farbowanie - test uczuleniowy i próba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 08:22   #1
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771

farbowanie - test uczuleniowy i próba


chcę zobaczyć na jednym paśmie włosów jak wychodzi dany kolor farby, zanim położę go na całe włosy. ale na farbie pisze, że należy ją zużyć natychmiast po otwarciu, stąd też moje pytanie.

test uczuleniowy powinno się robić na 24h przed farbowaniem, ale co wtedy z farbą? trzeba ją wyrucić i kupić nową, czy może leżec i czekać od nastepnego dnia?
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 17:12   #2
princess84
Przyczajenie
 
Avatar princess84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: farbowanie Majiblond- test uczuleniowy i próba

Witam, bardzo chcę rozjaśnić swoje naturalne włosy jednak kiedyś po farbowaniu bolała mnie głowa i miałam jakby duszności i serce mi biło szybciej. Nie wiem czy to była reakcja uczuleniowa ale na przyszłość wolałabym uważać. Zakupiłam dziś w sklepie fryzjerskim farbę Majiblond 901 i tam jest wskazane wykonanie próby uczuleniowej za uchem na 48h ( mam nie myć tego miejsca:/) jednak nie wiem czy nałoży tylko farbe z tubki czy sam oxydant czy wymieszać troszkę te 2 produkty i razem je nałożyć. Bardzo proszę o odpowiedź.
princess84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 01:11   #3
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: farbowanie - test uczuleniowy i próba

Z tego co sie orientuje probe wykonuje sie tylko otwierajac ta tubeczke z barwnikiem - ktorra ma zakretke. Tak wiec otwierasz, smarujesz i zakrecasz, farbujesz dopiero po tych 48h. Zazwyczaj farby sa 2 skladnikowe (barwnik + utleniacz) i dopiero jak zmieszasz skladniki rozpoczyna sie reakcja chemiczna. Otwarcie samej tubki z barwnikiem nic nie zaszkodzi, nie trzeba kupowac nowej farby .
A co do proby na pasemku to mozesz w jakims szklanym naczynku kapnac troche 2 skladnikow i wymieszac (najlepiej plastikowa lyzeczka - bo kto wie czy metal nie wejdzie w reakcje chemiczna), nalozyc i pozamykac pojemniczki szczelnie.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2010-10-08 o 01:14
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 08:44   #4
princess84
Przyczajenie
 
Avatar princess84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: farbowanie - test uczuleniowy i próba

hej dzieki za odp. jednak nie jestem przekonana czy robi sie próbe (alergiczna) tylko tą farbą z tubki czy musze ja jednak wymieszać z utleniaczem bo przeciez to wymieszane mam potem na głowie... w sumie probowałąm tak i tak ale ta farba z tubki bez wymiueszania zawsze i chyba kazdego piecze a jak nalozylam wymieszane to nie piecze dlatego musze wiedziec na 100% ale powiem że 48 h ta mala kropka "próba" za uchem w zyciu sie nie utrzyma odrazu albo o poduszke sie wyciera albo sama zasycha i odpada
jak ktoś wie jak robi sie ta próbe uczuleniowa na 100 % to proszę o odp
princess84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 08:11   #5
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: farbowanie - test uczuleniowy i próba

Jestem przekonana ze to barwnik uczula, a nie utleniacz. A kupilas juz farbe? W srodku na ulotce powinny byc bardziej szczegolowe informacje. Ja juz wieki nie farbuje wlosow, ale pamietam ze robilam probe na rece i tylko z barwnikiem i bylo ok, nie mialam zadnych nieprzyjemnych wrazen, wiec uzylam produktu.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.