nie potrafię się ubrać :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-21, 20:58   #1
serek_wiejski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Angry

nie potrafię się ubrać :(


I staje się to dla mnie frustrujące. Na prawdę.Nie potrafię tworzyć ciekawych zestawów, a to co najczęściej noszę to jeansy+bluzka+sweterek.
Przeglądam setki zdjęć w poszukiwaniu inspiracji, ale jakoś kiepsko mi idzie. Potrafię ocenić zestawy które mi się podobają, np. gabi z MSD (uwielbiam jej styl), ale nie potrafię czerpać z tego inspiracji.
Często psuje mi to nastrój.

Ostatnio wybrałam się na zakupy - tak na luzie bez parcia na to, żeby "wydać kasę i kupić cokolwiek". Widzę na wieszaku fajne spodnie, przymierzam - są ok. Myślę sobie są ok to kupię, a później druga myśl: hmm.. kupię, ale nie wiem czy mi się tak naprawdę podobają i zaczynam wymyślać.
Może spowodowane jest to tym, że często jak coś kupowałam i mi się w miarę podobało to w domu dochodziłam do wniosku, że żałuję, że daną rzecz kupiłam i jestem zła.

To zaczyna mnie męczyć, zaczynam się źle czuć w tym w co się ubieram - mimo, że nie są to jakieś wymyśle zestawy tylko dlatego, że są moooocno przeciętne, zwyczajne, nieinteresujące.

Mam nadzieję, że nie zamotałam.
Proszę o jakiekolwiek sensowne rady
serek_wiejski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 21:37   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

1) Jak idziesz na zakupy to najpierw zrób sobie :
- przegląd szafy (zoabcz co masz, czego potrzebujesz - zaraz sie zorientujesz że np. zostałaś tylko z jedną porządną parą jeansów albo że nie masz czegoś ciepłego na jesień pod kurtkę bądź samej kurteczki/płaszcza ci brakuje) i zrób liste braków
- zrób sobie przegląd "trendów" np. obejrzyj cogdziezaile.pl, poszperaj po blogach, przejrzyj wątek z zakupami dziewczyn z danego miesiąca tutaj, obejrzyj msd ==> i zrób sobie na podstawie listy braków liste jakiś ewentualnych rzeczy które wpadły ci w oko (oczywiście to sugestia bo wiadomo, że nie weźmiesz np. każdej rzeczy jak leci z jednego zestawu jednej dziewczyny ale np. o lekka spódnica spodobała mi się u gabi w pastelowym zestawie ale inna wizażanka zestawiła ją z np. cięższymi butami niż szpilki, podoba mi się to i chciałabym stworzyć taki zestaw... itd itp)
te portale są pomocne bo będzie mogła szukać np. konkretnego ciucha w konkretnym sklepie a jak nie znajdziesz to nie wielka strata bo w sieciówkach zazwyczaj podone rzeczy są
3) idź na zakupy, weź kogoś ze sobą i kup pierwszą najpotrzebniejszą Ci rzecz np. czarne rurki.. potem idź do drugiego sklepu i dobierz do nich jakąś ciekawą bluzkę - skoro na co dzień nosisz zwykłe t-shirty to może przypomnij sobie jakiś świetny zestaw z motylową bluzeczką albo jakiś zestaw z długa koszulą... potem dobierz to tego sweterek - np. nosisz zawsze zwykłe zapinane to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś spróbowała waterfall sweterka... itd
Pamiętaj, że zawsze na zakupach może przebrać się w sklepie we wcześniej zakupione rzeczy i sprawdzić czy bluzka którą właśnie znalazłaś faktycznie pasuje do spódnicy która kupiłaś w poprzednim sklepie... mi sie zdarza tak robić jak buduję zestawy
4) Jak masz zakupy to myk do domu a w domu -- wracamy do inspiracji, oglądasz sobie ulubione zestawy, wybirasz takie do których masz materiały w domu i tworzysz ze starszych i nowszych ciuszków
jak poćwiczysz na gotowcach to po jakimś czasie łatwiej ci będzie robić coś na wlasną rękę


*prosze nie traktować mojego postu jako sugestii do ściągania z kogokolwiek gotowych zestawów to tylko sugestia ćwiczeniowa a nie do wprowadzania w życie czy ciągłego wychodzenia z domu
przebierać mozna się w domu przed lustrem dla poćwiczenia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 22:36   #3
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

Kup kilka oryginalnych ciuchow i łagodz je bardziej klasycznymi czesciami garderoby, sprobuj w kazdym zestawie dawac jeden mocny akcent (oryginalne buty, rzucajaca sie w oczy torebka czy bluzka) i pod niego dopasowywac reszte stroju. Kup ze dwie klasyczne marynarki, wysokie, czarne szpilki - to sie zawsze przydaje, a oprocz tego kilka rzucajacych sie w oczy ubran - moze byc to np. zamszowa karmelowa kamizelka z fredzlami, koronkowa mini, kolorowe buty, falbaniasta, lejąca sie bluzka - naprawde, cokolwiek co ci sie podoba, i to od nich zaczynaj komponowanie ubioru.
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 10:32   #4
serek_wiejski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
1) Jak idziesz na zakupy to najpierw zrób sobie :
- przegląd szafy (zoabcz co masz, czego potrzebujesz - zaraz sie zorientujesz że np. zostałaś tylko z jedną porządną parą jeansów albo że nie masz czegoś ciepłego na jesień pod kurtkę bądź samej kurteczki/płaszcza ci brakuje) i zrób liste braków
- zrób sobie przegląd "trendów" np. obejrzyj cogdziezaile.pl, poszperaj po blogach, przejrzyj wątek z zakupami dziewczyn z danego miesiąca tutaj, obejrzyj msd ==> i zrób sobie na podstawie listy braków liste jakiś ewentualnych rzeczy które wpadły ci w oko (oczywiście to sugestia bo wiadomo, że nie weźmiesz np. każdej rzeczy jak leci z jednego zestawu jednej dziewczyny ale np. o lekka spódnica spodobała mi się u gabi w pastelowym zestawie ale inna wizażanka zestawiła ją z np. cięższymi butami niż szpilki, podoba mi się to i chciałabym stworzyć taki zestaw... itd itp)
te portale są pomocne bo będzie mogła szukać np. konkretnego ciucha w konkretnym sklepie a jak nie znajdziesz to nie wielka strata bo w sieciówkach zazwyczaj podone rzeczy są
3) idź na zakupy, weź kogoś ze sobą i kup pierwszą najpotrzebniejszą Ci rzecz np. czarne rurki.. potem idź do drugiego sklepu i dobierz do nich jakąś ciekawą bluzkę - skoro na co dzień nosisz zwykłe t-shirty to może przypomnij sobie jakiś świetny zestaw z motylową bluzeczką albo jakiś zestaw z długa koszulą... potem dobierz to tego sweterek - np. nosisz zawsze zwykłe zapinane to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś spróbowała waterfall sweterka... itd
Pamiętaj, że zawsze na zakupach może przebrać się w sklepie we wcześniej zakupione rzeczy i sprawdzić czy bluzka którą właśnie znalazłaś faktycznie pasuje do spódnicy która kupiłaś w poprzednim sklepie... mi sie zdarza tak robić jak buduję zestawy
4) Jak masz zakupy to myk do domu a w domu -- wracamy do inspiracji, oglądasz sobie ulubione zestawy, wybirasz takie do których masz materiały w domu i tworzysz ze starszych i nowszych ciuszków
jak poćwiczysz na gotowcach to po jakimś czasie łatwiej ci będzie robić coś na wlasną rękę


*prosze nie traktować mojego postu jako sugestii do ściągania z kogokolwiek gotowych zestawów to tylko sugestia ćwiczeniowa a nie do wprowadzania w życie czy ciągłego wychodzenia z domu
przebierać mozna się w domu przed lustrem dla poćwiczenia
widzisz, a na to nigdy bym nie wpadła

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
Kup kilka oryginalnych ciuchow i łagodz je bardziej klasycznymi czesciami garderoby, sprobuj w kazdym zestawie dawac jeden mocny akcent (oryginalne buty, rzucajaca sie w oczy torebka czy bluzka) i pod niego dopasowywac reszte stroju. Kup ze dwie klasyczne marynarki, wysokie, czarne szpilki - to sie zawsze przydaje, a oprocz tego kilka rzucajacych sie w oczy ubran - moze byc to np. zamszowa karmelowa kamizelka z fredzlami, koronkowa mini, kolorowe buty, falbaniasta, lejąca sie bluzka - naprawde, cokolwiek co ci sie podoba, i to od nich zaczynaj komponowanie ubioru.
dziękuję za rady i proszę o jeszcze
serek_wiejski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:34   #5
serek_wiejski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

nikt już nie pomoże ?
serek_wiejski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 21:12   #6
miracle567
Raczkowanie
 
Avatar miracle567
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 347
GG do miracle567
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

Od siebie dodam jeszcze tyle, że zazwyczaj najlepsze zestawy opierają się na umiejętnym skomponowaniu dodatków z ubraniami, więc nie bój się urozmajcać stroju dodatkami, jeśli do zwykłego sweterka dodasz jakąś ciekawą apaszkę i powiedzmy kolorowe buty, to ten strój nie jest już taki zwyczajny, szalej z broszkami, kolczykami, torebkami, szalikami itd, w ten sposób za niewielki pieniądze odmienisz swoje nudne, codzienne zestawy i zyskasz na oryginalności, obserwuj też ulicę, zdjęcia z blogów i pokazy mody, na pewno spotkasz wiele wspaniałych pomysłów na strój, które będziesz mogła wcielić w życie. Z początku z pewnością będzie to nie najłatwiejsze zadanie, ale pamiętaj, że moda to zabawa, dlatego nawet swoje stylizacyjne porażki naucz się traktować z przymrużeniem oka(i wyciągaj wnioski), a wtedy zobaczysz, że eksperymenty ze strojem to czysta przyjemność i być może z czasem stworzysz w ten sposób swój indywidualny, charakterystyczny styl godny pozazdroszczenia .
miracle567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:00   #7
zielona2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 507
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

Ekspertem nie jestem, ale moge troche pomoc. Mysle, ze rady dziewczyn sa bardzo przydatne. Moim zdaniem zestaw: sweterek, bluzka, jeansy nie jest zly. Nie kazdemu przeciez pasuja wymyslne, ekstrawaganckie stroje.
1.Sprobuj tez okreslic jakim typem kolorystycznym jestes. W jakich kolorach Ci dobrze, a w jakich wygladsz mdlo. To bardzo pomoze Ci w czasie zakupow (choc nie nalezy popadac w skrajnosc"nie kupie tego bo ma kolor ktory do mnie nie pasuje")-zawsze warto zaryzykowac i przymierzyc.
2. Ubrania koniecznie dobieraj odpowiednio do sylwetki.Np. jesli masz wyrazna, ladna talie nie nos workowatych tunik.
3. Kombinuj z dodatkami ktore odmieniaja stroj. Ozywia one klasyczne ubrania, ktore warto miec w szafie: koszule, olowkowe spodnice, dobrze dobrane dzinsy.
4. Pamietaj, ze ubranie staje sie wyjatkowe dopiero na czlowieku, wiec nie warto kupowac wszystkiego co jest "na czasie".
5. Moim zdaniem warto miec jedna porzadna rzecz niz 5 bylejakich.

Widzialam ostatnio dziewczyne, ktora miala szaro-popielate rurki, czarny podkoszulek i czarna marynarke na jednen guzik. Niby nic, a wygladala naprawde fajnie bo miala zadbane paznokcie w wyrazistym bordowym kolorze.

Obserwuj tez strony o modzie, magazyny. Mysle, ze wtedy z czasem Twoj gust, preferencje i upodobania sie wyklaruja i wtedy idac do sklepu bedziesz wiedziala co Ci sie podoba a co nie.

Mam nadzieje,ze napisalam w miare z ladem i skladem i troche pomoglam
zielona2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 20:29   #8
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

dziewczyny dały bardzo dobre rady, zatem nie będę po nich powtarzać, ale uważam, ze najważniejsze z tego wszystkiego sa 3 rzeczy:
1) poznaj typ swojej sylwetki, żeby wybierac odpowiednie kroje, znajdziesz to na 200% na lula.pl lub groszki.pl
2) przypomnij sobie jak bywalaś ubrana, m.in. w jakich kolorach gdy słyszałaś komplementy pod swoim adresem, że "świetnie dzis wyglądasz"
3) zastanów się jaki styl najbardziej Ci sie podoba np. klasyczny (może nawet trochę paryski) czy może boho? albo sportowy? żeby odpowiedzieć na to pytanie zastanów się które celebrytki ubierają się w Twoim guście

myśle, ze to sa najważniejsze, podstawowe elementy nie należy się tym tak bardzo stresować, styl buduje sie latami
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:49   #9
hanamici
Raczkowanie
 
Avatar hanamici
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 120
GG do hanamici
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

ja też nie jestem ekspertem, a poza tym, nie wiem, jak wyglądasz, co lubisz. to wszystko jest ważne. nie znam Ciebie po prostu.
JA natomiast do nudnego sweterka przypięła jakiś dodatek, np. http://allegro.pl/oryginalna-piekna-...194934979.html . zawsze jakas inspiracja. torebeczka w stylu retro, ciekawe kolczyki, bransolety.
fajne są takie ciuchy, których nie założysz bez niczego, np.
- bolerko -> http://allegro.pl/bolerko-etola-reka...2.html#gallery
- ciekawa chusta -> http://allegro.pl/hit-ludowa-apaszka...192924714.html
- kamizelka -> http://allegro.pl/st-0043-bk-bluzka-...4.html#gallery
moim zdaniem nie musisz sięograniczać do jednego stylu. ja np. nie mogę, bo podobają mi sięróżne rzeczy! mam baleriny z ćwiekami, a z drugiej strony różową spódniczkę.
najważniejsze są podstawy. gładka biała bluzka, czarna, legginsy, czy coś takiego, co nie ma wyglądać, ale ma być tłem do całej reszty.
też makijaż jest ważny i fryzura.
hanamici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:57   #10
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

mialam na mysli to, ze wybierając dany styl łatwiej mixować ze sobą różne rzeczy, aby mnożyć zestawy
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:26   #11
hanamici
Raczkowanie
 
Avatar hanamici
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 120
GG do hanamici
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

oczywiście Cię rozumiem. ja jednak nie potrafię się ustabilizować, że tak powiem. teraz jest za wiele styli i ciuchow, które są tak zwane, pośrednie i za wiele mi się podoba!
hanamici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 19:48   #12
zielona2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 507
Dot.: nie potrafię się ubrać :(

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
dziewczyny dały bardzo dobre rady, zatem nie będę po nich powtarzać, ale uważam, ze najważniejsze z tego wszystkiego sa 3 rzeczy:
1) poznaj typ swojej sylwetki, żeby wybierac odpowiednie kroje, znajdziesz to na 200% na lula.pl lub groszki.pl
2) przypomnij sobie jak bywalaś ubrana, m.in. w jakich kolorach gdy słyszałaś komplementy pod swoim adresem, że "świetnie dzis wyglądasz"
3) zastanów się jaki styl najbardziej Ci sie podoba np. klasyczny (może nawet trochę paryski) czy może boho? albo sportowy? żeby odpowiedzieć na to pytanie zastanów się które celebrytki ubierają się w Twoim guście

myśle, ze to sa najważniejsze, podstawowe elementy nie należy się tym tak bardzo stresować, styl buduje sie latami


O tak. Istotne zdanie. Wiem po sobieEhh...
zielona2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.