Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku. ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 12:55   #61
EdytaPrzybysz
Raczkowanie
 
Avatar EdytaPrzybysz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 308
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Niedokładnie czytałaś. Napisałam wcześniej, że ma rozłożoną laktozę
Z opakowania wynika, że 80 % laktozy jest w postaci galaktozy i glukozy ( po rozłożeniu oczywiście).

Dla mnie, oprócz słodszego smaku, jest ok.
Nazywa się Minila
__________________
Herbalife - pytaj
EdytaPrzybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:14   #62
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez EdytaPrzybysz Pokaż wiadomość
Niedokładnie czytałaś. Napisałam wcześniej, że ma rozłożoną laktozę
Z opakowania wynika, że 80 % laktozy jest w postaci galaktozy i glukozy ( po rozłożeniu oczywiście).

Dla mnie, oprócz słodszego smaku, jest ok.
Nazywa się Minila

Ja i tak wolę połykać laktazę przed spożyciem nabiału.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 17:44   #63
EdytaPrzybysz
Raczkowanie
 
Avatar EdytaPrzybysz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 308
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
myślę, że mam przeciętne/normalne zęby.
chodzę regularnie do dentysty, kolejną wizytę mam za 4 miesiące, mam kilka plomb, nie mam dwóch zębów mądrości, ale nie skarżę się na jakieś ogromne problemu.
wiesz ja białko dostarczam w inny sposób niż przez nabiał.
wiesz chyba, że tak można co??

zresztą tyle już dziś wiadomo o micie dobroczynności mleka i sera, że już nie chce mi się powtarzać.
dla ciekawych i otwartych, którzy chcą wiedzieć: http://wredne.blogspot.com/2011/04/m...rowia-czy.html

Jeśli chodzi o zęby , to nie wiem czy dobrze zrozumiałam kilka wcześniejszych postów, ale na zdrowie zębów i kości wpływa wapń, a nie białko. Źródła wapnia:
- jaja,
- wszystkie produkty zbożowe,
- rośliny strączkowe,
- mleko i jego przetwory (tu jest wapnia najwięcej)
- jeszcze ser żółty długo dojrzewający
__________________
Herbalife - pytaj
EdytaPrzybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 18:09   #64
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

edyta mój post dotyczył pytania o moje zęby, a nie o to skąd pobieram wapń)
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:03   #65
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

dołączam się do wątku - witam
nie piję mleka już kilka miesięcy - strasznie mnie zaflegmiało, podobno objawy mam po twarogu
w ogóle ni odczuwam braku mleka
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 13:19   #66
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Ja nie piję wcale mleka, nawet do tego z rozłożoną laktozą podchodziłabym sceptycznie. Ale na mnie źle działa cały nabiał i ja mam nie tyle kłopoty żołądkowe co czuję się jak wymięta ścierk

Pije zamiast tego mleko sojowe do kawy, które mi całkiem smakuje. Tylko uwaga - nie polecam mleka sojowego osobom z problemami z tarczycą

Problem mam tylko w niektórych kawiarniach, w których ludzie nie słyszeli o nietolerancji laktozy i myślą, że składam takie a nie inne zamówienia bo mi się nudzi i np. kawę na mleku sojowym mieszają tą samą łyżką co tą, na mleku normalnym
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:58   #67
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez Fishy279 Pokaż wiadomość
Ja nie piję wcale mleka, nawet do tego z rozłożoną laktozą podchodziłabym sceptycznie. Ale na mnie źle działa cały nabiał i ja mam nie tyle kłopoty żołądkowe co czuję się jak wymięta ścierk

Pije zamiast tego mleko sojowe do kawy, które mi całkiem smakuje. Tylko uwaga - nie polecam mleka sojowego osobom z problemami z tarczycą

Problem mam tylko w niektórych kawiarniach, w których ludzie nie słyszeli o nietolerancji laktozy i myślą, że składam takie a nie inne zamówienia bo mi się nudzi i np. kawę na mleku sojowym mieszają tą samą łyżką co tą, na mleku normalnym
Bardzo współczuję...aż tak to czujesz, że wiesz kiedy przemieszali kawę tą samą łyżeczką, która 'dotykała' wcześniej mleka? Jestem w lekkim szoku. W sumie, teoretycznie to nawet nie powinni tak robić nigdy, no nie? ja bym w końcu chyba uprzedzała o tym, albo mówiła: "ale ja sama sobie wymieszam, tylko czystą łyżeczkę poproszę"
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 18:29   #68
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Hej
Ja mam taką dziwną przypadłość,że kicham i mi niedobrze,jak jjem/piję gotowane mleko.Z zimnym tak nie mam i często dodaję do różnych potraw/napojów.Nie wiecie ,co to może być?
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 18:00   #69
Mischka90
Przyczajenie
 
Avatar Mischka90
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 20
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Ja z kolei mam tak, że ogólnie mogę spożywać produkty mleczne czyli nabiał itp, aczkolwiek po wypiciu mleka czy zjedzeniu lodów, to po paru chwilach mam uczucie, że mleko czy lody cofają mi się z żołądka do buzi, odbija mi się a na dodatek słyszę jak w brzuchu zachodzą jakieś czynności. Denerwuje mnie to na tyle, że jak zawsze idę z kimkolwiek na kawę, czy lody to po chwili dziwnie się zachowuje mój organizm :P Tak samo, piłam niedawno kawę z mlekiem i już musiało się coś dziać w żołądku
__________________
"...upadek jest dobrą wymówką, by wprowadzić zmiany..."
Mischka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 10:40   #70
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

jest wiele substytutów mleka - moja przyjaciółka też miała po nim przeboje, okazało się, że nie toleruje laktozy, a jak na ironię - wszelkie mleczne przetwory wręcz uwielbia! Polecam przejść się do jakiegoś sklepu ze zdrową żywnością np. Organic, tam półki aż uginają się od mleka bez laktozy lub analogicznych produktów np. mleko owsiane, ryżowe, sojowe, bez laktozy itp. w dodatku w wersjach smakowych, co szczególnie lubią dzieci (to w większości żywność certyfikowana, więc nie jest sztucznie słodzona)
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 11:12   #71
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez Carnimirie Pokaż wiadomość
jest wiele substytutów mleka - moja przyjaciółka też miała po nim przeboje, okazało się, że nie toleruje laktozy, a jak na ironię - wszelkie mleczne przetwory wręcz uwielbia! Polecam przejść się do jakiegoś sklepu ze zdrową żywnością np. Organic, tam półki aż uginają się od mleka bez laktozy lub analogicznych produktów np. mleko owsiane, ryżowe, sojowe, bez laktozy itp. w dodatku w wersjach smakowych, co szczególnie lubią dzieci (to w większości żywność certyfikowana, więc nie jest sztucznie słodzona)

Dobrze, ale żadne latte tak nie smakuje jak to z mlekiem krowim.


A dostać teraz w aptece lub sklepie z suplementami diety enzym laktozy - laktazę, to naprawdę żaden problem.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 12:05   #72
sarayy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 435
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

moja eliminacja mleka/nabiału:
1.kawa -nie dodaję mleka roślinnego lub bezlaktozowego. uwierzcie- da się polubić smak czarnej kawy, a wręcz pokochać! początki są trudne, ale teraz nie wyobrażam sobie innej kawy 'dającej kopa'
chyba, ze mam ochotę na coś słodkiego i zapychającego to latte na mleku sojowym z waniliowym syropem (sugar free) z kawiarni sieciowej
2. wszelkie serki, jogurty, kefiry (te ostatnie niestety) - out!
3. ser żółty- zdarzy się jak mam jakieś wyjście-np. pizza, ale to nie tak często
czasem w domu na kanapkę ser żółty twardy długodojrzewający - ten nie sprawia problemu i ma dużo wapnia.
Poza tym wapń i w ogóle białko czerpię z innych bogatszych w te składniki produktów.
4. tak tak- używam mleka- roślinne! ryżowe/owsiane super smakuje z owsianką lub sojowe kiedy mam ochotę na kubek gorącego kakao.

Eliminację laktozy z codziennego menu wprowadziłam ze względu na ZJW. Poprawa jest
sarayy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 14:55   #73
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;38414236]
Dobrze, ale żadne latte tak nie smakuje jak to z mlekiem krowim.

[/QUOTE]

Cóż, życie jest ciężkie, ale może jak pisała sarayy to kwestia przyzwyczajenia, przestawienia, perswazji? Wiadomo, że zamienniki mleka, szczególnie te ekologiczne, mają specyficzny smak - ale może warto eksperymentować i czymś go wzbogacać, równoważyć?
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:35   #74
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez Carnimirie Pokaż wiadomość
Cóż, życie jest ciężkie, ale może jak pisała sarayy to kwestia przyzwyczajenia, przestawienia, perswazji? Wiadomo, że zamienniki mleka, szczególnie te ekologiczne, mają specyficzny smak - ale może warto eksperymentować i czymś go wzbogacać, równoważyć?
Jasne, tym bardziej, że mleko krowie dla człowieka jest bardzo niezdrowe. Mi tylko chodzi o to, że odkąd laktaza jest ogólnodostępna można sobie czasami pozwolić na prawdziwe latte bez martwienia się o skutki uboczne.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:04   #75
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

ciekawe, i ta laktaza na prawdę neutralizuje laktozę w nabiale? niezależnie od częstotliwości i ilości spożycia np. mleka?
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:21   #76
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez Carnimirie Pokaż wiadomość
ciekawe, i ta laktaza na prawdę neutralizuje laktozę w nabiale? niezależnie od częstotliwości i ilości spożycia np. mleka?
Jedna kapsułka laktazy pozwala strawić ok. szklankę objętości nabiału (z mleka krowiego) - czyli jeżeli chcę na przykład zjeść jogurt, zupę na śmietanie, loda lub wypić latte połykam jedną tabletkę z laktazą i zaraz jem co tam mam do zjedzenia. Laktaza trawi laktozę, a mój żołądek zajmuje się resztą. Laktazę zawsze mam przy sobie, najbardziej przydaje się na spacerze (lody) i w kawiarni (latte, desery, ciasta z kremem etc.).

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2013-01-04 o 11:23
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:24   #77
Dafne89
Przyczajenie
 
Avatar Dafne89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 20
Thumbs up Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

A ja nie piję mleka bo jest niezdrowe ! Sama chemia i same hormony ! Nie pije go już rok do tego odrzuciłam cały nabiał! Głowa do góry ! Polecam mleko ryżowe , owsiane , sojowe takie same śmietany i jogurty !)
Teraz już super dostępne na szczęście !))
Dafne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.