Opóźniający się okres. Jakie moga być przyczyny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 21:03   #1
kidler1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5

Opóźniający się okres. Jakie moga być przyczyny.


Witam !

Zawsze miałam okres reguralnie 28 dnia każdego miesiąca, jednak na początku roku okres przyszedł tydzień wcześniej, ginekolog powiedział że to normalne. W lutym też wcześniej był około 11 dni, w marcu tak samo znow 11 dni, myślałam że to normalne i że okres się rozregulował i będzie już tak zawszwe parę dni przed 28 dniem miesiąca, 4 dni temu powinnam dostac okres, tak mi się wydaje, bo ostatnie okresy były w przedziale 28-29 dni. Teraz go nie słychać ani widać, biorę też od kilku dni tabletki Trimesan. Czy to możliwe żeby okres parę miesięcy był niereguralny a teraz próbował się przestawić tak jak zawsze był ? Chodzi o to czy nagle z reguralnego przeszedł na nioereguralny a teraz próbuje powrócić na reguralny tryb ?
kidler1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:26   #2
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Opóźniający się okres. Jakie moga być przyczyny.

Cytat:
Napisane przez kidler1111 Pokaż wiadomość
Witam !

Zawsze miałam okres reguralnie 28 dnia każdego miesiąca, jednak na początku roku okres przyszedł tydzień wcześniej, ginekolog powiedział że to normalne. W lutym też wcześniej był około 11 dni, w marcu tak samo znow 11 dni, myślałam że to normalne i że okres się rozregulował i będzie już tak zawszwe parę dni przed 28 dniem miesiąca, 4 dni temu powinnam dostac okres, tak mi się wydaje, bo ostatnie okresy były w przedziale 28-29 dni. Teraz go nie słychać ani widać, biorę też od kilku dni tabletki Trimesan. Czy to możliwe żeby okres parę miesięcy był niereguralny a teraz próbował się przestawić tak jak zawsze był ? Chodzi o to czy nagle z reguralnego przeszedł na nioereguralny a teraz próbuje powrócić na reguralny tryb ?
zabawnie zabrzmiało to zdanie okres w trybach (może dlatego, że mnie tryby kojarzą się z muzyką )

Mknij do ginekologa

Moje cykle zawsze się wahały o około 7 dni (to jest jeszcze ok), parę razy zdarzało się że od 24 do 33 dni, a ostatnio zdarzyło się nawet 21 i 47 dni... tak więc też wizyta umówiona.

Przyczyny mogą być różne - od stresu, nerwów, poprzez przeziębienia, choroby, rozregulowany sen, zażywanie lekarstw, aż do całkiem poważnych schorzeń - dlatego czym prędzej do lekarza.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:33   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Opóźniający się okres. Jakie moga być przyczyny.

Tak jak moja poprzedniczka pisała przejdź się jak najszybciej do lekarza, przyczyn może być wiele, od stresu po niestety różne schorzenia typu. torbiele, mięśniaki. Idź do lekarza, zrób konieczne badania i nie odkładaj wizyty.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.