Etro. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 22:59   #31
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Etro.

Cóż, etromaniactwo raczej mi nie straszne, ale podczas ostatnich testów w Douglasie, Sandalo bardzo przypadło mi do gustu. Jest to jeden z najpiękniej i najdynamiczniej przeobrażających się zapachów jakie znam. W nutach głowy nie wyczuwam absolutnie żadnych kwiatów - raczej jakiś szalony, nasycony po brzegi aromatem szlachetny trunek, koniak może, który płynnie przechodzi w wytrawne, miękkie i gładkie drewno sandałowe podszyte czymś cierpkim, co skojarzyło mi się z jagodami jałowca. Coś mi ten fragment kompozycji przypomina i męczy mnie to nawet w pewien sposób. Nie wiem...może Atlas Cedar Brosseau? A potem...Potem robi się niegrzecznie, drewno stopniowo robi się dymne i mgliście...różane. Różę otacza zwarta chmura słonej ambry i cielistego piżma. I nagle ten prosty, szlachetny, pozbawiony natrętnej kokieterii zapach staje się niezwykle sensualny. Na pewno powtórzę testy Sandalo.
Lemon Sorbet... cały czas rozważam na lato. Może tegoroczne? Żywotne cytrusy bez cienia chemii w otoczeniu tętniących zielenią gałązek rozmarynu. Niepospolity świeżak. Jeśli o mnie chodzi to zagraża mu jedynie Iskander Pd`E.
Dianthus... Wiem, że goździk nie ma zbyt dobrej prasy ;-)), ale lubię go za swego rodzaju bezpretensjonalność. W końcu jak goździk to goździk. Daje - przepraszam za kolokwializm - łup w łeb i to całkiem porządny. I radosny jest niezmiernie. I flirciarski.
Etra - z początku mnie zauroczyła, ale chyba nie po drodze nam razem. Nie mój klimat. Zdecydowanie brakuje mi tu jakiejś dynamiki, zaczepności, nuty szaleństwa, pasji. Ale zapach sam w sobie całkiem przyjemny.
Podobnie cytrusowo-ziołowe Shaal Nur. Doceniam, ale natychmiast po użyciu zapominam.
Vicolo Fiori. O ile za dwiema poprzednimi kompozycjami nie przepadam, ale doceniam, o tyle VF jest na mojej skórze zwyczajnie brzydkie - jakieś bliżej niezidentyfikowane kwiaty w otoczeniu... kremu Nivea.
Wreszcie Messe de Minuit - od niego zaczęła się moja znajomość tej marki. Drewniane, cynamonowo-pomarańczowe, niepokojące. I właśnie owo niepokojące nie pozwala mi MdM polubić, chociaż doceniam, a jakże...
I to by było na tyle.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-01-02 o 23:17
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:55   #32
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Etro.

Najpiękniejsz Etro i zarazem najpiękniejsze dla mnie kadzidło, w którym czuję się pełna mocy to Messe. Oczywiście jest to zapach na nieliczne okazje, ale cieszę się, że juz niedługo malutki flakonik będzie mój.

Wyróżniająca się cechą zapachów Etro jest wdług mnie ich przestrzenność: takie są też Shaal Nur i Palais Jamais, przy czym ten drugi podoba mi się bardzie ze względu na tytoniową nutę.

Poznałam też Ambrę, ale wolę inne ambry i Etrę, ale to jeden z zapachów, który w ogóle nie chce na mnie pachnieć,więc nic o nim nie powiem.

A! i jeszcze Dianthus - zbyt monotematyczny jak dla mnie
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:51   #33
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Etro.

Znów głos muszę zabrać, jako, że ostatnimi czasy najczęściej sięgam po zapachy Etro . Mam co prawda na razie raptem dwie kompozycje ( Magot i Sandalo), ale leci już do mnie Dianthus i myślę, że na Goździku się nie skończy. Pierwsze powąchanie pierwszego zapachu Etro- był to Magot, mogę porównać tylko do wstrząsu, jakie wywarło na mnie niuchnięcie w Berlinie, w czasie burzenia muru - Mitsouko. W obu przypadkach oczy wywaliłam z zachwytu i z wrażenie nie mogłam parę minut mówić. Zaden inny zapach, nawet Soir de Lune nie poraził mnie urodą w takim stopniu jak te dwa. Coraz bardziej lubię Etro - na stronie firmy dużo piszą o aromaterapeutycznych właściwościach komponentów i myślę, że nie przesadzają, że w istocie, wiedzę o zapachowej terapii umiejętnie wykorzystano - Magot wnosi pogodę ducha, dodaje mi pewności siebie, Sandalo cudownie mnie uspokoja. Zgadzam się z Anuschką, że jest to zapach zmysłowy, poza tym bardzo podoba się otoczeniu. Dla mnie Etro to taki współczesny dawny Guerlain - oryginalny i zachwycający urodą. Magot w jakimś sensie jest podobny do Mitsouko. Resztę Etry znam z próbek - w moich Douglasach nie ma jeszcze tej marki, dlatego nie piszę o pozostałych, gdyż Etro można oceniać należycie po noszeniu globalnym i wielodniowym. Nie ma może w nich wstrząsających głębi ,jak na przykład w niektórych szyprach, ale Etro są dla mnie bezwględnie piękne - promienne, przestrzenne ( ach, ten Włochów zmysł estetyczny) i pełne wdzięku.
__________________


Edytowane przez Mitsouko
Czas edycji: 2009-01-03 o 13:55
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:10   #34
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Anuschką, że jest to zapach zmysłowy, poza tym bardzo podoba się otoczeniu.
Mitsouko - nie ukrywam, że to właśnie Twój zachwyt zainspirował mnie do testów (podobnie jak do powtórnych testów Gucci edp ).
Zdarzyło mi się czytać na temat linearności Sandalo, tymczasem na mojej skórze - nic podobnego. Kompozycja jest bardzo zmienna, dynamiczna i wielowymiarowa. A ta końcówka! Szał ciał po prostu! Nie przypuszczałam, że ten w gruncie rzeczy skromny, "kameralny" zapach na koniec tak zmysłowo wybuchnie. Przepiękna kompozycja. No i muszę mieć Sandalo...

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-01-03 o 15:11
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:23   #35
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Mitsouko - nie ukrywam, że to właśnie Twój zachwyt zainspirował mnie do testów (podobnie jak do powtórnych testów Gucci edp ).
Zdarzyło mi się czytać na temat linearności Sandalo, tymczasem na mojej skórze - nic podobnego. Kompozycja jest bardzo zmienna, dynamiczna i wielowymiarowa. A ta końcówka! Szał ciał po prostu! Nie przypuszczałam, że ten w gruncie rzeczy skromny, "kameralny" zapach na koniec tak zmysłowo wybuchnie. Przepiękna kompozycja. No i muszę mieć Sandalo...
Tak jest Anuschko, Sandalo to szał ciał po prostu!
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:28   #36
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Etro.

Tak sie konczy wchodzenie na ten watek muszmiec do przetestowania ,Messe ,Sandalo ,Heliotrope.
Anuschka kusi Lemon Sorbet


Szkoda ,ze w mojej wsi w Douglasie nie slyszeli o Etro
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW






Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2009-01-03 o 18:29
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:39   #37
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
Tak sie konczy wchodzenie na ten watek muszmiec do przetestowania ,Messe ,Sandalo ,Heliotrope.
Anuschka kusi Lemon Sorbet


Szkoda ,ze w mojej wsi w Douglasie nie slyszeli o Etro
Musisz do Krakowa przyjechać Powodów jest coraz więcej
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 19:46   #38
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
Musisz do Krakowa przyjechać Powodów jest coraz więcej

Masz dar przekonywania ale nie w taka pogode ,to co sie dzieje u mnie za oknem nastraja tylko do zasniecia i obudzenia sie na wiosne
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:15   #39
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
Masz dar przekonywania ale nie w taka pogode ,to co sie dzieje u mnie za oknem nastraja tylko do zasniecia i obudzenia sie na wiosne
oj mam tak samo,zawsze powtarzam, że w poprzednim wcieleniu musiałam być niedźwiedziem...
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 08:33   #40
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Etro.

Czy ktoś już zetknął się z Etro Pegaso?

Cytat:
Etro Pegaso was introduced in 2009, as the 22nd perfume of the Etro collection. Outer cartons were redesigned and are now decorated with white "paisley" motive. A book of photographs, "Flower Power" by Kean Etro, was introduced. It features 50 ml flacons with flowers in various nuances. The new edition, Pegaso, was inspired by Pegasus, a mythological horse with wings, along with olfactive evocations of Tuscane, Umbria and its countryside. The perfume includes aromas such as basil, bergamot, neroli, iris, black pepper, cedar, benzoin and labdanum. The perfume is available as 50 ml (1.7 oz) EDT.


( opis z fragrantica.com )
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 13:01   #41
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Etro.

Odkopuję wątek bo mam pytanie dotyczące Etry.Czy Etra z kwadratową nalepką różni się jakoś od tej z nalepką okrągła(oczywiście nie chodzi o nalepkę ino o zapach) będę wdzięczna na wszelkie sugestie
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 13:32   #42
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Etro.

Kocham Dianthus za opatulenie jesienią i zimą, za przypomnieniem jak pachnie lato na moim balkonie.
Goździki jakże piękne, zbliżone do natury pozwalają mi zabić dołencjusza.
Poza tym są to bardzo kobiece perfumy i mega trwałe.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 16:01   #43
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Etro.

Cytat:
Napisane przez rena63 Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek bo mam pytanie dotyczące Etry.Czy Etra z kwadratową nalepką różni się jakoś od tej z nalepką okrągła(oczywiście nie chodzi o nalepkę ino o zapach) będę wdzięczna na wszelkie sugestie
Wiekiem.Z okrągłą są starsze,z kwadratową nowe.Teoretycznie tylko tym, ale ponoć Messe de Minuit różni się trochę i zapachem. Wyczytałam to gdzieś na wizażu,sama nie miałam okazji się przekonać bo miałam tylko z kwadratową i dwie próbki ,ale pachniały tak samo jak z mojej flaszki wiec albo one też były z butli z kwadratową albo różnicy nie zauważyłam.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:55   #44
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Etro.

[QUOTEskarbiatko;231812 59]Wiekiem.Z okrągłą są starsze,z kwadratową nowe.Teoretycznie tylko tym, ale ponoć Messe de Minuit różni się trochę i zapachem. Wyczytałam to gdzieś na wizażu,sama nie miałam okazji się przekonać bo miałam tylko z kwadratową i dwie próbki ,ale pachniały tak samo jak z mojej flaszki wiec albo one też były z butli z kwadratową albo różnicy nie zauważyłam.[/QUOTE]
Bardzo dziękuję Skarbku tyż właśnie kiedyś czytałam na wizażu ale nie pamiętałam o co cho ,teraz już wiem dzięki
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.