaczy że nie chroni produktu w ogóle. Owszem nie jest dodawana tylko w celach opóźniajacych psucie produktów bezwodnych, jednak jest głownym i najczęsciej jednymi składnikiem dodawanym w tym celu do np. olejów o krótkiej trwałosci.
Tak wiec nie jest konserwantem wg wąskiej definicji, ale jest używana do konserwowania. Chyba nie ma sensu sie kłócić o to skoro jedna z was trzyma sie definicji, druga zastosowania? Dlatego tez w niektórych mniejszych sklepach z półproduktami wit.E jest w zakładce z "Preservatives"
http://www.personalcaremagazine.com/...aspx?Story=488
http://en.wikipedia.org/wiki/Preservative

I, dziewczyny, nie rozumiem czemu tak sie oburzacie tym niskim pH soku z cytryny (ok.2), przecież pH z zakresu 2-3 to optymalne pH dla wielu mikstur używanych przez nas, jak serum z wit. C czy toniki/peelingi kwasowe
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-15 o 19:26
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 19:48   #2445
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
I, dziewczyny, nie rozumiem czemu tak sie oburzacie tym niskim pH soku z cytryny (ok.2), przecież pH z zakresu 2-3 to optymalne pH dla wielu mikstur używanych przez nas, jak serum z wit. C czy toniki/peelingi kwasowe
Nie oburzam sie na kwaśność, tylko oburzam się na stosowanie soku z cytryny zamiast toniku... Sama mam sporawo preparatów z witaminą C i wciąż szukam najdoskonalszego z nichi nadal mimo ponad 20 letniego stosowania owych preparatów nie widzę sensu w nakładaniu czystego soku z cytryny
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 21:01   #2446
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie oburzam sie na kwaśność, tylko oburzam się na stosowanie soku z cytryny zamiast toniku...
Odniosłam wrażenie, że stosowanie soku z cytryny jako toniku uważasz za głupi pomysł właśnie ze względu na kwaśność (pomijam uwagi o łączeniu z innymi witaminami)
Cytat:
Sam sok z cytryny jest kwaśny, dlatego nakłada się go rozcieńczonym
Nie za bardzo rozumiem co złego jest w stosowaniu czystego soku jako toniku -przecież to przede wszystkim woda i jakieś 5% kwasów AHA, gł. cytrynowego , wit. C oraz po troszeczce innych kwasów i cukrów. W porównaniu do wielu toników z kwasami ten nie powala stężeniem i moca. Choć rozumiem, że z punktu widzenia ilości i przyswajania wit. C daleko mu do serów.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 21:50   #2447
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Odniosłam wrażenie, że stosowanie soku z cytryny jako toniku uważasz za głupi pomysł właśnie ze względu na kwaśność (pomijam uwagi o łączeniu z innymi witaminami)

Nie za bardzo rozumiem co złego jest w stosowaniu czystego soku jako toniku -przecież to przede wszystkim woda i jakieś 5% kwasów AHA, gł. cytrynowego , wit. C oraz po troszeczce innych kwasów i cukrów. W porównaniu do wielu toników z kwasami ten nie powala stężeniem i moca. Choć rozumiem, że z punktu widzenia ilości i przyswajania wit. C daleko mu do serów.
Więc po co stosować/propagować coś, co skutecznością nie grzeszy?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 12:54   #2448
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Więc po co stosować/propagować coś, co skutecznością nie grzeszy?
Danusia, z całym szacunkiem do Ciebie i Twojej wiedzy, ale chyba sama się gubisz w zeznaniach.
Jestem ciekawa jednego - skoro sok z cytryną skutecznością nie grzeszy, to w jaki sposób ów sok może narobić więcej szkody, niż jakieś sera/toniki, które mają mocniejsze stężenia i jeszcze niższe PH - a w związku z tym jeszcze większe działanie podrażniające?
Jak dla mnie to są sprzeczne informacje.
I proszę - wytłumacz mi to, bo naprawdę chcę to zrozumieć, skoro faktycznie . Bo na razie jedyne argumenty jakie przytoczyłaś PRZECIWKO cytrynie, to informację, że cytryna ma niskie PH a zatem podrażnia (a tu się okazuje, że inne toniki mają niższe PH - czyli że co? - nie podrażniają?), i że inne dziewczyny to podrażniło/wysuszyło skórę (a inne sera nie podrażniły ich przypadkiem?). I tyle. Żadnych profesjonalnych i rzetelnych, jak to ujęłaś, informacji.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To. że nie chroni produktu przed zepsuciem spowodowanym bakteriami, grzybami czy pleśnią, jednym słowem życiem, to nie znaczy że nie chroni produktu w ogóle. Owszem nie jest dodawana tylko w celach opóźniajacych psucie produktów bezwodnych, jednak jest głownym i najczęsciej jednymi składnikiem dodawanym w tym celu do np. olejów o krótkiej trwałosci.
Tak wiec nie jest konserwantem wg wąskiej definicji, ale jest używana do konserwowania. Chyba nie ma sensu sie kłócić o to skoro jedna z was trzyma sie definicji, druga zastosowania? Dlatego tez w niektórych mniejszych sklepach z półproduktami wit.E jest w zakładce z "Preservatives"
http://www.personalcaremagazine.com/...aspx?Story=488
http://en.wikipedia.org/wiki/Preservative
Bo widzisz Hey, jak ktoś uważa, że tylko on ma rację, to już tak to bywa.
Ale widać taka Danusiaes woli zarzucać innym brak profesjonalizmu, choć samej jej go brak...
Ja jeszcze dodam od siebie artykuł dot tej tematyki (żęby nie było - profesjonalny):
http://www.czytelniamedyczna.pl/2426...-jej-wart.html
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 13:19   #2449
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja mam pytanie odnośnie hydrolatu z niacynamidem. Ktoś kiedyś mi go tutaj polecał i teraz planuję się za niego wziąć Podawano mi stężenie 5%, czy od takiego zacząć, czy lepiej mniejsze? Jak ze stabilnością tego, podobno trzeba konserwant ale jaki i jaka ilość? Jaki hydrolat najlepiej użyć? Będę wdzięczna za pomoc
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 14:36   #2450
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem co złego jest w stosowaniu czystego soku jako toniku -przecież to przede wszystkim woda i jakieś 5% kwasów AHA, gł. cytrynowego , wit. C oraz po troszeczce innych kwasów i cukrów. W porównaniu do wielu toników z kwasami ten nie powala stężeniem i moca. Choć rozumiem, że z punktu widzenia ilości i przyswajania wit. C daleko mu do serów.
O, tego nie wiedziałam. Ale w takim razie wynika z tego, że na dzień to się nie nadaje i wymaga porządnej ochrony anty uv?

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie hydrolatu z niacynamidem. Ktoś kiedyś mi go tutaj polecał i teraz planuję się za niego wziąć Podawano mi stężenie 5%, czy od takiego zacząć, czy lepiej mniejsze? Jak ze stabilnością tego, podobno trzeba konserwant ale jaki i jaka ilość? Jaki hydrolat najlepiej użyć? Będę wdzięczna za pomoc
Tu masz przykładowe przepisy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?odswiez...ik-mietowy,112
http://mazidla.com/receptariusz/19/4...i-aloesem.html
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 15:14   #2451
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Gerls czy hydrolat oczarowy pomoże coś na ranę przy wrastającym paznokciu u stopy? Małż sobie zrobił taką masakrę, że mało nie zemdlałam - a czytałam, że oczar jest ściągający i antybakteryjny, więc może go nim polać, hm?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 15:56   #2452
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Gerls czy hydrolat oczarowy pomoże coś na ranę przy wrastającym paznokciu u stopy? Małż sobie zrobił taką masakrę, że mało nie zemdlałam - a czytałam, że oczar jest ściągający i antybakteryjny, więc może go nim polać, hm?
A nie lepiej moczyć nogę np w Rivanolu? Oczar jest bardzo fajny i zaszkodzić chyba nie zaszkodzi, ale moim zdaniem na takie rzeczy jest zbyt delikatny.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Dziękuję, ten z mazideł dla mnie byłby za mocny chyba. Za to ten z ZKS mi się podoba A czy hydrolat miętowy można zastąpić innym? Czy są hydrolaty, których na pewno użyć nie można?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 19:40   #2453
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
O, tego nie wiedziałam. Ale w takim razie wynika z tego, że na dzień to się nie nadaje i wymaga porządnej ochrony anty uv?[COLOR="Silver"]
Moim zdaniem tak. A poza tym przebarwienia i podrażnienia są zbyt częste żeby można było swobodnie używać. Właściwie można by było w temperaturach 10 do 15stopni Celsjusza z mocnym filtrem. Przy takim zastrzeżeniu i pewnosci co do temperatury i polskiego nasłonecznienia przy tej temperaturze ok. W każdym innym przypadku nie. Ale to moje zdanie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 11:58   #2454
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dziękuję, ten z mazideł dla mnie byłby za mocny chyba. Za to ten z ZKS mi się podoba A czy hydrolat miętowy można zastąpić innym? Czy są hydrolaty, których na pewno użyć nie można?
Nie spotkałam się z żadną informacją na temat niełączenia pewnych hydrolatów z niacymidem, ale pewna nie jestem. Ja tonik zsk robiłam na rumiankowym i bez aloesu.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 13:45   #2455
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
O, tego nie wiedziałam. Ale w takim razie wynika z tego, że na dzień to się nie nadaje i wymaga porządnej ochrony anty uv?
Na 100% nie wiem ale wydaje mi sie, że raczej jak kazdy tonik AHA (oprócz migdała). Choc na mazidłach, przy opisie ekstraktu z cytryny, który to zawiera kwas cytrynowy, nie ma nic o ochronie. Mimo to ja bym uzywała filtrów.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak. A poza tym przebarwienia i podrażnienia są zbyt częste żeby można było swobodnie używać. Właściwie można by było w temperaturach 10 do 15stopni Celsjusza z mocnym filtrem. Przy takim zastrzeżeniu i pewnosci co do temperatury i polskiego nasłonecznienia przy tej temperaturze ok. W każdym innym przypadku nie. Ale to moje zdanie
Ale co temperatura ma tu do rzeczy (poza oczywistym faktem korelowania sie z porami roku), jeszcze sie nie spotkała żeby kwasy i filtry dostosowywać do temp.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 13:47   #2456
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na 100% nie wiem ale wydaje mi sie, że raczej jak kazdy tonik AHA (oprócz migdała). Choc na mazidłach, przy opisie ekstraktu z cytryny, który to zawiera kwas cytrynowy, nie ma nic o ochronie. Mimo to ja bym uzywała filtrów.


Ale co temperatura ma tu do rzeczy (poza oczywistym faktem korelowania sie z porami roku), jeszcze sie nie spotkała żeby kwasy i filtry dostosowywać do temp.
Nadgorliwie rozkimałam nasłonecznienie przekladając to na temperaturę
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 13:54   #2457
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witajcie dziewczyny
jakis czas was podczytuaje, ale ciezko mi to wszystko ogarnac jest tyle tych olei, ze juz zglupialam. oczywiscie wiem, ze powinnam sama testowac ktory bedzie dla mnie najlepszy. na razie mam arganowy, ktory chyba nie do konca sluzy mojej buzi, ale do ciala i wlosow jest rewelacyjny.

mam pytanie : czy moge sobie zmieszac olej (teraz zamowilam olej z wiesiolka) z zelem hialuronowym i wlac mieszanine do buteleczki, czy raczej na biezaco, przed kazdym uzyciem powinnam oba skladniki mieszac? chcialabym tez dodac do tego olejek manuka. jakie powinny byc proporcje skaldnikow?
licze na to, ze mi pomozecie
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 15:14   #2458
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny
jakis czas was podczytuaje, ale ciezko mi to wszystko ogarnac jest tyle tych olei, ze juz zglupialam. oczywiscie wiem, ze powinnam sama testowac ktory bedzie dla mnie najlepszy. na razie mam arganowy, ktory chyba nie do konca sluzy mojej buzi, ale do ciala i wlosow jest rewelacyjny.

mam pytanie : czy moge sobie zmieszac olej (teraz zamowilam olej z wiesiolka) z zelem hialuronowym i wlac mieszanine do buteleczki, czy raczej na biezaco, przed kazdym uzyciem powinnam oba skladniki mieszac? chcialabym tez dodac do tego olejek manuka. jakie powinny byc proporcje skaldnikow?
licze na to, ze mi pomozecie
Arganowy nie służy twojej cerze - to znaczy, że zapycha? Jak tak, to wiesiołkowy będzie to robił na bank ;P
Żeby zmieszać trwale fazę wodną (żel HA) i olejową potrzebny jest emulgator
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 15:29   #2459
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Arganowy nie służy twojej cerze - to znaczy, że zapycha? Jak tak, to wiesiołkowy będzie to robił na bank ;P
:
Dlaczego?
Zapychają oleje z dużą zawartością kwasu oleinowego. Arganowy ma go dużo, wiesiołkowy mało.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 15:47   #2460
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
A nie lepiej moczyć nogę np w Rivanolu? Oczar jest bardzo fajny i zaszkodzić chyba nie zaszkodzi, ale moim zdaniem na takie rzeczy jest zbyt delikatny.
Hm.. jest to w sumie jakaś myśl..
Muszę wziąć tą moją chłopinę w obroty..


Jeszcze spytam w swojej sprawie - myślę nad dokupieniem oleju, póki co mam z nasion malin (Naturalis), generalnie jestem zadowolona, ładnie mnie nawilża (policzki) i nie zapycha (strefa T), chciałabym kupić coś o podobnej lekkości i działaniu (możliwie mało kwasu oleinowego), ale mało się jeszcze znam, więc proszę o polecenie jakiegoś
Z moich amatorskich poszukiwań wyłuskałam : olej z krokosza barwierskiego, z pestek arbuza lub z pestek granatu - możecie zweryfikować i polecić jeden?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.