Uczulenie na hybrydę - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-18, 15:42   #421
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez atlantyda1 Pokaż wiadomość
Używam hybryd Semilac mniej więcej od pół roku i teraz pod jednym paznokciem zrobiła mi się jakby opuchlizna, tak jakby ten paznokieć się delikatnie odsunął, nie jest to bolesne, ani nie mam żadnych innych objawów, czy któraś może tez tak miała ? nie jest to bardzo widoczne, ale nie chce, żeby mi się pogorszyło. Nie wiem też czy powstało to przez alergie, czy np. przez jakieś uszkodzenie mechaniczne lub zakażenie bakteryjne. Byłabym wdzięczna za odpowiedz
To w jaki sposb mamy Ci pomóc skoro sama nie wiesz czy to nie np. przez uszkodzenie mechaniczne? Może pokaż zdjęcie to coś więcej powiemy.
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:21   #422
tancereczka033
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez atlantyda1 Pokaż wiadomość
Używam hybryd Semilac mniej więcej od pół roku i teraz pod jednym paznokciem zrobiła mi się jakby opuchlizna, tak jakby ten paznokieć się delikatnie odsunął, nie jest to bolesne, ani nie mam żadnych innych objawów, czy któraś może tez tak miała ? nie jest to bardzo widoczne, ale nie chce, żeby mi się pogorszyło. Nie wiem też czy powstało to przez alergie, czy np. przez jakieś uszkodzenie mechaniczne lub zakażenie bakteryjne. Byłabym wdzięczna za odpowiedz
Ja mam tak samo, u mnie ta "opuchlizna" tak jakby zrobiła się trochę pod paznokciem. To taki bąbel, w którym była ropa. Smaruję to maścią sterydową. Dodam, że na tym paznokciu mam od 31 grudnia semilac 001, i na tym paznokciu malowałam sobie zdobienie jeszcze dwoma innymi kolorami i podczas robienia te wzorki nie utwardzałam do końca, bo nie chciało mi się aż tak długo czekać... pewnie to to spowodowało taką sytuację
tancereczka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 17:02   #423
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez tancereczka033 Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo, u mnie ta "opuchlizna" tak jakby zrobiła się trochę pod paznokciem. To taki bąbel, w którym była ropa. Smaruję to maścią sterydową. Dodam, że na tym paznokciu mam od 31 grudnia semilac 001, i na tym paznokciu malowałam sobie zdobienie jeszcze dwoma innymi kolorami i podczas robienia te wzorki nie utwardzałam do końca, bo nie chciało mi się aż tak długo czekać... pewnie to to spowodowało taką sytuację
Miałam coś takiego na dwóch palcach we wrześniu, wyleczyłam smarujac balsamem 2x5, a uczulenia dostałam w grudniu, może to być powiązane ale nie musi.
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 10:55   #424
tancereczka033
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dodam jeszcze, że dodatkowo mam lekką, zaczerwienioną wysypkę również na brzuchu, rękach i w okolicy pach, ale to mnie nie dziwi, bo ogólnie jestem alergikiem i równie dobrze może to być reakcja na nadmiar czekolady, czy owoców cytrusowych. Jednak po tym, co tu czytam zastanawiam się czy to nie przez nagromadzenie się jakiegoś szkodliwego składnika Semilaców w moim organizmie
tancereczka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 11:04   #425
atlantyda1
Przyczajenie
 
Avatar atlantyda1
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marzena2405 Pokaż wiadomość
To w jaki sposb mamy Ci pomóc skoro sama nie wiesz czy to nie np. przez uszkodzenie mechaniczne? Może pokaż zdjęcie to coś więcej powiemy.
Myślę, że na zdjęciu raczej nie byłoby tego zbytnio widać, póki co nie jest to mocno widoczne, wystraszyłam się bo czytam, że tak wiele osób ma to uczulenie, a szkoda mi jest rezygnować z hybryd, chociaż wiadomo zdrowie najważniejsze. Szczególnie, że siostra mojego chłopaka dostała onycholiozy, a też stosowała właśnie te lakiery. Czytałam, gdzieś, że olejek z drzewa herbacianego, pomaga na tego typu dolegliwości, więc używam od soboty codziennie wieczorem i czekam na efekty, a póki co przynajmniej mi się nie pogarsza.
__________________
Wybieram grupę White!
atlantyda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 12:40   #426
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja już powoli tracę cierpliwość,połączenie: hybrydy -praca-uczulenie calkowicie się nie sprawdza.Jakieś 1,5 miesiąca temu zauważyłam oznaki onycholizy,miałam wtedy dość intensywny kontakt z silnymi detergentami w pracy,plus ciągłe moczenie rąk w wodzie.Pomyślałam,że to dlatego,ale odstawiłam również hybrydy.Miałam wtedy dosłownie małe uszczerbki linii uśmiechu i lekkie białe przebarwienia,takie paseczki,na całej płytce.Oczywiście codzienne olejowanie,wkraplanie olejku herbacianego,obserwacja.W piątek, planując wyjazd,pomalowałam paznokcie hybrydą starannie pomijając okolice skórek.Reakcja nie wystąpiła,żadnego swędzenia,bombli,nic. Dzis postanowiłam zdjąć hybrydę i nadal stosować tylko olejowanie.

Onycholiza powiększyła się w tempie powalającym.W tej chwili ta część paznokci,która była tylko przebarwiona jest całkowicie odklejona od łoża paznokcia,jestem załamana,robiłam semilakiem.
Na koniec dodam jako ciekawostkę,że jeden paznokieć na kciuku mi ocalał,przez długi czas miałam na nim przedłużenie żelem twardym.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 15:37   #427
kasiulk86
Raczkowanie
 
Avatar kasiulk86
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez tardisgirl60 Pokaż wiadomość
To chyba już lepiej mieć alergie niż używać semilaca i czekać i za każdym razem malując paznokcie myśleć o tym czy to juz czy jeszcze mam czas. Chociaż ja szczerze przyznam że zanim mi się nie pojawiło to nawet nie wiedziałam o tym masowym uczuleniu wiec ja żyłam w błogiej niewiedzy. A że alergie miałam raczej lekka w porównaniu do innych to chyba jeszcze mi to wyjdzie na dobre
Mnie kiedyś uczuliły kosmetyki ziaja (seria liście manuki) i po prostu je odstawiłam. Napisałam do producenta, opisałam problem i odpisali mi, że faktycznie może wystąpić taka reakcja i zalecają używać innych kosmetyków ziaja (używam sporo kosmetyków tej marki, ale tylko przy tym jednym coś poszło u mnie nie tak). Potem czytałam, że z ta seria jest tak, że albo komuś w 100% pasuje albo w 100% nie pasuje.

Myślę, że z hybrydami (i wszystkimi innymi kosmetykami) też tak jest: nie są dla wszystkich. Jest tyle marek na rynku, że nikt nikogo nie zmusza do używania producenta X czy Y.

Po moim przypadku z kosmetykami ziaja nawet nie przyszło mi przez myśl żeby pisać w necie obraźliwe komentarze na temat firmy, ale widzę, że sporo dziewczyn ma inną taktykę ;p

Cytat:
Napisane przez tancereczka033
Ja mam tak samo, u mnie ta "opuchlizna" tak jakby zrobiła się trochę pod paznokciem. To taki bąbel, w którym była ropa. Smaruję to maścią sterydową. Dodam, że na tym paznokciu mam od 31 grudnia semilac 001, i na tym paznokciu malowałam sobie zdobienie jeszcze dwoma innymi kolorami i podczas robienia te wzorki nie utwardzałam do końca, bo nie chciało mi się aż tak długo czekać... pewnie to to spowodowało taką sytuację
Powinnaś jak najszybciej zdjąć hybrydę! Lepiej nie narażaj się na rozwój podrażnień, tylko wylecz paluchy jak najszybciej
__________________
Serialoholiczka
Butoholiczka

kasiulk86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 13:37   #428
dagaP
Raczkowanie
 
Avatar dagaP
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kościan
Wiadomości: 128
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez kasiulk86 Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś uczuliły kosmetyki ziaja (seria liście manuki) i po prostu je odstawiłam. Napisałam do producenta, opisałam problem i odpisali mi, że faktycznie może wystąpić taka reakcja i zalecają używać innych kosmetyków ziaja (używam sporo kosmetyków tej marki, ale tylko przy tym jednym coś poszło u mnie nie tak). Potem czytałam, że z ta seria jest tak, że albo komuś w 100% pasuje albo w 100% nie pasuje.

Myślę, że z hybrydami (i wszystkimi innymi kosmetykami) też tak jest: nie są dla wszystkich. Jest tyle marek na rynku, że nikt nikogo nie zmusza do używania producenta X czy Y.

Po moim przypadku z kosmetykami ziaja nawet nie przyszło mi przez myśl żeby pisać w necie obraźliwe komentarze na temat firmy, ale widzę, że sporo dziewczyn ma inną taktykę ;p


Powinnaś jak najszybciej zdjąć hybrydę! Lepiej nie narażaj się na rozwój podrażnień, tylko wylecz paluchy jak najszybciej
Podpisuję się rękami i nogami. To co czasem czytam o uczuleniach i jak dziewczyny jadą po firmach jest nie do pomyślenia. Uczula wszystko i jedne produkty mogą być bardziej alergenne niż inne ale to nie zmienia faktu, że można się uczulić nawet na wodę

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez tancereczka033 Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo, u mnie ta "opuchlizna" tak jakby zrobiła się trochę pod paznokciem. To taki bąbel, w którym była ropa. Smaruję to maścią sterydową. Dodam, że na tym paznokciu mam od 31 grudnia semilac 001, i na tym paznokciu malowałam sobie zdobienie jeszcze dwoma innymi kolorami i podczas robienia te wzorki nie utwardzałam do końca, bo nie chciało mi się aż tak długo czekać... pewnie to to spowodowało taką sytuację
Hybryda nieutwardzona do końca może być bardzo szkodliwa dla płytki. Nie bez powodu instrukcja użytkowania dokładnie podaje, ile utwardzać. A później się cierpi przez własne niedbalstwo.
dagaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 23:59   #429
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Indigo czy Semilac ?

Hej ! Dziewczyny zajmuje się stylizacją paznokci, przedłużanie na formie plus manicure hybrydowy. Chciałam zamówić kolejną paczuszkę z kolorkami od marki Semilac ale cos mnie tkneło by wejsc na facebooka i poczytać co inni sądzą o tej marce i szczena mi opadła ! 70% dziewczyn pisze że pojawiają się u nich uczulenia wywołane niby przez hybrydki z semilaca aktualnie mam na pazurach manicure hybrydowy z semilaca ponad tydzien i zadnej alergii u mnie nie ma ale boje sie ze moze wystapic po jakims czasie u mnie albo u klientek. Myślałam by zmienic hybrydki na Indigo.Co mi polecacie ? Czy miałyście nie miłą sytuacje z hybrydami marki Semilac ?
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:49   #430
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Hej ! Dziewczyny zajmuje się stylizacją paznokci, przedłużanie na formie plus manicure hybrydowy. Chciałam zamówić kolejną paczuszkę z kolorkami od marki Semilac ale cos mnie tkneło by wejsc na facebooka i poczytać co inni sądzą o tej marce i szczena mi opadła ! 70% dziewczyn pisze że pojawiają się u nich uczulenia wywołane niby przez hybrydki z semilaca aktualnie mam na pazurach manicure hybrydowy z semilaca ponad tydzien i zadnej alergii u mnie nie ma ale boje sie ze moze wystapic po jakims czasie u mnie albo u klientek. Myślałam by zmienic hybrydki na Indigo.Co mi polecacie ? Czy miałyście nie miłą sytuacje z hybrydami marki Semilac ?
Długo stosujesz semilaka? Wcześniej jakie hybrydy używałaś?
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 20:39   #431
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Semilaka stosuje około 7miesiecy. Wcześniej robiłam na Silcare i na Indigo kilku kolorach ale najleoiej pasuje mi Semilac
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 22:35   #432
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Hej ! Dziewczyny zajmuje się stylizacją paznokci, przedłużanie na formie plus manicure hybrydowy. Chciałam zamówić kolejną paczuszkę z kolorkami od marki Semilac ale cos mnie tkneło by wejsc na facebooka i poczytać co inni sądzą o tej marce i szczena mi opadła ! 70% dziewczyn pisze że pojawiają się u nich uczulenia wywołane niby przez hybrydki z semilaca aktualnie mam na pazurach manicure hybrydowy z semilaca ponad tydzien i zadnej alergii u mnie nie ma ale boje sie ze moze wystapic po jakims czasie u mnie albo u klientek. Myślałam by zmienic hybrydki na Indigo.Co mi polecacie ? Czy miałyście nie miłą sytuacje z hybrydami marki Semilac ?
Jestem modem na grupie uczuleniowej na fejsie
na Semilac jest najazd pewnie dlatego, że większość osób właśnie S używa, natomiast faktem jest, że często uczulają. Jeśli o Indigo chodzi, to mają świetne opinie i chyba tylko jedna dziewczyna pisała, że ją uczula, ale potem były jakieś akcje, że to fałszywy profil konkurencji i robią złą prasę. Ja kupiłam kilka dni temu testową buteleczkę Indigo, zrobiłam test na skórze, tylko lekko podrażnił na chwilę, nie uczulił mnie, więc ze swojej strony mogę polecić. Mnie nie uczula też z tańszych Cosmetics Zone i AR Style, a z droższych Mistero Milano, Indigo i Shellac. Jeśli masz jakąś fajną alternatywę, to nie ma co ryzykować.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 23:58   #433
jajagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 97
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Ja już powoli tracę cierpliwość,połączenie: hybrydy -praca-uczulenie calkowicie się nie sprawdza.Jakieś 1,5 miesiąca temu zauważyłam oznaki onycholizy,miałam wtedy dość intensywny kontakt z silnymi detergentami w pracy,plus ciągłe moczenie rąk w wodzie.Pomyślałam,że to dlatego,ale odstawiłam również hybrydy.Miałam wtedy dosłownie małe uszczerbki linii uśmiechu i lekkie białe przebarwienia,takie paseczki,na całej płytce.Oczywiście codzienne olejowanie,wkraplanie olejku herbacianego,obserwacja.W piątek, planując wyjazd,pomalowałam paznokcie hybrydą starannie pomijając okolice skórek.Reakcja nie wystąpiła,żadnego swędzenia,bombli,nic. Dzis postanowiłam zdjąć hybrydę i nadal stosować tylko olejowanie.

Onycholiza powiększyła się w tempie powalającym.W tej chwili ta część paznokci,która była tylko przebarwiona jest całkowicie odklejona od łoża paznokcia,jestem załamana,robiłam semilakiem.
Na koniec dodam jako ciekawostkę,że jeden paznokieć na kciuku mi ocalał,przez długi czas miałam na nim przedłużenie żelem twardym.
Maarlin, jesteś pierwszą osobą, która potwierdza moje obawy. Od niemal roku zmagam się z onycholizą. Dotyczyło to tylko jednego paznokcia i to małego, więc tragedii nie było. Paznokieć odrósł i miałam nadzieję, że jest po sprawie. Od dwóch miesięcy zauważyłam zmiany na trzech kolejnych Zaczęłam szukać podobnych przypadków tu, na forum hybrydowym, ale dziewczyny raczej opisują zaczerwienienie, wysypkę, bąbelki itp., a nie onycholizę jako reakcję na hybrydę. Nie potrafię powiedzieć czy kłopoty zaczęły się w tym samym czasie kiedy zaczęłam używać Semilaca, bo używam wielu firm naprzemiennie. Ostatnio zmieniłam bazę z CZ na Neonail, żeby zobaczyć czy to coś zmieni. Jeżeli to uczulenie tylko na jedną firmę to pół biedy (chociaż szkoda, bo bardzo lubię Semilaca), gorzej jeżeli to reakcja na hybrydę w ogóle. Nie chciałabym z niej rezygnować...
jajagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 01:04   #434
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Jestem modem na grupie uczuleniowej na fejsie
na Semilac jest najazd pewnie dlatego, że większość osób właśnie S używa, natomiast faktem jest, że często uczulają. Jeśli o Indigo chodzi, to mają świetne opinie i chyba tylko jedna dziewczyna pisała, że ją uczula, ale potem były jakieś akcje, że to fałszywy profil konkurencji i robią złą prasę. Ja kupiłam kilka dni temu testową buteleczkę Indigo, zrobiłam test na skórze, tylko lekko podrażnił na chwilę, nie uczulił mnie, więc ze swojej strony mogę polecić. Mnie nie uczula też z tańszych Cosmetics Zone i AR Style, a z droższych Mistero Milano, Indigo i Shellac. Jeśli masz jakąś fajną alternatywę, to nie ma co ryzykować.

Właśnie najlepsze jest to że naczytałam sie na fejsie itp o tym że semilac tak uczula robie dalej klientką na semilacu i sobie i nic nie jest nam... moje znajome robią po 2lata na semilacu i tez nic. Gdzieś na necie też wyczytałam że fałszywe konta na semilac narzekają by kobitki przezuciły się na inne hybrydy. Kurde już sama nie wiem co mam zrobić a chce zamówić nowe kolory fajnie jakby jakieś miały taką pigmentację i konsystencje jak semilac. Bo już kilka innych firm dostałam na próbę i nie byłam zadowolona jedynie zostaje jeszcze shellac i indigo do wypróbowania ale tez nie chce wywalac kasy w błoto bo może okazać się że to nie to czego szukam.
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 11:35   #435
atlantyda1
Przyczajenie
 
Avatar atlantyda1
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Jestem modem na grupie uczuleniowej na fejsie
na Semilac jest najazd pewnie dlatego, że większość osób właśnie S używa, natomiast faktem jest, że często uczulają. Jeśli o Indigo chodzi, to mają świetne opinie i chyba tylko jedna dziewczyna pisała, że ją uczula, ale potem były jakieś akcje, że to fałszywy profil konkurencji i robią złą prasę. Ja kupiłam kilka dni temu testową buteleczkę Indigo, zrobiłam test na skórze, tylko lekko podrażnił na chwilę, nie uczulił mnie, więc ze swojej strony mogę polecić. Mnie nie uczula też z tańszych Cosmetics Zone i AR Style, a z droższych Mistero Milano, Indigo i Shellac. Jeśli masz jakąś fajną alternatywę, to nie ma co ryzykować.
Ja też zrobiłam test uczuleniowy i na początku byłam przekonana, że jednak nie mam, bo żadna zmiana nie wyszła, a jakoś dwa dni później w miejscach,gdzie miałam lakier wyskoczyło mi zaczerwienienie i okazało sie, że najbardziej uczula mnie baza i top, bo w tych miejscach mam swedzące krostki, a w miejscu koloru praktycznie nic nie wyskoczyło,więc chya spróbuje kolory z Semilaca połączyć z inną bazą i topem.
__________________
Wybieram grupę White!
atlantyda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:35   #436
SylkaEs
Raczkowanie
 
Avatar SylkaEs
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Wiadomości: 63
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Właśnie najlepsze jest to że naczytałam sie na fejsie itp o tym że semilac tak uczula robie dalej klientką na semilacu i sobie i nic nie jest nam... moje znajome robią po 2lata na semilacu i tez nic. Gdzieś na necie też wyczytałam że fałszywe konta na semilac narzekają by kobitki przezuciły się na inne hybrydy. Kurde już sama nie wiem co mam zrobić a chce zamówić nowe kolory fajnie jakby jakieś miały taką pigmentację i konsystencje jak semilac. Bo już kilka innych firm dostałam na próbę i nie byłam zadowolona jedynie zostaje jeszcze shellac i indigo do wypróbowania ale tez nie chce wywalac kasy w błoto bo może okazać się że to nie to czego szukam.
Ja tez przeglądałam różne watki o uczuleniach i czytałam o tym, że ten fakt wykorzystuje konkurencja. Na pewno dużo dziewczyn przechodzi teraz na inne hybrydy. Ja dlatego wychodzę z założenia, żeby sprawdzać wszystko na sobie. Jak mi coś odpowiada to czemu mam rezygnować tylko dlatego, że komuś wyszło uczuelnie?
SylkaEs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 12:19   #437
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez jajagna Pokaż wiadomość
Maarlin, jesteś pierwszą osobą, która potwierdza moje obawy. Od niemal roku zmagam się z onycholizą. Dotyczyło to tylko jednego paznokcia i to małego, więc tragedii nie było. Paznokieć odrósł i miałam nadzieję, że jest po sprawie. Od dwóch miesięcy zauważyłam zmiany na trzech kolejnych Zaczęłam szukać podobnych przypadków tu, na forum hybrydowym, ale dziewczyny raczej opisują zaczerwienienie, wysypkę, bąbelki itp., a nie onycholizę jako reakcję na hybrydę. Nie potrafię powiedzieć czy kłopoty zaczęły się w tym samym czasie kiedy zaczęłam używać Semilaca, bo używam wielu firm naprzemiennie. Ostatnio zmieniłam bazę z CZ na Neonail, żeby zobaczyć czy to coś zmieni. Jeżeli to uczulenie tylko na jedną firmę to pół biedy (chociaż szkoda, bo bardzo lubię Semilaca), gorzej jeżeli to reakcja na hybrydę w ogóle. Nie chciałabym z niej rezygnować...
Oczywiście specem nie jestem,opisuję tylko moje reakcje na hybrydy ogólnie.Samo uczulenie nie musi wywoływać onycholizy ,jednak wydaje mi się,że jeśli takowa się pojawi raz to paznokcie są bardziej predysponowane do odklejania.
Cytat:
Napisane przez SylkaEs Pokaż wiadomość
Ja tez przeglądałam różne watki o uczuleniach i czytałam o tym, że ten fakt wykorzystuje konkurencja. Na pewno dużo dziewczyn przechodzi teraz na inne hybrydy. Ja dlatego wychodzę z założenia, żeby sprawdzać wszystko na sobie. Jak mi coś odpowiada to czemu mam rezygnować tylko dlatego, że komuś wyszło uczuelnie?
Ale to ,że sprawdzisz na sobie nie oznacza,że ktoś się nie uczuli.Tak myśląc złapałam uczulenie.

Zmieniając temat postanowiłam sprawdzić co konkretniee mnie uczula.Zrobiłam po kolei test na skórze:
-baza CZ-nic;
-top CZ-nic;
-kolor semilac-nic;
-top indigo-nic;
-kolor efective nails-nic;
-kolorCZ-nic;
Jest to dość dziwnena skórze nie mam żadnych reakcji.
Moje wnioski są takie: w moim wypadku winą mogły być zbyt mocno wycięte skórki,w tej chwili tylko je odsuwam i ewentualne przytne coś co odstaje,nie wycinam.Wcześniej wycinałam mocno,mam fioła na tym punkcie.Mozę tu jest pies pogrzebany?Już nie wiem...
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 13:05   #438
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Indigo czy Semilac ?

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Oczywiście specem nie jestem,opisuję tylko moje reakcje na hybrydy ogólnie.Samo uczulenie nie musi wywoływać onycholizy ,jednak wydaje mi się,że jeśli takowa się pojawi raz to paznokcie są bardziej predysponowane do odklejania.

Ale to ,że sprawdzisz na sobie nie oznacza,że ktoś się nie uczuli.Tak myśląc złapałam uczulenie.

Zmieniając temat postanowiłam sprawdzić co konkretniee mnie uczula.Zrobiłam po kolei test na skórze:
-baza CZ-nic;
-top CZ-nic;
-kolor semilac-nic;
-top indigo-nic;
-kolor efective nails-nic;
-kolorCZ-nic;
Jest to dość dziwnena skórze nie mam żadnych reakcji.
Moje wnioski są takie: w moim wypadku winą mogły być zbyt mocno wycięte skórki,w tej chwili tylko je odsuwam i ewentualne przytne coś co odstaje,nie wycinam.Wcześniej wycinałam mocno,mam fioła na tym punkcie.Mozę tu jest pies pogrzebany?Już nie wiem...
A kiedy robiłaś próby? U mnie uczulenie na ręce po topie i kolorze semilac pojawiło się dopiero po 3 dniach, a od od bazy jeszcze tego samego dnia, od CZ tez nic.
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 13:10   #439
wernon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczynki pomóżcie!
Używam hybrydy Semilaca od sierpnia 2015, baza, top, cleaner, kolory itp. Czy jest możliwe, że uczulenie mam tylko na poszczególne kolory? Zamówiłam ostatnio 3 nowe lakiery, po zrobieniu hybryd zaczęły mnie swędzieć palce, delikatnie spuchły, pojawiły się krostki z wodą wokół paznokcia. Na początku nie łączyłam tego z manicure, myślałam, że zadarłam skórki. Kilka dni temu nałożyłam nowy kolor i problem wrócił. Swędzenie nie do wytrzymania, ból i pieczenie opuszków.. Zastanawiałam się też nad acetonem, wcześniej używałam zwykłego a ostatnio zaczęłam używać ten z Semilaca..Nie jestem jednak przekonana bo lakier ściągam zwykle kilka dni przed nałożeniem nowej hybrydy, a reakcja alergiczna pojawia się dopiero po zrobieniu manicure.. Smarowałam kilka razy maścią Triderm, ale niewiele pomogła.
wernon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 13:11   #440
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cz 5 dni,semi-3 dni.Już by wyszło.

Wernon obawiam się,że masz alergię,teraz już bez wzg,jaki kolor.

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2016-01-25 o 13:14
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 13:20   #441
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, czy Wy nie czytacie tego watku? Non stop rozmowa od nowa ze kogos cos uczulilo, przeciez sama pisalam nie raz skad biora sie uczulenia i jak im zapobiegac (i ze robienie prob uczuleniowych na skorze to proszenie sie o kolejne lub silniejsze uczulenie). Moze Wy wcale nie chcecie rozwiazac/uniknac problemu?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 23:22   #442
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Cz 5 dni,semi-3 dni.Już by wyszło.

Wernon obawiam się,że masz alergię,teraz już bez wzg,jaki kolor.
To faktycznie najpewniej wina skórek
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 08:46   #443
agata8k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
Cześć, mam problem z uczuleniem ale zacznę od początku: Hybryde robię od maja 2014, sama sobie w domu, średnio co dwa tygodnie ściągam, tydzień przerwy i znowu nakładam. Używam 3 różnych firm : Tifton, HQ 4in1, Gelaq. Od grudnia po każdym nałożeniu lakieru puchnął mi palce. W koło paznokcia palec robi się czerwony i twardy - boli przy najmniejszym dotyku. Trwa to max 3 dni, potem jest w miarę normalnie. Czy macie pomysły co to może być ?
Uczulenie na lakier hybrydowy. Mnie uczula Semilac mam to samo. Na szczęście Cosmetic Zone mnie nie uczulaja.
agata8k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 12:10   #444
Salamandera
Raczkowanie
 
Avatar Salamandera
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 99
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czytam tak ten wątek i mam pewne przemyślenie z innej beczki. Zauważyłyście że w ostatnim czasie w wątku wypowiada się dużo dziewczyn z zaledwie kilkoma wypowiedziami albo zupełnie nowe? W tym samym czasie zaczyna się robić głośno o markach, o których wcześniej świat nie słyszał, jak Tifton czy Chiodo. Powstały nawet tutaj na forum wątki o nich (de facto założone przez dziewczyny z kilkoma dodanymi postami). Coś mi się grubo wydaje, że jestesmy manipulowane. Jestem pewna że część rzeczywiście jest uczulona, ale jaka część z nich prowadzi czarny pr na semilaca, żeby zgarnąć ich klientów? Marki wywęszyły sobie sposób na promocję kosztem innych. Trudno oszacować skalę problemu ale wszystko to jest mocno podejrzane, a dla mnie graniczy z pewnością że to masowe działanie konkurencji. Przykre na to patrzeć,że marki tak prowadzą pr bo cierpimy na tym tylko my :/ Wiem że nie jestem odosobniona w tych domysłach, bo widziałam wyżej że też o tym pisałyście. Zastanawia mnie czy dziewczyny, które spędzają tu anjwięcej czasu też mają takie spostrzeżenia?
Salamandera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 12:19   #445
marlena_smc
Rozeznanie
 
Avatar marlena_smc
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 889
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Salamandera Pokaż wiadomość
Czytam tak ten wątek i mam pewne przemyślenie z innej beczki. Zauważyłyście że w ostatnim czasie w wątku wypowiada się dużo dziewczyn z zaledwie kilkoma wypowiedziami albo zupełnie nowe? W tym samym czasie zaczyna się robić głośno o markach, o których wcześniej świat nie słyszał, jak Tifton czy Chiodo. Powstały nawet tutaj na forum wątki o nich (de facto założone przez dziewczyny z kilkoma dodanymi postami). Coś mi się grubo wydaje, że jestesmy manipulowane. Jestem pewna że część rzeczywiście jest uczulona, ale jaka część z nich prowadzi czarny pr na semilaca, żeby zgarnąć ich klientów? Marki wywęszyły sobie sposób na promocję kosztem innych. Trudno oszacować skalę problemu ale wszystko to jest mocno podejrzane, a dla mnie graniczy z pewnością że to masowe działanie konkurencji. Przykre na to patrzeć,że marki tak prowadzą pr bo cierpimy na tym tylko my :/ Wiem że nie jestem odosobniona w tych domysłach, bo widziałam wyżej że też o tym pisałyście. Zastanawia mnie czy dziewczyny, które spędzają tu anjwięcej czasu też mają takie spostrzeżenia?
Ja osobiście nie znam ani jednej osoby, która byłaby uczulona na Semilac. Koleżanka chodzi na pazury do stylistki, która od początku swojej przygody używa tylko tych produktów do robienia hybryd i absolutnie żadna z jej klientek nie zgłosiła żadnych niepożądanych reakcji.
Może i w twoim rozumowaniu jest ziarnko prawdy.
Choć nie hejtuje przy tym stwierdzeniu żadnej z dziewczyn faktycznie poszkodowanych. Mimo wszystko to produkt mogący być silnym alergenem. Ale ta nagła, wszechobecna nagonka akurat na najpopularniejszą w Polsce firmę jest co najmniej dziwna.
A faktycznie połowa negatywnych opinii o Semi to konta "duchy"
__________________
Moje Aliexpressowe zakupy i recenzje pazurkowe:
http://arvensisart.blogspot.com/


Edytowane przez marlena_smc
Czas edycji: 2016-01-27 o 12:36
marlena_smc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 13:08   #446
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja tak zbieram trochę wiarygodnych opinii tutaj, trochę na FB i jest sporo uczulonych faktycznie, ale absolutnie nie można wykluczyć nieczystych zagrań konkurencji.
Swoją drogą, straszny ból przeżywam, słuchajcie (nie wiem, czy wspominałam), pełna nadziei kupiłam sobie małą buteleczkę Indigo na hurtowni i okazało się, że mnie uczuliło ((((( hybryda, która praktycznie nie uczula, masakra jakaś. Chciałabym używać czegoś dobrej jakości, bo Cosmetics Zone się strasznie popsuło i nie jestem do końca z nich zadowolona. Nadzieja jeszcze w CND Shellac, bo zrobiłam test i nic nie wyszło, więc... trzymajcie kciuki
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:00   #447
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie znam ani jednej osoby, która byłaby uczulona na Semilac. Koleżanka chodzi na pazury do stylistki, która od początku swojej przygody używa tylko tych produktów do robienia hybryd i absolutnie żadna z jej klientek nie zgłosiła żadnych niepożądanych reakcji.
Zapewne dlatego, ze stylistka nie zalewa hybryda skorek i prawidlowo utwardza paznokcie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:03   #448
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marlena_smc Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie znam ani jednej osoby, która byłaby uczulona na Semilac. Koleżanka chodzi na pazury do stylistki, która od początku swojej przygody używa tylko tych produktów do robienia hybryd i absolutnie żadna z jej klientek nie zgłosiła żadnych niepożądanych reakcji.
Może i w twoim rozumowaniu jest ziarnko prawdy.
Choć nie hejtuje przy tym stwierdzeniu żadnej z dziewczyn faktycznie poszkodowanych. Mimo wszystko to produkt mogący być silnym alergenem. Ale ta nagła, wszechobecna nagonka akurat na najpopularniejszą w Polsce firmę jest co najmniej dziwna.
A faktycznie połowa negatywnych opinii o Semi to konta "duchy"
Tylko ze większość uczulonych sama robi paznokcie w domu, stylistka w teorii powinna zachować higienę itp a w domu to se można cała rękę pomalować jak ktoś lubi.
Sama starałam się uważać, umiem nie zalewać skórek chociaż każdy ma gorszy dzień :-P mnie też dopadło chyba bardziej z racji walenia tej chemii na paznokcie bez przerw przez prawie rok, a ze używałam głównie semilac to wniosek nasuwa się sam. Jakbym używała czegoś innego lub inna marka byłaby równie popularna to narzekałabym i wszyscy pokrzywdzeni na inna firmę. Proste.
A to ze ktoś wykorzysta sytuacje by sobie zrobić reklamę to nic nowego ani dziwnego, jakoś trzeba sobie radzić ;-) nawet kosztem innych.

Plus, jak oglądam czasem filmy zagraniczne na YouTube o zelach i akrylach i hybrydach to często mówią ze są to uczulajace chemiczne substancje, chyba najbardziej akryl, ale u nas to jakieś taboo

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Zapewne dlatego, ze stylistka nie zalewa hybryda skorek i prawidlowo utwardza paznokcie.
Nie zawsze nie zalewa, widziałam koszmarne hybrydy wykonane przez stylistki ale mam nadzieje ze to wyjątki.
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:39   #449
_Perfumoholiczka_
Raczkowanie
 
Avatar _Perfumoholiczka_
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 37
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja nigdy nie mogłam robić paznokci żelowych/akrylowych, strasznie swędziały mnie oczy i cała twarz :-/
_Perfumoholiczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 15:09   #450
akasza221
Raczkowanie
 
Avatar akasza221
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 143
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czarny PR zawsze jest możliwy, zwłaszcza w przypadku tak bardzo popularnej i nie ukrywajmy, dobrej, marki. Na każdy lakier można mieć uczulenie ale weźmy też pod uwagę ile osób kupuje semilaki - jest ich cała masa, więc ryzyko że sporo z nich dostanie uczulenie jest całkiem spore.
akasza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.