Pytanie o staż. cz. 3. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-04, 08:59   #1
BlueRoses
Rozeznanie

Staż z UP

Hej dziewczyny i chlopaki
Chce sie dowiedzieć i może Wy mi w tym pomożecie jak to jest z tymi stażami w UP , chodzi mi dokładnie o to kto kieruje na ten staż dajmy na to np.
dowiaduję się że są potrzebne dwie osoby na staż w sklepie idę do biura tegoż sklepu i tam mi mówią , że oni zgłaszają do UP i to urząd kieruje osobe która to urzad uzna za stosowną .No ok , więc jadę do urzedu pytam się a tam słyszę ,że to dany sklep kieruje np.mnie abym u nich odbyła staż , że nie ma czegoś takiego że to urząd wybiera kogo ma wysłać na staż
Więc ja się pytam jak to w koncu jest , bo gdzie nie zajde w swojej "wiosce" to nie ma wolnych miejsc do pracy a na drugi dzien widze 5 nowych osob ja już 8 lat na bezrobociu rece mi opadają mam dość ciągle dostawać "kosza" no cholera jasna .Albo najlepiej dziewczyna jest zarejestrowana jako bezrobotna a biorą ją do sklepu na parę dni zeby sobie dorobiła bo akurat nie ma którejs ze sklepowych !!A że kierowniczka jest sąsiadką owej dziewczyny no to nie ma przeciez problemu bo to tylko z doskoku jest.
No i tak oto wylałam swoje frustracje , dziękuję za uwagę i proszę o odpowiedź.
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:20   #2
crippled
Wtajemniczenie

Dot.: Staż z UP

Byłam kiedyś na stażu i dostałam go z UP
Wcześniej zarejestrowałam się jako bezrobotna. Czekałam na ofertę pracy i czekałam i doczekać się nie mogłam, więc poszłam zapytać czy znajdą dla mnie chociaż jakiś staż Babka dała mi ze 4 oferty i wybrałam tę która najbardziej mi pasowała.
Kilka dni później odbyła się normalna rozmowa kwalifikacyjna na której oprócz mnie były jeszcze trzy osoby. Wybrali mnie i "od poniedziałku" zaczęłam staż
Stary 2012-05-04, 09:43   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Sranie w banie że tak powiem

Sama jestem bezrobotna i udzielając się na watku dla bezrobotnych szybko zauważyłam, ze każdy PUP rządzi się swoimi własnymi prawami, dlatego trudno cokolwiek radzić

U nas jest tak, że UP nigdy nei wywiesza ofert stażu, a stażyści zawsze wszędzie są... Także u nas jest tak, że trzeba chodzić po instytucjach i "załatwiać" sobie indywidualnie staże z danym pracodawcą, po czym ten pracodawca wypełnia imiennie na Ciebie wniosek do PUP-u, wysyła go, a ty po prostu czekasz na pieniądze na staż

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
1 239 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 11:01   #4
asiulka123
Zakorzenienie

Są dwa sposoby na podjęcie stażu. Pierwszy z nich to szukasz sobie sama miejsca w którym chcesz odbywać staż a następnie wybrany przez ciebie zakład pracy (jeżeli oczywiście będzie cię chciał ) czyli organizator stażu składa imienny wniosek do urzędu pracy o zorganizowanie stażu dla ciebie. Drugi sposób to wybierasz sobie ofertę stażu, z tych którymi dysponuje aktualnie urząd pracy albo urząd sam ci ją wybiera, następnie idziesz na rozmowę kwalifikacyjną z kilkoma kandydatami no i cóż... musisz liczyć na szczęście żeby go dostać Liczba kandydatów jest różna... ja na swojej rozmowie o staż miałam jeszcze 2 konkurentki, ale słyszałam że niekiedy jest ich nawet 8

Edytowane przez asiulka123
Czas edycji: 2012-05-04 o 11:03
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:19   #5
poranna_mgla
Raczkowanie

jak załatwić staż?

Witam
Czy orientujecie się jak wygląda załatwianie stażu w UP?
Pracodawcę znalazłam sobie sama i okazało się że muszę się najpierw zgłosić do UP i załatwić sobie wszystko aby oni mnie na ten staż wysłali ponieważ to oni będą mi za niego płacić. Niestety nie wiem jak to dokładnie wygląda. Czy najpierw muszę się zarejestrować jako bezrobotna i potem powiedzieć że chciałabym iść na staż i jest już osoba która może mnie przyjąć i oni wtedy wyrażają zgodę?
Czy któraś z Was załatwiała sobie staż w taki sposób i może powiedzieć jak to wygląda? i czy orientujecie się ile teraz UP płaci za staż już na rękę?
Stary 2012-07-16, 14:24   #6
niv_
Zakorzenienie

Dot.: jak załatwić staż?

Tak trzeba byc zarejestrowanym w UP.

Wszystkie informacji znajdziesz w UP.

"To, jak traktujesz koty, decyduje o Twoim miejscu w niebie "
niv_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:15   #7
Myszka_83
Zakorzenienie

Musisz się zarejestrować w UP. Jeśli Twój UP ma jeszcze pieniądze na staże (zapytasz tam), to wybierasz papiery o staż, które wypełnia pracodawca, który chce Cię zatrudnić i zanosi do UP. Tam już oni wyrażają zgodę na ten staż. To tak w większym skrócie
A teraz stypendium stażowe wynosi jakieś 816 zł na rękę.

Myszka_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:23   #8
21kasia21
Work, work, work

Wszystkie informacje o stażu masz w wątku stażowym:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396621&page=150
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort itd.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 050 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:55   #9
malaczekolada
Przyczajenie

badania na staż

Witajcie,
robiłam dziś morfologię i mocz w ramach badań na staż. Jutro wyniki i znów do lekarza medycyny pracy. Problem w tym, że wiem, że mocz wyjdzie źle. Miesiąc temu byłam u ginekologa i leczyłam infekcję, która do konca nie przeszła. Jutro wieczorem mam wizytę kolejną u gin. Ale wcześniej te wyniki. I tu moje pytanie, czy lekarz medycyny pracy może nie dopuścić mnie do wykonywania pracy przez zły wynik moczu? Praca biurowa.
malaczekolada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:26   #10
21kasia21
Work, work, work

Dot.: badania na staż

Cytat:
Napisane przez malaczekolada Pokaż wiadomość
Witajcie,
robiłam dziś morfologię i mocz w ramach badań na staż. Jutro wyniki i znów do lekarza medycyny pracy. Problem w tym, że wiem, że mocz wyjdzie źle. Miesiąc temu byłam u ginekologa i leczyłam infekcję, która do konca nie przeszła. Jutro wieczorem mam wizytę kolejną u gin. Ale wcześniej te wyniki. I tu moje pytanie, czy lekarz medycyny pracy może nie dopuścić mnie do wykonywania pracy przez zły wynik moczu? Praca biurowa.
Mogłaś się podpiąć pod wątek stażowy, a nie zakładać nowy temat.

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Proponuję Ci poczekać na wyniki badań, a potem gdybać.
Poinformowałaś lekarza m.p, że leczysz się ginekologicznie i że masz infekcję?

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort itd.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 050 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2013-01-23, 17:49   #11
anjuta
Zakorzenienie

a gdzie masz ten staż?
anjuta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:26   #12
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
a gdzie masz ten staż?
Gdzieś w biurze, bo koleżanka pisała wyżej, że praca biurowa.

Stary 2013-01-23, 19:37   #13
malaczekolada
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość

O badaniach na stażu to można by osobny wątek założyć, bo jedne idą tylko na rozmowę z lekarzem, a inne mają wykonywane podstawowe badania.

Teoretycznie nie powinno być problemów, ale oczywiście to zależy od lekarza, który może Ci jedynie zaznaczyć w karcie, że mocz wyszedł źle i tyle. Poczekaj do jutro i się przekonasz.
tego watek nie dotyczy bo jasno wynika, z tego co napisalam, ze ja mam badania.
nie poinformowalam, bo itak bym dostala skierowanie. wiec poinformuje teraz.

Cytat:
a gdzie masz ten staż?
w szkole sredniej
Stary 2013-01-23, 19:54   #14
anjuta
Zakorzenienie

sorki, nie zauważyłam
jak biurowa i tylko staż to nie powinno byc problemu.
zły wynik moczu nie jest przeciwwskazaniem do pracy w biurze i w biurze raczej nie ma chorób zawodowych
Stary 2013-01-23, 20:55   #15
malaczekolada
Przyczajenie

Cytat:

to nie ma nic wspolnego z watkiem. napisalam ze badania wiec nie rozmowa.

nie powiedzialam, bo po co. itak bym dostala skierowanie na badanie. teraz powiem.

Cytat:
a gdzie masz ten staż?
w szkole
Stary 2013-01-24, 07:13   #16
malaczekolada
Przyczajenie

Cytat:

u mnie jak widać są to badania
nie poinformowałam. itak dostałabym skierowanie. dziś poinformuję.

Cytat:
a gdzie masz ten staż?
w szkole.
Stary 2013-01-25, 11:15   #17
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
to nie ma nic wspolnego z watkiem. napisalam ze badania wiec nie rozmowa.
nie powiedzialam, bo po co. itak bym dostala skierowanie na badanie. teraz powiem.
A ja pisałam o wątku stażowym, a badania masz do odbycia stażu, więc chyba jednak ma to wiele wspólnego z wątkiem stażowym.

Cytat:
u mnie jak widać są to badania
nie poinformowałam. itak dostałabym skierowanie. dziś poinformuję.
I dobrze, że są, bo być powinny.

malaczekolada, i czemu się tak denerwujesz w swoich postach?

Stary 2013-03-11, 15:55   #18
Kociak_mrauu
Raczkowanie

Staż w przedszkolu

Witajcie
Mam pewien problem, a może bardziej pewne obawy. Otóż od jakiegoś czasu staram się o staż. Chodziłam po całym mieście i szukałam pracodawcy. No i tak wyszło, że teraz mam szanse na staż w przedszkolu jako opiekunka dzieci. Pomaganie dzieciom, zabawy itp. No i sama myśl o tym powoduje wielki stres.. Boję się, że sobie nie poradzę. Nigdy nie miałam jakiejś dłuższej styczności z dziećmi, tzn nie musiałam się opiekować czyimiś dziećmi itp. Nie wiem tak naprawdę jak się z nimi bawić, czym zająć. Ogólnie w sumie to lubię dzieci. Sama już bym chciała mieć swoje, ale takie zajmowanie się większą grupą dzieci trochę przeraża mnie. Boję się tego, że nie będę wiedziała co mam robić :/ Niby może to jest banalne, ale dla mnie to jest trudne. Może ktoś napisać jak wygląda taka praca w przedszkolu, zajmowanie się tymi dziećmi, zabawy? Czy jest się czym stresować? Czy czegoś powinnam się nauczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kociak_mrauu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 06:12   #19
wredek
Zadomowienie

Dot.: Staż w przedszkolu

Z tego co pamiętam z czasów przedszkola to opiekunka (czyli pani, która była pomocą nauczycielki) nie bawiła się z nami. Pomagała nam przy toalecie, jedzeniu, wiązaniu butów itp. Wydaje mi się, że wymyślać zabawy i organizować czas dzieciom będzie nauczycielka, a Ty będziesz w nich uczestniczyć razem z nimi
A jeśli coś w tej kwestii się zmieniło, to możesz dzieci zająć np. rysowaniem czy malowaniem na jakiś konkretny temat, lepieniem z plasteliny, robieniem szlaczków, możesz nauczyć piosenek i wierszyków, opowiadać bajki, czytać książeczki, wymyślić jakieś zabawy w kółku (np. kółko graniaste i coś w tym stylu ), różne zagadki (coś w pobliżu na literkę A itd.), może wyszukasz jakieś ciekawostki ze świata zwierząt albo nauczysz robić chociażby łódki czy samoloty z gazety

Według mnie nie ma się czym stresować, tym bardziej że będzie nauczycielka, która będzie nad wszystkim czuwać. Życzę powodzenia i naprawdę zazdroszczę takiego stażu!
Stary 2013-03-12, 12:35   #20
Krasko1
Zakorzenienie

Hej
Bez stresu, dasz radę Ja niedawno skończyłam właśnie staż (a później przysługujące mi zatrudnienie) w przedszkolu, jako pomoc pedagogiczna właśnie
Nikt nie będzie od Ciebie na początku wymagać Bóg wie czego, bylebyś nie stała i nie patrzyła tępo na dzieci i będzie dobrze Poukładasz z nimi puzzle, klocki, porysujesz.. Najłatwiej właśnie podejść do dzieci jak bawią się przy stolikach Jak nauczycielka będzie prowadzić zajęcia to też weź usiądź koło dzieci i słuchaj. Gdy będą jakieś zajęcia plastyczne to pytaj czy przygotować kartki, klej itp. Woźnej pomożesz przy rozłożeniu obiadu, podwieczorku, posprzątasz po zajęciach plastycznych Ze spokojem dasz radę!
Na pewno znasz takie zabawy jak lisek, jeżyk, głuchy telefon, ojjj od groma tego! Nabierzesz odwagi to możesz się z nimi w coś takiego pobawić np. przed obiadem- ale jeśli nauczycielka Ci pozwoli albo poprosi
Nauczycielka na pewno o wszystkim Ci powie

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem

28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia

Edytowane przez Krasko1
Czas edycji: 2013-03-12 o 12:36
Krasko1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 17:20   #21
malagosia86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Hej
Bez stresu, dasz radę Ja niedawno skończyłam właśnie staż (a później przysługujące mi zatrudnienie) w przedszkolu, jako pomoc pedagogiczna właśnie
Nikt nie będzie od Ciebie na początku wymagać Bóg wie czego, bylebyś nie stała i nie patrzyła tępo na dzieci i będzie dobrze Poukładasz z nimi puzzle, klocki, porysujesz.. Najłatwiej właśnie podejść do dzieci jak bawią się przy stolikach Jak nauczycielka będzie prowadzić zajęcia to też weź usiądź koło dzieci i słuchaj. Gdy będą jakieś zajęcia plastyczne to pytaj czy przygotować kartki, klej itp. Woźnej pomożesz przy rozłożeniu obiadu, podwieczorku, posprzątasz po zajęciach plastycznych Ze spokojem dasz radę!
Na pewno znasz takie zabawy jak lisek, jeżyk, głuchy telefon, ojjj od groma tego! Nabierzesz odwagi to możesz się z nimi w coś takiego pobawić np. przed obiadem- ale jeśli nauczycielka Ci pozwoli albo poprosi
Nauczycielka na pewno o wszystkim Ci powie
Ja jestem na stażu w przedszkolu jako "pomoc nauczyciela" od 4 lutego. Do moich codziennych obowiązków należy: znoszenie i wnoszenie talerzy, szklanek oraz posiłków 3x dziennie. Rozkładanie ceraty na stoliki, talerzyków i sztućców. Odkurzanie dywanów, mycie podłogi, okien (czasem 2x w miesiącu),toalet i korytarzy. Pomaganie Nauczycielce przy niektórych czynnościach dzieci jak rozkładanie farb, plasteliny itp. Czasem przeczytanie bajki i chwilowe przypilnowanie dzieci, kiedy nauczycielka wychodzi do wc. Wynoszenie śmieci z sali, mycie luster, robienie dekoracji na różne imprezy szkolne, czasem mycie dziecka jeśli nie zdąży z potrzebą. Pomoc przy przebieraniu ubrań, ścieranie kurzy z szafek, układanie zabawek, mycie kaloryferów, pranie rzeczy:jak maty, ręczniki i firanki (ale to raz w miesiącu). I oczywiście dyżury na korytarzu jeśli przychodzą rodzice.

Może Ty będziesz miała lżej, czego Ci życzę z całego serca. I oczywiście bądź szczera w stosunku do dzieci, bo one wyczują każde kłamstwo i nieszczerość. Oczywiście życzę Ci również wspaniałych uśmiechów dzieci i zatrudnienia po stażu, bo u mnie jest marna szansa.

Edytowane przez malagosia86
Czas edycji: 2013-03-13 o 17:24
malagosia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 08:01   #22
Kociak_mrauu
Raczkowanie

Pewnie na początku stażu dowiem się co dokładnie będę musiała robić. Nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad dziećmi, robieniu dekoracji, przerabianiu ubrań itp ;p Po prostu nigdy nie było takiej potrzeby, więc nie robiłam takich rzeczy, ale może z czyjąś pomocą bym sobie jako tako poradziła. Oby..
A czy cały czas trzeba coś robić? Czy jest czasami tak, że można sobie usiąść, posiedzieć i patrzeć tylko na bawiące się dzieci?

Stary 2013-03-14, 09:38   #23
Krasko1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Pewnie na początku stażu dowiem się co dokładnie będę musiała robić. Nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad dziećmi, robieniu dekoracji, przerabianiu ubrań itp ;p Po prostu nigdy nie było takiej potrzeby, więc nie robiłam takich rzeczy, ale może z czyjąś pomocą bym sobie jako tako poradziła. Oby..
A czy cały czas trzeba coś robić? Czy jest czasami tak, że można sobie usiąść, posiedzieć i patrzeć tylko na bawiące się dzieci?
Z tego co czytam wszędzie mniej więcej wygląda to tak samo Ja akurat nie musiałam odkurzać itp, miałam szczęście, ale reszta się zgadza
To też pewnie zależy od placówki, dyrektorki a przede wszystkim nauczycielki U mnie jak czasem usiadłam nie było problemu
Najgorsze jest robienie gazetek, nie mam kompletnie umiejętności plastycznych

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem

28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 09:49   #24
Kociak_mrauu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Z tego co czytam wszędzie mniej więcej wygląda to tak samo Ja akurat nie musiałam odkurzać itp, miałam szczęście, ale reszta się zgadza
To też pewnie zależy od placówki, dyrektorki a przede wszystkim nauczycielki U mnie jak czasem usiadłam nie było problemu
Najgorsze jest robienie gazetek, nie mam kompletnie umiejętności plastycznych
He he ja też nie mam umiejętności plastycznych No, ale cóż nic na to nie poradzę ;p Posprzątać mogę, dla mnie to żaden problem

Stary 2013-03-15, 15:25   #25
ewcia1368
Rozeznanie

ja byłam na stazu w przedszkolu i prawda jest taka że w kazdym to inaczej wygląda ale nie ma się czego bać będziesz głównie pewnie pomagać dzieciom przy posiłkach, toalecie itp, czasem pilnowac i bawić się z nimi puzzle, jakieś rysowanie bez obaw
ewcia1368 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:14   #26
Kociak_mrauu
Raczkowanie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Stary 2013-03-18, 21:39   #27
Joesefin
BAN stały

A jak wasze wrażenie ogólne dotyczące pracy nauczycieli w przedszkolach? jest ciężko, czy to raczej praca lekka? Ciekawi mnie Wasze zdanie...
Joesefin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:04   #28
puchaczmalinowy
Rozeznanie

staż z PUP a urlop okolicznościowy

Witam drogie Wizażanki!
Mam takie małe pytanko, może ktoś się orientuje jak to jest z urlopem okolicznościowym w czasie odbywania stażu z PUP-u? Chodzi o to, mojemu narzeczonemu zmarł dziadek, i zbiegiem okoliczności został wykorzystany urlop za staż i teraz się zastanawiamy jak ma iść na ten pogrzeb skoro nie ma urlopu i ogólnie ustaliliśmy, że urlop okolicznościowy jako taki mu nie przysługuje, ponieważ, tak w wielkim skrócie: stażysta to nie jest pracownik, i jako taki nie ma pracodawcy i nie obowiązują go przepisy KP.

Wydaje mi się to logiczne, że nie przysługuje ale jak w takim razie iść na ten pogrzeb?

Może ktoś mnie oświeci Dziękować!

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:30   #29
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole
Dot.: staż z PUP a urlop okolicznościowy

a nie może sie dogadać z opiekunem stażu że weźmie dzień z tych przysługujących za następny miesiąc?
ostatecznie można coś naściemniać u lekarza i wziąć zwolnienie.
Stary 2013-04-01, 21:43   #30
anjuta
Zakorzenienie

Dot.: staż z PUP a urlop okolicznościowy

u mnie w firmie dziewczyna, której zmarła babcia zgłosiła ten fakt do opiekuna i urlop dostała (nie wiem jaki), potem doniosła do wglądu akt zgonu.
Odpowiedz

Tagi
część 3, policja, praca, pracodawca, pytanie, rozmowa kwalifikacyjna, sklep monopolowy, sklep spożywczy, staz, staż, staż praca, stażysta, urlop okolicznościowy, urząd pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości