Ból zęba po plombowaniu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 11:04   #1
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965

Ból zęba po plombowaniu.


Witam. Dwa tygodnie temu byłam u dentysty wymienic starą plombę, a pod nią masakra, widocznie dentysta przed założeniem plomby niedokładnie wszystko wyczyścił i pod nią zrobiła się niemała dziura. No, ale dentystka wszystko ładnie wyczyściła (podobno) i założyła nową plombę. Od przedwczoraj jednak ten ząb boli mnie gdy chcę coś ugryźc, pije wodę czy nawet płuczę zęby, wiecie taki przeszywający ból. Powoli staje się to nie do zniesienia. Ktoś tak miał? O co chodzi?
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:10   #2
anatolka
Raczkowanie
 
Avatar anatolka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 97
Dot.: Ból zęba po plombowaniu.

Hej moja mama miała podobną sytuację. Po piaskowaniu "wyszły" jej 3 dziury,których wcześniej nie było widać i długo po założeniu plomb jedna ją bardzo bolała. Możliwe,ze zęby zrobiły się bardziej wrażliwe od tych zabiegów. Albo jeżeli jak piszesz dziura była spora, to pewnie i głęboko borowana co tym bardziej uwrażliwia zęby Myślę,że pomoże używanie płynu i pasty do zębów wrażliwych,ja polecam zielony Elmex,a jak nie to chyba nie obejdzie się bez wizyty.
anatolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:48   #3
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ból zęba po plombowaniu.

Może to być zwykła nadwrażliwość, ale równie dobrze ząb może wymagać leczenia kanałowego. Sama miałam identyczną sytuację. Ząb zaplombowany, a pod plombą dziura i to nie mała - ząb zmienił nieco kolor i tak dziura została znaleziona. Mnie dentystka uprzedziła, że jeśli ząb zacznie boleć po zaplombowaniu to będzie potrzebne leczenie kanałowe. Powiedziała, że nie widzi aby próchnica doszła do miazgi i sama też się do niej nie dowierciła, ale stwierdziła, że odległość jest tak mała, że różnie może z tym być. Ząb przez kilka dni dawał o sobie znać, na szczęście się uspokoił. Więc doradzam wizytę i prześwietlenie o ile ból do poniedziałku nie minie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:03   #4
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Ból zęba po plombowaniu.

I co z zębem ,uspokoił się czy była potrzebna kanałówka?
Mam teraz to samo,wymieniana była stara plomba cztery dni temu,bez znieczulenia był rozwiercany,nawet bardzo nie bolał,dentystka leczyła go też ozonem.Teraz samoistnie mnie on pobolewa,nie boli przy nagryzaniu.Żałuję,że zachciało mi się wymieniać plombę.Lekarka powiedziała,że ząb dobrze wygląda,że zębina jest bardzo wrażliwa,ale boję się że skończy się kanałowym
__________________

piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:56   #5
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Ból zęba po plombowaniu.

Już wszystko ok. Okazało się, że to tylko nadwrażliwośc. Kupiłam sobie pastę i płyn do płukania do nadwrażliwych zębów i po tygodniu jak ręką odjął
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 17:19   #6
selah92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Ból zęba po plombowaniu.

Witam. Mam taki problem: Ostatniego października poszłam do dentystki, okazało się, że musi mi zrobić dolną 5. Rozwierciła zęba, okazało się, że próchnica jest większa niż się spodziewała. Oczyściła, założyła plombę. Kilka dni po wizycie zaczął mnie boleć ząb. Ostatniego listopada poszłam więc znowu i Pani doktor spiłowała mi zęba (ząb bolał mnie jedynie przy nagryzaniu) ponieważ uznała, że to w wyniku przeciążenia zęba (za dużo wypełnienia). Uprzedziła przy tym, że ząb może boleć jeszcze około tygodnia. 4 dni było okej, 5 dnia nagryzłam gumę Orbitt i ból był tak silny, że musiałam wziąc dwie tabletki a i tak nie przeszło. W nocy już było dobrze. Następnego dnia jadłam bułkę, znów to samo. Poszłam więc do dentysty. Pani powiedziała mi, że jak jutro znów zaboli to leczenie kanałowe. Ale w piątek nie bolał. Dziś już jest 10 dzień od spiłowania a ja nie wiem co robić. Niby nie boli ale jak nagryzę to czuję taki tępy ból. Co się dzieje z tym zębem? Dodam, że przed "leczeniem" ten ząb wgl mnie nie bolał!
selah92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.