Zniszczona twarz po 40stce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-08, 20:43   #1
layeer28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2

Zniszczona twarz po 40stce


Witajcie dziewczyny. Mam powazny problem. Otoz bardzo duzo chodziłam na solarium, poza tym stres i obowiązki również zrobiły swoje. Powiekszyły mi sie zmarszczki i mam bardzo suchą twarz, skóra nie ma tej jędrności i obwisnęła. Twarz mam nie swoja, taką jakby spaloną. Nie mogę znaleźć dla siebie rozwiązania ani żadnej pomocy, mam tylko was a wierzę że mnie zrozumiecie. Czy pomogą jakieś kosmetyki, bądź zioła? Czy znacie jakieś blogi opisujące regenerację twarzy?

Wasza przyjaciółka Ania.
layeer28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 21:09   #2
Beata_37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Witaj Aniu

Nie jestem kosmetologiem tylko....kobietą chwilkę przed 40 tką,
która miała podobny do Twojego problem.
U mnie zniszczenie twarzy było spowodowane rozwodem, stresem i nadmierną pracą. Próbowałam wielu środków, kremów...jedyne co choć na chwilę pomagało na nawilżenie to la roche posay. Konkretną zmiana pojawiła się po kwasie hialuronowym. W desperacji chciałam zrobić wszystko Miałam wielkie szczęście, ponieważ znalazłam lekarza który odmówił mi botoxu, jednak zrobił minimalnie kwas w policzki, abym sama oceniła efekt. Powiem tak...jestem szczęśliwsza kwas hialuronowy podniósł mi policzki a bonusem którego się nie spodziewałam było...nawilżenie skóry. Mam nadzieję, że mój wpis przyda Ci się choć troszkę Teraz nowe życie
Beata_37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 02:23   #3
dakki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: nottingham
Wiadomości: 96
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Hej!
Nie widzialam Twojej skory , wiec ciezko powiedziec czego potrzebujesz...ale ja bym zaczela od dobrej mezoterapii-po takiej serii stan cery powinien sie poprawic. Do tego mozesz zaopatrzyc sie w dobrej jakosci dermaroller i sama robic sobie mini zabiegi w domu- oczywiscie- BARDZO WAZNE- zrob odpowiedni research na ten temat, by sie dowiedziec czy nie ma przeciwskazan w Twoim przypadku i jaka dlugosc igiel wybrac. Do tego dobre kosmetyki nawilzajace : w tym mseczki i filtry przeciwsloneczne. Jedz owoce i warzywa, zazywaj swiezego powietrza, by dotlenic skore, zawsze zmywaj makijaz przed snem i badz konsekwentna w pielegnacji. I wiem, ze to co powiem na koniec moze zabrzmiec dziwnie, ale nasz umysl i to w jaki sposob myslimy o smaych sobie i innych ma ogromny wplyw na to jak sie czujemy i jak wygladamy. Dlatego znajdz czas na relaks i zadbaj nie tylko o swoje cialo, ale tez o wnetrze by poczuc sie znowu pieknie Powodzenia!
dakki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 18:42   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Zamiast ziół polecam Suplement firmy Olimp Perfect Skin Hydro Complex- pobudza regenerację skóry. Tylko nastaw się na dłuższą kurację- jakieś 3 miesiące do pół roku.
A na odwodnienie mogę polecić serię Bielenda mezzo serum i krem w wersji nawilżające (te niebieskie opakowania). Sama miałam problem z odwodnieniem cery i to mi pomogło. A jak lubisz opaleniznę to polub bronzery i samoopalacze. Na solarium szkoda zdrowia. W gabinecie możesz zrobić mezoterapię, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, może zrobić jakieś zabiegi kwasami pobudzające odnowę skóry. Najlepiej wybrać gabinet, w którym pracują lekarze, a nie tylko kosmetyczki i tam najlepiej Ci doradzą po wcześniejszej ocenie stanu Twojej skóry.
Na stan skóry często ma wpływ niedoboru manganu- można go łatwo uzupełnić dietą jedząc m.in. codziennie jedną porcję płatków owsianych. To jeden z typowo kobiecych pierwiastków ważnych dla stanu skóry. Poza tym można oznaczyć pozom witaminy D we krwi. Możliwe, że masz niedobór jak większość ludzi w Polsce i stąd taki stan skóry.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 22:07   #5
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Witaj, Kochana!

Od razu mówię, że nie mam 40 lat, ale już kilka razy w życiu doświadczyłam traumy oraz tak silnego i długotrwałego stresu, że wyglądałam potem jak trup: szara, sucha skóra, zapadnięte policzki, gigantyczne ciemne wory pod oczami, zmarszczki... Nie da się tego opisać. Wyglądałam na dziesięć lat starszą niż byłam.

I za każdym razem regularna pielęgnacja, nawilżanie i odżywianie buzi czyniły cuda. Warto kupić dobre kremy , jeden na dzień, drugi na noc: nawilżające, rozjaśniające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe. Dla mnie nr 1 są od zawsze kremy z Vichy, ale jeśli Cię nie stać, możesz zainwestować w inne, które znasz od dawna i Ci się sprawdzają.
Oprócz tego ja kupiłam dużo maseczek nawilżających odżywczych i ujędrniających. Używałam ich dosłownie co 2-3 dzień, najczęściej nakładając na buzię na całą noc (chyba że producent zalecał co innego).
Warto też kupić dobry krem pod oczy: te z Vichy i La Roche Posay dla mnie były idealne. Choć jeśli Cię stać, podobno krem pod oczy z firmy Bobbi Brown jest najlepszy.
Mnie osobiście najwięcej dały regularne peelingi enzymatyczne: trzymałam je na buzi przez ok. 15-20 minut dwa razy w tygodniu, a potem nakładałam na buzię grubą warstwę kremu przeciwzmarszczkowego. Po 2-3 miesiącach zmiany były zauważalne. Odzyskałam gładką skórę na czole, choć wcześniej nie wierzyłam, że zmarszczki naprawdę mogą zniknąć z twarzy pod wpływem jakiegokolwiek kosmetyku.

Cokolwiek wybierzesz i kupisz, przede wszystkim używaj tego często i regularnie. Poprawa diety (jak najwięcej surowych warzyw i owoców, wody mineralnej, rezygnacja z kawy i słodyczy oraz potraw smażonych) i jak najwięcej relaksu na świeżym powietrzu (spacery, rower, być może bieganie) uczynią cuda. Ważne jest również nastawienie: kiedy masz energię, ciszysz się z czegoś, chce Ci się żyć i czujesz się dobrze w swojej skórze, to choćbyś miała ziemistą cerę 70-latki, będziesz wyglądać dziewczęco. To najważniejsze.

Oczywiście, jeśli tylko Cię stać, warto korzystać z zabiegów kosmetycznych u profesjonalistów: znam kobiety znacznie starsze od Ciebie, które dzięki regularnej mezoterapii i zabiegom z kwasami wyglądają lepiej ode mnie Ale nawet bez tego możesz poczuć się piękna: kluczem jest systematyczna pielęgnacja, pielęgnacja, i jeszcze raz pielęgnacja. Każdego dnia!

Edytowane przez 578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Czas edycji: 2016-07-12 o 22:14
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 00:00   #6
FRIDAONE
Przyczajenie
 
Avatar FRIDAONE
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 26
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Polecam falę radiową, ale tylko Focus Taulus. Świetnie prasuje czoło i kurze łapki wokół oczu. Działanie fali radiowej ma na celu przede wszystkim odbudowę włókien kolagenowych i pobudzenie skóry do tworzenia nowego kolagenu. Efekty fali na wskazanym urządzeniu, widać już po jednym zabiegu, zazwyczaj trzeba zaserwować sobie kilka takich zabiegów dla pożądanego efektu. Jeśli fala radiowa nie naprawi w stopniu zadowalającym Twojej skóry, to proponuję wypełniacze kwasem hialuronowym. Ponadto, na wysuszoną, zniszczoną po solarium skórę potrzebne są zabiegi maksymalnie nawilżające. Każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny, takowe posiada.

Edytowane przez FRIDAONE
Czas edycji: 2016-07-13 o 00:04 Powód: literówka
FRIDAONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 10:06   #7
layeer28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Dziękuję dziewczyny, jesteście naprawdę kochane. Może w przyszłości wybiorę się na jakieś zabiegi lecz na razie chciałabym to wszystko naprawić kosmetykami. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem jakie kosmetyki używać i jakiej firmy. Czy jesteście w stanie mi również w tym pomóc i coś polecić?
layeer28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 13:41   #8
FRIDAONE
Przyczajenie
 
Avatar FRIDAONE
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 26
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Obawiam się, że same kosmetyki, zastosowane w domu nie pomogą na spore uszkodzenia skóry typu - głębokie zmarszczki, czy utrata jędrności i tutaj jednak trzeba będzie udać się na jakieś profesjonalne zabiegi. Kosmetyki działają zapobiegawczo, to jest zapobiegają, czy hamują proces starzenia, a następnie, działają dodatkowo obok zastosowanych zabiegów. Oczywiście, codzienna pielęgnacja, w postaci nawilżania skóry to podstawa i to od najmłodszych lat. Trudno powiedzieć jakie dokładnie kosmetyki byłyby dla Ciebie odpowiednie, bo jeden kosmetyk - krem, działa na kogoś wybitnie dobrze, inna osoba ma natomiast z nim marne efekty. Dobór kosmetyków to sprawa bardzo indywidualna i warto pokazać się kosmetologowi, kosmetyczce, czy specjalistom medycyny estetycznej. Istnieją też domowe zestawy do mezoterapii mikro-igłowej, którą mogłabyś wykonywać samodzielnie w domu.
FRIDAONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 14:55   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Cytat:
Napisane przez layeer28 Pokaż wiadomość
Czy pomogą jakieś kosmetyki, bądź zioła? Czy znacie jakieś blogi opisujące regenerację twarzy?

Wasza przyjaciółka Ania.
Zwykłe kosmetyki drogeryjne wiele nie pomogą. Jak już zaczęłabym od witaminy C i filtrów - tyle latem. Zimą retinol (apteczne marki np Avene, SesDerma), albo z grubej rury czyli produkty na receptę, tyle że one tym wyraźniej działają, im skóra ma lepsze możliwości (fizyczne) regenerowania się, a te z wiekiem spadają.
Tu masz bloga kobiety po 40, która takie właśnie środki stosuje:
http://uroda40plus.pl
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 07:13   #10
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Talking Dot.: Zniszczona twarz po 40stce

Witaj Aniu i Witajcie dziewczyny !
Zniszczona twarz i zmarszczki coś o tym wiem. Próbowałam chyba wszystkich kosmetyków dostępnych w drogeriach, ale chyba nie muszę mówić jakie były efekty. Rezultaty widać dopiero po kilku zabiegach w Mojej Estetyce w Rzeszowie. Mają ich w ofercie naprawdę sporo. Może trochę trzeba wydać , ale dla efektu warto !
Tu macie link do ich strony (xxx)

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2016-07-14 o 09:01 Powód: link do strony
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 08:13:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.