Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-14, 21:42   #2221
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Chociażby goldwell. Dodajesz trochę MiXtonu do maski, masujesz włosy, żeby były ładnie pokryte i zmywasz po kilku minutach.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 12:24   #2222
Frostzero
Raczkowanie
 
Avatar Frostzero
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 34
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć
Bardzo proszę o poradę
Otóż farbowałam sobie włosy ... i jak zawsze wyszło mi nie to, czego oczekiwałam

Naturalny mój kolor to poziom 5 (mniej więcej).
Rok temu farbowałam całe włosy na blond, ale potem chciałam wrócić do naturalnego koloru i zapuściłam jakieś 15 cm odrostu. Nie podobało mi się i miesiąc temu miałam zrobione pasemka rozjaśniaczem, pasemka blond do poziomu 10.
Zapragnęłam jednak mieć wszystkie włosy blond na poziomie właśnie 10 z odcieniem mroźnym.
Nałożyłam więc wczoraj na całą głowę farbę Alfaparf 11,21 zmieszaną na pół z 11,11 i wodą 6%, trzymałam 55 minut.
W efekcie na odroście mam włosy rude na poziomie 8-9, zaś na wcześniej rozjaśniane pasemka są w kolorze fioletowym Wiem, że fiolet się wypłucze, wiec się tym zbytnio nie martwię.
Chciałabym jednak ten odrost rudy doprowadzić do koloru bardziej jasnego i wyrównanego w pasemkami.
Stąd moje pytanie, czym to zrobić? Rozjaśniaczem nałożonym z ominięciem pasemek wcześniej rozjaśnianych (co będzie bardzo trudne). Farbą (na przykład 10,21 )?
Ratujcie proszę, bo mam kolorowość na głowie
Frostzero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 15:00   #2223
roksana401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Rozjaśnianie włosów :D

Witam wszystkich. Jestem naturalną blondynką. Zawsze na zimę włosy mi "ciemniały", nigdy mi to nie przeszkadzało, ale w ostatni dzień wakacji postanowiłam ściąć i pocieniować włosy, przez co teraz na zimę są według mnie zbyt ciemne. Używam od miesiąca szamponu rumiankowego, jednak nie widzę żadnych rezultatów. Czy znacie inne bardziej skuteczne sposoby, które nie zniszczyły by mi włosów, a dały efekt jasnych blond włosów. Słyszałam o wodzie utlenionej, ale ona bardzo niszczy włosy tak samo jak farby, szamponetki i typowe rozjaśniacze.
roksana401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 02:03   #2224
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Niszczy. Nie ma naturalnych metod, które ot tak rozjaśnia włosy niestety.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:38   #2225
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rozjaśnianie włosów :D

Cytat:
Napisane przez roksana401 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Jestem naturalną blondynką. Zawsze na zimę włosy mi "ciemniały", nigdy mi to nie przeszkadzało, ale w ostatni dzień wakacji postanowiłam ściąć i pocieniować włosy, przez co teraz na zimę są według mnie zbyt ciemne. Używam od miesiąca szamponu rumiankowego, jednak nie widzę żadnych rezultatów. Czy znacie inne bardziej skuteczne sposoby, które nie zniszczyły by mi włosów, a dały efekt jasnych blond włosów. Słyszałam o wodzie utlenionej, ale ona bardzo niszczy włosy tak samo jak farby, szamponetki i typowe rozjaśniacze.
Bo rumianek nie rozjasnia, tylko nadaje żółtawy kolor.

Skoro włosy ci jaśnieją latem, to znaczy, że od słońca. A słońce też niszczy. Każde rozjasnianie niszczy, czy słońce, czy jakiekolwiek inny. Szamponetki nei niszczą, co najwyżej wysusza, ale nimi nie rozjaśnisz.

Osobiście uważam, że woda utleniona w spreju (taka specjalna do włosów) daje efekt najbliższy płowieniu włosów od słońca, tylko trzeba użyć z umiarem, ale też różnie działa, np. u mnie z suszarką prawie nie było widać efektów, najlepiej działała na słońcu, a teraz jest już za późno, bo nie ma słońca i zimno. Ale mojej znajomej działało całkiem nieźle właśnie z suszarką.
Myślę, że mogłabyś spóbować, tylko właśnie z umiarem - po myciu spryskać włosy, wysuszyć gorącym powietrzem i ocenić efekt po kilku dniach. W miare potrzeby powtórzyć, ale daj czas między rozjaśnianiami.

Ogólnie im jaśniejszy blond, tym taka woda daje lepsze efekty, bo to jest dokładnie efekt płowieniai włosów - średni i jasny blond płowieją na jasny blond i platynę, a ciemny blond i brązowe na ogół na rudo i pomarańczowo. Stąd jest dużo złych opinii, po prostu ludzie o ciemniejszych włosach sięgają po ten produkt i kończą z włosami rudymi albo ciepłym, mosiężnym blondem, niezbyt jasnym, a chcieli platynowe pasma

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Frostzero Pokaż wiadomość
Cześć
Bardzo proszę o poradę
Otóż farbowałam sobie włosy ... i jak zawsze wyszło mi nie to, czego oczekiwałam

Naturalny mój kolor to poziom 5 (mniej więcej).
Rok temu farbowałam całe włosy na blond, ale potem chciałam wrócić do naturalnego koloru i zapuściłam jakieś 15 cm odrostu. Nie podobało mi się i miesiąc temu miałam zrobione pasemka rozjaśniaczem, pasemka blond do poziomu 10.
Zapragnęłam jednak mieć wszystkie włosy blond na poziomie właśnie 10 z odcieniem mroźnym.
Nałożyłam więc wczoraj na całą głowę farbę Alfaparf 11,21 zmieszaną na pół z 11,11 i wodą 6%, trzymałam 55 minut.
W efekcie na odroście mam włosy rude na poziomie 8-9, zaś na wcześniej rozjaśniane pasemka są w kolorze fioletowym Wiem, że fiolet się wypłucze, wiec się tym zbytnio nie martwię.
Chciałabym jednak ten odrost rudy doprowadzić do koloru bardziej jasnego i wyrównanego w pasemkami.
Stąd moje pytanie, czym to zrobić? Rozjaśniaczem nałożonym z ominięciem pasemek wcześniej rozjaśnianych (co będzie bardzo trudne). Farbą (na przykład 10,21 )?
Ratujcie proszę, bo mam kolorowość na głowie
Hm, na pewno z ominięciem pasemek, ja przy farbowaniu odrostu do jasnego blondu używałam farby blond rozjaśniającej z wodą 12%. One w sumie po to są, a u mnie mniejsze stężenie wody z blond farbą na odrost nie działa, też wychodzi pomarańczka.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 15:11   #2226
CzekoladkaWNM
CzekoladkaWNM
 
Avatar CzekoladkaWNM
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Exclamation Rozjaśnianie

Witam - Otoz sprawa ma się nastepujaco - farbowałam wlosy dluzszy czas na czarno. Ostatnio zaczelam robic tzw "kapiel rozjasniajaca" , wlosy sa w 3 odcieniach... Gdzie niegdzie blond,jasno rudawy oraz ciemniejszy odcien rudego tudzież brazu - bliżej go nie okresle. Pytanie brzmi : Czy by dojść do jasnego blondu dalej musze wykonywać owa kapiel czy może zastosować inny specyfik ? Zalezy mi na szybkim przejściu, nie lubie czekac. ;]
CzekoladkaWNM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 11:30   #2227
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Zrób kąpiel raz jeszcze na te ciemne partie tylko.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 18:32   #2228
kathleen39
Przyczajenie
 
Avatar kathleen39
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dziewczyny! Mój naturalny kolor to ciemny brąz, zaczęłam farbować włosy żeby go troszeczkę odświeżyć i pokryć siwe włosy, bo niestety zaczęły mi się pojawiać. Od jakiś dwóch lat farbuje włosy farbą ciemny brąz palette. Oczywiście wiadomo, że kolor wychodzi prawie że czarny, ale mi to w sumie nie przeszkadzało, bo dobrze czuję się w takim kolorze, a przy tym cieszyłam się, bo farba utrzymywała się dosyć długo. Starałam się farbować tylko same odrosty, tak żeby nie męczyć całej długości włosów. Ostatnio postanowiłam coś zmienić i chciałabym zrobić sobie słynne sombre. Ze względu na to, że pochodzę z małej miejscowości nie mam za dużego wyboru fryzjera, a tych co się pytałam nie chcieli się podjąć takiego zabiegu, twierdząc że skoro to farba palette i jeszcze taka ciemna, będzie trzeba powtórzyć zabieg kilkukrotnie, co wiąże się też z dużymi kosztami, bo włosy mam do połowy pleców a też nie są w stanie zagwarantować że efekt będzie taki a nie inny. Dlatego zdecydowałam się, że sama je rozjaśnię. Naczytałam się już wielu opinii, zdania są podzielone. Moim głównym problemem jest to, że nie wiem jak się za to zabrać? Czy jeżeli rozjaśnię końce włosów rozjaśniaczem (oczywiście spodziewam się efektu kurczaka na głowie albo poświaty rudości) i na to nałożę farbę w kolorze ciemniejszego blondu, wyjdzie z tego jakikolwiek normalny efekt? Czy w ogóle ta blond farba pokryje mi te rozjaśnione włosy? Pytam bo to mój pierwszy raz jeżeli chodzi o rozjaśnianie nie chcę też zrobić dużej różnicy w kolorze tym którym będę miała przy głowie (tak jak wcześniej wspomniałam ciemny brąz) a tym który będzie na końcach. Czy któraś z Was rozjaśniała włoski z takiego ciemnego koloru i czy po nałożeniu nowego odcienia farby uzyskałyście oczekiwany efekt? Proszę o radę
kathleen39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 19:54   #2229
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Myślę, że możesz spróbować. Ja schodziłam z czerni do bieli ;-). Masz dwie opcje. Albo zrobić dekoloryzacje danej części albo też kąpiele rozjaśniajace. Może Ci nie starczyc jeden zabieg, nastawiłabym się na co najmniej dwa. Jak już zejdziesz z koloru pewnie będzie rudo- ale popielata farba spokojnie da się to stonowac.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 20:18   #2230
kerlii
Przyczajenie
 
Avatar kerlii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Heeej a co się stanie jezeli włosy w kolorze kasztan zafarbuję na jakis jasny brąz bez wczesniejszego rozjasniania? czy to w ogole wpłynie jakoś na kolor włosów?
kerlii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 12:15   #2231
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kerlii Pokaż wiadomość
Heeej a co się stanie jezeli włosy w kolorze kasztan zafarbuję na jakis jasny brąz bez wczesniejszego rozjasniania? czy to w ogole wpłynie jakoś na kolor włosów?
Różnie bywa. Tu nie chodzi o to, że stanie się coś strasznego, tylko może prawie nie być efektu, albo kolor będzie ciemniejszy niż chciałaś. Bo rozumiem, że mówisz o włosach zafarbowanych na kasztanowo?

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kathleen39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Mój naturalny kolor to ciemny brąz, zaczęłam farbować włosy żeby go troszeczkę odświeżyć i pokryć siwe włosy, bo niestety zaczęły mi się pojawiać. Od jakiś dwóch lat farbuje włosy farbą ciemny brąz palette. Oczywiście wiadomo, że kolor wychodzi prawie że czarny, ale mi to w sumie nie przeszkadzało, bo dobrze czuję się w takim kolorze, a przy tym cieszyłam się, bo farba utrzymywała się dosyć długo. Starałam się farbować tylko same odrosty, tak żeby nie męczyć całej długości włosów. Ostatnio postanowiłam coś zmienić i chciałabym zrobić sobie słynne sombre. Ze względu na to, że pochodzę z małej miejscowości nie mam za dużego wyboru fryzjera, a tych co się pytałam nie chcieli się podjąć takiego zabiegu, twierdząc że skoro to farba palette i jeszcze taka ciemna, będzie trzeba powtórzyć zabieg kilkukrotnie, co wiąże się też z dużymi kosztami, bo włosy mam do połowy pleców a też nie są w stanie zagwarantować że efekt będzie taki a nie inny. Dlatego zdecydowałam się, że sama je rozjaśnię. Naczytałam się już wielu opinii, zdania są podzielone. Moim głównym problemem jest to, że nie wiem jak się za to zabrać? Czy jeżeli rozjaśnię końce włosów rozjaśniaczem (oczywiście spodziewam się efektu kurczaka na głowie albo poświaty rudości) i na to nałożę farbę w kolorze ciemniejszego blondu, wyjdzie z tego jakikolwiek normalny efekt? Czy w ogóle ta blond farba pokryje mi te rozjaśnione włosy? Pytam bo to mój pierwszy raz jeżeli chodzi o rozjaśnianie nie chcę też zrobić dużej różnicy w kolorze tym którym będę miała przy głowie (tak jak wcześniej wspomniałam ciemny brąz) a tym który będzie na końcach. Czy któraś z Was rozjaśniała włoski z takiego ciemnego koloru i czy po nałożeniu nowego odcienia farby uzyskałyście oczekiwany efekt? Proszę o radę
Ja kiedyś rozjaśniałam z tej farby, o której mówisz rozjaśniaczem i wyszedł mi ciepły średni blond, ale to nie była kąpiel, tylko regularne rozjaśnianie, trochę mi szarpnęło włosy.
Jak pisze SceneQueene - deko albo kąpiele rozjasniajace. NA twoim miejscu bym sobie popatrzyła, jaki efekt ci wyszedł i czy się podoba czy chcesz jakoś tonować. I tak, jak już włosy nie będą ciemne tylko np. średnie czy jasne, to możesz farbowac odcieniami blond.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-31, 13:38   #2232
kerlii
Przyczajenie
 
Avatar kerlii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

tak, farbowany kasztan.
Bo chciałabym bardzo malutkimi kroczkami przechodzić do blondu, stąd moje pytanie, czy własnie w taki sposob wlosy sie rozjasnia czy w ogole w żaden sposob to nie wpłynie na kolor
kerlii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 17:28   #2233
kathleen39
Przyczajenie
 
Avatar kathleen39
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dziewczyny, no i stało się. Rozjaśniłam! To znaczy tak nie do końca najpierw babeczka w rosmanie poleciła mi loreal paris wild ombres preference. Przekonywała mnie, że ta farba jest specjalnie do ombre więc na pewno łapnie za pierwszym razem a nie będę się też bawić w rozjaśniacze. Skusiłam się i bardzo żałuje farba nie rozjaśniła mi włosów ani trochę! No może pojawiły się delikatne pasemka, dosłownie ze dwa, które zrobiły się miedziane. A tak reszta włosków bez zmian ;/ wkurzyłam się , poleciałam znowu do rosmana i kupiłam już normalny rozjaśniacz. Nałożyłam go na włoski i jaki efekt? RUDY! taki nietypowy, tylko miedziano- rudy... a pasemka przy twarzy nadal pozostały czarne. Dziewczyny! Czy ja mam dalej to rozjaśniać? Czy jak nałoże teraz na to blond farbę to wyjdzie mi jakiś konkretnyt efekt? Nie chcę już za bardzo męczyć włosów, bo po tych dwóch rozjaśnianiach są sianowate. A obawiam się, że nawet jak rozjaśnie je raz jeszcze to i tak efekt będzie taki sam, czyli znowu będzie rudo co robić?
kathleen39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 18:03   #2234
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Na takim kolorze żaden blond Ci niestety nie wyjdzie. Musiałabyś zrobić jeszcze jedna kąpiel rozjaśniajaca na bank. I potem stonowac farbą.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 09:25   #2235
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Wg mnie nie ma sensu takich rzeczy robić samodzielnie w domu jeśli nie ma się o tym pojęcia. Sama schodzilam domowymi sposobami z prawie czarnych włosów do blond i w sumie lepiej było wydać raz pieniądze u dobrego fryzjera niż się tak męczyć.

Kathleen, teraz polecam Ci właśnie wizytę w salonie, bo sama sobie włosów nie stonujesz. Tu trzeba pomieszac farby, dodać odpowiedni mixton itp. Szkoda niszczyć włosy na samodzielne eksperymenty.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2016-01-03 o 10:07
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:10   #2236
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Oj tak, w tym przypadku... Jeśli już sięgasz po sklepowe rozjaśniacze to nie jest dobrze.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 11:28   #2237
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć, dziewczyny moje włosy mają naturalny kolor bardzo jasny blond, niestety 2 lata temu zafarbowałam je na ciemny brąz. Nie farbuję ich od roku i teraz jest to ciemny blond/ jasny brąz i chciałabym wrócić do swojego koloru bo do połowy głowy mam już swój kolor-jednak jest problem.. moje włosy nie chcą się rozjaśnić ;/ próbowałam 4x z czego raz u fryzjera i sama była w szoku, że farba się nie przyjęła ;o czy możecie mi poradzić, czy lepiej udać się do fryzjera czy zrobić to samemu ale polecicie mi jakiś dobry rozjaśniacz, bo już nie wiem co robić
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 15:46   #2238
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

1. Zmień fryzjera, jeśli próbował rozjaśnic farbę farba...
2. Kąpiel rozjaśniajaca może pomóc. Alfaparf plus oxydant 6%.
3. Po rozjaśnianiu kolor i tak będzie wymagał stonowania farba bo będzie złoty lub rudy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 16:23   #2239
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Mieszanie farby z rozjaśniaczem?

Hej Co miesiąc robię odrosty farbą Palette CV12 Różany blond (trzymam ją 60 minut). Dobrze rozjaśnia moje jasno brązowe włosy, ale chciałabym żeby były jeszcze bardziej platynowe ;D Pomyślałam, żeby kupić zwykły rozjaśniacz i zmieszać połowę z farbą. Myślicie że to dobry pomysł? Czy może lepiej najpierw je rozjaśnić a potem położyć farbę? Chodzi mi tylko o odrost, bo reszta włosów jest już bardzo jasna.
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 16:32   #2240
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mieszanie farby z rozjaśniaczem?

Z tego, co pamiętam, to różany blond ma 12% utleniacz, a zwykły rozjaśniacz też zwykle max 12%, i to już hardkor więc nie widzę sensu. No i musiałabyś obliczać proporcje. Samo dodanie rozjaśniacza do farby nic nie da, najwyzej spalisz włosy.

Nie lepiej kupić toner, płukankę albo mix ton?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:27   #2241
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Mieszanie farby z rozjaśniaczem?

Używam tonerów i płukanek, moje włosy mają chłodny odcień, ale te odrosty są po prostu za ciemne, chciałabym żeby były praktycznie białe A co gdybym potrzymała rozjaśniacz powiedzmy 20 minut i potem farbę przez 20/30? Ma to w ogóle sens?:P
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:27   #2242
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

To był rozjaśniacz, tylko z rozpędu napisałam, że farba pomyślę nad tą kąpielą jeśli to nie pomoże to zaczekam aż odrosną mi moje. Dzięki
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:53   #2243
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mieszanie farby z rozjaśniaczem?

Nie no, próbować zawsze możesz, ale jeśli 12% utleniacz nie daje bieli (w połączeniu z płukankami), to ja nie wiem.

Wiesz, nie każde włosy da się rozjaśnić do tak jasnego blondu. Moje np. nigdy nie były białe. Były spalone, ale żółtawe. Raz, owszem, miałam poziom 12, ale były popielate, nie białe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 22:55   #2244
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Mieszanie farby z rozjaśniaczem?

Cytat:
Napisane przez Alena_ Pokaż wiadomość
Używam tonerów i płukanek, moje włosy mają chłodny odcień, ale te odrosty są po prostu za ciemne, chciałabym żeby były praktycznie białe A co gdybym potrzymała rozjaśniacz powiedzmy 20 minut i potem farbę przez 20/30? Ma to w ogóle sens?
Lepiej rozjaśniacz a potem farba, jeśli chcesz spróbować. Nie dodawaj rozjaśniacza do takiej farby.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 20:56   #2245
gratka_
Zadomowienie
 
Avatar gratka_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: z klawiatury
Wiadomości: 1 079
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej. Zastanawiam sie ostatnio nad rozjaśnieniem włosów, bo historia wyglada tak, ze naturalne mysie, potem były rozjaśniane 4 lata temu, po roku jak kretynka ubzdruralam sobie ze chce czarne i pomalowałam, po półtorej roku męki z czarnym i siwym odrostami powiedziałam ze mam dość, we wrzesniu2015 udałam sie do fryzjerki, zdjęła czarny kolor, wyszedł rudy bo do blondu daleka droga, teraz włosy maluje sama, bo przebywam w UK i nie mam tu zaufanego fryzjera, maluje loreal preference 10.1, wiadomo odrost jest blond (jeszcze nie taki jak bym chciała) ale od połowy mam czerwone g* na głowie, zostały mi takie pasma, wiadomo po czarnych pigment mi taki został, nie moge sobie z tym poradzić. Mamy styczeń a ja dalej sie mecze z ta czerwienią, bede teraz w Polsce i pójdę do fryzjerki ale do czego czasu jest trochę zostało i chce cos sama zadziałać bo mam nerwa na to! Obawiam sie trochę tego rozjaśniacza, ze mi sie włosy spala bo nigdy nie miałam z tym styczności.
__________________
dążę do celów, rozwijam bloga, jakoś będzie, jakoś musi być
gratka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 16:11   #2246
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dobry fryzjer, który ma pojęcie o rozjaśnianiu na spokojnie rozjaśni Ci włosy bez problemu. Zresztą teraz są też bajery typu OlapleX, może warto pójść właśnie do takiego salonu, gdzie go używają.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 20:47   #2247
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dziewczyny ogarniacie sie w temacie, a potrzebuje rady
W listopadzie robiłam prostowanie keratynowe (kativa). Miesiąc później rozjasnialam włosy z ciemnego brązu, wyszło mi coś a'la rudy blond, który mi się nie podoba, o czym już tu kiedyś wspominałam. W tym miesiącu chciałabym to podciagnac na jakiś typowy beżowy blond. Chciałabym to zrobić z metodą Olaplex. Moje wątpliwości budzi jednak keratyna: czy jest szansa ze kolejne rozjasnianie nie wyplucze mi jej całkowicie?
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:22   #2248
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ogarniacie sie w temacie, a potrzebuje rady
W listopadzie robiłam prostowanie keratynowe (kativa). Miesiąc później rozjasnialam włosy z ciemnego brązu, wyszło mi coś a'la rudy blond, który mi się nie podoba, o czym już tu kiedyś wspominałam. W tym miesiącu chciałabym to podciagnac na jakiś typowy beżowy blond. Chciałabym to zrobić z metodą Olaplex. Moje wątpliwości budzi jednak keratyna: czy jest szansa ze kolejne rozjasnianie nie wyplucze mi jej całkowicie?
Nie bardzo rozumiem, chodzi ci o keratynę z tego prostowania?
Już przecież rozjaśniałaś po tym prostowaniu?
Nie wiem, na ile się takie prostowanie psuje od farbowania i jak długo by się utrzymało bez farbowań. Ale jak jeszcze zrobisz olaplex to powinno być ładnie przecież.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 11:35   #2249
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, chodzi ci o keratynę z tego prostowania?
Już przecież rozjaśniałaś po tym prostowaniu?
Nie wiem, na ile się takie prostowanie psuje od farbowania i jak długo by się utrzymało bez farbowań. Ale jak jeszcze zrobisz olaplex to powinno być ładnie przecież.
tak, chodzi mi o tę keratynę z prostowania.
No spróbuje, właśnie mam nadzieję, że ten olaplex duzo pomoże i te włosy nie będą w złym stanie
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 21:58   #2250
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej, piszę tu, bo chyba jest to jednak bardziej adekwatny wątek.
Naturalne włosy mam brązowe, takie średnie, ani jasne, ani ciemne - tak wizualnie, bo ciężko mi określić ten odcień, używając poziomów farb i 'fachowego' nazewnictwa. Chcąc trochę 'nasycić' swój własny kolor, kilka miesięcy temu zafarbowałam brązową farbą, 6 albo 5, głowy nie dam. Wyszło w sumie zgodnie ze zdjęciem na opakowaniu, czyli kolor trochę intensywniejszy i ciut ciemniejszy od mojego naturalnego - ale nie była to jakaś spektakularna zmiana.
Teraz natomiast zaczęłam chorować na jasny brąz (czy tam w tej "farbowej" nomenklaturze - ciemny blond). Zafarbowałam włosy 'słodkim cappucinem' z Joanny. Wiem, że na farbowanych na, bądź co bądź, ciemniejszy kolor, cudów nie można się było spodziewać, ale stwierdziłam, że majątku nie kosztuje, więc zaryzykowałam i kupiłam tę farbę, jakby nic nie wyszło, to niewielka strata, zaledwie 5 zł. Ale w sumie coś tam wyszło, jest różnica, bo włoski są jaśniejsze, ale nie jest to jeszcze TEN kolor, bo wyszło mniej więcej coś na kształt mojego naturalnego koloru, może ciut jaśniejsze. Wyczaiłam rozjaśniacz do brązów z Palette, LG5. Producent obiecuje rozjaśnienie do trzech tonów, oksydant ma 9%.
W związku z tym mam dwa pytania: pierwsze - czy w ogóle coś z tego wyjdzie, a drugie - jak nakładać? Według instrukcji (dołączam zdjęcia, żebyście miały do czego się odnieść) wychodziłoby na to, że powinnam farbować tym drugim sposobem, do odrostów, ale no nie wiem, nie jestem jakoś do tego przekonana. Poradzicie coś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1..jpg (140,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2..jpg (113,1 KB, 7 załadowań)
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.