Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 17:48   #1
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133

Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia


Zamierzam starać się o pracę w żłobku, jednak pracodawca w aplikacji życzy sobie CV oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz przebieg zatrudnienia. Czy dobrze rozumiem, że chodzi tu o skan dyplomu oraz umów? Nie spotkałam się z tym wcześniej, więc mniemam, że nie jest to powszechna praktyka. Pracodawca jest raczej rzetelny, żłobek faktycznie powstaje, pisze się o nim w gazetach, ma zostać wpisany do rejestru. jednak ja mam sceptyczne podejście do wysyłania tego typu dokumentów. Może niesłusznie? Bardzo zależałoby mi na tej pracy, więc w założneniu zrobię wszystko, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse... pytanie jednak czy jest to bezpieczne?
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:46   #2
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia

Ja akurat musiałam składać tego typu dokumenty,gdy starałam się o pracę w urzędach państwowych. Raczej nie obawiałam się, że ktoś wykorzysta te skany w innych celach niż do rekrutacji.
Jednak co do samych dokumentów, to miałam kiedyś sytuację, że moja aplikacja została odrzucona, gdyż w urzędzie stwierdzono, że świadectwo pracy nie jest dokumentem poświadczającym kwalifikacje To nic, że miałam tam wpisaną nazwę stanowiska- pani w urzędzie stwierdziła, że mogłam przecież parzyć kawę (stanowisko: asystent projektanta) Na następne nabory zaopatrzyłam się w "laurki" od poprzednich pracodwaców z wypisanymi obowiązkami i projektami, w których tworzeniu brałam udział.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 23:34   #3
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
Zamierzam starać się o pracę w żłobku, jednak pracodawca w aplikacji życzy sobie CV oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz przebieg zatrudnienia. Czy dobrze rozumiem, że chodzi tu o skan dyplomu oraz umów? Nie spotkałam się z tym wcześniej, więc mniemam, że nie jest to powszechna praktyka. Pracodawca jest raczej rzetelny, żłobek faktycznie powstaje, pisze się o nim w gazetach, ma zostać wpisany do rejestru. jednak ja mam sceptyczne podejście do wysyłania tego typu dokumentów. Może niesłusznie? Bardzo zależałoby mi na tej pracy, więc w założneniu zrobię wszystko, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse... pytanie jednak czy jest to bezpieczne?
moim zdaniem nie powinien Cię prosić o wysłanie z CV skanu dyplomu..jeżeli już jest to konieczne to wymazałabym z niego informacje, które są zbędne dla wiedzy pracodawcy a zostawiła tylko imię i nazwisko, kierunek, informację o ocenie i pieczątkę..
co do potwierdzenia przebiegu zatrudnienia to zwykle daje się referencje od byłego pracodawcy i to spokojnie można wysłać mailem..natomiast pierwszego dnia pracy dostarcza się świadectwo pracy, które ostatecznie potwierdza zatrudnienie pracownika, wtedy również dajesz ksero dyplomu, bo na tej podstawie liczony jest staż pracy i wymiar urlopu
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:56   #4
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia

Ode mnie wymagano skanu dyplomu już na etapie aplikacji (duża prestiżowe firma), nie widzę tu nic podejrzanego, po prostu wedle procedury by wziąć udział w rozmowach należy wykazać posiadany stopień.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:38   #5
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i przebieg zatrudnienia

Tak sobie nad tym myślałam i doszłam do wniosku, że to jednak znacznie przyspieszy i ułatwi im pracę. Zawsze to jakby jeden etap rekrutacji mniej, a póki placówka jeszcze nie istnieje to w założeniu mają teraz czas na selekcję aplikacji.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Wysłałam Trzymajcie za mnie kciuki!
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.