Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-08, 21:32   #1
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7

Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.


Witam, mam 19 lat. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się w maju poprzedniego roku, kiedy ważyłam 56 kg przy moim wzroście 156cm. Myślałam o diecie, ale nie chciałam bawić się w liczenie kalorii i nadal nie chcę.Chciałam schudnąć i na początku wyeliminowałam tylko białe pieczywo i ziemniaki - tak na próbę. Chudłam i mobilizowało mnie to, ale za chlebem bardzo szybko zatęskniłam i włączyłam do diety ciemne, w 100 % żytnie pieczywo, które piekę sama w domu. (limit 2 kromki dziennie). Zaczęłam jeść chude mięso, chudy nabiał, wszystko razowe, dużo otrąb, nie jadłam w ogóle tego, co domownicy, zrezygnowałam z wszystkiego co tłuste i niezdrowe i było/jest mi bardzo ciężko, bo kocham gotować i piec. Waga spadała, czasem się zatrzymywała, więc zmniejszałam ilości i schudłam do 43kg. Najgorsze jest to, że od lutego nie mam okresu. Jem cały czas produkty odchudzone, warzywa, owoce i przytyłam do 47 kg!!! Jestem załamana, bo cały czas jem tak, jak bym była na diecie. Okresu nadal nie mam. Rodzina chce, żebym zaczęła znowu jeść normalnie, ja myślałam, że schudnę i powoli będę włączać w małych ilościach zwykłe produkty, ale teraz znowu chce schudnąć, bo strasznie źle czuję się w swoim ciele. Jem 4-5 posiłków dziennie i nie ukrywam, że nie lubię sportu. Mój ruch to 2 spacery dziennie z psem .Co robić? Czy mój organizm przyzwyczaił się do takiego jedzenia, mniejszej ilości kcal? Nie chce już tyć, tylko wrócić do poprzedniej wagi...
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 22:26   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Zarżnęłaś swój metabolizm jedząc za mało, ot cały sekret
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 07:39   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Cytat:
Napisane przez kasia110893 Pokaż wiadomość
Witam, mam 19 lat. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się w maju poprzedniego roku, kiedy ważyłam 56 kg przy moim wzroście 156cm. Myślałam o diecie, ale nie chciałam bawić się w liczenie kalorii i nadal nie chcę.Chciałam schudnąć i na początku wyeliminowałam tylko białe pieczywo i ziemniaki - tak na próbę. Chudłam i mobilizowało mnie to, ale za chlebem bardzo szybko zatęskniłam i włączyłam do diety ciemne, w 100 % żytnie pieczywo, które piekę sama w domu. (limit 2 kromki dziennie). Zaczęłam jeść chude mięso, chudy nabiał, wszystko razowe, dużo otrąb, nie jadłam w ogóle tego, co domownicy, zrezygnowałam z wszystkiego co tłuste i niezdrowe i było/jest mi bardzo ciężko, bo kocham gotować i piec. Waga spadała, czasem się zatrzymywała, więc zmniejszałam ilości i schudłam do 43kg. Najgorsze jest to, że od lutego nie mam okresu. Jem cały czas produkty odchudzone, warzywa, owoce i przytyłam do 47 kg!!! Jestem załamana, bo cały czas jem tak, jak bym była na diecie. Okresu nadal nie mam. Rodzina chce, żebym zaczęła znowu jeść normalnie, ja myślałam, że schudnę i powoli będę włączać w małych ilościach zwykłe produkty, ale teraz znowu chce schudnąć, bo strasznie źle czuję się w swoim ciele. Jem 4-5 posiłków dziennie i nie ukrywam, że nie lubię sportu. Mój ruch to 2 spacery dziennie z psem .Co robić? Czy mój organizm przyzwyczaił się do takiego jedzenia, mniejszej ilości kcal? Nie chce już tyć, tylko wrócić do poprzedniej wagi...

Dziecko drogie, przy tym wzroście 43 kg to jest już niedowaga.
Więc albo nie masz dużo rozsądku, albo masz duży problem.

Jeżeli nie lubisz sportu i Twoja waga wynosiła 43 kg, prawdopodobnie wyglądałaś po prostu źle.

Jeżeli życzysz sobie, aby Twój okres wrócił-zacznij jeść tłuszcz. Jest dużo na forum o zdrowych tłuszczach i dużo o tym, które są naprawdę zdrowe i w jakich okolicznościach.

"Produkty odchudzone" wyrzuć. Są na ogół bezwartościowym chwytem marketingowym.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 12:30   #4
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, ale dlaczego przytyłam do 47 kg? I jak ,,naprawić" swój metabolizm, by znów normalnie pracował?
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 12:58   #5
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Cytat:
Napisane przez kasia110893 Pokaż wiadomość
Dziękuję za szybkie odpowiedzi, ale dlaczego przytyłam do 47 kg? I jak ,,naprawić" swój metabolizm, by znów normalnie pracował?
dlatego, że najwyraźniej Twój organizm ma jeszcze jakiś instynkt samozachowawczy i postanowił pooszczędzać na jeszcze gorsze czasy
metabolizm masz szanse naprawić, jak przestaniesz się głodzić
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 10:42   #6
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

ale ja nie czuje, że się głodzę. Jem 4-5 posiłków dziennie i nie chodzę głodna. Jeśli przytyłam do 47 kg to chciałabym, żeby ten okres przynajmniej wrócił. Ale nie mogę tak po prostu przejść na normalne jedzenie, bo od razu przytyję i wrócę do starej wagi
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 12:48   #7
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Cytat:
Napisane przez kasia110893 Pokaż wiadomość
ale ja nie czuje, że się głodzę. Jem 4-5 posiłków dziennie i nie chodzę głodna. Jeśli przytyłam do 47 kg to chciałabym, żeby ten okres przynajmniej wrócił. Ale nie mogę tak po prostu przejść na normalne jedzenie, bo od razu przytyję i wrócę do starej wagi
Przykładowy jadłospis poproszę.

Jak się boisz, że przytyjesz, to zacznij się ruszać. Sport to zdrowie-serio.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 13:16   #8
wiolak1990
Przyczajenie
 
Avatar wiolak1990
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Z brakiem okresu idź do lekarza bo to poważna sprawa. Zrób sobie też wszystkie badania, bo przy takiej diecie mogło się jeszcze coś innego popsuć.
Jedz więcej, ale postaw na produkty, które przyspieszą Twój metabolizm, dużo błonnika, dodawaj ostre przyprawy. I czasem nie warto bać się tłuszczu, w rozsądnych ilościach jest on niezbędny.
wiolak1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:25   #9
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Jestem zapisana do lekarza na jutro, więc zobaczę co mi powie.
Przykładowy jadłospis:
śniadanie: owsianka z 3-4 łyżek płatków owsianych gotowana na mleku 0,5 % z wodą (pół na pół) + owoce
II śniadanie: 2 kromki chleba żytniego razowego (lub chrupki np. WASA) z chudym twarożkiem, natką pietruszki i szynką drobiową + pomidor lub papryka, herbata zielona lub czerwona
obiad: 2 gołąbki z młodej kapusty z brązowym ryżem i mieloną piersią z kurczaka + sos pomidorowy (nie z torebki)
podwieczorek: owoce lub babeczka z mąki żytniej razowej ( sama piekę bez cukru z 1 łyżką oliwy) + kawa inka lub herbata zielona
kolacja : makrela wędzona + serek wiejski 3%

to jest taki przykładowy jadłospis, co akurat mi do głowy przyszedł. Obecnie jem dużo owoców, korzystam, że jest sezon, więc nie sięgam po żadne słodycze. Nigdy nie liczyłam kalorii, wolałam przejść na zdrowe produkty, dzięki temu schudłam, ale nie wiem co się teraz dzieje, że przytyłam aż 4 kg, a okres nie wraca.
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:32   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Chyba masz za mało białka. Możesz mieć niedobory żelaza, za mało tłuszczu w organizmie, stąd brak okresu.
Z okresem pomoże tylko ginekolog, trzeba będzie brać tabletki na wywołanie okresu.
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla osoby w Twoim wieku to 2500-2700 kalorii. I tyle powinnaś jeść, żeby mieć normalny metabolizm.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:53   #11
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Cytat:
Napisane przez kasia110893 Pokaż wiadomość
Jestem zapisana do lekarza na jutro, więc zobaczę co mi powie.
Przykładowy jadłospis:
śniadanie: owsianka z 3-4 łyżek płatków owsianych gotowana na mleku 0,5 % z wodą (pół na pół) + owoce
II śniadanie: 2 kromki chleba żytniego razowego (lub chrupki np. WASA) z chudym twarożkiem, natką pietruszki i szynką drobiową + pomidor lub papryka, herbata zielona lub czerwona
obiad: 2 gołąbki z młodej kapusty z brązowym ryżem i mieloną piersią z kurczaka + sos pomidorowy (nie z torebki)
podwieczorek: owoce lub babeczka z mąki żytniej razowej ( sama piekę bez cukru z 1 łyżką oliwy) + kawa inka lub herbata zielona
kolacja : makrela wędzona + serek wiejski 3%

to jest taki przykładowy jadłospis, co akurat mi do głowy przyszedł. Obecnie jem dużo owoców, korzystam, że jest sezon, więc nie sięgam po żadne słodycze. Nigdy nie liczyłam kalorii, wolałam przejść na zdrowe produkty, dzięki temu schudłam, ale nie wiem co się teraz dzieje, że przytyłam aż 4 kg, a okres nie wraca.
Za mało i za chudo. Wyrzuć wszystkie produkty light, bo one nic nie dają. Mleko 0,5% rozcieńczone wodą???

To jest dieta głodowa. Zacznij jeść albo zacznij poważnie chorować-it's up to you.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 16:03   #12
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

czyli za mało jem i tyję ? dziękuję za szybkie odpowiedzi
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:29   #13
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Cytat:
Napisane przez kasia110893 Pokaż wiadomość
czyli za mało jem i tyję ? dziękuję za szybkie odpowiedzi
wejdź na ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=674322
o poczytaj, co fatass napisała
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:36   #14
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

dziewczyno z czego chcesz chudnąć? masz niedowagę! a "konsystencji" ciała nie zmienisz bez ćwiczeń choćbyś nie wiem ile się głodziła.. zwiększ porcje, rozkręć metabolizm (np. folgując sobie w weekendy), dodaj białka i dodaj ćwiczenia..
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 19:19   #15
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

Waga 43 kg przy 156 cm to nie dowaga powinnaś wazyc około 48-50 kg tak w sam raz a 56 kg to naprawdę nie jest taki tragizm. A twój organizm mógł przysowić sobie pokarmy te i jest mu obojętne i nie chudniesz.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:49   #16
kasia110893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

więc wagę obecnie mam już dobrą, tylko muszę jakoś rozkręcić ten metabolizm i utrzymać tę wagę, a to pewnie nierealne... bo waga na pewno mi podskoczy
kasia110893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:22   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przytyłam będąc na ciągłej diecie. Organizm się przyzwyczaił? Pomocy.

to zacznij się więcej ruszać - bieganie, spacery, rower, basen, rolki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.