Ślub poza urzędem stanu cywilnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 15:22   #1
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377

Ślub poza urzędem stanu cywilnego


Nie znalazłam takiego wątku, więc jesli jest - proszę o linka, a moderatora o ewentualne połącznie


Czy któraś z was brała ślub cywilny poza USC?
Jakie macie doświadczenia z załatwianiem, ogólnym prawdopodobienstwem, ze to się uda w ogóle załatwić? Ile czasu trzeba na to przeznaczyc? Jak się za to zabrać?
W jakim miejscu miałyście ślub, skoro nie w USC?
+ pytanie dodatkowe: czy są tu dziewczyny, które wymyslały samodzielnie tekst przysięgi? (bo wiem, ze to możliwe - ale czy ktos w praktyce tak zrobił? ) może jakoś w skrócie, jak ona brzmiała...?


Poradźcie, bo nie ukrywam, ze to jakas alternatywa...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:14   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

jest problem jak zwykle z prawem polskim, które ma za zadanie utrudnić człowiekowi życie ...

...."Wszystkiemu jak zwykle winne są niejasne przepisy oraz brak dobrej woli urzędników. Kwestię ślubów cywilnych w plenerze reguluje Prawo o aktach stanu cywilnego, pkt. 3: „Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem stanu cywilnego”. Problem tkwi w pojęciu „uzasadnione przyczyny”, które każdy urzędnik interpretuje inaczej. Najczęściej usłyszymy, że jest to sytuacja, która uniemożliwia stawienie się pary młodej w USC, czyli poważna choroba, pobyt w szpitalu czy w zakładzie karnym."......
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 18:33   #3
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

jak dobrze pamiętam kiedyś był taki reportaż o ślubach poza urzędem. Po 1 trzeba znaleźć US który chce wydelegować pracownika po 2 zapewnić dojazd w tą i z powrotem złożyć podanie w US z uzasadnieniem dlaczego ślub ma sie odbyć w danym miejscu a nie w urzędzie (nie dla tego że jest tam ładnie) np. ma dla was szczególną wartość dane miejsce, a co do przysięgi samemu sformułowanej to jest ślub humanistyczny odsyłam do strony ceremoniehumanistyczne.pl gdzie jest więcej na ten temat
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:54   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Co do przysięgi: no własnie czytałam, ze i przy zwykłym ślubie cywilnym można własną przysięgę wprowadzic - bo w ustawie jest napisane, jakie ma byc znaczenie, ale ze nie musi byc słowo w słowo... Nie wiem tak naprawdę, moja wiedza jest tylko z internetu i miałam na mysli, ze może któraś z was zna temat w praktyce
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:54   #5
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

tak szczerze powiedziawszy to najlepiej jak pójdziesz do US i niech tam udzielą Ci informacji z własnego doswiadczenia urzędnicy w urzędach nie są sobie równi każdy interpretuje prawo jak chce, czasmi dobrze ich jest nagrywać bo im często się odmienia
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 08:33   #6
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Postanowiłam Wam odpisac, bo kiedyś byłam na takim ślubie. Był trochę "amerykański" - a la lata 20-30. Państwo mlodzi w stylizowanych strojach, goście też się poprzebierali (a dla tych, co się nie przebierali były pióra i kapelusze)
Ślub był w klubie golfowym (na dworzu), potem był taki raut, drinki i malutkie przekąski dla wszystkich, zdjęcia na polu, etc.
A potem wesele w klubie dla gości weselnych.
Nie wiem, jak to zalatwili, ale się da na pewno
a było to chyba z 3-4 lata temu, kiedy jesczze takie sluby nie były tak popularne

Edytowane przez Ewelinka i juz
Czas edycji: 2012-01-10 o 08:35
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:38   #7
primavery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 235
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Bardzo mnie interesuje ten temat bo chciałam wsiąść ślub na własnym ogrodzie . Tam też miała odbyć się cała ceremonia ślubna. I niestety powiem Wam ,że sytuacja nas przerosła z kilku względów.
1] Poszliśmy do proboszcza, on dość okrężnie nam opowiedział, że w zasadzie jest to możliwe ale... sto spraw do załatwienia prawie chyba z wizytą w Rzymie:p
2] koszty takiej imprezy okazały się zaskakująco wysokie jak na organizowane na własnym terenie [ namiot, zaplecza kuchenne, catering, ubikacje- masakra po prostu
3] przerosła nas ilość spraw do załatwienia - oboje pracujemy i studiujemy i niespecjalnie mamy czas na jeżdżenie po nieprzychylnych urzędach.

więc tak temat niby odpuściłam ale nadal niepodjeta decyzja co do sali więc gdyby się okazało, że któraś z Was przeszła już tym śladem to byłoby mi łatwiej
primavery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 12:51   #8
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez primavery Pokaż wiadomość
Bardzo mnie interesuje ten temat bo chciałam wsiąść ślub na własnym ogrodzie . Tam też miała odbyć się cała ceremonia ślubna. I niestety powiem Wam ,że sytuacja nas przerosła z kilku względów.
1] Poszliśmy do proboszcza, on dość okrężnie nam opowiedział, że w zasadzie jest to możliwe ale... sto spraw do załatwienia prawie chyba z wizytą w Rzymie:p
2] koszty takiej imprezy okazały się zaskakująco wysokie jak na organizowane na własnym terenie [ namiot, zaplecza kuchenne, catering, ubikacje- masakra po prostu
3] przerosła nas ilość spraw do załatwienia - oboje pracujemy i studiujemy i niespecjalnie mamy czas na jeżdżenie po nieprzychylnych urzędach.

więc tak temat niby odpuściłam ale nadal niepodjeta decyzja co do sali więc gdyby się okazało, że któraś z Was przeszła już tym śladem to byłoby mi łatwiej
Ślubu kościelnego poza kościołem to nie można zawierać, chyba, że właśnie decyzja biskupa albo papieża
ale mozesz zrobić przyjęcie
nie wiem, skąd jesteś, ale pod Warszawą są np. namioty (cyrk zalewski w parzniewie): http://www.cyrk-zalewski.com.pl/dg.html
albo inne miejsca, z samym ślubem to będzie Ci ciężko
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:42   #9
dzialenka
Raczkowanie
 
Avatar dzialenka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: ..............Wielkopolska i Dolny Śląsk
Wiadomości: 34
GG do dzialenka
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

ja tylko raz miałam okazję uczestniczyć w takiej ceremonii, ale wyglądało to naprawdę dobrze Przysięga odbyła się na wolnym powietrzu, w pięknym ogrodzie, który należał do hotelu gdzie odbyło się przyjęcie
dzialenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:59   #10
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Nie znalazłam takiego wątku, więc jesli jest - proszę o linka, a moderatora o ewentualne połącznie


Czy któraś z was brała ślub cywilny poza USC?
Jakie macie doświadczenia z załatwianiem, ogólnym prawdopodobienstwem, ze to się uda w ogóle załatwić? Ile czasu trzeba na to przeznaczyc? Jak się za to zabrać?
W jakim miejscu miałyście ślub, skoro nie w USC?
+ pytanie dodatkowe: czy są tu dziewczyny, które wymyslały samodzielnie tekst przysięgi? (bo wiem, ze to możliwe - ale czy ktos w praktyce tak zrobił? ) może jakoś w skrócie, jak ona brzmiała...?


Poradźcie, bo nie ukrywam, ze to jakas alternatywa...
To chyba zależy od urzędu.
My mogliśmy wziąć ślub w plenerze bez żadnych problemów, ale z kilku względów zdecydowaliśmy się jednak na ślub w Pałacu Ślubów.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Co do przysięgi: no własnie czytałam, ze i przy zwykłym ślubie cywilnym można własną przysięgę wprowadzic - bo w ustawie jest napisane, jakie ma byc znaczenie, ale ze nie musi byc słowo w słowo... Nie wiem tak naprawdę, moja wiedza jest tylko z internetu i miałam na mysli, ze może któraś z was zna temat w praktyce
Można wypowiedzieć własny tekst przysięgi, ale nie zamiast tekstu urzędowego, tylko dodatkowo.
My mieliśmy w planach taką dodatkową przysięgę, ale z obawy o zapomnienie tekstu, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Czego trochę żałuję, bo to byłoby takie romantyczne
Tekst przysięgi nie miał być nasz własny, tylko znaleziony w Internecie - "starodawna formuła zaślubin":

"Oto biorę sobie Ciebie,
aby Cię mieć i zachować,
na dolę piękną i szpetną,
najlepszą i najgorszą,
we dnie i w nocy,
w zdrowiu i w chorobie,
albowiem sercem całym Cię miłuję
i przysięgam
miłować Cie wiecznie,
póki śmierć nas nie rozłączy."


Dodam jeszcze, że na naszym ślubie urzędnik miał bardzo ładną przemowę na temat małżeństwa, poza tym przeczytał fragment z "Uczty" Platona, dotyczący miłości, a oprócz tego dał najpierw mi, a później mojemu mężowi wydrukowane wiersze (też o miłości oczywiście) i musieliśmy je sobie wzajemnie przeczytać Nie wiedzieliśmy, że tak będzie, zaskoczył nas całkowicie, mi osobiście nogi się uginały i głos drżał, ale wyszło pięknie.
Goście byli wzruszeni, serio

Aha, my zamówiliśmy sobie oprawę muzyczną - harfę i skrzypce Muzycy zagrali przecudownie, naprawdę

Na wejście: Marsz miłosny Wagnera
Podczas przyrzeczenia małżeńskiego: Intermezzo z "Cavalleria rusticana"
W trakcie zakładania obrączek i podpisywania aktu ślubu: Kanon d-moll J. Pahelbela
Na wyjście: Marsz weselny Mendelssohna

Dodaję jeszcze załącznik, jak wyglądaliśmy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ślub.jpg (36,5 KB, 109 załadowań)
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 16:38   #11
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
To chyba zależy od urzędu.
My mogliśmy wziąć ślub w plenerze bez żadnych problemów, ale z kilku względów zdecydowaliśmy się jednak na ślub w Pałacu Ślubów.



Można wypowiedzieć własny tekst przysięgi, ale nie zamiast tekstu urzędowego, tylko dodatkowo.
My mieliśmy w planach taką dodatkową przysięgę, ale z obawy o zapomnienie tekstu, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Czego trochę żałuję, bo to byłoby takie romantyczne
Tekst przysięgi nie miał być nasz własny, tylko znaleziony w Internecie - "starodawna formuła zaślubin":

"Oto biorę sobie Ciebie,
aby Cię mieć i zachować,
na dolę piękną i szpetną,
najlepszą i najgorszą,
we dnie i w nocy,
w zdrowiu i w chorobie,
albowiem sercem całym Cię miłuję
i przysięgam
miłować Cie wiecznie,
póki śmierć nas nie rozłączy."


Dodam jeszcze, że na naszym ślubie urzędnik miał bardzo ładną przemowę na temat małżeństwa, poza tym przeczytał fragment z "Uczty" Platona, dotyczący miłości, a oprócz tego dał najpierw mi, a później mojemu mężowi wydrukowane wiersze (też o miłości oczywiście) i musieliśmy je sobie wzajemnie przeczytać Nie wiedzieliśmy, że tak będzie, zaskoczył nas całkowicie, mi osobiście nogi się uginały i głos drżał, ale wyszło pięknie.
Goście byli wzruszeni, serio


Aha, my zamówiliśmy sobie oprawę muzyczną - harfę i skrzypce Muzycy zagrali przecudownie, naprawdę

Na wejście: Marsz miłosny Wagnera
Podczas przyrzeczenia małżeńskiego: Intermezzo z "Cavalleria rusticana"
W trakcie zakładania obrączek i podpisywania aktu ślubu: Kanon d-moll J. Pahelbela
Na wyjście: Marsz weselny Mendelssohna

Dodaję jeszcze załącznik, jak wyglądaliśmy

A zdradzisz jakie to powody? To może i my się zastanowimy, bo moze być coś, o czym nie pomyslelismy przeciez.

Fajny urzędnik.... kurcze, czemu u nas tak nie ma?
Ja z racji moich rozległych znajomości w naszej filharmonii też o tym myślałam, byłoby pięknie - tylko boję się, że mogliby się nie zmieścic w USC (bo ja tu konkretnie myslałam o kwartecie smyczkowym -> a już na pewno musiałaby być wiolonczela ).
Podtrzymuję to, co już chyba kiedyś powiedziałam - suknię miałaś przecudną
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 16:39   #12
primavery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 235
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

dzialenka a gdzie byłaś na takim ślubie? Masz może więcej wiadomości w tym temacie?

pani-jesień pięknie wyglądaliście a z Twojego opisu muzyki wynika , że było baśniowo.
Macie co wspominać...i pokazywać wnukom

Ewelinko właśnie z tych powodów [nadmiar załatwiania i potężne koszty] raczej już pożegnałam się z myślą o ślubie w plenerze
primavery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:11   #13
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A zdradzisz jakie to powody? To może i my się zastanowimy, bo moze być coś, o czym nie pomyslelismy przeciez.

Powody były błahe w sumie
Po pierwsze - nie pasowała nam godzina. Gdybyśmy zdecydowali się na ślub w plenerze, musiałby się odbyć o 13:00, a dla nas to było zdecydowanie za wcześnie.
Po drugie - ślub miałby się odbyć w otoczeniu zamku, w którym mieliśmy wesele (wklejam zdjęcia - miejsce naprawdę przepiękne) - a w takim wypadku musielibyśmy zrezygnować z zaproszenia osób, które były na samym ślubie a na weselu nie, głupio by było potem powiedzieć im "do widzenia", a resztę powitać na przyjęciu. Tak naprawdę to była główna przyczyna, dla której zrezygnowaliśmy z plenerowego pomysłu.
Po trzecie - baliśmy się deszczu
Na szczęście wrocławski USC jest nowy, ładny i nie zalatuje PRL-em

Cytat:
Ja z racji moich rozległych znajomości w naszej filharmonii też o tym myślałam, byłoby pięknie - tylko boję się, że mogliby się nie zmieścic w USC (bo ja tu konkretnie myslałam o kwartecie smyczkowym -> a już na pewno musiałaby być wiolonczela ).

Też pierwotnie myślałam o kwartecie smyczkowym, ale ostatecznie stanęło właśnie na harfie i skrzypcach, wszyscy byli zachwyceni

Cytat:

Podtrzymuję to, co już chyba kiedyś powiedziałam - suknię miałaś przecudną
Dziękuję

Aha, jeszcze dodam, bo może o tym nie wiesz - ślub w plenerze trzeba załatwiać w urzędzie, na którego terenie znajduje się miejsce, gdzie chce się wziąć ślub.
My ślub w plenerze mielibyśmy poza Wrocławiem, na terenie gminy Oleśnica, dlatego musielibyśmy ślub załatwiać w oleśnickim USC.

Cytat:
Napisane przez primavery
pani-jesień pięknie wyglądaliście a z Twojego opisu muzyki wynika , że było baśniowo.
Macie co wspominać...i pokazywać wnukom
Pięknie dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zamek.jpg (38,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wejście.jpg (36,9 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ławka.jpg (36,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg woda.jpg (28,6 KB, 56 załadowań)
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:15   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość

Powody były błahe w sumie
Po pierwsze - nie pasowała nam godzina. Gdybyśmy zdecydowali się na ślub w plenerze, musiałby się odbyć o 13:00, a dla nas to było zdecydowanie za wcześnie.
Po drugie - ślub miałby się odbyć w otoczeniu zamku, w którym mieliśmy wesele (wklejam zdjęcia - miejsce naprawdę przepiękne) - a w takim wypadku musielibyśmy zrezygnować z zaproszenia osób, które były na samym ślubie a na weselu nie, głupio by było potem powiedzieć im "do widzenia", a resztę powitać na przyjęciu. Tak naprawdę to była główna przyczyna, dla której zrezygnowaliśmy z plenerowego pomysłu.
Po trzecie - baliśmy się deszczu
Na szczęście wrocławski USC jest nowy, ładny i nie zalatuje PRL-em


Też pierwotnie myślałam o kwartecie smyczkowym, ale ostatecznie stanęło właśnie na harfie i skrzypcach, wszyscy byli zachwyceni

Dziękuję

Aha, jeszcze dodam, bo może o tym nie wiesz - ślub w plenerze trzeba załatwiać w urzędzie, na którego terenie znajduje się miejsce, gdzie chce się wziąć ślub.

My ślub w plenerze mielibyśmy poza Wrocławiem, na terenie gminy Oleśnica, dlatego musielibyśmy ślub załatwiać w oleśnickim USC.



Pięknie dziękuję
Hm, no to o wszystkich powodach, o których mówisz, mysmy mysleli zasadniczo wesela u nas nie bedzie (obiad dla najbliższych + impreza (ale na luzie ) dla znajomych), godzina również bardzo dobra (żeby potem na ten obiad od razu ), deszcz... mysmy mysleli w zasadzie o wnętrzu

Taaa... nasz PRLem też może nie, ale za to mocno przykurzonym barokiem a ja szczerze nienawidzę takich klimatów, ble.....


Ooo, tego nie wiedziałam! Dzięki za info


btw -> niesamowicie ładny zameczek

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:19   #15
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Hm, no to o wszystkich powodach, o których mówisz, mysmy mysleli zasadniczo wesela u nas nie bedzie (obiad dla najbliższych + impreza (ale na luzie ) dla znajomych), godzina również bardzo dobra (żeby potem na ten obiad od razu ), deszcz... mysmy mysleli w zasadzie o wnętrzu


No to się nie wahajcie, róbcie ślub w plenerze!

Cytat:
Taaa... nasz PRLem też może nie, ale za to mocno przykurzonym barokiem a ja szczerze nienawidzę takich klimatów, ble.....


O, no to faktycznie
Wnętrze wrocławskiego USC jest mega proste, otoczenie też ładne, wklejam fotki

Cytat:
Ooo, tego nie wiedziałam! Dzięki za info
Służę
Jeszcze dodam, że ślubu w plenerze nie można zorganizować od tak, trzeba odpowiednio uargumentować taką chęć. Ale o tym chyba wiesz
I trzeba jeszcze opłacić transport urzędnika na miejsce ślubu i z powrotem. Ale to to też pewnie wiesz

Cytat:
btw -> niesamowicie ładny zameczek

Wiem właśnie, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia, przyjęcie w innym miejscu nie wchodziło w rachubę

Na koniec powiem jeszcze - nie taki ślub cywilny straszny, jak go niektórzy malują

BTW, klempaa, już planujecie ślub?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg USC1.jpg (37,3 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC2.jpg (37,3 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC3.jpg (46,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC4.jpg (40,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC5.jpg (43,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC6.jpg (37,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC7.jpg (54,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC8.jpg (71,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg USC9.jpg (69,7 KB, 41 załadowań)
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2012-01-12 o 07:09
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:44   #16
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość


No to się nie wahajcie, róbcie ślub w plenerze!



O, no to faktycznie
Wnętrze wrocławskiego USC jest mega proste, otoczenie też ładne, wklejam fotki




Służę
Jeszcze dodam, że ślubu w plenerze nie można zorganizować od tak, trzeba odpowiednio uargumentować taką chęć. Ale o tym chyba wiesz
I trzeba jeszcze opłacić transport urzędnika na miejsce ślubu i z powrotem. Ale to to też pewnie wiesz



Wiem właśnie, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia, przyjęcie w innym miejscu nie wchodziło w rachubę

Na koniec powiem jeszcze - nie taki ślub cywilny straszny, jak go malują

BTW, klempaa, już planujecie ślub?

Oby się urzędnik nie zawahał

Rzeczywiście - prosto i bez udziwnien
U nas wyglada to tak klik
Pewnie sa tacy, którym się podoba... mi nie
To wiem

nooo..... dużo się pozmieniało
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-01-11 o 20:46
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:53   #17
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Oby się urzędnik nie zawahał

To trzymam kciuki, żeby się nie zawahał

Cytat:
Rzeczywiście - prosto i bez udziwnien
U nas wyglada to tak klik
Pewnie sa tacy, którym się podoba... mi nie


Rzeczywiście... klimatycznie
Cytat:
nooo..... dużo się pozmieniało
Ooo, fajnie, moje gratulacje
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:05   #18
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub poza urzędem stanu cywilnego

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
[/FONT]
To trzymam kciuki, żeby się nie zawahał



Rzeczywiście... klimatycznie


Ooo, fajnie, moje gratulacje
dziękujemy
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.