Czy używał ktoś tego na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-29, 13:35   #1
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174

Czy używał ktoś tego na trądzik?


Witam...

A więc wykupiłem recepte na trądzik która zawierała:
TETRALYSAL 0,15 Kaps No 32 - Mam to brać przez pierwszy tydzień po 2 kapsułki dziennie a po tygodniu tylko jedną dziennie...

Klindacin T- to kazał mi dwa razy dziennie punktowo...

Differin Krem-krem na noc...(to dziś dopiero kupi bo nie mieli w aptece ^^)

Używał ktoś jakiś z w/w leków? Jak tak to proszę o opinie... : ) Można się jakoś nastawiać na poprawę po używaniu tych leków ?
Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 13:46   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
Witam...

A więc wykupiłem recepte na trądzik która zawierała:
TETRALYSAL 0,15 Kaps No 32 - Mam to brać przez pierwszy tydzień po 2 kapsułki dziennie a po tygodniu tylko jedną dziennie...

Klindacin T- to kazał mi dwa razy dziennie punktowo...

Differin Krem-krem na noc...(to dziś dopiero kupi bo nie mieli w aptece ^^)

Używał ktoś jakiś z w/w leków? Jak tak to proszę o opinie... : ) Można się jakoś nastawiać na poprawę po używaniu tych leków ?
użyj wyszukiwarki to się dowiesz
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 14:42   #3
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Na każdego działa cos innego .

Jakby takie leki działały na każdego, to trądzik nie był by takim problemem.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 14:56   #4
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

ja włśnie ostatnio dostałam od endokrynologa ten tetralysal...na razie go biorę 4 dzień...Differin mam raz w tygodniu używać...czekam na efekty:/
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:57   #5
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Ja używam Differinu od 5 tygodni i jestem bardzo zadowolona. Nie wysusza skóry, nie powoduje zaczerwienień ani podrażnień, a efekt jest świetny. Wcześniej leczyłam się dwoma innymi środkami i efekt jest po prostu nieporównywalny. No ale na każdego działa co innego, więc musisz sam sprawdzić, jak będzie u Ciebie...
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:03   #6
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

powiedz mi,czy ten differin trzeba zmywać po jakimś czasie?w ulotce nic nie jest napisane:/
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:17   #7
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Zmywać? A skąd taki pomysł? Od kiedy to maście się zmywa? Ona musi wchłonąć, żeby działać Ja używam na noc, a rano po prostu przemywam tonikiem. Ale teraz też będę używać rano. Ta maść nie jest tłusta i bardzo szybko się wchłania, więc nie ma żadnego problemu.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 16:21   #8
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

dziękuję
no właśnie...ja jej nie używałam,ale moja kol.mówiła mi że sobie tym poparzyła twarz...ja dziś użyję 1 raz...no zobaczymy
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:44   #9
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

No ja już zakupiłem Differin dziś bo dopiero dowieźli... A wy to smarujecie punktowo czy na całą twarz? Bo ja mam napisane żebym smarował na całą "facjate" xD i uważać na oczy ^^


P.S. A leczył się ktoś z Was "Izotekiem" bo czytałem o tym dużo w necie i opinie były rewelacyjne...
Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 18:54   #10
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
No ja już zakupiłem Differin dziś bo dopiero dowieźli... A wy to smarujecie punktowo czy na całą twarz? Bo ja mam napisane żebym smarował na całą "facjate" xD i uważać na oczy ^^


P.S. A leczył się ktoś z Was "Izotekiem" bo czytałem o tym dużo w necie i opinie były rewelacyjne...
Ogólnie ja po 3 latach walki z trądzikiem miałem propozycje tego leku, ale chyba sie ejdnak nie zdecyduje, bo nie mam już tak źle na twarzy, no chyba żeby powrociło coś (odpukać xD). Kiedyś ten lek kosztował ponad 200zł (bodajże po 2000r. pojawił się an polskim rynku, zaraz po tym odpowiedniki roucatane - bo to jest lek, który jest dostępny na świecie - a Izotek to tylko polski odpowiednik.

Ogolnie czytając wypowiedzi mało który lekarz przepisuje ten lek (raczej tylko w wyjątkowych sytuacjach jest przepisywanyny lub po dlugim okresie leczenia). Wątpie aby jakis lekarz przepisał Ci go jak leczysz się u niego np dopiero miesiąc (pamiętaj ten lek jest niebezpieczny i wymagana jest stała kontrola lekarza), bynajmiej on pomaga 80% ludziom z trądzikiem, a tylko ok 10% miało nawroty. jak widac nawet biorąc ten lek nie masz 100%-owej pewności, że sie wyleczyszAle zawsze warto porozmawiać a lekarzem i uzgodnić. Nie wiem jak wygląda Twoja twarz, a specjalista też nie jestem

No to chyba na tyle

Pozdrawiam i życze sukcesów w walce z trądzikiem
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 09:27   #11
Paulinek666
Przyczajenie
 
Avatar Paulinek666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
No ja już zakupiłem Differin dziś bo dopiero dowieźli... A wy to smarujecie punktowo czy na całą twarz? Bo ja mam napisane żebym smarował na całą "facjate" xD i uważać na oczy ^^


P.S. A leczył się ktoś z Was "Izotekiem" bo czytałem o tym dużo w necie i opinie były rewelacyjne...
ja leczę się Izotekiem trzeci miesiąc i poprawa już jest. Mam straszny trądzik, bardzo silnie przetłuszczającą się cerę, po 3 godzinach od umycia jej, gdy jej dotykałam, czułam, jakbym była wysmarowana olejem, blee. a teraz twarz w ogóle mi sie nie przetłuszcza, włosy tak samo. jest wręcz za sucha, więc muszę traktować ją Physiogelem. Czoło i nosek mam już gładkie, w innych miejscach też już duża poprawa, a jestem prawie w połowie leczenia, także myślę, że się uda u mnie pani dermatolog zastosowała inną kurację. mam brać małą dawke izoteku, bo 20mg na dzień, ale za to co miesiąc robić zabieg kwasami AHA (oczywiście w gabinecie dermatologicznym, kosmetyczki mają te kwasy o zbyt małych stężeniach). Jeśli trądzik u Ciebie jest naprawde dużym problemem, to polecam Izotek.
Paulinek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 09:33   #12
Paulinek666
Przyczajenie
 
Avatar Paulinek666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Ogolnie czytając wypowiedzi mało który lekarz przepisuje ten lek (raczej tylko w wyjątkowych sytuacjach jest przepisywanyny lub po dlugim okresie leczenia). Wątpie aby jakis lekarz przepisał Ci go jak leczysz się u niego np dopiero miesiąc (pamiętaj ten lek jest niebezpieczny i wymagana jest stała kontrola lekarza), bynajmiej on pomaga 80% ludziom z trądzikiem, a tylko ok 10% miało nawroty. jak widac nawet biorąc ten lek nie masz 100%-owej pewności, że sie wyleczyszAle zawsze warto porozmawiać a lekarzem i uzgodnić. Nie wiem jak wygląda Twoja twarz, a specjalista też nie jestem

No to chyba na tyle

Pozdrawiam i życze sukcesów w walce z trądzikiem
większość lekarzy nie leczy tym lekiem, ponieważ nie mają doświadczenia w leczeniu nim, dlatego ja wolałam wydać sporo kasy na wizytę, ale pójść do naprawdę dobrego doświadczonego dermatologa, który już przy pierwszej wizycie poradził mi kurację tym lekiem.
Nie ma co się łudzić, jeżeli trądzik jest naprawdę ciężki, to maści nie pomogą, antybiotyki też zadziałają tylko na chwilę. Ja wcześniej próbowałam wielu rzeczy, nic nie pomogło, Izotek spadł mi jakz nieba.
Paulinek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:00   #13
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

A ja mam jeszcze pytanko odnośnie TETRALYSAL... Jak go stosować... Bo już nie pamiętam co mi powiedział lekarz... Bo ja rano go biorę na pusty żołądek... A wieczorem jakieś 2 h po jedzeniu... Dobrze czy źle... Pamiętam jedynie że lekarz kazał mi jeść jogurty żebym nie "wyjałowiał"
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:50   #14
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

miałam differin i tetralysal, to właśnie te leki mi bardzo pomogły. Ale każdy organizm jest inny. Mój trądzik nie był o mocnym nasileniu, może też dlatego właśnie.
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:14   #15
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Paulinek666 Pokaż wiadomość
większość lekarzy nie leczy tym lekiem, ponieważ nie mają doświadczenia w leczeniu nim, dlatego ja wolałam wydać sporo kasy na wizytę, ale pójść do naprawdę dobrego doświadczonego dermatologa, który już przy pierwszej wizycie poradził mi kurację tym lekiem.
Nie ma co się łudzić, jeżeli trądzik jest naprawdę ciężki, to maści nie pomogą, antybiotyki też zadziałają tylko na chwilę. Ja wcześniej próbowałam wielu rzeczy, nic nie pomogło, Izotek spadł mi jakz nieba.

Zgadzam sie. Moje dermatolog ma ponad 50 lat i wiem ze dokladnie się zna na dermatolgii. Leczyla juz wielokrotnie tym lekiem i mowia ze efekty sa swietne. Powiedziala ze jesli jest się pod stała kontrolą to nie ma praaktycznie zadnych skutkow ubocznych.

Pozdrawiam wszystkich .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 13:37   #16
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
No ja już zakupiłem Differin dziś bo dopiero dowieźli... A wy to smarujecie punktowo czy na całą twarz? Bo ja mam napisane żebym smarował na całą "facjate" xD i uważać na oczy ^^
Na całą twarz. Ale nawet, jakby ktoś z nas używał punktowo, to Ty i tak masz zapisane, że na całą twarz, więc...
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 19:34   #17
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

czy używał ktoś
A.T.W., Acne Blocker, Antybakteryjny głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z aktywnym srebrem ??
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 14:24   #18
Karuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

Mi pomógł clindacne gel i differin.Ale stosując differin musz być cierpliwy,bo nie działa od razu,u mnie zadziałał po miesięcu.Wyleczył mi trądzik ale strasznie wysuszył i podrażnił mi skórę.Dlatego ostatnio powiedziałam mojej dermatolog,żeby dała mi coś innego i dała mi Skionren.Jak cię podrażni to po posmarowaniu nim daj jakiś dobry krem nawilżający(Iwostin,Biode rma).
Karuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 14:51   #19
Antena Krzyku
Przyczajenie
 
Avatar Antena Krzyku
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 8
Dot.: Czy używał ktoś tego na trądzik?

...Witam...

...Ja biorę TETRALYSAL od 1,5 miesiąca...Ale cierpie na wokółustne zapalenie skóry...Jeśli chodzi o efekty działania....to w sumie dopiero po tak długim okresie kuracji...zauważyłam rezultat i jestem całkiem zadowolona...przede mną kolejne 1,5 miesiąca....więc biorąc pod uwagę efekty jakie są...mam powody do nadziei, że będzie OK......

...życzę powodzenia!
Antena Krzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.