Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-12, 11:34   #1
weronaa1318
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15

Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??


Hej no więc chciałabym wiedzieć czy takie coś jest w ogóle możliwe i zdrowe? Bo mam już kogoś kto będzie mnie trenował itd ale czy jeżeli tyle schudnę to nie będzie efektu jojo? albo obwisłej skóry Jeżeli wiecie lub próbowałyście kiedyś to proszę o odpowiedzi bo mam właśnie za 3 miesiące wesele mojej siostry i chciałabym wyglądać jak najlepiej
weronaa1318 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 13:11   #2
martitka007
Raczkowanie
 
Avatar martitka007
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 123
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

to nie możliwe żeby zdrowo schudnąć 15 kg w ciągu trzech miesięcy ale jeżeli od dziś weźmiesz się za siebie, treningi plus dieta to możesz dużo zmienić w swoim wyglądzie
martitka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 16:31   #3
patiicheer
Raczkowanie
 
Avatar patiicheer
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 382
GG do patiicheer
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

A ja już nie raz słyszałam o przypadkach, że ktoś schudnął ćwicząc i zdrowo ożywiając się naprawde dużo w krótkim czasie. Oczywiście jest to zależne w dużej mierze od Twojego organizmu, metabolizmu, spalania. Nie ma jednakowej reguły dla każdego. Jeden będzie się katowal przez 3 miesiące i schudnie 3 kg, inny będzie się odżywiał zdrowo, trochę poćwiczy i uda mu się zrzucić 15 kg. W każdym razie próbuj. Trzymam kciuki!
__________________
"Marzenia wydają się głupie tylko ludziom, którzy ich nie mają."
- Peter Reese

"Jutro - to za późno. Nie warto liczyć, że każdego dnia będziesz miała do dyspozycji jutro."
patiicheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:57   #4
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Ja myślę, że to zależy od wagi wyjściowej... jak chcesz schudnąć 15 kg przy wzroście 170 i wadze 100 kg to jest pewnie łatwiej/szybciej niż 15 kg zdrowo schudnąć przy tym samym wzroście, ale wadze 60 kg... Wiele więc zależy od Twojej obecnej wagi, jak i czasu, który poświęcisz na dietę i ćwiczenia, ale i uwarunkować Twojego organizmu. Mimo wszystko 15 kg to dużo i w 3 miesiące może to być drastyczne (niekoniecznie zdrowo) - lepiej omówić to ze specjalistą.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:16   #5
weronaa1318
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Niedawno się ważyłam i wyszło 70 kg przy wzroście 171 cm. Może to nie jest nie wiem jaka nadwaga ale dla mnie to trochę za dużo Więc trzeba się w końcu brać za siebie Trochę tego jojo się boje ale przy zdrowym odchudzaniu to myślę że nie powinno wystąpić . Tak samo z tym zmniejszeniem się biustu ;/ Ale słyszałam że niektórzy mają biust gruczołowy a niektórzy tłuszczowy i jak jest ten gruczołowy to podobno się nie zmniejsza .. Wiecie coś o tym? Dzięki za Wasze odp
weronaa1318 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 19:24   #6
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Można schudnąć, na przykład na diecie bez węglowodanów - efekt jest trwały
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 21:59   #7
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Można sie przy okazji nabawić problemów hormonalnych, nie polecam - a chudłam raczej powoli, 10kg i BMI mam nadal w normie na pewno zależy od organizmu ale po fakcie słyszę od ginekologów, że kobiety nie powinny drastycznie chudnąć.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 08:00   #8
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Teoretycznie zapewne można, praktycznie - wszystko zależy od organizmu. Dodatkowo jeśli będziesz chudła zbyt szybko może pojawić się problem o którym piszesz, czyli rozciągnięta skóra, która po prostu nie będzie nadążała za gubionymi kilogramami. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie i samopoczuciu, to nie ma się co zastanawiać, tylko wziąć się do roboty, żeby móc później powiedzieć że dałaś z siebie wszystko Jeśli masz kogoś kto będzie Cię trenował i zakładam, że jest to ktoś wykwalifikowany, to poprowadzi Cię tak, żeby efekt Twojej pracy był zadowalający i trwały
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:34   #9
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

da się i to w zdrowy sposób - pod okiem lekarza. moja koleżanka z potworna nadwagą założyła sobie sondę nosowo-żołądkową i przez tę rurkę dojelitowa karmili ją mieszanką białkową. dziewczyna schudła 6 kg w ciągu 7 dni, teraz ma przerwę, ale za 2 tyg. znowu zakładają jej tę rurkę do nosa. Efekty spektakularne.
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:17   #10
Anielita88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 13
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

można, ale spodziewałabym się, że po szybkiej utracie wagi, bardzo szybko można do niej wrócić z powrotem, a nawet ją przekroczyć. Lepiej rozplanować dietę na dłuższy okres...
Anielita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 09:38   #11
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez Anielita88 Pokaż wiadomość
można, ale spodziewałabym się, że po szybkiej utracie wagi, bardzo szybko można do niej wrócić z powrotem, a nawet ją przekroczyć. Lepiej rozplanować dietę na dłuższy okres...
dlatego jestem zdanie, że takie odchudzanie powinno być przeprowadzane pod okiem specjalisty. z resztą szybka utrata wagi może być szkodliwa dla organizmu, dlatego też znowu dietetyk kliniczny albo specjalista med. żywieniowej powinnien to nadzorować.
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 10:28   #12
88agnik
Rozeznanie
 
Avatar 88agnik
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 762
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez weronaa1318 Pokaż wiadomość
Niedawno się ważyłam i wyszło 70 kg przy wzroście 171 cm. Może to nie jest nie wiem jaka nadwaga ale dla mnie to trochę za dużo Więc trzeba się w końcu brać za siebie Trochę tego jojo się boje ale przy zdrowym odchudzaniu to myślę że nie powinno wystąpić . Tak samo z tym zmniejszeniem się biustu ;/ Ale słyszałam że niektórzy mają biust gruczołowy a niektórzy tłuszczowy i jak jest ten gruczołowy to podobno się nie zmniejsza .. Wiecie coś o tym? Dzięki za Wasze odp
Twój wskaźnik BMI wynosi 18.8.
Wartość wskaźnika BMI na poziomie 18.8 oznacza niedobór masy ciała.

Dziewczyny ja rozumiem chęć bycia szczupłym, ale bez przesady, nie kosztem zdrowia. Ja mam ten sam wzrost co Ty i obecnie sporą nadwagę, ale jeszcze 7 lat temu ważyłam 70kg a 9 lat temu 60 i powiem szczerz, że najlepiej się czułam ważąc 70- fakt faktem u mnie się wszystko ładnie rozkładało. Popracuj nad ciałem ćwicząc i zdrowo się odżywiając a nie próbować chudnąć na potęgę, bo kg Ci wrócą- wiem z własnego doświadczenia.
__________________
114,7-108,9
88agnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:49   #13
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez 88agnik Pokaż wiadomość
Twój wskaźnik BMI wynosi 18.8.
Wartość wskaźnika BMI na poziomie 18.8 oznacza niedobór masy ciała.

Dziewczyny ja rozumiem chęć bycia szczupłym, ale bez przesady, nie kosztem zdrowia. Ja mam ten sam wzrost co Ty i obecnie sporą nadwagę, ale jeszcze 7 lat temu ważyłam 70kg a 9 lat temu 60 i powiem szczerz, że najlepiej się czułam ważąc 70- fakt faktem u mnie się wszystko ładnie rozkładało. Popracuj nad ciałem ćwicząc i zdrowo się odżywiając a nie próbować chudnąć na potęgę, bo kg Ci wrócą- wiem z własnego doświadczenia.
Bez przesady Wartość BMI przy takiej wadze i wzroście to prawie 24, ciągle waga prawidłowa, ale do niedowagi daleko.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 18:59   #14
88agnik
Rozeznanie
 
Avatar 88agnik
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 762
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Bez przesady Wartość BMI przy takiej wadze i wzroście to prawie 24, ciągle waga prawidłowa, ale do niedowagi daleko.
Wyliczenie bmi skopiowałam ze strony na której je liczyłam dla wagi, którą chcesz osiągnąć- 55kg.
__________________
114,7-108,9
88agnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:59   #15
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

nie jestem zwolenniczką bmi. co z tego, że może być prawidłowe, jak skład masy ciała może okazać się nieprawidłowy? Trzeba najpierw zobaczyć ile mamy wody w organizmie, mięśni i tkanki tłuszczowej, wtedy ułożyć dietę i zestaw ćwiczeń.
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 10:13   #16
88agnik
Rozeznanie
 
Avatar 88agnik
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 762
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez xiuxiunat Pokaż wiadomość
nie jestem zwolenniczką bmi. co z tego, że może być prawidłowe, jak skład masy ciała może okazać się nieprawidłowy? Trzeba najpierw zobaczyć ile mamy wody w organizmie, mięśni i tkanki tłuszczowej, wtedy ułożyć dietę i zestaw ćwiczeń.
To samo można powiedzieć o wadze- może być niska a nasze ciało może wyglądać fatalnie a może być 2-3kg więcej i wyglądać rewelacyjnie.
Dziewczyna powinna zmienić odżywianie na zdrowe i zacząć się ruszać a nie za wszelką cenę schudnąć 15kg, bo idzie na ślub.
__________________
114,7-108,9
88agnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 11:45   #17
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Czy da się schudnąć 15 kg w 3 miesiące??

Cytat:
Napisane przez 88agnik Pokaż wiadomość
To samo można powiedzieć o wadze- może być niska a nasze ciało może wyglądać fatalnie a może być 2-3kg więcej i wyglądać rewelacyjnie.
Dziewczyna powinna zmienić odżywianie na zdrowe i zacząć się ruszać a nie za wszelką cenę schudnąć 15kg, bo idzie na ślub.
W zupełności się zgadzam - tak zwane skinny fat. czego najlepszym przykładem kiedyś byłam ja sama. waga była odpowiednia, bmi pokazywało mi niedowagę, a w rzeczywistości ciało miałam obtłuszczone. bolecam badanie bia i dietę dobraną do fenotypu, wszystko wsparte ćwiczeniami nie tylko da najlepsze ryzultaty wizualne, ale również zdrowotne, o czym często zapominają os. odchudzające się
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 12:45:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.