OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 11:25   #3451
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
...a ja właśnie jestem po próbnym OCM. Akurat byłam w aptece - olejek rycynowy, akurat byłam w Biedronce - szmatka z mikrofibry. O. rycynowy zmieszałam z awokado - to dość ciężki olejek, ale w połączeniu z rycynowym wyszła stosunkowo lekka mieszanka. Olej awokado zawiera bodjaże lecytynę, która jest naturalnym emulgatorem. Olejek rycynowy ma jakieś właściwości myjące (nie pamiętam, na czym polegają, ale podobno mydła z jego dodatkiem znacznie lepiej się pienią). Jeśli w OCM chodzi o o. rycynowy, to ciekawa jestem, jakie byłoby działanie olejku roślinnego + rycynowego + emulgatora. Olejki z BC - jeśli dobrze pamiętam - też zostawiają film, ale wydaje mi się, że to film naturalny, tzn. nasza bariera lipidowa. W przypadku OCM - zaznaczam, że po dzisiejszym jednym zastosowaniu - mogę stwierdzić, że skóra jest przyjemna w dotyku, film jest bardziej wyczuwalny, aleeeeee to dlatego, że po prostu część oleju zostaje na skórze - co mogłam zauważyć na waciku z tonikiem (z kwasem mlekowym - więc dobrze wyłapał tłuszcz). I to chyba jest to, co opisywałam z kuchni przykład z patelnią :P Wydaje mi się, że samą szmatką z wodą do końca wszystkiego nie usuniemy, ale być może właśnie o to chodzi. Przy czym w takiej sytuacji hmm nie wiem, czy każdej cerze to posłuży plus może wraz z tym filmem zostają jakieś mikroskopijne cząsteczki brudu plus wydaje mi się, że do "filmiastej" cery łatwiej przyklejają się kurz i inne nowe brudy. Oczywiście to są tylko takie moje teorie i być może dłuższe stosowanie OCM pewne wątpliwości by rozwiało, ale za leniwa na to jestem :P Nie mam też problemów z cerą, a więc brakuje mi motywacji, żeby się co wieczór szmatkować. Osoby równie leniwe mogą spróbować olejków typu BU - naprawdę fajne (miałam też ze zrobsobiekrem, ale był inny emulgato i gorzej siię zmywały). Od długiego czasu natomiast wychodzę z założenia, że co za dużo mycia to niezdrowo, dlatego rano często przecieram twarz jedynie płynem micelarnym. Z drugiej strony sporadycznie mam potrzebę umycia twarzy mydłem i również to wówczas robię. Cały czas natomiast zastanawiam się, skąd tak różne opinie nt. najlepszegoo sposobu oczyszczania twarzy: mycia jak najmniej inwazyjne i zminimalizowane (skrajne przykłady: gdzieś czytałam, że Salma Hayek nie myje twarzy rano, moja koleżanka twarz myła 1-2 razy w tygodniu i nie stosowała kremów - podobno, ale cerę miała piękną), a z drugiej strony szkoła azjatycka, czyli wręcz polerowania, stosowanie wieloetapowego oczyszczania i kilku preparatów (w tym codziennie peelingu). A tak na marginesie, OCM przypomina mi jedną polecaną w jakiejś pro-eko-zdrowie itp. książce: stosowanie żeli, mydeł nie ejst naturalne, dla zachowania kondycji skóry należy brać ciepłą kąpiel z dodatkiem oleju (ten olej właśnie wyłapuje brud) i masować skórę gąbką, aby otworzyć pory i złuszczać martwy naskórek.

Nie chodzi o to, żeby wszystko usunąć. Ma zostać lekki film. Ta warstwa ochronna jest prawie niewyczuwalna Nie trzeba mocno trzeć, wystarczy przykładać. Pod nią skóra się regeneruje. Nie, chroni przed zanieczyszczeniami. Po sobie wiem, że kiedy mam dobrze dobrany podkład, skóra jest "czystsza". Pory nie zapychają się, bo wszystkie zanieczyszczenia zostają na powierzchni podkładu, który zmywam.
To nie jest metoda dla leniwych Trzeba zachować czystość, przestrzegać pewnych zasad. W przeciwnym razie narobimy sobie szkody.
Każdemu służy inna pielęgnacja, ważne żeby znaleźć sposób dla siebie.

Cytat:
Cześć dziewczyny
Ja jakiś miesiąc temu zaczęłam stosować OCM,ale potem się rozleniwiłam i przestałam . Od dwóch dni znowu zaczęłam. Używam olejku babydream i 20% rycyny. Wysyp na twarzy miałam już trochę wcześniej po menstruacji i siedzi na mojej twarzy już od miesiąca. Czytałam,że na ściereczce widać sebum,które wycieka z porów,ale ja u siebie nigdy nic nie widzę Czy coś robię źle? I czy ten olej trzeba wcierać w skórę AŻ przez 2 minuty?
Nigdy nie słyszałam o sebum na ściereczce Może chodziło o resztki makijażu... Nie, nie trzeba mocno trzeć ścierką i masować długo - nie każdemu to służy i może powodować wysyp.

Cytat:
Ostatnio do swojej podstawowej mieszanki czyli oleju z orzechów włoskich, oleju rycynowego i kilku wyciśniętych kapsułek wit A+E dodałam solubizator P-4C (ze zrobsobiekrem.pl) i wyszedł mi super olejek myjący. O ile z olejków myjących z BU nie byłam zadowolona, tak ten jest super. Używam go zwyczajnie, jak żel do mycia buzi gdy danego dnia się nie malowałam albo mam poretinoidowy dzień łuszczenia i absolutnie nie zamierzam kupować innych. Na zmianę z klasycznym OCM jest jak znalazł
O, o to chodzi. Sposób dla siebie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 15:53   #3452
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam jeszcze jedno pytanie , czy to możliwy ,że nie otwierają mi się pory?;o
Obojętnie jak bardzo ciepły ręcznik przyłożę do twarz to pory wydają się byc w ogole nieotwarte ;/
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 16:02   #3453
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie , czy to możliwy ,że nie otwierają mi się pory?;o
Obojętnie jak bardzo ciepły ręcznik przyłożę do twarz to pory wydają się byc w ogole nieotwarte ;/
To chyba niemożliwe Wiadomo - nie będzie efektów od razu, skoro są głęboko zanieczyszczone. Potrzeba czasu. Takie naprawdę ekstremalne , gwałtowne zmiany temperatur nie kazemu służą, raczej ostrożnie bym do tego podchodziła. Wystarczy ciepła ścierka kilka razy przykładana.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-12-09 o 16:11
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:10   #3454
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuję bardzo
Już się nie mogę doczekac wieczora jak znowu zastosuję ocm,pokochałam to
Zauważyłam,że dzisiaj mam więcej wągrow na nosie,a wczoraj miałam mniej. Chyba skora się przeczyszcza
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:25   #3455
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Już się nie mogę doczekac wieczora jak znowu zastosuję ocm,pokochałam to
Zauważyłam,że dzisiaj mam więcej wągrow na nosie,a wczoraj miałam mniej. Chyba skora się przeczyszcza

Z OCM trzeba ostrożnie, dbać o czystość szmatki, często ją prać i zmieniać. Trzeba pamiętać o zamknięciu porów, najlepiej ochlapać ją parokrotnie zimną wodą, nie przykładać szmatki, chyba, że ma się drugą czystą. Po jakimś czasie - o ile skóra się domaga - warto zastosować lekki krem. Rano umyć skórę mydełkiem, delikatnym żelem.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 15:56   #3456
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przepraszam ,że Was tak męczę,ale zauważyłam,że moja skora chyba zle reaguje na wodę.Jak zwilżam twarz przed ocm to od razu skora jest czerwona. I tak jak przy każdym kontakcie wody ze skorą ;/
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:17   #3457
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuję metodę OCM już prawie dwa miesiące. Zazwyczaj jako demakijaż (nic tak dokładnie nie zmywa kosmetyków o przedłużonej trwałości i MAPowego eyelinera) raz w tygodniu robię to dokładniej by lepiej oczyścić pory. Odstawiłam wszelkie mleczka i toniki. Czasami jedynie przemyję micelem. Po pierwszych tygodniach lekko mnie wysypało, z tym że byłam przed okresem i nie mogę dobrze ocenić czy to przez to, ale już teraz nie mam żadnych niespodzianek. Nie używam kremu na noc bo wystarcza mi ta warstewka ochronna którą pozostawiają olejki. Jak na razie jest to dla mnie absolutny hit jeśli chodzi o demakijaż
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 20:25   #3458
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Przepraszam ,że Was tak męczę,ale zauważyłam,że moja skora chyba zle reaguje na wodę.Jak zwilżam twarz przed ocm to od razu skora jest czerwona. I tak jak przy każdym kontakcie wody ze skorą ;/
Nie zwilża się skóry przed OCM. Może to wina temperatury.


Zrobiłam sobie nową mieszankę - Alterra limonkowa z paroma kroplami eterycznego olejku rozmarynowego. Pięknie pachnie

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-12-11 o 20:27
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 07:41   #3459
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam sobie nową mieszankę - Alterra limonkowa z paroma kroplami eterycznego olejku rozmarynowego. Pięknie pachnie [/QUOTE]


Kurcze ja nie mogę w moim rossmanie dostać Alterry... wrrr narazie testuje oliwkę babydream, bardzo fajny efekt to daje, jestem bardzo zadowolona z tej metody oczyszczania mam tylko jedno pytanie: Czy po OCM zamiast kremu można nałożyć odrobinę oliwki np. w moim przypadku babydream, czy lepiej jednak nałożyć kremik? Pytam bo na początku stosowania tej metody nie musiałam nakładać nic, oleje bardzo fajnie utrzymywały się na skórze i ją nawilżały, teraz od jakiegoś czasu zauważyłam, że skóra troszeczkę się "ściąga" po zmyciu olejków. Zastanawiam się czy to np. przez panującą (delikatnie mroźną) pogodę czy coś innego. Ja swoje oleje robię na bieżąco, każdego dnia - bo tak mi łatwiej. Wylewam do miseczki troszkę olejku rycynowego i babydream i na twarz . Szmatkę też zachowuje w czystości - po każdym użyciu płuczę ją w gorącej wodzie z mydełkiem, a raz w tygodniu wrzucam na "gotowanie" do pralki
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 09:19   #3460
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość

Kurcze ja nie mogę w moim rossmanie dostać Alterry... wrrr narazie testuje oliwkę babydream, bardzo fajny efekt to daje, jestem bardzo zadowolona z tej metody oczyszczania mam tylko jedno pytanie: Czy po OCM zamiast kremu można nałożyć odrobinę oliwki np. w moim przypadku babydream, czy lepiej jednak nałożyć kremik? Pytam bo na początku stosowania tej metody nie musiałam nakładać nic, oleje bardzo fajnie utrzymywały się na skórze i ją nawilżały, teraz od jakiegoś czasu zauważyłam, że skóra troszeczkę się "ściąga" po zmyciu olejków. Zastanawiam się czy to np. przez panującą (delikatnie mroźną) pogodę czy coś innego. Ja swoje oleje robię na bieżąco, każdego dnia - bo tak mi łatwiej. Wylewam do miseczki troszkę olejku rycynowego i babydream i na twarz . Szmatkę też zachowuje w czystości - po każdym użyciu płuczę ją w gorącej wodzie z mydełkiem, a raz w tygodniu wrzucam na "gotowanie" do pralki
Olej jest emolientem[chroni przed utratą wody], krem humektanem[nawilża]. Krem zdecydowanie Lekki, nawilżający.
Moje poprzednie mieszanki były na babydream fur mama, służyły mi wiernie Chciałam zmienić zapach trochę, stąd Alterra. Służą mi bogate mieszanki olejków. Niektórzy preferują bardziej proste rozwiązania
Ja czasem też odkażam w mikrofali.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-12-12 o 09:21
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:50   #3461
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej..jak myslicie czy olej arganowy moze zapychac?
stosuje ocm-rycyna plus olej winogornowy codziennie do demakijazu..od ok 3 tyg zaczelam uzywac na noc po ocm czarne mydlo naturalne i olej arganowy i zauwazylam ze pory pokryly sie ciemnymi lepkami(
tak duzo pozytywnych opinii slyszalam o o.arganowym czy to mozliwe?mam cere mieszana..
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 21:50   #3462
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej..jak myslicie czy olej arganowy moze zapychac?
stosuje ocm-rycyna plus olej winogornowy codziennie do demakijazu..od ok 3 tyg zaczelam uzywac na noc po ocm czarne mydlo naturalne i olej arganowy i zauwazylam ze pory pokryly sie ciemnymi lepkami(
tak duzo pozytywnych opinii slyszalam o o.arganowym czy to mozliwe?mam cere mieszana..
Po OCM mydło? To w sumie po co OCM?
Może być, że to arganowy. Za dużo olejów - to druga sprawa. OCM na noc, po tym może, ale nie musi być krem, jeśli skóra tego zechce. Nie ma sensu po OCM stosować mydła, niszczyć warstwę ochronną stworzoną po OCM i później nakładać znów olej. Mydło, które wybrałaś jest bardzo fajne Ale lepiej przenieść je na rano. Arganowy możesz zmieszać z żelem hiarulonowym, zmniejsz ryzyko zapychania. Ale teraz najlepiej rozłożyć pielęgnacje na czynniki pierwsze i zaobserwować, co jest sprawcą szkód

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-12-19 o 21:54
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 23:00   #3463
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Po OCM mydło? To w sumie po co OCM?
Może być, że to arganowy. Za dużo olejów - to druga sprawa. OCM na noc, po tym może, ale nie musi być krem, jeśli skóra tego zechce. Nie ma sensu po OCM stosować mydła, niszczyć warstwę ochronną stworzoną po OCM i później nakładać znów olej. Mydło, które wybrałaś jest bardzo fajne Ale lepiej przenieść je na rano. Arganowy możesz zmieszać z żelem hiarulonowym, zmniejsz ryzyko zapychania. Ale teraz najlepiej rozłożyć pielęgnacje na czynniki pierwsze i zaobserwować, co jest sprawcą szkód
to w takim razie kiedy mam stosowac olej arganowy skoro za duzo olejow.?zainestowalam w olej zeby nie nakladac kremu na noc,wydaje mi sie ze moja skora potrzebuje na noc czegos bo po ocm jest lekko napieta (20%rycyny)
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 08:50   #3464
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
to w takim razie kiedy mam stosowac olej arganowy skoro za duzo olejow.?zainestowalam w olej zeby nie nakladac kremu na noc,wydaje mi sie ze moja skora potrzebuje na noc czegos bo po ocm jest lekko napieta (20%rycyny)
Oczywiście, że jest napięta, bo stosujesz mydło po OCM Na razie zupełnie odstaw arganowy- zobaczysz czy to on szkodzi. Jeśli to nie on - po prostu zmieszaj go z żelem hialuronowym, żeby lepiej wnikał, nawilżał. A mydełko stosuj rano. Przetrzyj twarz tonikiem/hudrolatem, lekki krem i gra
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 14:36   #3465
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Tak, zgadza się. Jeśli natomiast nałożysz olej na wilgotną twarz to zwiąże on tę wilgoć w naskórku i zapobiegnie to nadmiernemu przesuszeniu buźki przez rzeczony olej

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie zwilża się skóry przed OCM.


To już nie rozumiem. Zwilżać czy ni zwilżać?;/
Czytałam dzisiaj o zbawiennym wpływie miąższu z pomarańczy na twarz. Maski i wszystko inne stosuje się po OCM,czyli ten miąższ też nałożyć po ?
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 19:44   #3466
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
To już nie rozumiem. Zwilżać czy ni zwilżać?;/
Czytałam dzisiaj o zbawiennym wpływie miąższu z pomarańczy na twarz. Maski i wszystko inne stosuje się po OCM,czyli ten miąższ też nałożyć po ?
Jeśli masz makijaż - ja bym nie zwilżała, lepiej zmywa cały make-up, jeśli nałożysz olej na suchą skórę.

Tak, miąższ pomarańczy po OCM
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 20:47   #3467
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja wczoraj miałam swój pierwszy raz
W zasadzie całkiem spontanicznie - kupiłam olejek alterry 'migdały&papaja' do stosowania na kłaki (zapach jest cudowny ) i tak sobie przypomniałam, że oglądałam na yt filmik dziewczyny, która stosowała go również do ocm ..
Wiec, mało myśląc spróbowałam. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Buzia była gładka, ożywiona cały dzień. Makijaż trzymał się lepiej, buzia się mniej świeciła - z tym mam zawsze problem

Miałam tego nie stosować codziennie, ale jak tu się nie pokusić?
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 10:10   #3468
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Teraz to mam problem
Ciocia mi kupiła niemieckie kosmetyki alverde, w tym żel do mycia twarzy z algami morskimi. Ja niczego takiego nie potrzebuje,bo kocham OCM,.ale głupio mi to tak oddac mamie albo komus innemu. Jakies propozycje co z tym zrobic? Bo przed OCM na pewno odpada,bo to wtedy nie ma sensu. Tak samo po. Co robic?
Podziwiam Was,że jeszcze te moje głupie pytania Was nie zamęczyły

No i jeszcze jedno pytanie. Chciałabym zacząć używać wody owsiankowej i pietruszkowej,a rano przecieram skórę mlekiem. Kiedy używać tych wód? Myślę,że będę używać raz tej raz tej,ale np. używać ich po południu czy to już przesada? DOdam tylko,że się nie maluję.
Jeśli takie pytania już były to przepraszam,ale jestem w trakcie czytania wątku i idzie mi słabo,bo dopiero 16 strona ;/

Edytowane przez didaska
Czas edycji: 2012-12-23 o 12:12
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 18:47   #3469
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Teraz to mam problem
Ciocia mi kupiła niemieckie kosmetyki alverde, w tym żel do mycia twarzy z algami morskimi. Ja niczego takiego nie potrzebuje,bo kocham OCM,.ale głupio mi to tak oddac mamie albo komus innemu. Jakies propozycje co z tym zrobic? Bo przed OCM na pewno odpada,bo to wtedy nie ma sensu. Tak samo po. Co robic?
Podziwiam Was,że jeszcze te moje głupie pytania Was nie zamęczyły

No i jeszcze jedno pytanie. Chciałabym zacząć używać wody owsiankowej i pietruszkowej,a rano przecieram skórę mlekiem. Kiedy używać tych wód? Myślę,że będę używać raz tej raz tej,ale np. używać ich po południu czy to już przesada? DOdam tylko,że się nie maluję.
Jeśli takie pytania już były to przepraszam,ale jestem w trakcie czytania wątku i idzie mi słabo,bo dopiero 16 strona ;/
Kto pyta nie błądzi
Żel możesz stosować rano do mycia, nic się nie stanie I używać wód na zmianę, może tydzień tą, tydzień inną? Albo co dwa tygodnie. Żeby zaobserwować efekty.
Można przecierać po południu, jeśli masz możliwości i ochotę.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 20:35   #3470
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Kto pyta nie błądzi
Żel możesz stosować rano do mycia, nic się nie stanie I używać wód na zmianę, może tydzień tą, tydzień inną? Albo co dwa tygodnie. Żeby zaobserwować efekty.
Można przecierać po południu, jeśli masz możliwości i ochotę.
Jesli ten żel rano ,to po mleku czy przed mlekiem?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 10:07   #3471
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Jesli ten żel rano ,to po mleku czy przed mlekiem?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Oczywiście, że mleko po myciu żelem

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-12-25 o 10:08
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 00:34   #3472
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przez bodajże cztery dni zapomniałam całkiem o pielęgnacji twarzy i powoli wysypywało mnie na czole (takie podskórne krostki),zaczęłam OCM z nową mieszanką 80% olej z pestek winogron i 20% rycyna. I te krostki są teraz coraz bardziej widoczne.Nie wiem tylko czy przez nową mieszankę,czy po prostu to naturalna kolej rzeczy,bo skoro wyskoczyły to muszą zakończyć swój żywot w widocznym sposób.
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 13:06   #3473
aSHa85
Zadomowienie
 
Avatar aSHa85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 341
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja niedawno zakończyłam prawie 2-miesięczne stosowanie OCM. Spektakularnej poprawy stanu cery nie zauważyłam, jedynie w czasie trwania @ nie wyskakiwały mnie bolące, podskórne gule teraz jestem po OCM, pierwsza @ i od razu megaśny pryszczol
Stosowałam 30% rycyny, ale za jakiś czas wypróbuję z 20% bo widziałam, że troszkę zaczęło mnie pod koniec wysuszać. Może kupię jeszcze olej z orzechów bo teraz miałam olejek z Babbydream fur Mama i spisywał się znakomicie, nie zapychał mnie
__________________
KLIKNIJ Pusta Miska
aSHa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:30   #3474
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Przez bodajże cztery dni zapomniałam całkiem o pielęgnacji twarzy i powoli wysypywało mnie na czole (takie podskórne krostki),zaczęłam OCM z nową mieszanką 80% olej z pestek winogron i 20% rycyna. I te krostki są teraz coraz bardziej widoczne.Nie wiem tylko czy przez nową mieszankę,czy po prostu to naturalna kolej rzeczy,bo skoro wyskoczyły to muszą zakończyć swój żywot w widocznym sposób.
Jeśli pojawiają się nowe zmiany, może to być mieszanka. Jeśli nie - stare muszą się zagoić.

Cytat:
Ja niedawno zakończyłam prawie 2-miesięczne stosowanie OCM. Spektakularnej poprawy stanu cery nie zauważyłam, jedynie w czasie trwania @ nie wyskakiwały mnie bolące, podskórne gule teraz jestem po OCM, pierwsza @ i od razu megaśny pryszczol
Stosowałam 30% rycyny, ale za jakiś czas wypróbuję z 20% bo widziałam, że troszkę zaczęło mnie pod koniec wysuszać. Może kupię jeszcze olej z orzechów bo teraz miałam olejek z Babbydream fur Mama i spisywał się znakomicie, nie zapychał mnie
30% to dużo, może być, że wysusza i bardziej szkodzi, niż pomaga.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 15:12   #3475
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam problem z cerą. OCM stosuję od ponad 3 tygodni i jest super.
Ale jeśli po nim nie użyję kremu to na policzkach mam strasznie przesuszoną skórę, aż taką skorupę.
Kupiłam alantan plus, krem, po użyciu skorupka zniknęła, ale nabawiłam się gul podskórnych. Odstawiłam alantan, gule zniknęły, skorupka wróciła
Znowu sięgnęłam po alantan i wysypało mi całe policzki. Używam tylko na policzki i tam właśnie mnie wysypuje.

Możecie mi polecić czym smarować te policzki zamiast alantanu? Mam masło shea, ale nie wiem czy ono też nie zapcha
estre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 15:18   #3476
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez estre Pokaż wiadomość
Ja mam problem z cerą. OCM stosuję od ponad 3 tygodni i jest super.
Ale jeśli po nim nie użyję kremu to na policzkach mam strasznie przesuszoną skórę, aż taką skorupę.
Kupiłam alantan plus, krem, po użyciu skorupka zniknęła, ale nabawiłam się gul podskórnych. Odstawiłam alantan, gule zniknęły, skorupka wróciła
Znowu sięgnęłam po alantan i wysypało mi całe policzki. Używam tylko na policzki i tam właśnie mnie wysypuje.

Możecie mi polecić czym smarować te policzki zamiast alantanu? Mam masło shea, ale nie wiem czy ono też nie zapcha
Zmniejsz ilość rycynowego to przede wszystkim. Problem powinien się rozwiązać sam. Jeśli nie, spróbuj innego kremu.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 16:23   #3477
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Zmniejsz ilość rycynowego to przede wszystkim. Problem powinien się rozwiązać sam. Jeśli nie, spróbuj innego kremu.
Jutro kupię nowy olej, bo już mam koniec mieszanki.
Teraz miałam 15% rycyny i 85% migdała.

Zrobię 10% rycyny i 90% z pestek winogron.

Zawsze miałam skłonność do przesuszania policzków, ale teraz to jakiś dramat jest...
estre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 07:11   #3478
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej
dostalam w koncu od mikolaja hydrolat z rozy..czy po ocm jest sens go stosowac i wtedy nakladac olej arganowy na noc?czy stosowac tylko rano?
dostalam maslo shea..moge go chyba stosowac codziennie jako krem na dzien co?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 11:18   #3479
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej
dostalam w koncu od mikolaja hydrolat z rozy..czy po ocm jest sens go stosowac i wtedy nakladac olej arganowy na noc?czy stosowac tylko rano?
dostalam maslo shea..moge go chyba stosowac codziennie jako krem na dzien co?
Nie za dużo nowego na raz Bo jeśli coś zaszkodzi, nie będziesz wiedziała co.
Po OCM możesz spryskać twarz hydrolatem, ale nie polecam ścierania wacikiem nasączonym. Dlatego, że wtedy OCM mija się z celem.Naruszysz warstwę.

Rano nie polecam olejów. Skóra "pracuje", malujesz się,poci się, narażona jest na czynniki środowiskowe, dotykasz dłońmi twarzy, pory się rozszerzają, produkuje się sebum... Olej w tym przeszkadza.
Możesz użyć na noc, zmieszanego z żelem hialuronowym. Na początek ostrożnie, zobaczysz czy Ci służy, czy nie.

Masło shea bez dodatków jest twarde i treściwe, co może być kłopotliwe w użytkowaniu. Jeśli masz baaardzo suchą, atopową skórę i się nie malujesz to możesz spróbować. Choć też ostrożnie - jak z każdą nowością z resztą - czy nie zapcha.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 17:17   #3480
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie za dużo nowego na raz Bo jeśli coś zaszkodzi, nie będziesz wiedziała co.
Po OCM możesz spryskać twarz hydrolatem, ale nie polecam ścierania wacikiem nasączonym. Dlatego, że wtedy OCM mija się z celem.Naruszysz warstwę.

Rano nie polecam olejów. Skóra "pracuje", malujesz się,poci się, narażona jest na czynniki środowiskowe, dotykasz dłońmi twarzy, pory się rozszerzają, produkuje się sebum... Olej w tym przeszkadza.
Możesz użyć na noc, zmieszanego z żelem hialuronowym. Na początek ostrożnie, zobaczysz czy Ci służy, czy nie.

Masło shea bez dodatków jest twarde i treściwe, co może być kłopotliwe w użytkowaniu. Jeśli masz baaardzo suchą, atopową skórę i się nie malujesz to możesz spróbować. Choć też ostrożnie - jak z każdą nowością z resztą - czy nie zapcha.
i masz babo placek jak mam spryskac jesli mam buteleczke bez atomizera..wrrr .jesli wyleje na palce i lekko wklepie ma sens?
mam cere mieszana..maslo shea bardzo dobrze sie rozgrzewa w palcach..smaruje na policzki gdy wychodze na mroz..
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.