Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 22:10   #61
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
ponieważ myłam codziennie mimo, że nie potrzeba - i przez to mam chyba zdartą lipidową warstwę bo wszystko z nich ucieka i mają mega sztuczny blask albo totalną matowość ;D dlatego ograniczam mycie i skalp traktuję delikatniej, zeby się tak unormował - dzięki temu nawet jak różne cuda nałożę przed myciem to z kudełkami jest lepiej
A dziękuję Ci bardzo, miło mi ;D chociaż marzą mi się dłuższe, przynajmniej jakiś fajny bob, a potem może do ramion bo kocham robić sobie upięcia.
ale czemu myłaś włosy szamponem, a skórę odżywką jak to w ogóle możliwe przy takiej długości

zazdroszczę umiejętności
ja prawie nic nie umiem zrobić z włosami
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 22:11
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 22:20   #62
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
ale czemu myłaś włosy szamponem, a skórę odżywką jak to w ogóle możliwe przy takiej długości

zazdroszczę umiejętności
ja prawie nic nie umiem zrobić z włosami
A o to Ci chodzi ;D
nie no ja je normalnie mogę w koczka na czubku głowy związać, tylko boki i tył nie wszystkie mi wchodzą bo one są dosć długie, nawet w taką kitusię niżej się da tylko one jak skręca się i uniosą to krótsze. jak mam głowę w dół i mokre to te włosy sobie normalnie wiszą i mogę je oddzielnie umyć ;D przy pierwszym cięciu tak nie mogłam bo za krótkie, ale teraz no problemu bo sobie rosną
moje fryzury też jakieś wybitne nie są, ale warkocz albo koczek, czy jakieś wywijasy upiąć sobie umiem
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 22:32   #63
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Witam w nowym watku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 23:31   #64
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny w naturze od jakiegoś czasu nie można dorwać odżywki artiste. Co polecacie na jej zastępstwo? Moje włosy uwielbiają proteiny, a nie znam nic innego o takim składzie, niestety dodawanie keratyny z zsk nie daje takiego efektu ;( Będę wdzięczna
Gliss Kur niebieski jest bez silikonów i ma w sumie sporo protein

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

Włosy mi się naelektryzują, nie chce
hahahahahha

witam w nowym wątku
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 08:17   #65
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Ja mam alergie na niebieskiego gliss kur :p Smierdzi jak meskie kosmetyki i strasznie mi klapia i tluszcza sie wlosy :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 09:55   #66
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
aaaa zazdroszczę
kiedyś nazamawiałam i w końcu nie wysłałam zamówienia, a Myszka mi takiego smaka narobiła na te maski
kiedyś sobie kupię
- Byłam już bliska machnięcia ręką po pierwszym nieudanym zamówieniu, ale ostatecznie stwierdziłam, że muszę je mieć :P

Zamówiłam suszarę! Joanku, jak coś, to będzie na Ciebie :P. Żartuję oczywiście, ostatecznie przekonało mnie 5 lat gwarancji. Teraz żałuję, że zwlekałam te kilka dni, bo byłaby już u mnie. Akurat teraz byłaby jak znalazł, bo wypadł mi nagły wyjazd do Londynu, ech...
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 10:40   #67
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Używa/używała któraś z Was olejku jojoba? Ciekawi mnie i tak myslę nad jego zakupem, aczkolwiek jak zobaczyłam cene 15 funtów za 230 ml w H&B to się przestraszyłam O.o nie wiem czy to taka cena powszechnie występująca czy że tak powiem przereklamowana, że płaci się za firmę. Zależałoby mi na działaniu na twarz i na włosy bezpośrednio lub z dodatkiem do maski
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 11:34   #68
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
- Byłam już bliska machnięcia ręką po pierwszym nieudanym zamówieniu, ale ostatecznie stwierdziłam, że muszę je mieć :P
daj znać jak zaczniesz używać, to będę miała mniejsze wyrzuty sumienia, że kupię
Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Używa/używała któraś z Was olejku jojoba? Ciekawi mnie i tak myslę nad jego zakupem, aczkolwiek jak zobaczyłam cene 15 funtów za 230 ml w H&B to się przestraszyłam O.o nie wiem czy to taka cena powszechnie występująca czy że tak powiem przereklamowana, że płaci się za firmę. Zależałoby mi na działaniu na twarz i na włosy bezpośrednio lub z dodatkiem do maski
nie używałam, ale cena kosmiczna
może porównaj w innych miejscach też
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 11:52   #69
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
daj znać jak zaczniesz używać, to będę miała mniejsze wyrzuty sumienia, że kupię

nie używałam, ale cena kosmiczna
może porównaj w innych miejscach też
też mnie interesują te yves rocher, aczkolwiek nie aż tak bardzo. trafiłam na jedną drogerię online z polskimi, maja też biovaxy 500 ml za 8 funciaków, ale to nie wychodzi dużo, bardzo by mi sie przydała porządna maska bo te rochery są drogie i mało :/ a te eko bajery wcale nie są takie dobre bo mam dr, organic już drugą, 230 ml za 7 funtów i jest słaba, lepiej pasuje mi garnier fructis z funciaka. zamiast tego lepiej sobie kupić oleje (np. rycynowy czy migdałowy, półtora funta za 200 ml), aloes, miód i mieszać samemu, jeśli jest się mieszkańcem ubogiej w maski do herów Anglii ;D
jak patrzę to tak 6 funtów za 100 ml plus minus chcą, może kiedyś kupię, póki co mam migdałowy i jeszcze rycynkę, a rycynowy moje włoski lubią chyba najbardziej
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 11:58   #70
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
Zamówiłam suszarę! Joanku, jak coś, to będzie na Ciebie :P. Żartuję oczywiście, ostatecznie przekonało mnie 5 lat gwarancji. Teraz żałuję, że zwlekałam te kilka dni, bo byłaby już u mnie. Akurat teraz byłaby jak znalazł, bo wypadł mi nagły wyjazd do Londynu, ech...
Not o super niech Ci się sprawuje. Obyś była zadowolona jak ja, ale ja remingtona sobie chwalę i tę suszarę też.
Heeej, a co to nagle z tym Londynem?Bo wiesz... z Londynu to już tylko 40 minut pocięgiem do Joanki.... ;D
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 12:24   #71
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
daj znać jak zaczniesz używać, to będę miała mniejsze wyrzuty sumienia, że kupię
- To jednak nie zamówienie z YR, tylko oleje: z baobabu i z pachnotki... Ech, a tak się nastawiłam na te maski. No ale może jutro...

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Not o super niech Ci się sprawuje. Obyś była zadowolona jak ja, ale ja remingtona sobie chwalę i tę suszarę też.
Heeej, a co to nagle z tym Londynem?Bo wiesz... z Londynu to już tylko 40 minut pocięgiem do Joanki.... ;D
- Mam nadzieję, że tak będzie. To moja pierwsza suszarka w życiu

Akurat znajomi jadą w okolice Londynu i tak się złożyło, że na trasie mieszka moja przyjaciółka, więc się z Nimi zabieram W Londynie w niedzielę będzie jakiś polski festiwal, czy coś w tym stylu, to pewnie się tam wybierzemy na cały dzień, ale podaj mi przez PMkę swój postcode, to zobaczę co i jak
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 12:53   #72
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Witam w nowej części

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość

czy ktoś jeszcze używa emulcji Glorii do mycia? w codzienniku widziałam, że Kqq, ale to zupełnie inny włos od mojego i nie wiem czy przychlast nie będzie
Ja, jaki kiedyś myłam glorią Domywała REWELACYJNIE włosy

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny w naturze od jakiegoś czasu nie można dorwać odżywki artiste. Co polecacie na jej zastępstwo? Moje włosy uwielbiają proteiny, a nie znam nic innego o takim składzie, niestety dodawanie keratyny z zsk nie daje takiego efektu ;( Będę wdzięczna
A maska biovaxa z keratyną i jedwabiem? Tylko ona cięższa i bardziej odżywcza jest, niż odżywka z artiste

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość

I stylizacji jeszcze też żadnej nie próbowałam (zbytnio nie wiem od czego zacząć). Jak na razie dużo czytam o siemieniu lnianym i planuję spróbować żelowego glutka
Aa, to te falki w albumie bez stylizacji, to bardzo ładne ,ciekawa jestem, jak będzie po żelu sklepowym czy po glutku

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
ja polubiłam Kallosa Keratin (mleko i keratyna) KWC!
w sumie to litr maski za 10zł, więc nawet jeśli nie jako proteinowa stricte, to do mieszania też fajna
ale ma dwa silikony, więc niezgodna z CG, daje takie śliskie włosy przy zmywaniu, uwielbiam to uczucie

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Propylene Glycol, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Keratin, Cyclopentasilioxane, Dimenthiconol, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Czuję się skuszona, mimo, że kallos latte mi nie przypasował

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Melduję się w nowym wątku i żalę swoim nieszczęściem. Mam pięć złoty w portfelu, a skończyła mi się maska i mój kochany Potter, do tego olej jest na wykończeniu. Płacz i zgrzytanie zębów, muszę napaść na bank. :<
Robimy zrzutkę na bijum

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Witam i ja. Z bajką na dobranoc
Ja dziś zaliczyłam puch roku. Włosy na piance. Co jej użyłam to plułam sobie w brodę, że to już ostatni raz..... No ale opakowanie dalej stało.... Ale dziś już był ostatni raz. Pianka ostentacyjnie wrzucona do kosza a śmieci wyniesione.

Szłam z siostrą z plaży. Wiało jak cholera, mijamy dwie małe dziewczynki i słyszymy zza pleców cienki głosik "Ale włosy". Siostra znacząco patrzy na mnie i mówi "To o Tobie". Włosy po piance prawie zero definicji. Widziałam w cieniu, że mam głowę jakieś 6 razy większą niż moja sis i zarazem nie miałam cienia wątpliwości, że to nie była uwaga zawierająca w sobie wyrazy uznania......

I jak przystało na bajkę, musi być morał, także: żele mrożące, lniane i cokolwiek używacie w dłoń - i walczymy dalej w kolejnej części

Do miłego dziewczyny!
Hehe, u mnie też pianka kompletnie nie zdaje egzaminu, szopa roku zawsze

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość

Jutro w końcu będę miała swoje maski z Yves Rocher - za pierwszym razem był jakiś problem z zamówieniem, o czym zostałam powiadomiona listownie - nie e-mailowo - oO. No ale paczka jest już do odebrania, więc jutro po nią lecę .
Czekam na relacją z używania masek

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Gliss Kur niebieski jest bez silikonów i ma w sumie sporo protein
Kupiłam ostatnio, ale nie używałam jeszcze

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
aaaa zazdroszczę
kiedyś nazamawiałam i w końcu nie wysłałam zamówienia, a Myszka mi takiego smaka narobiła na te maski
kiedyś sobie kupię
Jaaaa?

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Używa/używała któraś z Was olejku jojoba? Ciekawi mnie i tak myslę nad jego zakupem, aczkolwiek jak zobaczyłam cene 15 funtów za 230 ml w H&B to się przestraszyłam O.o nie wiem czy to taka cena powszechnie występująca czy że tak powiem przereklamowana, że płaci się za firmę. Zależałoby mi na działaniu na twarz i na włosy bezpośrednio lub z dodatkiem do maski
Używałam na początku walki o fale Piękny blask i ładny skręt miałam po jojobie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:06   #73
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

jakisnick, ale cuda w codzienniku przepiękne włosy masz kobieto!
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:38   #74
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Chciałabym myć odżywką, ale że zaczęłam systematyczne olejowanie (chciałabym zużyć całą nową oliwkę HiPP i tylko tej używam teraz) to obawiam się, że odżywka oleju nie zmyje.

Moje włosy prawie wcale się nie przetłuszczają Mogę myć włosy nawet co 5 dni, tak robiłam kiedyś gdy nie miałam czasu (praca,praca,praca). Są suche, zniszczone i sianowate, wywijają się na wszystkie strony i jak je rozpuszczę (zazwyczaj noszę kucyk, a ostatnio doplatam warkocz i związuję drugą gumką) to mam jedną wielką szopę Nie do okiełznania.

AniccaM z chęcią dowiem się co to za spray! Może po prostu będę je codziennie tym pryskać i jakoś je wygładzę

Przydałby mi się jakiś złoty środek aby myć włosy np. co 3-4 dni z olejowaniem, używaniem delikatnego szamponu i maski ale też żeby między myciem a myciem nie wyglądały jak nastroszona szczotka i mogłabym je nosić rozpuszczone nie strasząc ludzi :P Prawda jest taka, że dopiero po tym zabiegu włosy są gładkie i nie mogę się oprzeć by je dotykać, na drugi dzień znów są sztywne i kolczaste

Może spróbuję olejować na noc, chociaż nie wiem czy wysokoporowatym włosom takie długie olejowanie nie zaszkodzi? Sypiam 7-8 godzin.

Odżywka bez spłukiwania to mój must have, ale muszę czekać na paczkę z Polski tak samo siemię lniane aby robić glutki ^^

Nieszka__ tak jak radzisz spróbuję się powstrzymać z codziennym myciem i spróbuję co 3-4 dni, chociaż uzależniłam się już chyba od zapachów masek, olejków (HiPP<3) i przestałam myśleć chyba o włosach tylko zaczęłam o swoich zmysłach węchowo-dotykowych xD

Czy mogę myć odżywką codziennie np. Garnier Avokado&Karite a w 4 dzień naolejować w misce HiPPem, umyć Alterrą Morela&Pszenica i nałożyć maskę regenerującą? Czy to nie zaburzy wydzielania mojego serum? Włosy po odżywce były by gładkie i nawilżone, a co 4 dzień bym im fundowała full wypas Jak myślicie?

Klaudenc rzuć mi linka do drogerii z polskimi produktami, będę wdzięczna

Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi, chociaż nadal mam dużo pytań teraz czuję się już pewniej, bo są tu osoby, które są miłe i służą dobrą radą to mi daje powera
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:43   #75
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
- To jednak nie zamówienie z YR, tylko oleje: z baobabu i z pachnotki... Ech, a tak się nastawiłam na te maski. No ale może jutro...
to chyba też dobrze
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja, jaki kiedyś myłam glorią Domywała REWELACYJNIE włosy

Czuję się skuszona, mimo, że kallos latte mi nie przypasował
to umyję

kallos latte czeka na swoją kolej, z mlecznych lubiłam Dolce Latte (litrowa już na wykończeniu), ładniej pachnie od Kallosa, a efekt chyba podobny sądząc po opiniach
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
jakisnick, ale cuda w codzienniku przepiękne włosy masz kobieto!
no właśnie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:47   #76
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Klaudenc rzuć mi linka do drogerii z polskimi produktami, będę wdzięczna
http://www.m-shop.eu/?gclid=CNr09PShjb4CFdLHtAodVywAzg

ja olej zmywam odżywą, nawet rycynowy tlyko kładę przed myju jakąś odżywkę co mi zemuguluje na ok 5 minut, spłukuję i potem jade tą myjącą. chociaż moje hery bardzo łatwo domyć i nie da się ich obciążyć, ale myszka też myje odzywkami a ma delikatniejsze włosy, więc da się
garnier karite nie nada się do mycia, do mycia odżywka musi mieć specjalny skład bez silikonu, obciazających substancji i powinna mieć behentrimonium albo cetrimonium chloride, czy coś takiego co będzie myć.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-05-02 o 13:50
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 13:48   #77
jakisnick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 124
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Ja mam Kollosa z keratyną i dobrze się spisuje. Wystarczy mi na dłuuuugi czas. Opłacalny interes

Dziękować za miłe słowa
jakisnick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:10   #78
Martek_
Zadomowienie
 
Avatar Martek_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Przydałby mi się jakiś złoty środek aby myć włosy np. co 3-4 dni z olejowaniem, używaniem delikatnego szamponu i maski ale też żeby między myciem a myciem nie wyglądały jak nastroszona szczotka i mogłabym je nosić rozpuszczone nie strasząc ludzi :P
Myślę, że przy długotrwałej, odpowiedniej pielęgnacji będziesz w stanie to osiągnać.

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Może spróbuję olejować na noc, chociaż nie wiem czy wysokoporowatym włosom takie długie olejowanie nie zaszkodzi? Sypiam 7-8 godzin.
Nie zaszkodzi, ale niektórym dziewczynom bardziej służy krótsze olejowanie - to już kwestia indywidualna, do wypróbowania.

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Odżywka bez spłukiwania to mój must have, ale muszę czekać na paczkę z Polski tak samo siemię lniane aby robić glutki ^^
Jak zauważysz suchość wieczorkiem lub drugiego dnia to warto jeszcze dołożyć b/s - skoro masz suche włosy to powinny wszystko wchłonąć.

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Czy mogę myć odżywką codziennie np. Garnier Avokado&Karite a w 4 dzień naolejować w misce HiPPem, umyć Alterrą Morela&Pszenica i nałożyć maskę regenerującą? Czy to nie zaburzy wydzielania mojego serum? Włosy po odżywce były by gładkie i nawilżone, a co 4 dzień bym im fundowała full wypas Jak myślicie?
Zmoczenie, nałożenie odżywki i spłukanie jej każdego dnia nie powinny zrobić Ci krzywdy - fajny sposób na odświeżenie. Jeśli włosy nie będą wystarczająco dociążone możesz dołożyć coś b/s.
Brzmi dobrze, musisz tylko wypróbować i sprawdzić czy będzie Ci to odpowadać
I pamiętać o oczyszczaniu jakimś mocniejszym szamponem od czasu do czasu.

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi, chociaż nadal mam dużo pytań teraz czuję się już pewniej, bo są tu osoby, które są miłe i służą dobrą radą to mi daje powera
Spokojnie, wszystko w raz z pielęgnacją i czasem będzie się stawać jaśniejsze i bardziej przejrzyste . Trzymam kciuki za regeneracje kłaczków.
__________________
Pielęgnacja fal od 01.02.2012.
Martek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:35   #79
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziękuję Martek_ lecę zmoczyć włosy i nałożyć odżywkę Garnier A&K

Znalazłam jeszcze taki produkt https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ing-creme.html i zastanawiam się nad jego zakupem. Kosztuje jakieś 19 funtów i to trochę sporo, ale jeśli wystarczyłoby tylko zwilżyć włosy wodą i go nałożyć a tworzyłby na moich włosach cudne, równe i gładkie falo-loki to może bym sobie szastnęła po kieszeni, jak myślicie? Ktoś używał ?
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 14:42   #80
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny czy któraś z Was ma krótkie włosy kręcone? Chodzi mi o takie do połowy szyi? Niestety muszę ściąć moje do tej długości. Mam takie zniszczenia, że nie ma co ich naprawiać Codziennie je macam i chce mi się płakać. Jeszcze jak pomyślę jakie były parę lat temu Boje się jednak strasznie, bo krótkich takich nie miałam bardzooooooooooooooo długo. Nie wiem jak będę się czuła, ale chyba nie mam innego wyjścia. W dodatku jestem zła, że je farbnęłam. Miałam już odrost na prawie 4 cm;/ ehhhh ;((( Głupia ja

Myślę o czymś takim :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zmuda_Trzebiatowska_3449853.jpg (34,7 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 56840-01.jpg (20,8 KB, 22 załadowań)
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2014-05-02 o 14:55
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:48   #81
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

oszWy... nie nadążam :P

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was ma krótkie włosy kręcone? Chodzi mi o takie do połowy szyi?
Ale masz na myśli taką długość na skręconych?
Ja mam skręcone do końca szyi.

Kochane powiedzcie mi, ile mniej więcej Aśki mrożącej objętościowo dajecie na lokasy? Mam kłopot z wyczuciem ilości :/ z jednej strony chcę, żeby były mocno zżelowane a równocześnie chciałabym wiedzieć ile mniej więcej mam jej dawać, żeby nie wrzucać "na wszelki wypadek" pół tubki
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 14:58   #82
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Kochane powiedzcie mi, ile mniej więcej Aśki mrożącej objętościowo dajecie na lokasy? Mam kłopot z wyczuciem ilości :/ z jednej strony chcę, żeby były mocno zżelowane a równocześnie chciałabym wiedzieć ile mniej więcej mam jej dawać, żeby nie wrzucać "na wszelki wypadek" pół tubki
Trudno powiedzieć, ile będzie odpowiednią ilością, bo wszystko zależy od długości, gęstości i potrzeb włosów. Ja daję dużo żelu, bo przy mniejszej ilości nie chcą się mocniej falować.
Najlepiej nakładaj trochę na włosy i patrz, jak reagują. Łatwiej od razu dołożyć kolejną porcję niż jakoś odcisnąć nadmiar żelu
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 15:01   #83
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

iwonsia01 fajna fryzurka, mi się podoba tylko jak stylizować takie włosy i jak je wycieniować aby się☠tak układały, znaleziony fryzjer musi mieć wyobraźnię
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 15:07   #84
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
iwonsia01 fajna fryzurka, mi się podoba tylko jak stylizować takie włosy i jak je wycieniować aby się☠tak układały, znaleziony fryzjer musi mieć wyobraźnię
Akurat ten z Rzeszowa ma mega wyobraźnię. Za jego czasów (przez całe studia) miałam najlepsze włosy w swoim życiu. Ceni też się nie mało, ale raz na jakiś czas warto moim zdaniem. No nic, pewnie jeszcze nie raz zmienię koncepcję, ale mam dość Na pewno nie będę już farbować. Ehhhhhh wiem, że marudzę jakby nie wiem co się stało, ale jak sobie pomyśle jakie kiedyś miałam włosy
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 15:23   #85
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Akurat ten z Rzeszowa ma mega wyobraźnię. Za jego czasów (przez całe studia) miałam najlepsze włosy w swoim życiu. Ceni też się nie mało, ale raz na jakiś czas warto moim zdaniem. No nic, pewnie jeszcze nie raz zmienię koncepcję, ale mam dość Na pewno nie będę już farbować. Ehhhhhh wiem, że marudzę jakby nie wiem co się stało, ale jak sobie pomyśle jakie kiedyś miałam włosy
No niestety takie czeste farbowanie wlosow na kolor o kilka tonow jasniejszy od naturalnego jest okrutnie wyniszczajace.. moje wlosy tez bardzo na tym ucierpialy, ale od kiedy tylko je przyciemnilam do kokoru zblizonego do moich minal rok i sa w na prawde duuzo lepszym stanie niz wtedy. Mimo, ze olejowalam, maskowalam itd, to farba jednak robila swoje..

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 15:27   #86
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
No niestety takie czeste farbowanie wlosow na kolor o kilka tonow jasniejszy od naturalnego jest okrutnie wyniszczajace.. moje wlosy tez bardzo na tym ucierpialy, ale od kiedy tylko je przyciemnilam do kokoru zblizonego do moich minal rok i sa w na prawde duuzo lepszym stanie niz wtedy. Mimo, ze olejowalam, maskowalam itd, to farba jednak robila swoje..

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Wiem Ja je kiedyś bardzo często malowałam i jarałam się tym, że mimo to tak dobrze wyglądają. Nawet znajomi mi mówili, że często coś z nimi robię a i tak są ok. Chyba teraz się zemściły na te całe lata
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 15:30   #87
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Dziękuję Martek_ lecę zmoczyć włosy i nałożyć odżywkę Garnier A&K

Znalazłam jeszcze taki produkt https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ing-creme.html i zastanawiam się nad jego zakupem. Kosztuje jakieś 19 funtów i to trochę sporo, ale jeśli wystarczyłoby tylko zwilżyć włosy wodą i go nałożyć a tworzyłby na moich włosach cudne, równe i gładkie falo-loki to może bym sobie szastnęła po kieszeni, jak myślicie? Ktoś używał ?
to jest prawdopodobnie zwykły krem do loków. Ciekawe jaki ma skład. Ze swojej strony mogę dodać że lepiej chyba wyjdziesz na zakupie w Bootsie firmowego kremu do loków. A jeśli nie lepiej to taniej na pewno
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 16:02   #88
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

No ja się właśnie tym kremem podjaralam. I myślę by kupić...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 16:08   #89
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
to jest prawdopodobnie zwykły krem do loków. Ciekawe jaki ma skład. Ze swojej strony mogę dodać że lepiej chyba wyjdziesz na zakupie w Bootsie firmowego kremu do loków. A jeśli nie lepiej to taniej na pewno
Znalazłam skład
INCI: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Ceteareth-20, Dimethicone, Transglutaminase, PVP, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Pantethine, Phytantriol, Panthenol*, Panthenyl Ethyl Ether, Squalane, Sodium PCA, Phenyl Trimethicone, PEG-8 Dimethicone, Beeswax\Cera Alba\Cire D'Abeille, Urea, Polyquaternium-51, Polyquaternium-7, Cetrimonium Chloride, Microcrystalline Wax\Cera Microcristallina\Cire Microcristalline, Maltodextrin, Myristalkonium Chloride, Quaternium-14, Potassium Sorbate, Chlorphenesin, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Linalool, Coumarin, Limonene, Fragrance Pro-Vitamin: *B5.

Możesz rzucić nazwę albo jakiś obrazek/link do tego Boots'owego kremu do loków czy to po prostu Boots Curly Creme? No i czy ma lepszy skład ? Z samodzielnym interpretowaniem składów jeszcze u mnie cienko :P
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-02, 16:13   #90
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

uploadfromtaptalk1399043570804.jpg
To ten.

www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36643
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-05-02 o 16:16
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.