Jak zatrzymać laktacje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 11:56   #31
Ania0104
Zakorzenienie
 
Avatar Ania0104
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 896
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

myślałam, ze nie będę miała tego problemu :/
Odstawiałam małego od piersi stopniowo przez 2 miesiące ... na końcówce karmiłam już tylko raz dziennie, a właściwie tylko troszkę, zeby sobie pocycał przed snem praktycznie nie miałam już pokarmu i piersi były całkiem miekkie ...
Od tygodnia nie karmie i wczoraj piersi zaczęły mnie strasznie boleć są nabrzmiałe, lekko twarde a przy dotyku masakra


Kropko - mam nadzieję, ze problem się rozwiązał (?)
dla Ciebie i synka
Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
W moim przypadku nie zadziałał...
Pomimo końskich dawek, umierania (bo wiadomo jak działa na organizm, ból głowy i mdłości to tylko te łagodne skutki zażywania go), jak miałam mleko tak do tej pory mam... a skończyłam córkę karmić 15 lipca 2009.

W końcu dałam za wygraną i doszłam do wniosku, że organizm sam musi dojść do siebie.

Edit:
Szałwia dodam, że też oczywiście nie pomogła...

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Mnie po dostawieniu małej przez ok 2 tygodnie napływało sporo pokarmu, ale odciągałam tylko tyle by znikło to napięcie i tak po troszku jakoś się unormowało. Nie piłam szałwii tylko brałam Antilactin, jest do kupienia bez recepty. Powodzenia
ja boje się odciagać, bo wydaje mi się, ze bdzie go jeszcze więcej
wypróbuję ten antilacin
__________________


Bartuś
- 15.07.09 r.
Dawidek - 13.06.14 r.
Ania0104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:51   #32
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
myślałam, ze nie będę miała tego problemu :/
Odstawiałam małego od piersi stopniowo przez 2 miesiące ... na końcówce karmiłam już tylko raz dziennie, a właściwie tylko troszkę, zeby sobie pocycał przed snem praktycznie nie miałam już pokarmu i piersi były całkiem miekkie ...
Od tygodnia nie karmie i wczoraj piersi zaczęły mnie strasznie boleć są nabrzmiałe, lekko twarde a przy dotyku masakra


Kropko - mam nadzieję, ze problem się rozwiązał (?)
dla Ciebie i synka
A kapusta, zimne okłady, szałwia, próbowałaś?

U mnie się rozwiązał. Gdy chciałam wrócić do karmienia okazało się, że nie mam czym... Dwa tygodnie wystarczyły. W końcu bez leków poszło.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:28   #33
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
U mnie się rozwiązał. Gdy chciałam wrócić do karmienia okazało się, że nie mam czym... Dwa tygodnie wystarczyły. W końcu bez leków poszło.
O to super
Cytat:
Napisane przez Ania0104 Pokaż wiadomość
myślałam, ze nie będę miała tego problemu :/
Odstawiałam małego od piersi stopniowo przez 2 miesiące ... na końcówce karmiłam już tylko raz dziennie, a właściwie tylko troszkę, zeby sobie pocycał przed snem praktycznie nie miałam już pokarmu i piersi były całkiem miekkie ...
Od tygodnia nie karmie i wczoraj piersi zaczęły mnie strasznie boleć są nabrzmiałe, lekko twarde a przy dotyku masakra
Ściągaj, ale malutko. Piersi mogą być twarde i nabrzmiałe, nie dopuść do zastoju, to dopiero jest ból (ja miałam 2 razy zastoje, spowodowane przeziębieniem piersi, ból taki, że trudno opisać, na szczęście kapusta trochę pomogła i córka, która rozpracowała zastoje ).

Wiem, że trudno w to uwierzyć, minął rok, a ja dalej mam mleko... dodam, że czasem muszę z córką walczyć, bo ona koniecznie chce possać cysia
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 12:29   #34
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

hej laski. ja juz 2 dzien odstawiam małego od piersi.. wczoraj dostał 2 razy tylko.. w nocy wogole nie dostał tylko biegałam grzać flache i odciagac troche pokarmu bo cycek prawie ekslodował.. właśnie Cycek 1 cycek.. niestety od poczatku karmienia mialam 1 piers wieksza a 2mniejsza.. teraz jest tak zle ze mniejsza jest praktycznie pusta( maly wogole nie chce jej) a duza jest wiecznie pelna choc mały cały czas z niej pij.. a do tego zabki 2 mu wyszły i tak gryzie ze masakra. wiec odstawiam ale jak? szałwie pije po troszku- ochyda straszna jak narazie nic nie daje.. odciagam co 2-3 godziny po trochu pokarmu ale dalej boli jak chooolllera... masowanie troszke pomaga jedynie...
mały flache bez problemu pije tylko ja sie martwie bo boli ta piers nie chce tabletek brac chce domowych sposobów...pomozcie jakos
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 15:21   #35
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
O to super

Ściągaj, ale malutko. Piersi mogą być twarde i nabrzmiałe, nie dopuść do zastoju, to dopiero jest ból (ja miałam 2 razy zastoje, spowodowane przeziębieniem piersi, ból taki, że trudno opisać, na szczęście kapusta trochę pomogła i córka, która rozpracowała zastoje ).

Wiem, że trudno w to uwierzyć, minął rok, a ja dalej mam mleko... dodam, że czasem muszę z córką walczyć, bo ona koniecznie chce possać cysia


mój smyk odstawił sie sam, kiedys powiedział ,,nie" i na tym sie zakonczyło 1,5 roczne karmienie, nie karmie juz prawie 8 m-cy, nadal mam pokarm, jak sie okazało, guza na jajniku także, byc moze, a raczej naprawdopodobniej jest to powiązane, wiec kochana jesli juz tyle czasu nie karmisz a wciaz masz mleko, koniecznie idz do ginekologa, moj lekarz powiedział mi tylko: ,,dziewczynki, które nie karmią, nie mają mleczka, jesli ty wciaz je masz, cos jest nie tak, wskakuj na kozła", dlatego dziewczynki jesli juz długo nie karmicie a wciaz macie mleko, do ginekologa biegiem, ja mogłam zrobic to duzo wcześniej
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 15:54   #36
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
mój smyk odstawił sie sam, kiedys powiedział ,,nie" i na tym sie zakonczyło 1,5 roczne karmienie, nie karmie juz prawie 8 m-cy, nadal mam pokarm, jak sie okazało, guza na jajniku także, byc moze, a raczej naprawdopodobniej jest to powiązane, wiec kochana jesli juz tyle czasu nie karmisz a wciaz masz mleko, koniecznie idz do ginekologa, moj lekarz powiedział mi tylko: ,,dziewczynki, które nie karmią, nie mają mleczka, jesli ty wciaz je masz, cos jest nie tak, wskakuj na kozła", dlatego dziewczynki jesli juz długo nie karmicie a wciaz macie mleko, do ginekologa biegiem, ja mogłam zrobic to duzo wcześniej
Hmmm ginekologiem nie jestem, ale co mają do siebie jajniki i prolaktyna (która jest wytwarzana w przysadce mózgowej)?

Ja związku nie widzę. Może Ty, albo Twój ginekolog widzi to proszę napisz jaki to związek, bo ciekawa jestem. Mi lekarz powiedział, że mleko może jeszcze być długo wytwarzane, natomiast nie polecał zbyt długiego karmienia, bo wytwarzanie mleka jest bardzo obciążające dla organizmu (wapń!!!).

Reakcje mojego organizmu są prawidłowe, bo gdy córka dobiera mi się do cysia, to 2-3 krople wyciekają. Bromegeron (brany w końskich dawkach) nie zatrzymał mi laktacji, doszliśmy z lekarzem do wniosku, że widocznie sama musi się wygasić laktacja. Zapuszczając się bardziej w temat bywa, że i 4 lat po zakończeniu karmienia wytwarzane jest mleko i jest to jak najbardziej prawidłowy odruch organizmu.

W Twoim przypadku guz na jajniku i przedłużająca się laktacja zostały powiązane (choć ja doprawdy nie wiem dlaczego? przecież inne hormony wytwarzane są przez jajniki, a inne powodują produkcję i wypływ mleka). Poza tym, jak w zwykłym badaniu ginekologicznym ginekolog wykrył Ci guza jajnika? Tylko USG jest odpowiednim narzędziem do tego...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 17:34   #37
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Hmmm ginekologiem nie jestem, ale co mają do siebie jajniki i prolaktyna (która jest wytwarzana w przysadce mózgowej)?

Ja związku nie widzę. Może Ty, albo Twój ginekolog widzi to proszę napisz jaki to związek, bo ciekawa jestem. Mi lekarz powiedział, że mleko może jeszcze być długo wytwarzane, natomiast nie polecał zbyt długiego karmienia, bo wytwarzanie mleka jest bardzo obciążające dla organizmu (wapń!!!).

Reakcje mojego organizmu są prawidłowe, bo gdy córka dobiera mi się do cysia, to 2-3 krople wyciekają. Bromegeron (brany w końskich dawkach) nie zatrzymał mi laktacji, doszliśmy z lekarzem do wniosku, że widocznie sama musi się wygasić laktacja. Zapuszczając się bardziej w temat bywa, że i 4 lat po zakończeniu karmienia wytwarzane jest mleko i jest to jak najbardziej prawidłowy odruch organizmu.

W Twoim przypadku guz na jajniku i przedłużająca się laktacja zostały powiązane (choć ja doprawdy nie wiem dlaczego? przecież inne hormony wytwarzane są przez jajniki, a inne powodują produkcję i wypływ mleka). Poza tym, jak w zwykłym badaniu ginekologicznym ginekolog wykrył Ci guza jajnika? Tylko USG jest odpowiednim narzędziem do tego...



a gdzie ja napisałam, ze lekarz przeprowadził tylko zwykłe badanie?
miałam usg dopochwowe, zlecony szereg roznych badan, łącznie z tomografem wiec chyba lekarz wie, co robi, prolaktynę mam o dziwo bardzo niziutką, lekarz do którego chodzę jest bardzo dobrym i rozchwytywanym specjalistą, pomógł wielu kobietom, zna sie na rzeczy, nie wiem, moze jestes autorytetem w dziedzinie, skoro nie znając dokładnie tematu wypowiadasz się i kpisz nie tylko z lekarza, któego nie znasz, ale takze ze mnie, wybacz, ale tak odebrałam twoją wypowiedz...
wypowiedziałam się z tym wątku, nie po to, by ktoś mnie krytykował, tym bardziej ktoś, kto na rzeczy sie nie zna, lecz po to, by podzielic sie takze swoimi doswiadczeniami, a takze moze i przestrzec zeby nie bagatelizowac nawet takiej ,,drobnostki" jaką jest stale utrzymująca się laktacja
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 22:30   #38
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
a gdzie ja napisałam, ze lekarz przeprowadził tylko zwykłe badanie?
miałam usg dopochwowe, zlecony szereg roznych badan, łącznie z tomografem wiec chyba lekarz wie, co robi, prolaktynę mam o dziwo bardzo niziutką, lekarz do którego chodzę jest bardzo dobrym i rozchwytywanym specjalistą, pomógł wielu kobietom, zna sie na rzeczy, nie wiem, moze jestes autorytetem w dziedzinie, skoro nie znając dokładnie tematu wypowiadasz się i kpisz nie tylko z lekarza, któego nie znasz, ale takze ze mnie, wybacz, ale tak odebrałam twoją wypowiedz...
wypowiedziałam się z tym wątku, nie po to, by ktoś mnie krytykował, tym bardziej ktoś, kto na rzeczy sie nie zna, lecz po to, by podzielic sie takze swoimi doswiadczeniami, a takze moze i przestrzec zeby nie bagatelizowac nawet takiej ,,drobnostki" jaką jest stale utrzymująca się laktacja
Wcale nie kpię. U Ciebie jest to zwykły zbieg okoliczności, guz i przedłużająca się laktacja.
Nie podważam diagnozy Twojego lekarza, ale pytam jaki związek ma wyciek mleka z piersi i guz na jajniku?

Poza tym wierzę o wiele bardziej swojemu lekarzowi.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 07:52   #39
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

znam jedną taką co ślepo wierzyła swojemu lekarzowi i dzis nie mając jeszcze 30 lat nie ma jajników, ale to tak poza nawiasem, nie jestem lekarzem i nie potrafię fachowo wyjaśnić jaki jest związek między guzem a laktacją, nie potrafie tez powtorzyc tego, co powiedział mi lekarz, ale to zreszta nie jest dla mnie teraz istotne,bo w obliczu operacji jakos nie zastanawiam sie skad jak i dlaczego.... czy to zbieg okolicznosci? nie wiem, zdam sie na słowa eksperta wiec pewnie masz rację, pozdrawiam i duzo zdrówka zycze

Edytowane przez Violette_24
Czas edycji: 2010-09-27 o 07:54
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:18   #40
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Trochę przestraszyło mnie to co piszecie, tzn. kłopoty u niektórych z zatrzymaniem produkcji mleka. Pamiętam jak starałam się żeby produkować wystarczające ilości mleka, bo bardzo chciałam karmić i nie bez problemów, ale się udało. Teraz niestety powoli muszę się przygotować na odstawienie córki, bo planuję wrócić do pracy, a tu istny bar mleczny! Jakoś tak wszystko działa odwrotnie, im bardziej się staramy, tym mniej wychodzi, dlatego już teraz po przeczytaniu wątku boje się co mnie może czekać
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:00   #41
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

nic sie nie bój, niech wszystko sie toczy swoim trybem, ja sie tez starałam o pokarm po cesarce przez 5 dób, udało sie, miałam rozne kryzysy po drodze, ale wytrwałam, potem bałam sie jak to bedzie z odstawianiem ale tez jakos samo przyszło, tyle ze ten pokarm nieustający ....u niektórych dziewczyn pokarm zanika błyskawicznie, za innymi laktacja sie wlecze, trzeba tylko wszystko robic mądrze, pod kontrolą jakiegos specjalisty, ginekologa czy mądrej połoznej i juz, no i badac sie dziewczynki badac!
powodzenia
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 18:00   #42
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
znam jedną taką co ślepo wierzyła swojemu lekarzowi i dzis nie mając jeszcze 30 lat nie ma jajników, ale to tak poza nawiasem, nie jestem lekarzem i nie potrafię fachowo wyjaśnić jaki jest związek między guzem a laktacją, nie potrafie tez powtorzyc tego, co powiedział mi lekarz, ale to zreszta nie jest dla mnie teraz istotne,bo w obliczu operacji jakos nie zastanawiam sie skad jak i dlaczego.... czy to zbieg okolicznosci? nie wiem, zdam sie na słowa eksperta wiec pewnie masz rację, pozdrawiam i duzo zdrówka zycze
No tak, swojemu ginekologowi mam nie wierzyć, a Twojemu i owszem...
Zgadzam się co do dwóch rzeczy:
1. Ograniczone zaufanie do lekarzy (moją ciążę prowadziło 2 lekarzy)
2. Badania profilaktyczne (cytologia raz na rok i co dwa usg jajników) to obowiązek.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:35   #43
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No tak, swojemu ginekologowi mam nie wierzyć, a Twojemu i owszem...
Zgadzam się co do dwóch rzeczy:
1. Ograniczone zaufanie do lekarzy (moją ciążę prowadziło 2 lekarzy)
2. Badania profilaktyczne (cytologia raz na rok i co dwa usg jajników) to obowiązek.

uwazam ze ta dyskusja nie ma sensu, nie podwazam autorytetu twojego lekarza ani nie ufam bezgranicznie swojemu, tez nie jestem w ciemię bita i mimo, ze cenie swojego ginekologa, umówiłam sie na wizyte u innego, cenionego profesora, słysząc taką a nie inna diagnoze, uwazam, ze lepiej skonsultowac ja z kims innym, i tak tez zrobiłam, usłyszałam dokładnie to samo, tyle ze ów profesor nie skierował mnie nawet na zadne badania, po zrobieniu usg stwierdził od razu-pod nóż, nie wiedział, ze mam zrobione wszystkie badania, sugerował sie tylko tym, co widział na usg, od niego rowniez usłyszałam, ze nasz organizm jest jak jedna wielka maszyna-gdu jedna rzecz nie działą, odbija sie to na reszcie, tak tez jest podobno z kwestia przeciągającej sie laktacji i guzem na jajniku, nie bede polemizowac z ginekologami, bo w tej dziedzinie akurat niewiele mam do powiedzenia, a nie ma nic gorszego niz wypowiadanie sie na temat, na którym sie nie zna...
skonczmy juz tego offa bo ta rozmowa i tak prowadzi do nikąd a watki o guzach sa gdzie indziej wiec mysle, ze tam mozesz dac upust swojej szerokiej wiedzy na temat.
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 06:41   #44
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Specjalnie poczekałam z odpowiedzią na tym wątku, aby zrobić to po wizycie u ginka.

Opowiedziałam mu o całym zdarzeniu. Lekarz orzekł, że to zwykły zbieg okoliczności. I mleko po zakończeniu karmienia może pojawiać się jeszcze bardzo długo.

Co więcej mi powiedział, że coraz więcej ma pacjentek właśnie takich, którym mleko wycieka z piersi, są to tzw. bizneswomen, które są zestresowane, a reakcją organizmu na stres jest właśnie wypływ mleka.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:48   #45
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Od 6 dni biorę Bromergon,
jako skutek uboczny pojawiła mi się paskudna wysypka, swędząca

Zastanawiam się czy go nie odstawić
czy brać do końca czyli jeszcze 8 dni

Moje piersi obecnie wyglądają jak przed ciążą, mleka brak.

Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem?
Czy pomimo skutków ubocznych brałyście go do końca?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 18:52   #46
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Od 6 dni biorę Bromergon,
jako skutek uboczny pojawiła mi się paskudna wysypka, swędząca

Zastanawiam się czy go nie odstawić
czy brać do końca czyli jeszcze 8 dni

Moje piersi obecnie wyglądają jak przed ciążą, mleka brak.

Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem?
Czy pomimo skutków ubocznych brałyście go do końca?
Tak ja brałam, leżałam po nim prawie bez życia, brałam końskie dawki, a i tak laktacji mi nie zatrzymał (gdybym go brała do końca, to chyba w szpitalu wylądowałabym, bo miałam tak niskie po nim ciśnienie krwi, że ledwie żyłam), zresztą do tej pory mam w jednej piersi, a skończyłam karmić rok i 9 miesięcy temu .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:41   #47
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Czyli wychodzi na to, że ja wcale tak źle nie reaguję na ten lek
bo wysypka to jedyny skutek uboczny, który się pojawił,
odstawiłam je po tygodniu,
w tej chwili mija 2 dni od odstawienia,
laktacji brak.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:40   #48
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

Ze względu na wykrytą w ciąży chorobę zdecydowałam się nie karmić. W szpitalu w 3 dobie dostałam nawału, robiłam zimne okłady, potem lekarz zalecił witB6 - myślałam właśnie, że dostanę Bromergon właśnie i się tego leku obawiałam, ale udało się bez tego.
Wit B6 brałam przez 3 tygodnie 3 x 4 tabletki, po kilku dniach piersi zmiękły, ale zaczęło lecieć mleko. Dodatkowo non stop chodziłam w obcisłych staniku, nie odciągałam pokarmu. Po kolejnych kilku dniach wszystko się unormowało, w sumie "kuracja" trwała 3 tygodnie, żadnych skutków ubocznych, także polecam
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 20:34   #49
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak zatrzymać laktacje

to ja uzupełnie, że niestety po tym jak odstawiłam po tygodniu zażywania Bromergon (z powodu tej wysypki) to niestety po kilku dniach znowu pojawiło się mleko a piersi urosły

więc musiałam dokończyć kurację i brałam Bromergon znowu przez tydzień, po tym tygodniu nadal laktacja całkowicie nie zanikła, więc brałam przez 2 tyg Antilakcit
i tym sposobem po około miesiącu pozbyłam się laktacji

a wszystko przez lupie 2 dni przystawiania
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.