Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-18, 13:46   #1
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335

Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka


Czy ktoś był na takim wyjeździe? Albo w ogóle w Mongolii? Jak wrażenia? Jest hardcorowo?
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:21   #2
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Czy ktoś był na takim wyjeździe? Albo w ogóle w Mongolii? Jak wrażenia? Jest hardcorowo?
jeśli sama być zorganizowała to może być hardcorowo, ale jeśli organizuje to biuro, to baaardzo wątpię
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:43   #3
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
jeśli sama być zorganizowała to może być hardcorowo, ale jeśli organizuje to biuro, to baaardzo wątpię
Wyjazd jest w kategorii "dla odważnych", więc spodziewałabym się... Przednich atrakcji.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 14:52   #4
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Wyjazd jest w kategorii "dla odważnych", więc spodziewałabym się... Przednich atrakcji.
jeśli spanie w lodży/jurcie jest oznaką odwagi, no to może i jest to program dla odważnych...jak dla mnie - taki sam turystyczny hamburger jak objazd po Europie, tylko bardizej egzotyczny i droższy.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 09:25   #5
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
jeśli spanie w lodży/jurcie jest oznaką odwagi, no to może i jest to program dla odważnych...jak dla mnie - taki sam turystyczny hamburger jak objazd po Europie, tylko bardizej egzotyczny i droższy.


Ja też myślałam kiedyś o Mongolii ,ale na pewno nie z biurem turystycznym.
Koleją transsyberyjska mozna dojechać do Mongolii, wrażenia na pewno większe niż przelot samolotem
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 22:01   #6
sherry.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 193
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Śpiewające Piaski Gobi to nowość Itaki a poza tym najbardziej odjechana wycieczka tegoroczna.

Nie jest to bułka z masłem jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że podróżuje się prze Mongolię na koniach a noclegi są tam, gdzie uda się dojechać i gdzie będzie wodopój dla koni

Nic więc nie jest zaplanowane. Wszystko zdaje się być zależne od ludzi, koni, wodopojów i warunków atmosferycznych.
sherry.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:54   #7
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez sherry.b Pokaż wiadomość
Śpiewające Piaski Gobi to nowość Itaki a poza tym najbardziej odjechana wycieczka tegoroczna.

Nie jest to bułka z masłem jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że podróżuje się prze Mongolię na koniach a noclegi są tam, gdzie uda się dojechać i gdzie będzie wodopój dla koni

Nic więc nie jest zaplanowane. Wszystko zdaje się być zależne od ludzi, koni, wodopojów i warunków atmosferycznych.
Przejazdy na trasie odbywają się japońskimi jeepami, dla odważnych przewidziano także tradycyjne środki transportu: konie i wielbłądy.

to wyżej to cytat ze strony. wątpię, żeby 2100km w 2 tygodnie ktokolwiek pokonał TYLKO na koniu - podejrzewam, że jest to raczej dodatkowa atrakcja.

a za te pieniądze, to dużo bardziej wolałabym wziąć przykład z mojej znajomej, kupić bilet do Ameryki Środkowej, kupić tam dwa konie po 150 dolarów sztuka i galopować na nich 12 godzin dziennie przez dwa miesiące. Budżet wyprawy - 3 tys euro. takie coś można nazwać wyprawą dla odważnych, a nie wyjazd z biurem podróży, gdzie jest się ciągle pod opieką rezydenta, śpi w umówionych miejscach, ma się zapewnione wyżywienie. to jest turystyczny hamburger.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 15:30   #8
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Mhm, rozumiem. Jeszcze się zobaczy!
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:20   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
Przejazdy na trasie odbywają się japońskimi jeepami, dla odważnych przewidziano także tradycyjne środki transportu: konie i wielbłądy.

to wyżej to cytat ze strony. wątpię, żeby 2100km w 2 tygodnie ktokolwiek pokonał TYLKO na koniu - podejrzewam, że jest to raczej dodatkowa atrakcja.

a za te pieniądze, to dużo bardziej wolałabym wziąć przykład z mojej znajomej, kupić bilet do Ameryki Środkowej, kupić tam dwa konie po 150 dolarów sztuka i galopować na nich 12 godzin dziennie przez dwa miesiące. Budżet wyprawy - 3 tys euro. takie coś można nazwać wyprawą dla odważnych, a nie wyjazd z biurem podróży, gdzie jest się ciągle pod opieką rezydenta, śpi w umówionych miejscach, ma się zapewnione wyżywienie. to jest turystyczny hamburger.
zwlaszcza ze jest duze prawdopodobienstwo ze ci porwa/ okradna/ pobija
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:57   #10
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
zwlaszcza ze jest duze prawdopodobienstwo ze ci porwa/ okradna/ pobija
temat był o wyprawie z wrażeniami czy jakoś tak

a porwać, okraść i pobić (może poza porwaniem) to mogą mnie i w moim mieście - chociażby wczoraj wieczorem z TŻem na 5. biegu biegliśmy.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:24   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
temat był o wyprawie z wrażeniami czy jakoś tak

a porwać, okraść i pobić (może poza porwaniem) to mogą mnie i w moim mieście - chociażby wczoraj wieczorem z TŻem na 5. biegu biegliśmy.
z wrazeniami

Jednak wszechogarniajaca bieda tamtych rejonow w polaczeniu z wciaz aktywnymi roznymi bojowkami, gangami etc tworzy srodowisko bardziej niebezpieczne niz zwykle polskie miasteczko.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 19:12   #12
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
z wrazeniami

Jednak wszechogarniajaca bieda tamtych rejonow w polaczeniu z wciaz aktywnymi roznymi bojowkami, gangami etc tworzy srodowisko bardziej niebezpieczne niz zwykle polskie miasteczko.
większość krajów na świecie jest niebezpieczna - 3/4 Afryki i Azji, Ameryka Południowa. ludzie jeżdżą i jest ok, niektórzy jeżdżą na szalone wyprawy i też jest ok. jedni lubią adrenalinę związaną ze skokami na spadochronie, inni - nie do końca bezpieczne i zaplanowane wakacje.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:25   #13
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Śpiewające Piaski Gobi (Mongolia) - Itaka

podbijam wątek, myślimy o Mongolii z TZ na 2017.

Po Europie wielokrotnie podróżowałam na własną rękę, nigdy jednak nie przekroczyłam jej granic. Czy Mongolia jest bezpieczna? Dam radę? Czy jest tam drogo? Loty z Pragi z przesiadką w Moskwie zaczynają się już od 2500 zł. Czy kolejne 2500 wystarczy na 2 tyg na miejscu?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-10 22:25:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.