długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-08, 15:51   #1
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Wink

długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?


Dziewczyny,
nie znalazłam takiego wątku, znalazłam jedynie ankietę ile zajmuje wam dojazd do pracy.
A więc jak w tytule. Od stycznia zaczynam nową pracę która jest dość oddalona od mojego miejsca zamieszkania. Może i ten dojazd to normalka w dzisiejszych czasach, ale mnie niestety nieco denerwuje fakt, że ok. 3 godziny dziennie "stracę" na stanie w autobusie/na przystankach (od razu mówię, tak wiem że kolega koleżanki X dojeżdża 2 godziny w jedną stronę, a wujek Y ma po drodze 3 przesiadki, ale cóż ja na to, że moim zdaniem 3 godz dziennie to długo). na studia/do liceum jak się tyle dojeżdżało to jednak było inaczej, bo wiadomo, gadało się ze znajomymi i czas mijał szybko, a teraz jestem jedyna dojeżdżająca tą trasą.
Jakie wy macie dojazdy do pracy? Czy szybko przywykłyście do długich dojazdów? Co zwykle robicie w autobusach/tramwajach/metrze itd., czy ten czas można jakoś produktywnie wykorzystać? (u mnie czytanie w autobusie niestety odpada, zwłaszcza rano, bo po kilku stronach mam ochotę puścić pawia ).
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:08   #2
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Ja do LO dojeżdżam podobnie, ale znajomi... nikt z mojej okolicy do tego miasta się nie wybrał xD więc jestem sama, samiutka. Skoro czytanie odpada - myślałaś o audiobookach? Nie tylko fabularnych, ale też "naukowych" - przez 3 godziny dziennie możesz słuchać nagrań itd. popracować trochę w domu i języki same wchodzą do głowy. Nie wiem, na jakich trasach jeździsz, ale gdy są w miarę gładkie (u mnie, o dziwo, są...) to można nawet nauczyć się robić na drutach. Moja znajoma pasjonuje się fotografią i mnóstwo czasu spędza obrabiając zdjęcia... bierze laptopa i siedząc w pociągu (akurat pociągiem dojeżdża) je obrabia. Ja mam tablet i bardzo często coś robię na tablecie. Masz przesiadki?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:22   #3
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

mam jedną przesiadkę. widziałam kilka razy kobiety robiące sobie makijaż (od zera) rano w autobusie, ale raczej nie skorzystam z takiej opcji
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:38   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
nie znalazłam takiego wątku, znalazłam jedynie ankietę ile zajmuje wam dojazd do pracy.
A więc jak w tytule. Od stycznia zaczynam nową pracę która jest dość oddalona od mojego miejsca zamieszkania. Może i ten dojazd to normalka w dzisiejszych czasach, ale mnie niestety nieco denerwuje fakt, że ok. 3 godziny dziennie "stracę" na stanie w autobusie/na przystankach (od razu mówię, tak wiem że kolega koleżanki X dojeżdża 2 godziny w jedną stronę, a wujek Y ma po drodze 3 przesiadki, ale cóż ja na to, że moim zdaniem 3 godz dziennie to długo). na studia/do liceum jak się tyle dojeżdżało to jednak było inaczej, bo wiadomo, gadało się ze znajomymi i czas mijał szybko, a teraz jestem jedyna dojeżdżająca tą trasą.
Jakie wy macie dojazdy do pracy? Czy szybko przywykłyście do długich dojazdów? Co zwykle robicie w autobusach/tramwajach/metrze itd., czy ten czas można jakoś produktywnie wykorzystać? (u mnie czytanie w autobusie niestety odpada, zwłaszcza rano, bo po kilku stronach mam ochotę puścić pawia ).
Dla mnie właśnie ten dojazd był najgorszy, chociaż nie miałam do pracy daleko od miejsca zamieszkania. Pierwotnie jeździłam miejskimi, niby blisko, ale do domu wracałam drogą okrężną, w przepełnionym autobusie, zgroza Głównie słuchałam muzyki, czytałam gazety, książki, rozwiązywałam krzyżówki i standardowo podziwiałam widoki za oknem.

Szukałam też osoby, która by dojeżdżała do pracy tam, gdzie ja na carpooling, bez odzewu niestety, może Ty spróbuj W lato jeździłam na rowerze, aby nie tłuc się busach i nieco zadbać o kondychę.
Obecnie jeżdżę autem, zaoszczędzam dużo czasu i cenowo wychodzi mnie tak samo, jak miesięczny na MZK. I udało mi się znaleźć dziewczynę, która też dojeżdża do pracy w firmie obok i jeździmy na zmianę, więc znów oszczędność.

Znam wiele osób, które dojeżdżają daleko do pracy i szczerze podziwiam. Niemniej jednak im się opłaca dojeżdżać, bo nie dość, że to większe miasto, to i automatycznie wyższe zarobki. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale jest to męczące.
Może popytaj wśród znajomych, dodaj ogłoszenie na carpooling, na portalach lokalnych, że szukasz dojazdu, może Ci się poszczęści. Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 16:57   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

W liceum dojeżdżałam jakieś 30 km PKSem, ale wtedy rzeczywiście było tak jak mówisz- znajomi jeździli ze mną, więc zawsze dało się z kimś pogadać. Teraz na uczelnię jeżdżę dwoma autobusami (jakieś 40 minut w jedną stronę), a do pracy autobusem i metrem (1-1,5 godziny, w zależności od korków). Nie narzekam na długość podróży o ile uda mi się usiąść. Stanie w tłoku mnie wykańcza, czasami naprawdę mam ochotę zemdleć. Co robię? Jak uda się usiąść, zazwyczaj coś czytam. Jak nie, pozostaje tylko słuchanie muzyki.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:09   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

jak jeżdzę z wykładami gdzieś dalej pociągiem to zwykle sobie czytam, jak czekam na pociąg, to w międzyczasie robię zakupy. Czasem obmyslam projekty.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:55   #7
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
mam jedną przesiadkę. widziałam kilka razy kobiety robiące sobie makijaż (od zera) rano w autobusie, ale raczej nie skorzystam z takiej opcji
hehehe też widywałam takie przypadki i nie mogłam wyjść z podziwu

mam do pracy 20km w jedną stronę, od lat dojeżdżałam głównie komunikacją miejską (ach te zniżki studenckie) na co traciłam średnio 2-3 godziny dziennie, ale gdy zniżki się skończyły przerzuciłam się na samochód, co prawda jest to droższe ale oszczędzam przynajmniej 1h-2h -dziennie, w sumie dojazd zajmuje mi teraz 1h.

Gdy jeździłam autobusem głównie czytałam książki, słuchałam muzyki, w czasach studenckich uczyłam się.

Moja przyjaciółka nie może czytać w autobusach z tego powodu co Ty i zaczęła kupować książki w wydaniu audio i słuchać w czasie jazdy - jeśli lubisz jest to jakieś rozwiązanie...
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 21:20   #8
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Ja przeważnie spałam lub słuchałam muzyki, czasem prowadziłam sama ze sobą dialog po angielsku lub rosyjsku, co polecam, świetnie zabija czas. ;p
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 15:28   #9
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Ja ostatnio dostałam propozycję zmiany pracy, ale opcje dojazdu mnie pokonały i nie skorzystałam. Ponad godzina pociągiem, potem 15min spacerku parkiem i oczywiście do tego pociągu uprzednio trzeba dojechać. Także współczuję dojazdu.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:09   #10
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Ja ostatnio dostałam propozycję zmiany pracy, ale opcje dojazdu mnie pokonały i nie skorzystałam. Ponad godzina pociągiem, potem 15min spacerku parkiem i oczywiście do tego pociągu uprzednio trzeba dojechać. Także współczuję dojazdu.
dzięki ja też zamierzam szukać czegoś innego praktycznie od początku mojej "kariery" tam, a to z kilku względów, przy czym dojazd jest jednym z ważniejszych powodów. No ale wiadomo, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, ale będę szukać czegoś lepszego
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:12   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Audiobok na uszy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 19:32   #12
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
dzięki ja też zamierzam szukać czegoś innego praktycznie od początku mojej "kariery" tam, a to z kilku względów, przy czym dojazd jest jednym z ważniejszych powodów. No ale wiadomo, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, ale będę szukać czegoś lepszego
dokładnie ja sobie mogę wybrzydzać, bo sytuację mam w miarę stabilną, ale rok temu, gdy byłam na bezrobociu, na dojazd nie zwracałabym większej uwagi. A w którym rejonie mieszkasz?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:42   #13
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
dokładnie ja sobie mogę wybrzydzać, bo sytuację mam w miarę stabilną, ale rok temu, gdy byłam na bezrobociu, na dojazd nie zwracałabym większej uwagi. A w którym rejonie mieszkasz?
nie mieszkam w Polsce to i tak praca na zastępstwo, na czas określony, także zobaczymy ile tam wytrwam
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:28   #14
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Ja zwykle spałam
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:35   #15
madzikaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 49
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Teraz dojeżdżam max 5 minut, więc radia na dobre nie zdażę włączyć (mam auto). Wcześniej miałam jednak pracę do której jechaliśmy koło 50 minut rano i koło 1,5h powrót. Na szczęście uzbierało się nas całe 5 osób na auto, bo praca była za miastem. Myslę, że jak trafisz do pracy to szybko się znajdą jakieś osoby z Twoich rejonów z ktorymi bedziesz mogla pogadać w środkach MPK albo ktorzy mogliby Cię podwozić do pracy. Zawsze możesz słuchać sobie muzyki albo dosypiać. Tworzyć listę zakupów albo obmyślać menu na kolację.
madzikaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 23:26   #16
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Przez dwie godziny dziennie można się mnóstwo nauczyć - ja bym załadował sobie na odtwarzacz jakiegoś motywującego e-booka.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 10:54   #17
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Audiobook, podcasty z Tokfm i BBC, radio.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 21:11   #18
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: długi dojazd do pracy - co wtedy robić i jak przywyknąć?

Jadę ok godziny w jedną stronę autobusem bez przesiadek - czytam publikacje, książki albo śpię
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.